IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
    Колеги, ще си откривам сметка в Интерактив, за дей трейдинг знам че искат 25к ,
    Може ли някой да каже webtrader версията им дали дава всички необходими опции - примерно L2 data? Трябва да мога да търгувам от машина, на която няма как да инсталирам декстоп версията.
    Другият ми въпрос е, ако не ме бърка този долар на сделка комисионна разлика, да мина през Карол ще улесни ли процедурата по верификация / активиране на акаунта. Т.е да стане по-бързо.
    L2 е с пари. И за какво точно ти е? А за къде бързаш? Пазаря ще е там и днес и утре и след 100 години. Не знам Карол каква услуга предлагат за двойна комисиона, но щом искаш да ти говори някой на български - твой проблем. Не че ако стане някъде фал, няма да те тормозят директно от ИБ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
      Колеги, ще си откривам сметка в Интерактив, за дей трейдинг знам че искат 25к ,
      Може ли някой да каже webtrader версията им дали дава всички необходими опции - примерно L2 data? Трябва да мога да търгувам от машина, на която няма как да инсталирам декстоп версията.
      Другият ми въпрос е, ако не ме бърка този долар на сделка комисионна разлика, да мина през Карол ще улесни ли процедурата по верификация / активиране на акаунта. Т.е да стане по-бързо.
      Да не те хване само работодателят.

      Коментар


      • Колеги, ще си откривам сметка в Интерактив, за дей трейдинг знам че искат 25к ,
        Може ли някой да каже webtrader версията им дали дава всички необходими опции - примерно L2 data? Трябва да мога да търгувам от машина, на която няма как да инсталирам декстоп версията.
        Другият ми въпрос е, ако не ме бърка този долар на сделка комисионна разлика, да мина през Карол ще улесни ли процедурата по верификация / активиране на акаунта. Т.е да стане по-бързо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от M2G Разгледай мнение

          Благодаря, аз го бях направил по същия начин, но исках да съм сигурен, че съм се ориентирал правилно.
          Няма проблем. И да сбъркаш нещо, просто ще почакаш 4-5 дена докато ти се върнат парите в сметката. Случи ми се като пробвах с Transferwise.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение

            https://imgur.com/DZ8J4uv

            Сметка е bank account number. В основанието въвеждаш каквото ти пише в IB най отдолу, на message to recipient - имената и клиентския номер мисля.
            Благодаря, аз го бях направил по същия начин, но исках да съм сигурен, че съм се ориентирал правилно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от M2G Разгледай мнение

              Аз ще съм ти много благодарен ако дадеш един попълнен пример, защото се обърках...Аз съм към UK клона им и не знам кое къде да напиша.Два пъти ми дава Информация за получателя и Допълнителна информация за получателя на едното английския адрес ли да напиша на другото американския и кое къде ? Благодаря ти предварително.

              https://imgur.com/DZ8J4uv

              Сметка е bank account number. В основанието въвеждаш каквото ти пише в IB най отдолу, на message to recipient - имената и клиентския номер мисля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение

                Превеждал съм от Paysera. От на IB акаунта задаваш входящ превод (bank wire) първо, че системата да го очаква и да си получиш по бързо средстватa - Sending instituiton: Paysera LT, UAB и номера на сметката ти в Paysera. После там ти излиза един прозорец с данните които да въведеш като нареждаш превода в Paysera.
                Пробвай така, ако нещо там не ти е ясно пиши пак и ще си наредя един превод да си припомня на 100% как ставаше. IB дават история на транзакциите само до 90 дена назад а моята последна е преди това и мога да си видя само в Paysera данните на изходящата.
                Аз ще съм ти много благодарен ако дадеш един попълнен пример, защото се обърках...Аз съм към UK клона им и не знам кое къде да напиша.Два пъти ми дава Информация за получателя и Допълнителна информация за получателя на едното английския адрес ли да напиша на другото американския и кое къде ? Благодаря ти предварително.


                Коментар


                • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                  Така, вече имам и Paysera и Interactive Brokers. Но не мога да се ориентирам как да направя превода. Ето това са ми дали от IB: https://imgur.com/a/fUFXe0S

                  А на страницата за превод в Paysera има хиляда допълнителни работи, дето не знам как да ги попълня: https://imgur.com/a/GMUoUQS

                  Някой играл ли го е вече това, да удари едно рамо на всички, които четат тука.

