IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от representjah

    От 18.02.2020 е така за физическите лица. Поне във ПИБ. ВИж за трансфери в УК и в GBP удрят здраво....
    Става дума за сепа в евро. Те нещо всички банки ги задължиха по няква евро директива там

    Коментар


    • Гледах сега че сепа превод от банката ми Алианц е само левче. Ако това наистина е така зарязвам пейсера. Ти мани депозита че се сърдят ами при теглене ако запецнат става грозно вече.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Vil Разгледай мнение

        Ей таквизи мейли пращат при получаване и чакащо одобрение:
        Dear Client,

        We have received a EUR xxxxx deposit for IBKR account U********.

        The deposit is under additional compliance review.

        We will contact you once our review is complete or if we need additional information from you.
        Interactive Brokers Client Services
        А пък ето такива не ви пожелавам да получавате, но ясно скицират ситуацията:


        Dear Mr xxxxx

        The IBKR Cashiering Department was not able to process your deposit request because it appears that you are attempting to transfer funds from an account in the name of a payment processor. At this time, IBKR does not process deposit from payment processors. Please note that you must send funds to a personal account in the same name as your IBKR account.
        ....
        (и има данни как да се добереш до съпорта им за още инфо)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vil Разгледай мнение

          Не е единичен. Ползвам няколко брокера директно (без интродюсъри) и засега само IBKR почнаха да се циганеят. За пръв път ми се случи преди 2 седмици, преди това нямах проблеми. Не малка сума от Пейсера не я одобриха, после я върнаха пак там (но седя ин войд неколко дни, ама със сухи гащи риба не се лови по принцип). Сега пробвам на по-малки траншове, засега от IBKR ми пратиха мейл, че пак ще одобряват, та да видим... (не съм с много големи очаквания ..). Пейсерата и те се почнали да вдигат гребенче, че и там един превод (който дойде от Саксото преди това) се мъчиха да ми искат един тон документи, аз им пообясних и си говорих с некво мениджърче на мъни лондеринг отдела и се укротиха и го приеха..

          С тея 500 еврови снимки на БГ премиера не може да се очаква друго отношение ... :P
          Ей таквизи мейли пращат при получаване и чакащо одобрение:
          Dear Client,

          We have received a EUR xxxxx deposit for IBKR account U********.

          The deposit is under additional compliance review.

          We will contact you once our review is complete or if we need additional information from you.
          Interactive Brokers Client Services

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

            Демек парите са ти в нищото в момента? Нито в Paysera, нито в IBKR? Това е доста неприемливо и бих се изнервил значително. Не смея пак през Paysera да превеждам пак. Нека трето лице сподели дали има драма в комбинацията Paysera+IBKR или е единичен случай...
            Не е единичен. Ползвам няколко брокера директно (без интродюсъри) и засега само IBKR почнаха да се циганеят. За пръв път ми се случи преди 2 седмици, преди това нямах проблеми. Не малка сума от Пейсера не я одобриха, после я върнаха пак там (но седя ин войд неколко дни, ама със сухи гащи риба не се лови по принцип). Сега пробвам на по-малки траншове, засега от IBKR ми пратиха мейл, че пак ще одобряват, та да видим... (не съм с много големи очаквания ..). Пейсерата и те се почнали да вдигат гребенче, че и там един превод (който дойде от Саксото преди това) се мъчиха да ми искат един тон документи, аз им пообясних и си говорих с некво мениджърче на мъни лондеринг отдела и се укротиха и го приеха..

            С тея 500 еврови снимки на БГ премиера не може да се очаква друго отношение ... :P

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              При IB през Карол,има ли минимум за откриване на сметката,в сайта не открих инфо по този въпрос ?
              Няма.

