IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Доларът ще рухне,когато Китай намали дотолкова доларовите резерви
    че да може да ги прежали.Да речем 500 милиарда долара.

    Коментар


    • Haho, anyone има право. Къде си видял да има истинска война като 1-та или 2-рата Световна? Всичко се решава тихомълком колкото и странно да звучи. Погледни само напоследък какви оръжия има на бял свят .... а сега си представи на черно какво е. За долара - значи долара ще поевтинее в следващите 3-5 години. А че ще рухне това не знам кога обаче историята сама говори по себе си. Всяка една Велика империя е претърпявала крах.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
        На теб в главата ти е такава каша че не знам от къде да започна.
        Като почна от златото и мина през долара, че стигна до борсите всичките ти виждания за икономиката, валутите и акциите са обърнати с главата на долу.
        Може би като начало трябва да си изясниш функциите на златото и после да понаучиш това онова за валутите и долара и тогава вече може и борсите да ти се поизбистрят
        Кашата в главата ми докара от как съм тука 20% на цялата сметка без грам марджин ...
        и ме боли фарот и курот за твойте икономически идеи

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
          За Русия кво да кажа, жалка картина.
          Суровинен придадък, продават ресурси и ядат.
          Никва идея за нищо друго, да не говорим за ред, законност, култура, иновация и т.н.
          Ако паднат още 20% ресурсите и Русия ще има точно колкото да преживява.
          Иначе имат там Ядрени Ракети, ама тука не говорим за военни конфликти, а за икономическо влияние.
          Що е необходимо да сте толкова крайни. Няма нужда САЩ да потъне, за да просперира Русия или Китай или пък Бразилия, дори напротив, то е лош сценарии и за останалите. Нали сме в информационната епоха вече и като дефиниция на това ви предлагам не факта, че можем да прочетем и научим почти всичко, в удобно за нас време и място, а фактът, че все повече и повече хора се занимават с труд в сектора на услугите, за сметка на труд в производството ( и то без да влияе отрицателно на производството, благодарение на технологиите). И Русия и Китай и Бразилия и всички EM имат огромен потенциал в тази посока.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
            За Русия кво да кажа, жалка картина.
            Суровинен придадък, продават ресурси и ядат.
            Никва идея за нищо друго, да не говорим за ред, законност, култура, иновация и т.н.
            Ако паднат още 20% ресурсите и Русия ще има точно колкото да преживява.
            Иначе имат там Ядрени Ракети, ама тука не говорим за военни конфликти, а за икономическо влияние.
            Хахо стига си лаял месеца и философствал и хои погледни раята у форексо каква съдба е уредила на долара .... да не каеш, че само аз съм антихриста тука срещу богоизбраните педераси

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Anyone Разгледай мнение
              Никъде не съм казал, че някоя от тези държави застрашава Америка. Тези неща дето се нападат и си пращат ракети са за филмите. Но и аз не съм съгласен, че може да пренебрегнеш Русия. В най - общия случай говоря за разпределение на влияние и контрол (също исторически многократно обосновано). Друг е въпроса доколко тези споразумения се спазват. Та те и коалиционните дружки в НАТО се слухтят и следят един друг, да не говорим за по - високо ниво.

              Поздрави!
              За Русия кво да кажа, жалка картина.
              Суровинен придадък, продават ресурси и ядат.
              Никва идея за нищо друго, да не говорим за ред, законност, култура, иновация и т.н.
              Ако паднат още 20% ресурсите и Русия ще има точно колкото да преживява.
              Иначе имат там Ядрени Ракети, ама тука не говорим за военни конфликти, а за икономическо влияние.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Тя едва ли ще фалира, ма за опциЙте му - не бъди толкоз сигурен.
                Че то малко по дълбочка корекция е това бе, няма и 20%.

                Днес ще е май кърваво...да видим.
                Вярно това твърдение би било, ако опциите Expiry Date нямаха
                Еххх да да можех да си купя такива опцийки дето никога не Expire-ват и да ги чакам 100 години
                Също би било прекрасно да живеехме вечно, и да бяхме вечно млади

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                  Много коментари имам към този пост и много неща с който не съм съгласен.
                  Като например че Русия, Китай, Бразилия са ключови държави който по някакъв начин застрашяват Америка ... къде е Америка къде са тия разградени бустани.
                  Долара е световна валута не защото е наложен, а защото е СВОБОДЕН ИЗБОР НА ДЪРЖАВИТЕ зад него стой най-голямата световна икономика, подплатена с военна мощ, култура, иновации, технологии, политическа стабилност, ред, законност и ОГРОМНИ ПРИРОДНИ РЕСУРСИ (за които много неуки писалите от форума дори не подозират).
                  Никъде не съм казал, че някоя от тези държави застрашава Америка. Тези неща дето се нападат и си пращат ракети са за филмите. Но и аз не съм съгласен, че може да пренебрегнеш Русия. В най - общия случай говоря за разпределение на влияние и контрол (също исторически многократно обосновано). Друг е въпроса доколко тези споразумения се спазват. Та те и коалиционните дружки в НАТО се слухтят и следят един друг, да не говорим за по - високо ниво.

