IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Mи вече е 3.9$ бушел, под 3 (в най лошия случай ) не ми се вярва да падне. А е била и 8$ последните години.
    25% риск срещу 100% потенциал, мисля сделката е добра.
    При житото долу горе е същото положението.
    При всички случаи ги намирам за много по добър хедж в сравнение със златото.
    Оттук нататък стискаме палци и правим вуду магии Зевс да разкаже играта на янките метеоролози

    http://finviz.com/futures_charts.ashx?t=ZC&p=w1
    http://finviz.com/futures_charts.ashx?t=ZW&p=w1
    ако имаш опции, защо не продаваш колове - така ще може да си намалиш
    още малко средната, ако продължат да падат corn и weat?
    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Може, но може и да не стане. Цената е добра, шест месеца, до година и ще продам този екстра пакет поне 50% нагоре.
      Каква ти е средната - ако не е тайна ?
      Аз залагам , че спада ще продължи до към 20.07 ...
      Направи ми впечатление, че при предишните резки спадове екшъна е продължавал около 2 седмици
      Така, че може да се кача на влака другата седмица .
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
        Да бяха само метеоролозите, играта щеше да е 50:50.
        1.Обаче гледам са планирали да сеят догодина още повече акъри.
        2. Нафтата им може догодина да е по-евтина (поне теб съм те виждал да я шортиш наскоро)
        3. И на всичко отгоре, ако цената им падне под кост, вместо да си фалират като нормални ора, ще ревнат, че субсидиите им са малко и така години..
        ...много рисково за мен....златарите поне, като паднат под кост, някои ще си фалират без мрънкане и пазара ще си се върне обратно
        Царевичака и памука са основен износ на щатите.. И двете се хипер субсидирани. Като цяло аграрите са добра дългосрочна инвестиция.. За шорт търм вече тайминг-а е много по-важен за да не омекнеш при някой скуйззззз

        За нафтата трудно ще стане по евтина - Русия на 82$ за барел беше на нула. И това данни от декември 2012. Сега сигурно се е качило още повече.. Скоро и газта ще изпраска като им секнат кпаденчетата
        I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Mи вече е 3.9$ бушел, под 3 (в най лошия случай ) не ми се вярва да падне. А е била и 8$ последните години.
          25% риск срещу 100% потенциал, мисля сделката е добра.
          При житото долу горе е същото положението.
          При всички случаи ги намирам за много по добър хедж в сравнение със златото.
          Оттук нататък стискаме палци и правим вуду магии Зевс да разкаже играта на янките метеоролози

          http://finviz.com/futures_charts.ashx?t=ZC&p=w1
          http://finviz.com/futures_charts.ashx?t=ZW&p=w1
          Да бяха само метеоролозите, играта щеше да е 50:50.
          1.Обаче гледам са планирали да сеят догодина още повече акъри.
          2. Нафтата им може догодина да е по-евтина (поне теб съм те виждал да я шортиш наскоро)
          3. И на всичко отгоре, ако цената им падне под кост, вместо да си фалират като нормални ора, ще ревнат, че субсидиите им са малко и така години..
          ...много рисково за мен....златарите поне, като паднат под кост, някои ще си фалират без мрънкане и пазара ще си се върне обратно

          Коментар


          • малииййй...
            I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
              Не рискуваш ли да загубиш половината от инвестицията си?
              http://www.indexmundi.com/commoditie...eat&months=360
              Mи вече е 3.9$ бушел, под 3 (в най лошия случай ) не ми се вярва да падне. А е била и 8$ последните години.
              25% риск срещу 100% потенциал, мисля сделката е добра.
              При житото долу горе е същото положението.
              При всички случаи ги намирам за много по добър хедж в сравнение със златото.
              Оттук нататък стискаме палци и правим вуду магии Зевс да разкаже играта на янките метеоролози

              http://finviz.com/futures_charts.ashx?t=ZC&p=w1
              http://finviz.com/futures_charts.ashx?t=ZW&p=w1

              Коментар


              • В момента трябва да е някъде към $280 метричния тон.
                А е била на двойно по-ниска цена в продължение на 20 години?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Айде още 2 силоза на 27.93$ та ги докарах до средна 29.05
                  Не е истина, тая контрарна царевица стана позиция номер 2 след гилда,цели 7%
                  Ма нема страшно, няма да фалира, всеки иска да папа, дори и кравата Милка
                  Риск/профит 1/3-4 , не е зле мисля

                  Втора взятка житце също тоже реализирана
                  Не рискуваш ли да загубиш половината от инвестицията си?
                  http://www.indexmundi.com/commoditie...eat&months=360

                  Коментар


                  • Айде още 2 силоза на 27.93$ та ги докарах до средна 29.05
                    Не е истина, тая контрарна царевица стана позиция номер 2 след гилда,цели 7%
                    Ма нема страшно, няма да фалира, всеки иска да папа, дори и кравата Милка
                    Риск/профит 1/3-4 , не е зле мисля

                    Втора взятка житце също тоже реализирана

                    Коментар


                    • Erste-то май не може отлепи ..
                      I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Равен, никак не ми харесват нещата в твоя сектор напоследък.
                        Тъпите янкита направо ги обезкостяват напоследък тия банки с мултимилиардни глоби, а и скоро не се види на хоризонта вдигане на лихви или засилено кредитиране та да им дръпнат по съществено профитите...
                        Аз си разкарах вчера на нула HSBC-то, има по изкусителни неща на пазара.
                        Никоя криза не трябва да останат неизползвани - дори и мънички като сегашната

                        В оценките на банките продължават да не слагат растеж, а се оценяват предимно балансово. На мен това ми харесва, дава възможност в даден момент да се направят доста добри пари, но тъй като не го знам кога е този момент предпочитам постоянно да съм в банки. Аз HSBC си я държа. И на мен ми е около нулата тя - но пък приличния дивидент на тримесечие и супер ниската волатилност правят чакането при нея лесно.

                        Все пак при мен е различно, тъй като имам доста сериозна експозиция на маржин, се налага портфейла от акции който служи като обезпечение да притежава известна стабилност иначе докато работих без маржин всичко ми бе доста волатилно и тогава HSBC ме нервеше с тези супер мудни движения. Но сега да ти кажа се радвам че имам и от нея - след като вчера само, общия ми портфейл се сурна с 5%, а за последния месец първо скочи с 20% и след това падна с 20%.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Може, но може и да не стане. Цената е добра, шест месеца, до година и ще продам този екстра пакет поне 50% нагоре.
                          Равен, никак не ми харесват нещата в твоя сектор напоследък.
                          Тъпите янкита направо ги обезкостяват напоследък тия банки с мултимилиардни глоби, а и скоро не се види на хоризонта вдигане на лихви или засилено кредитиране та да им дръпнат по съществено профитите...
                          Аз си разкарах вчера на нула HSBC-то, има по изкусителни неща на пазара.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                            е то4но преди реzултати на вси4ки големи банки които могат да смакнат осте надолу?
                            Може, но може и да не стане. Цената е добра, шест месеца, до година и ще продам този екстра пакет поне 50% нагоре.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Увеличих позицията си в Ерсте с 50%
                              е то4но преди реzултати на вси4ки големи банки които могат да смакнат осте надолу?

                              Коментар


                              • Утре реzултати от наи големиа sugar producer. Long put @ 14.
                                Макар 4е утре може да има иzненада, има неква борба мегжду големите в xertra order booka

                                Options with the Largest Open Interest

                                PUT 18-Jul-14 14.0

                                Коментар

                                Working...
                                X