IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от representjah

    Когато си направиш собствен форум, можеш да диктуваш правилата. Ще си пиша колкото искам и ще давам конктекста който сметна за нужен.
    Мненията ми са базирани изцяло на логиката, личен опит (не ползвам Револют, а само Трансфервайс, но съм правил десетки опити от---- и към сметките), а също и опита на други хора:
    https://community.revolut.com/t/wire...eritrade/34181

    Лично аз ще съм от първите които ще го обяви тук, че е възможен подобен трансфер от България. Изобщо не ми се плащат по 55 USD за превод до акаунта ми в ТД АМеритрейд.

    Но ти си продължаваш с питането през два дни, като някоя чукча. Посочих ти и причините за да се получат на колегата нещата, но ти отказваш да приемеш реалността и си живееш с очакванията.
    Извинявай, прав си!

    Пиши си каквото намериш за добре има свобода. Може и някой да намира за полезни коментарите ти.

    Успех!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от representjah

      Гледай сега, пич.
      Подозирам че се опитваш да направиш следното: някой ти е превел пари от САЩ (които искаш да скриеш и да не платиш никакви данъци, затова си използвал револют). От там искаш директно да ги депозираш в ИБ и да скриеш следите. Да ги превалутират първи в ИБ, и след изтеглиш от ИБ, все едно са ти печалби.
      Може и просто да искаш да използваш по-изгодните курсове за превалутиране в ИБ пред тези на Револют.
      Пак ще повторя - няма да ти се получи в долари. Брокера (ИБ в твоя случай) разпознава, че payment processora е Виртуален (Револют) и просто ти отказва плащането. Има закони против прането на пари все пак. Надявам се сега разбираш, защот Гражднаството е от огромно значение.


      Пич, извън контекст си!

      IB нищо не ми отказва или да връща трансфер, просто не мога да пусна плащането от самия Револют към псочената от тях банкова сметка.

      Останалите неща, които си писал няма да ги коментирам, те не са предмет на въпроса.

      Коментираш неща, с които не си запознат. Спести си разсъжденията!

      Благодаря!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
        Що не пробваш с Paysera? Депозирам и тегля от Интерактив без грам грижи. Ама аз го предложих това вече. И да -- напълно безплатно е. 0 лева такса.

        В долари ли?

        Коментар


        • Що не пробваш с Paysera? Депозирам и тегля от Интерактив без грам грижи. Ама аз го предложих това вече. И да -- напълно безплатно е. 0 лева такса.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от representjah

            Силно се съмням някой с Българска адресна регистрация / местоживеене да направи тоя номер с който и да било виртуален IBAN. И аз съм пробвал с Трансфервайз към Америтрейд в долари, ама нъцки - нито входящи, нито изходящи преводи стават. Щатската система за разплащия е различна, и не позволява измислени герои като нас с виртуални routing numbers да си прехвърлят свободно парите. Ако си в САЩ - всичко си е окей.

            Много е вероятно колегата, който е успял да е с Американско гражданство / местоживеене.
            Той е написал, че депозира с Револют. Какъвто и гражданин да е и каквито и сметки да има, депозита през Револют си е депозит през Револют. Самия револют е идентичен независимо дали си с местожителство BG или US.

            За съжаление не отговаря, за да получим информация какво точно прави.

            Коментар


            • Някой депозирал с Revolut в IB във валута USD??? Когато тръгна да въвеждам виртуалната банкова сметка от IB в Револют, тя съдържа и буквата U по средата. Самия Револют не приема номер на сметка с буква?
              Как се преодолява този проблем? Избирам опцията с Wire transfer.

              Някой дали е успявал?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                Не.
                Ти не си, но тук имаше един колега, който каза, че е и ме интересуваха стъпките, но нещо не отговаря.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение
                  Някой депозирал през Револют в долари???
                  Не.

                  Коментар


                  • Някой депозирал през Револют в долари???

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Моля при преводи в Долари да използвате ABA Routing number, както и Bank Account Number. При въвеждането на bank account number, моля въведете само цифрите преди буквата U!

                      ***
                      Моят проблем е тегленето в долари IBKR -> Revolut

                      Съпорта на тези мошеници от Р. са някакви пълни дебили.
                      Мен ме интересува конкретно някой депозирал от Револют в долари, иначе за банковия трасфер през SWIFT е ясно!

                      Коментар


                      • Моля при преводи в Долари да използвате ABA Routing number, както и Bank Account Number. При въвеждането на bank account number, моля въведете само цифрите преди буквата U!

                        ***
                        Моят проблем е тегленето в долари IBKR -> Revolut

                        Съпорта на тези мошеници от Р. са някакви пълни дебили.
                        Научете най-често задавните въпроси на международните пазари. Прочетете повече.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от b0jkata Разгледай мнение
                          Аз от револют пращам в долари и няма никаква такса.
                          Здрасти , колега, би ли посочил стъпките на депозит в долари през Револют. До сега съм депозирам само с обикновенни банкови трансфери в евро и после съм превалутиеал в самата платформа.

                          Каква опция избираш в IB когато ще депозираш с Револют? Wire трансфер?

                          Виждам, че в Револют полетата не са като при банковия трансфер, къде вкарваш номера на акаунта.

                          Били дал стъпките една по една. Предполагам, че и други колега биха тествали депозит с Револют.

                          Благодаря предварително!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MoRd3ka1 Разгледай мнение

                            Този SEPA превод как става? Аз пробвах с Revolut, дали ще се получи? Според IB те не препоръчват електронни банки, но ако предоставя точно информацията при трансфера ще се получи.
                            И с Paysera става с нула такса.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от b0jkata Разгледай мнение
                              Аз от револют пращам в долари и няма никаква такса.
                              Здравей,

                              може ли да поясниш как по-точно го правиш? Аз срещам този проблем:

                              https://community.revolut.com/t/tran...e-broker/40162

                              Коментар


                              • Аз от револют пращам в долари и няма никаква такса.

                                Коментар

                                Working...
                                X