IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

    Мене странно защо не ми дърпат нищо, като не съм правил сделка от Март месец. Би трябвало да ми взимат по 1 долар, понеже Карол ми е интродюсър, ама не ми взимат. Някой друг с подобен "безплатен" акаунт?
    тези Карол нямам идея какви са, но IB предполагам ги таксува като Institutional Client и всички "такси бездействие" ги взимат от Карол но тъй като и те самите правят оборот от клиентите си не плащат inactivity fee, а ги избиват от вас. Един вид като франчайз посредника припечелва нещо от посредническите такси може би с някакви преференциални отстъпки, поне така си го представям аз, иначе не знам подробностите между Карол и IB какви са. Както вече казах TD Ameritrade, Tastyworks нямат такси ако не трейдваш и платформите им са къде къде над IB. Освен това IBто са маркетмейкъри и сделките не отиват директно на пазара, а се извършват в техния Black Box, Dark Pool докато онези двата са с директен routing
    Last edited by michaelis12; 02.07.2019, 20:12.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

      Мене странно защо не ми дърпат нищо, като не съм правил сделка от Март месец. Би трябвало да ми взимат по 1 долар, понеже Карол ми е интродюсър, ама не ми взимат. Някой друг с подобен "безплатен" акаунт?
      IB дават някакви месеци без такса за нов акаунт, 3 ли бяха или 6 не помня. Може да важи и през посредника.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

        Ти си пишеш името като наредител като им пращаш пари от Пейсера. Не съм ми правили подобен одит никога. На основанието за плащане си пишеш ей тия работи, които интересуват Интераквит Брокърс: U1234567 / Dragan R Parvanov и си говов. Знаят че си ТИ!
        Аз пращам през TransferWise и ме накараха да им пратя statements от посредника.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

          като избягахме от тях при TD Ameritrade и Tastyworks там и платформите са като хората и няма простотии с марджините и измислените такси както е в IB
          Мене странно защо не ми дърпат нищо, като не съм правил сделка от Март месец. Би трябвало да ми взимат по 1 долар, понеже Карол ми е интродюсър, ама не ми взимат. Някой друг с подобен "безплатен" акаунт?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение

            Да не се стреснеш, като те питат дали акаунта е само твой, защото са получили превод от друг. След 2 - 3 месеца се приготви за одит, не е страшно ще пратиш на пейсера логовете.
            Ти си пишеш името като наредител като им пращаш пари от Пейсера. Не съм ми правили подобен одит никога. На основанието за плащане си пишеш ей тия работи, които интересуват Интераквит Брокърс: U1234567 / Dragan R Parvanov и си говов. Знаят че си ТИ!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
              Може ли първият ми превод да е от пейсера към IB, или трябва да е от лична сметка?

              Проверено е току що - може!
              Да не се стреснеш, като те питат дали акаунта е само твой, защото са получили превод от друг. След 2 - 3 месеца се приготви за одит, не е страшно ще пратиш на пейсера логовете.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от rpopov Разгледай мнение
                Здравейте,

                Как се справяте с inactive fee от $10/месец на Interactive Brokers?
                като избягахме от тях при TD Ameritrade и Tastyworks там и платформите са като хората и няма простотии с марджините и измислените такси както е в IB

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                  През Карол ми е 0 на месец, въпреки че би трябвало да е 1 долар. Не знам защо не ме чарджват с инактивити фий.
                  А през Карол възможно ли е да направиш превод през paysera, за да избегнеш таксите на банките за международен превод? Явно си доволен от Карол, но все пак виждаш ли някакви техни недостатъци спрямо директна регистрация в IB?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от rpopov Разгледай мнение
                    Здравейте,

                    Как се справяте с inactive fee от $10/месец на Interactive Brokers?
                    През Карол ми е 0 на месец, въпреки че би трябвало да е 1 долар. Не знам защо не ме чарджват с инактивити фий.

                    Коментар


                    • Здравейте,

                      Как се справяте с inactive fee от $10/месец на Interactive Brokers?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение

                        https://imgur.com/DZ8J4uv

                        Сметка е bank account number. В основанието въвеждаш каквото ти пише в IB най отдолу, на message to recipient - имената и клиентския номер мисля.
                        Здравейте,

                        На мен за превод на долари от Paysera към Interactive Brokers (Interactive Brokers (U.K.) Limited), Paysera ми иска Комисионна - 7.89 USD.
                        Посочил съм адрес на банката на получателя да е USA, понеже не работи с UK адрес.

                        Няма ли опция да изпратя превод до UK клона на банката и да не плащам комисионна за презокеански превод?

                        Благодаря

                        Коментар


                        • Може ли първият ми превод да е от пейсера към IB, или трябва да е от лична сметка?

                          Проверено е току що - може!
                          Last edited by road_runner; 09.05.2019, 12:48.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                            За документ за самоличност дай шофьорска книжка. Адресът докажи с лична карта
                            Мерси!!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
                              Мерси, ще карам директно към интерактив, само да видим как ще доказвам адрес, като нямам никакъв ютилити бил на английски.
                              За документ за самоличност дай шофьорска книжка. Адресът докажи с лична карта

                              Коментар


                              • Мерси, ще карам директно към интерактив, само да видим как ще доказвам адрес, като нямам никакъв ютилити бил на английски.

                                Коментар

                                Working...
                                X