              Коментар


              • При IB през Карол,има ли минимум за откриване на сметката,в сайта не открих инфо по този въпрос ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Абсолютно не е вярно. Не съществува брокер с нормални такси, при който акциите да се записват на името на клиента.
                  И от тук следва въпроса, като не са твои тия акции, трябва ли да се слагат в данъчна декларация?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Приказваш глупости.
                    Или си руснак /кримчанин или просто си тролиш....
                    Може ли да посочиш няколко сходни на IBKR алтернативи за българи с постоянно жителство в България? Не говорим за E-toro-та все пак. Аз със швабите съм си говорил по телефона декември и не приемат българи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение

                      за таксите са прави, така е. твоите пари или акции ще бъдат в подсметка на тяхната сметка в ИБ.и тука идваме до въпроса за сигурността , който задаваш по-долу.
                      ако откриеш директно сметката тогава и акциите ще бъдат на твое име , но в твой личен акаунт в ИБ.
                      Абсолютно не е вярно. Не съществува брокер с нормални такси, при който акциите да се записват на името на клиента.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Не следя особено тук темата, ма не мога разбера как така толкова хора се вкарват в какви ли не филми и си рискуват парите вместо да вървят по утъпканите сигурни пътеки.
                        И ако спестите 20$ по андрешковски ще придобиете самочувствие на гУлеми ли ?
                        Кои са тия пътеки? До преди година знаеш ли за SEPA превод колко деряха. Вече не е така, факт.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от OB4AR Разгледай мнение

                          Аз ако се изнервям значително от всеки забавен превод трябва да ме приберат в психото. Сумата вече е възстановена в пейсера след 2 работни дни.
                          По-неприятното е че от пейсера твърдят че няма промени/разлики в данните за сметката, което най-вероятно значи че IB са се активизирали. Надявам се че това е единичен случай само при мен, но не бих рискувал да го повторя.
                          Бях свикнал да правя преводи с малки суми. Сега ще се наложи да ползвам БГ бамка - това ме изнервя значително.
                          Не следя особено тук темата, ма не мога разбера как така толкова хора се вкарват в какви ли не филми и си рискуват парите вместо да вървят по утъпканите сигурни пътеки.
                          И ако спестите 20$ по андрешковски ще придобиете самочувствие на гУлеми ли ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                            Демек парите са ти в нищото в момента? Нито в Paysera, нито в IBKR? Това е доста неприемливо и бих се изнервил значително. Не смея пак през Paysera да превеждам пак. Нека трето лице сподели дали има драма в комбинацията Paysera+IBKR или е единичен случай...
                            Аз ако се изнервям значително от всеки забавен превод трябва да ме приберат в психото. Сумата вече е възстановена в пейсера след 2 работни дни.
                            По-неприятното е че от пейсера твърдят че няма промени/разлики в данните за сметката, което най-вероятно значи че IB са се активизирали. Надявам се че това е единичен случай само при мен, но не бих рискувал да го повторя.
                            Бях свикнал да правя преводи с малки суми. Сега ще се наложи да ползвам БГ бамка - това ме изнервя значително.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от OB4AR Разгледай мнение

                              В момента е наистина толкова. Преди една година не беше. Не мислих да сменям системата щом работи, но явно ще се наложи. Много мразя БГ банките - всеки месец трябва да проверяваш дали няма да сложат някоя и друга такса.
                              Засега писах на Paysara да видят дали няма разлика в превода. После ще пиша и на IB че се мотаят с връщането.
                              Демек парите са ти в нищото в момента? Нито в Paysera, нито в IBKR? Това е доста неприемливо и бих се изнервил значително. Не смея пак през Paysera да превеждам пак. Нека трето лице сподели дали има драма в комбинацията Paysera+IBKR или е единичен случай...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                                Е то от банка вече е 1 лв превода в евро за чужбина през SEPA. Поне в Алианц. Сподели от банка като преведеш има ли греда, че и аз само през Пейсера захранвах ИБ досега. И най-важното - наобратно от ИБ до нашенската банка дали има греди.
                                В момента е наистина толкова. Преди една година не беше. Не мислих да сменям системата щом работи, но явно ще се наложи. Много мразя БГ банките - всеки месец трябва да проверяваш дали няма да сложат някоя и друга такса.
                                Засега писах на Paysara да видят дали няма разлика в превода. После ще пиша и на IB че се мотаят с връщането.

                                Коментар

                                Working...
                                X