IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
    Един въпрос, американските компании не ги ли търгувате през европейски борси за да се спестяват данъци ? За компании, които са листнати и в Европа разбира се де.
    И не се дължи данък капиталова печалба, ако са купени и продадени на регулиран пазар в ЕС.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
      Един въпрос, американските компании не ги ли търгувате през европейски борси за да се спестяват данъци ? За компании, които са листнати и в Европа разбира се де.
      Аз да, но избягвам тия с ниска ликвидност ...и без това при тая комбинация има допълнителен валутен риск
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Един въпрос, американските компании не ги ли търгувате през европейски борси за да се спестяват данъци ? За компании, които са листнати и в Европа разбира се де.

        Коментар


        • [QUOTE=Protokol;n3526047]
          Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение
          Не знам какво имаш предвид и дали е на база личен опит, но мен от IB ме размотаваха две седмици за един пиклив превод към Paysera.
          Дали защото беше за първи път или защото сметката се води в някаква латвийска банка .. .казва ли ти някой
          За съпорта от Карол - обадиха се на на два пъти до IB , но ги отсвириха . Оказа се, че искат да говорят лично с мен ...
          Говорих с английски офис, но не ми понесе диалекта на служителя...После направих 20 мин разговор с руския офис.
          Сега се чувствам подмладен ....така де - при разпита си припомних доста неща от детството
          Иначе превода от сметка в EUR от IB към Paysera го проверих , че е с ниска такса ,..... но дали ще пробвам отново ????
          Дам, пратиха ми мейл да звънна на еди кой си номер в Чикаго, поговорих си с човека, пратих му извлечение дето си пише че е моя сметката и няма проблем. Мисля че като пращат за САЩ ползват посредници и IB не ме вижда като титуляр на сметката от входящия превод.

          Коментар


          • [QUOTE=Bf109;n3526014]
            Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Paysera ми взимат 7.50$ за превод към щатската на IB. А и може да ти се наложи да си поговориш с някой compliance analyst и да му докажеш че пейсерската сметка е твоя щото там явно не го пише.
            Не знам какво имаш предвид и дали е на база личен опит, но мен от IB ме размотаваха две седмици за един пиклив превод към Paysera.
            Дали защото беше за първи път или защото сметката се води в някаква латвийска банка .. .казва ли ти някой
            За съпорта от Карол - обадиха се на на два пъти до IB , но ги отсвириха . Оказа се, че искат да говорят лично с мен ...
            Говорих с английския офис, но не ми понесе диалекта на служителя...После направих 20 мин разговор с руския офис.
            Сега се чувствам подмладен ....така де - при разпита си припомних доста неща от детството
            Иначе превода от сметка в EUR от IB към Paysera го проверих , че е с ниска такса ,..... но дали ще пробвам отново ????
            Last edited by Protokol; 18.12.2019, 13:47.
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • [QUOTE=Bf109;n3526014]
              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Paysera ми взимат 7.50$ за превод към щатската на IB. А и може да ти се наложи да си поговориш с някой compliance analyst и да му докажеш че пейсерската сметка е твоя щото там явно не го пише.
              Аз превеждам към и тегля от евровата им сметка в Германия безплатно и досега никакви аналисти не са ме питали нищо. Така че нямам подобни проблеми. В Paysera си имаш IBAN като нормален човек. Ако си внасял от нея нямаш грижи и да теглиш към същата. За щатската не знам как е.

              Коментар


              • [QUOTE=terziеv;n3525783]
                Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                Извинявам се, но не е съвсем вярно. Не защитавам банките, но е хубаво да си спестяваме ненужни упражнения. Мислех, че има някаква друга далавера с Paysera и аз не съм светнат, но явно не е това номерът.

                1. Таксата от едната ми банка към IBAN в цяла Европа е 0.50 ст., а в другата е 1 лв. Левче ми струва и да преведа към Paysera. Вече сме 17 декември и съветвам всички да си погледнат тарифите на банките. Има и много неприятни промени.

                2. Ако сменяш 100К във всяка банка ще ти дадат супер изгоден курс. Те за 10 000 дават изгоден. Paysera никак не е. Досега поне не съм виждал да е дори по-изгоден от ченджа на Графа.

