IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от OB4AR Разгледай мнение

    Не, направих си регистрация в IB директно. Явно ще се наложи да правя преводи от банки.
    Е то от банка вече е 1 лв превода в евро за чужбина през SEPA. Поне в Алианц. Сподели от банка като преведеш има ли греда, че и аз само през Пейсера захранвах ИБ досега. И най-важното - наобратно от ИБ до нашенската банка дали има греди.

    Коментар


    • Добре бе тия Пейсера си имаха банков лиценз там в Литва ли Латвия беше. Демек не са баш като Skrill и производните, а по мязат на банка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

        Ако си в ИБ през Карол, интересно от Карол дали знаят нещо.
        Не, направих си регистрация в IB директно. Явно ще се наложи да правя преводи от банки.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от OB4AR Разгледай мнение
          След 10-тина успешни еврови трансфери от Paysera днес IB ми отказаха последния:
          "The IBKR Cashiering Department was not able to process your deposit request because it appears that you are attempting to transfer funds from an account in the name of a payment processor. At this time, IBKR does not process deposits from payment processors. Please note that funds must come from a personal account in the same name as your IBKR account."
          Чакам да видя кога ще ми върнат парите.
          Ползвам темплейт на превода така че или Paysera са сменили нещо или IB са се усетили.
          Някой с подобен проблем наскоро? Ще се наложи ли да ползваме "услугите" на БГ бамките?
          Ако си в ИБ през Карол, интересно от Карол дали знаят нещо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от OB4AR Разгледай мнение
            След 10-тина успешни еврови трансфери от Paysera днес IB ми отказаха последния:
            "The IBKR Cashiering Department was not able to process your deposit request because it appears that you are attempting to transfer funds from an account in the name of a payment processor. At this time, IBKR does not process deposits from payment processors. Please note that funds must come from a personal account in the same name as your IBKR account."
            Чакам да видя кога ще ми върнат парите.
            Ползвам темплейт на превода така че или Paysera са сменили нещо или IB са се усетили.
            Някой с подобен проблем наскоро? Ще се наложи ли да ползваме "услугите" на БГ бамките?
            Аз имах проблем от Сантандер към Paysera и стана ясно че Рауsera са сменили едно цифра или буква в SWIFT адреса и трябвало от Сантандер да обновят кода и затова ми отказваха преводите .В петък направих и нямах проблем .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от OB4AR Разгледай мнение
              След 10-тина успешни еврови трансфери от Paysera днес IB ми отказаха последния:
              "The IBKR Cashiering Department was not able to process your deposit request because it appears that you are attempting to transfer funds from an account in the name of a payment processor. At this time, IBKR does not process deposits from payment processors. Please note that funds must come from a personal account in the same name as your IBKR account."
              Чакам да видя кога ще ми върнат парите.
              Ползвам темплейт на превода така че или Paysera са сменили нещо или IB са се усетили.
              Някой с подобен проблем наскоро? Ще се наложи ли да ползваме "услугите" на БГ бамките?
              Тва е странно, щото в Пейсера си имаме лични айбани. Сега интересно и аз след 10 успешни превода от пейсера за около 80к евро как ще мога да ги тегля.

              Коментар


              • След 10-тина успешни еврови трансфери от Paysera днес IB ми отказаха последния:
                "The IBKR Cashiering Department was not able to process your deposit request because it appears that you are attempting to transfer funds from an account in the name of a payment processor. At this time, IBKR does not process deposits from payment processors. Please note that funds must come from a personal account in the same name as your IBKR account."
                Чакам да видя кога ще ми върнат парите.
                Ползвам темплейт на превода така че или Paysera са сменили нещо или IB са се усетили.
                Някой с подобен проблем наскоро? Ще се наложи ли да ползваме "услугите" на БГ бамките?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от chubaka987
                  А когато превеждаш от Р. към ИБ какво въвеждаш в полето 'Име на компания'?
                  Софийска вода

                  Коментар


                  • Така... надявам се проблемът на колегата Investman е решен. Той обаче ме стимулира да опитам пак да си изтегля милионите в долари от IBKR към Револют. Първо - оказа се, че има сравнително лесен и бърз начин. Второ - съпорта на Револют са идиоти. Последното би трябвало да го знаем отдавна, но е още една причина да се замислите за парите си там.

                    Стъпка по стъпка:

                    1. Въвеждаме нов начин на теглене в IBKR за USD - wire transfer
                    2. Въвеждаме R. като банкова институция
                    3. Въвеждаме номера на доларовата сметка в R.
                    4. Тогава IBKR ще ни поиска банка кореспондент. Въвеждате BARCUS33XXX
                    (тук беше проблемът, от R. ми дадоха друг код, който не ставаше)
                    5. Оставате празно полето за сметка в банката кореспондент.

                    ... парите пристигнаха за 5-6 часа! Без доп. такса, но пък сумата беше малка.

                    Информацията е актуална към 3-ти август 2020 г.

                    ---

                    update: При същата процедура по теглене на USD (акаунт на роднина) банката посредник си дръпна 20 долара такса от 100 долара превод. Иди ги разбери.
                    Last edited by terziеv; 05.08.2020, 09:00.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от chubaka987
                      И сега няма ли да споделиш?
                      Всичко необходимо за превода в долари от револют към IBKR е в поста ми от 17.07.2020, 16:38. За съжаление в този форум не се чете. Пробвано два пъти със суми под USD 1000. За по-сериозни неща нямам идея дали няма да има проблем.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                        Доларите могат да се превръщат в евро и обратното.
                        Превалутирането на евро в долари става с пазарна поръчка в самата платформа, на борсови котировки, като има и малка такса за самия обмен.
                        Относно превод в евро таксата от БГ банка до 100К е само 50 цента. Така, че не ти трябва пайсера ако искаш да преведеш евро. Става за часове 4-5 часа и парите се начисляват.

                        Беше ми интересно конкретно за Револют и долари.

                        За съжаление, никой от форума, не можа да даде съвет, но аз открих как става и си наредих превод.
                        Така че вече нямам и питане! Въпроса е решен!

                        Успехи!

                        Коментар


                        • Аз ползвам Сантандер е нямам проблем и комисиони за евро ,само бг банките дерат яко

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение


                            В долари ли?
                            Доларите могат да се превръщат в евро и обратното.

                            Коментар


                            • Абе я кажи за каква сума иде реч? Ако е под 100к не ни занимавай

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Invest Man Разгледай мнение


                                В долари ли?
                                В евро.

                                Коментар

                                Working...
                                X