                  Примерно кое е името на банката? CITIGROUP GLOBAL MARKETS DEUTSCHLAND AG UND CO KGAA?

                  Email? От къде да знам какъв имейл да посоча.

                  И така нататък.
                  Превеждал съм от Paysera. От на IB акаунта задаваш входящ превод (bank wire) първо, че системата да го очаква и да си получиш по бързо средстватa - Sending instituiton: Paysera LT, UAB и номера на сметката ти в Paysera. После там ти излиза един прозорец с данните които да въведеш като нареждаш превода в Paysera.
                  Пробвай така, ако нещо там не ти е ясно пиши пак и ще си наредя един превод да си припомня на 100% как ставаше. IB дават история на транзакциите само до 90 дена назад а моята последна е преди това и мога да си видя само в Paysera данните на изходящата.

                  Коментар


                  • Така, вече имам и Paysera и Interactive Brokers. Но не мога да се ориентирам как да направя превода. Ето това са ми дали от IB: https://imgur.com/a/fUFXe0S

                    А на страницата за превод в Paysera има хиляда допълнителни работи, дето не знам как да ги попълня: https://imgur.com/a/GMUoUQS

                    Някой играл ли го е вече това, да удари едно рамо на всички, които четат тука.

                    Примерно кое е името на банката? CITIGROUP GLOBAL MARKETS DEUTSCHLAND AG UND CO KGAA?

                    Email? От къде да знам какъв имейл да посоча.

                    И така нататък.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение

                      Въх, ще има да се пише яко. Добре де, а тия данъчни отчети дето ги дава IB знам, че американците примерно само си ги прекарват през TurboTax май беше програмата, и им е готово всичко. За нас няма ли подобен вариант или всичко си е ръчно и мъчно?
                      Ръчно е. Е, аз ги подавам онлайн се електронен подпис, ама пак си е ръчно, т.е. пак трябва да тракам на клавиатурата.

                      Коментар


                      • Възможност за захранване на средства с ниски комисиони чрез:

                        • TransferWise (ВНИМАНИЕ: TransferWise не поддържа превод на Щатски Долари към Interactive Brokers!)
                        • Revolut
                        • Paysera
                        https://www.karollbroker.bg/bg/platforma-za-targoviya-s-aktsii-na-mezhdunarodni-pazari

                        Британската полиция ще разследва финтех компанията Revolut


                        Дигиталната банка, оценена на 1.7 млрд. долара, е изправена и пред други регулаторни проверки

                        https://www.capital.bg/biznes/kompan...FhMFbru6lTJBd8

                        Коментар


                        • Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос, но понеже не съм правил до сега такъв трансфер и не знам как точно да попълня нещата в transferwise и paysera, някой би ли ми писал на лично кое точно къде трябва да напиша(пробвах няколко пъти в transferwise, но все ми излиза грешен номер на сметка и да сменя държавата на банката,но после пак дава грешка).

                          Благодаря предварително! След това ще си изтрия мнението за да не развалям темата.

                          https://imgur.com/ghIuvYW - Инфото от ИБ
                          https://imgur.com/8W3x148 - TransferWise
                          И за paysera го знаете.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                            Не е нужно да съм на печалба. Може да съм занулил, но пак трябва да пиша на коя дата колко съм купил и на каква цена. Каква е моментната цена никой не го интересува, понеже данъци не се плащат.
                            Въх, ще има да се пише яко. Добре де, а тия данъчни отчети дето ги дава IB знам, че американците примерно само си ги прекарват през TurboTax май беше програмата, и им е готово всичко. За нас няма ли подобен вариант или всичко си е ръчно и мъчно?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение

                              Ако има да пишеш значи си на печалба. А дано повече редове
                              Не е нужно да съм на печалба. Може да съм занулил, но пак трябва да пиша на коя дата колко съм купил и на каква цена. Каква е моментната цена никой не го интересува, понеже данъци не се плащат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                                Тъпото е, че ако купувам всеки месец и не продавам нищо след 10 години ще трябва да пиша 120 реда в данъчната декларация. Голямо писане ще пада.
                                Ако има да пишеш значи си на печалба. А дано повече редове

                                Коментар

                                Working...
                                X