                ----

                На мен дилемата ми е как, мамка му, да пращам към IB директно в USD. Банковите преводи в EUR вече не са проблем, ама с гущерите яко цакат. Не знам за директно регистриралите се как е, но през Карол излиза такса при обмен в IB.

                Kато цяло с кеф бих ги разкарал IB, ако Revolut-a не ми биеше на пирамида и имаше застраховка. Аз съм малък и понякога бих искал да използвам карта за захранване на сметка.
                Paysera ми взимат 7.50$ за превод към щатската на IB. А и може да ти се наложи да си поговориш с някой compliance analyst и да му докажеш че пейсерската сметка е твоя щото там явно не го пише.

                Коментар


                • https://www.fibank.bg/bg/dokumenti/tarifa Слагам и снимка. Не вярвам чак такъв гаф да направят, но знае ли човек.

                  През ОББ вече е без допълнителна такса. Два пъти превеждам, вкл. към IB.

                  ----

                  hamorphis, може да те последвам с EUR ETF-ите. Имам 5 компании (и повече не мога да следя) и едно златно ETF-че, което наистина ме дразни с мизерните дивиденти, които ми ги удрят с 30% (да, знам, ама брокерът иска да му пращам на хартия с препоръчано декларацията). Проблемите са:

                  1. Много са надути цените на ETF-ите, а свястна компания все още може да се намери на ангебот.
                  2. "Безплатните" ETF-и на IB са ми тъмна Индия.
                  3. Търгувам няколко години, но все още съм "добре" запознат единствено с тези на Vanguard, i-shares и Van Eck и разходите в USD са по-ниски, а обемите в САЩ несравними.
                  4. Обичам дивиденти. Без дивидент се чувствам като спекулант. Не че ми е неприятно да гледам как BABA-то, което купих на 180 вече отива на 210, а не се очертава да плаща дивидент.

                  С други думи - с готовност приемам акъл.

                  Коментар


                  • [QUOTE=terziеv;n3525783]
                    Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                    Извинявам се, но не е съвсем вярно. Не защитавам банките, но е хубаво да си спестяваме ненужни упражнения. Мислех, че има някаква друга далавера с Paysera и аз не съм светнат, но явно не е това номерът.

                    1. Таксата от едната ми банка към IBAN в цяла Европа е 0.50 ст., а в другата е 1 лв. Левче ми струва и да преведа към Paysera. Вече сме 17 декември и съветвам всички да си погледнат тарифите на банките. Има и много неприятни промени.

                    2. Ако сменяш 100К във всяка банка ще ти дадат супер изгоден курс. Те за 10 000 дават изгоден. Paysera никак не е. Досега поне не съм виждал да е дори по-изгоден от ченджа на Графа.

                    ----

                    На мен дилемата ми е как, мамка му, да пращам към IB директно в USD. Банковите преводи в EUR вече не са проблем, ама с гущерите яко цакат. Не знам за директно регистриралите се как е, но през Карол излиза такса при обмен в IB.

                    Kато цяло с кеф бих ги разкарал IB, ако Revolut-a не ми биеше на пирамида и имаше застраховка. Аз съм малък и понякога бих искал да използвам карта за захранване на сметка.
                    Аз купувам само неща листвани в Европа, които се котират в Евро. Акумулиращи ЕТФ-и, за да не се занимавам да пиша дивиденти като гламав всеки януари. Необлагаема е и капиталовата печалба, понеже е на регулиран пазар в ЕС. Чиста работа.

                    Коментар


                    • Revolut-a го ползвам да имам нула лева в него и ако трябва да пазаря в интерент да си захраня сумата, която ми трябва, да си unfreeze-на виртуалната карта, да си платя, и да си я фрийзна пак -- нищо че има 2 лева в нея. За тази цел е идеален. И за разни Нетфликси и HBO Go, etc. И да изтеглиш малко кинти на банкомат в Кипър с 0 лева такса примерно. Такива работи...

                      Коментар


                      • [QUOTE=terziеv;n3525783]
                        Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                        Извинявам се, но не е съвсем вярно. Не защитавам банките, но е хубаво да си спестяваме ненужни упражнения. Мислех, че има някаква друга далавера с Paysera и аз не съм светнат, но явно не е това номерът.

                        1. Таксата от едната ми банка към IBAN в цяла Европа е 0.50 ст., а в другата е 1 лв. Левче ми струва и да преведа към Paysera. Вече сме 17 декември и съветвам всички да си погледнат тарифите на банките. Има и много неприятни промени.