                  Поздрави!
                  NO SIGNATURE FOUND

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                    именно както викаш през много валути сме минали и пак са паднали, не знам но без бой тея няма да оставят работата така. Или китайските донги ще станат преобладаващи или ще има пакет от световни валути в които ще са включени и австалийците и канадците, че напоследък се чуват слухове насам натам и пишат, че някои се запасяват с тях поне те са единствените които не принтират още ....
                    На теб в главата ти е такава каша че не знам от къде да започна.
                    Като почна от златото и мина през долара, че стигна до борсите всичките ти виждания за икономиката, валутите и акциите са обърнати с главата на долу.
                    Може би като начало трябва да си изясниш функциите на златото и после да понаучиш това онова за валутите и долара и тогава вече може и борсите да ти се поизбистрят

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Anyone Разгледай мнение
                      Военната и технологична мощ на щатите към момента е много силна. Разузнаване, дипломация и силно присъствие във всяка една точка на планетата. Искам да подчертая, че въобще не съм им фен, но това е мноооооого дълга тема. Световната валута е тяхна. Опарилите се от тях - безчет. Каквито и процеси да текат, ще отнеме наистина много време. А козовете, които държат в ръкава са много. Далеч по - вероятно е да се постигнат споразумения с ключови държави, като Русия, Китай, Бразилия, Европа, отколкото да се стигне до някакъв апокалипсис. Защото ако се случи някакъв драматизъм, то ще пострадат почти всички. В модерното общество тазкива възприятия, като 3 - та световна война (наподобяваща 2 - та примерно) не съществуват. На мода са тихите войни, които са си ежедневие.

                      Поздрави!
                      Много пъти сме писали че нищо не пречи Китай и Русия да си търгуват в Рубли и Юани.
                      Но нито Русия иска ЮАНИ нито Китай иска РУБЛИ, всички искат ДОЛАРИ
                      Та от там и защо ДОЛАРА е световна валута

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                        Когато ти излязат опцийте на СиП за 1500 тогава ще фалира и Америка
                        НИКОГА !!!
                        Тя едва ли ще фалира, ма за опциЙте му - не бъди толкоз сигурен.
                        Че то малко по дълбочка корекция е това бе, няма и 20%.

                        Днес ще е май кърваво...да видим.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Anyone Разгледай мнение
                          Военната и технологична мощ на щатите към момента е много силна. Разузнаване, дипломация и силно присъствие във всяка една точка на планетата. Искам да подчертая, че въобще не съм им фен, но това е мноооооого дълга тема. Световната валута е тяхна. Опарилите се от тях - безчет. Каквито и процеси да текат, ще отнеме наистина много време. А козовете, които държат в ръкава са много. Далеч по - вероятно е да се постигнат споразумения с ключови държави, като Русия, Китай, Бразилия, Европа, отколкото да се стигне до някакъв апокалипсис. Защото ако се случи някакъв драматизъм, то ще пострадат почти всички. В модерното общество тазкива възприятия, като 3 - та световна война (наподобяваща 2 - та примерно) не съществуват. На мода са тихите войни, които са си ежедневие.

                          Поздрави!
                          Много коментари имам към този пост и много неща с който не съм съгласен.
                          Като например че Русия, Китай, Бразилия са ключови държави който по някакъв начин застрашяват Америка ... къде е Америка къде са тия разградени бустани.
                          Долара е световна валута не защото е наложен, а защото е СВОБОДЕН ИЗБОР НА ДЪРЖАВИТЕ зад него стой най-голямата световна икономика, подплатена с военна мощ, култура, иновации, технологии, политическа стабилност, ред, законност и ОГРОМНИ ПРИРОДНИ РЕСУРСИ (за които много неуки писалите от форума дори не подозират).

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                            именно както викаш през много валути сме минали и пак са паднали, не знам но без бой тея няма да оставят работата така. Или китайските донги ще станат преобладаващи или ще има пакет от световни валути в които ще са включени и австалийците и канадците, че напоследък се чуват слухове насам натам и пишат, че някои се запасяват с тях поне те са единствените които не принтират още ....
                            Когато ти излязат опцийте на СиП за 1500 тогава ще фалира и Америка
                            НИКОГА !!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                              В следващите 100 години сме с долара (дори не ми се обяснява защо)
                              За след това вече незнам, но и не ме интересува (не вярвам и някой от форума да е много развълнуван какво ще е след 100 години, щото квото и да е няма никак ама никак да го стопли)

                              Военната и технологична мощ на щатите към момента е много силна. Разузнаване, дипломация и силно присъствие във всяка една точка на планетата. Искам да подчертая, че въобще не съм им фен, но това е мноооооого дълга тема. Световната валута е тяхна. Опарилите се от тях - безчет. Каквито и процеси да текат, ще отнеме наистина много време. А козовете, които държат в ръкава са много. Далеч по - вероятно е да се постигнат споразумения с ключови държави, като Русия, Китай, Бразилия, Европа, отколкото да се стигне до някакъв апокалипсис. Защото ако се случи някакъв драматизъм, то ще пострадат почти всички. В модерното общество тазкива възприятия, като 3 - та световна война (наподобяваща 2 - та примерно) не съществуват. На мода са тихите войни, които са си ежедневие.

                              Поздрави!
                              NO SIGNATURE FOUND

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                                именно както викаш през много валути сме минали и пак са паднали, не знам но без бой тея няма да оставят работата така. Или китайските донги ще станат преобладаващи или ще има пакет от световни валути в които ще са включени и австалийците и канадците, че напоследък се чуват слухове насам натам и пишат, че някои се запасяват с тях поне те са единствените които не принтират още ....
                                Мишаелис пожелавам ти да живееш още 100 години да може да дочакаш краха на долара и Америка ... ама надали ... ще си изчакаш чакането

                                Коментар

                                Working...
                                X