                        2. Ако сменяш 100К във всяка банка ще ти дадат супер изгоден курс. Те за 10 000 дават изгоден. Paysera никак не е. Досега поне не съм виждал да е дори по-изгоден от ченджа на Графа.

                        ----

                        На мен дилемата ми е как, мамка му, да пращам към IB директно в USD. Банковите преводи в EUR вече не са проблем, ама с гущерите яко цакат. Не знам за директно регистриралите се как е, но през Карол излиза такса при обмен в IB.

                        Kато цяло с кеф бих ги разкарал IB, ако Revolut-a не ми биеше на пирамида и имаше застраховка. Аз съм малък и понякога бих искал да използвам карта за захранване на сметка.
                        Добре де. Това с преводите в Евро не беше така до преди 2 дни. Затова така бях свикнал с Paysera. Вече сигурно е различно. Всеки да си плаща каквито такси и комисионни иска -- никой не го спира. По ниско от нула не знам да има.

                        Коментар


                        • [QUOTE=hamorphis;n3525774]
                          Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Не ми е ясно защо се ползва Paysera, а не директен превод на EUR към сметката в IB. От 15-ти таксите са като за левов превод. Каква е далаверата през Paysera?

                          Че таксата е за превод към IBAN в EUR в цялта Европа на Paysera e НУЛА. Освен това курс продава Евро им е по-добър от на банките ни. Ако сменяш 100К има значение курса.
                          Извинявам се, но не е съвсем вярно. Не защитавам банките, но е хубаво да си спестяваме ненужни упражнения. Мислех, че има някаква друга далавера с Paysera и аз не съм светнат, но явно не е това номерът.

                          1. Таксата от едната ми банка към IBAN в цяла Европа е 0.50 ст., а в другата е 1 лв. Левче ми струва и да преведа към Paysera. Вече сме 17 декември и съветвам всички да си погледнат тарифите на банките. Има и много неприятни промени.

                          2. Ако сменяш 100К във всяка банка ще ти дадат супер изгоден курс. Те за 10 000 дават изгоден. Paysera никак не е. Досега поне не съм виждал да е дори по-изгоден от ченджа на Графа.

                          ----

                          На мен дилемата ми е как, мамка му, да пращам към IB директно в USD. Банковите преводи в EUR вече не са проблем, ама с гущерите яко цакат. Не знам за директно регистриралите се как е, но през Карол излиза такса при обмен в IB.

                          Kато цяло с кеф бих ги разкарал IB, ако Revolut-a не ми биеше на пирамида и имаше застраховка. Аз съм малък и понякога бих искал да използвам карта за захранване на сметка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tonyshine89 Разгледай мнение
                            Здравейте

                            Имам два въпроса за IB като нов потребител на услугата:
                            1. Могат ли да се купуват index funds (S&P 500, Vanguarg 500...) за хора, които не са в Америка.
                            2. Мога ли някак си да ползвам обменния валутен курс на Revolut, т.к. ми се вижда доста изгоден.
                            1. Да. Можеш да си купиш една камара ЕТФ-и domiciled в Европа, които имат KIID.
                            2. По-сметката на IB превеждаш Евро. Дали си го сменил в Револют или на Магурата тях не ги интересува. Револют няма нищо общо с ИБ.

                            Това всичко го пише поне 10 пъти по-назад в темата, ама никой не му се чете.

                            Коментар


                            • [QUOTE=terziеv;n3525713]Не ми е ясно защо се ползва Paysera, а не директен превод на EUR към сметката в IB. От 15-ти таксите са като за левов превод. Каква е далаверата през Paysera?

                              Че таксата е за превод към IBAN в EUR в цялта Европа на Paysera e НУЛА. Освен това курс продава Евро им е по-добър от на банките ни. Ако сменяш 100К има значение курса.
                              Last edited by hamorphis; 17.12.2019, 17:04.

                              Коментар


                              • Здравейте

                                Имам два въпроса за IB като нов потребител на услугата:
                                1. Могат ли да се купуват index funds (S&P 500, Vanguarg 500...) за хора, които не са в Америка.
                                2. Мога ли някак си да ползвам обменния валутен курс на Revolut, т.к. ми се вижда доста изгоден.

                                Коментар

                                Working...
                                X