IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
    Именно. При един зрял и напълно оценен пазар, като технологиите и биотехнологиите вече има значение печалбата на акция, дивидента, конкурентните предимства спрямо другите.
    Това да не можеш да изкараш долар от технологии през 2014 е много лош знак.
    Сега по съвсем друг начин стоят нещата при суровините и банките.
    Чудя се дали да не специализирам там
    Щото не се сещам откъде ще дойде инфлация.
    Самичка ли ще се роди или ще я създават премъдрите.
    Мен банките ме кефят, ресурсните не.

    А инфлация ще дойде много лесно. До 2008 г. Китай изнасяше инфлация. Сега изнася дефлация. Ако юана започне да поскъпва към долара и ето ти я инфлация 2013 това беше ситуацията и никой не говореше за дефлация. 2014 юана започна да поевтинява към долара и почна да излиза темата дефлация. Последни три месеца поскъпва към еврото, ще видиш че в европа ще почне да расте инфлацията към края на годината, началото на следващата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
      По медиите правят нещата да изглеждат сложни като ги пълнят с една камара нищо незначещи подробности. В края на краищата това си е бизнес, също както сергия на пазара. Ако тази сергия прави струва на боственика 1,3 лева а ще му донесе 1 лев загуба, то той ще я а махне преди да не му остане нищо.

      От както спрях да слушам новини и нещата изведнъж станаха прости и логични. И доста по-спокойни. А не някакви хистерични водещи да крещят, ФЕД, Епъл, Лихви, ISM, PMI, GDP.

      Глупости. Всичко опира до това какво има за мен като акционер. Какви пари ще получа аз ако държа една компания 1 -2 -3 години. Другото е шум и нерви.
      Именно. При един зрял и напълно оценен пазар, като технологиите и биотехнологиите вече има значение печалбата на акция, дивидента, конкурентните предимства спрямо другите.
      Това да не можеш да изкараш долар от технологии през 2014 е много лош знак.
      Сега по съвсем друг начин стоят нещата при суровините и банките.
      Чудя се дали да не специализирам там
      Щото не се сещам откъде ще дойде инфлация.
      Самичка ли ще се роди или ще я създават премъдрите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
        Бе не е толкова очевидно.
        Напролет са щели да доставят нещо си за умния часовник на Епъл.
        Ама ей на, парите на заем не били толкова лесни колкото казват по телевизията.
        По медиите правят нещата да изглеждат сложни като ги пълнят с една камара нищо незначещи подробности. В края на краищата това си е бизнес, също както сергия на пазара. Ако тази сергия прави струва на боственика 1,3 лева а ще му донесе 1 лев загуба, то той ще я а махне преди да не му остане нищо.

        От както спрях да слушам новини и нещата изведнъж станаха прости и логични. И доста по-спокойни. А не някакви хистерични водещи да крещят, ФЕД, Епъл, Лихви, ISM, PMI, GDP.

        Глупости. Всичко опира до това какво има за мен като акционер. Какви пари ще получа аз ако държа една компания 1 -2 -3 години. Другото е шум и нерви.

        Коментар


        • Бе не е толкова очевидно.
          Напролет са щели да доставят нещо си за умния часовник на Епъл.
          Ама ей на, парите на заем не били толкова лесни колкото казват по телевизията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
            ам то е нещо което случайно попаднах на него, но хубав пример е как може
            -дългът ти да е средна хубост;
            -да си имаш нормално кеш;
            -да си във веригата за доставки на Епъл;
            и въпреки това в понеделник да кажеш чаптър 11;
            Са интересно би било, ако техничарите кажат, че това е очевидно отдавна?
            И да правиш по 1 долара на акция загуба при положение че собствения капитал е 1,3 долара на акция. На мен фалита му ми изглежда съвсем логичен

            Коментар


            • ам то е нещо което случайно попаднах на него, но хубав пример е как може
              -дългът ти да е средна хубост;
              -да си имаш нормално кеш;
              -да си във веригата за доставки на Епъл;
              и въпреки това в понеделник да кажеш чаптър 11;
              Са интересно би било, ако техничарите кажат, че това е очевидно отдавна?

              Коментар


              • уаааааааааауууууууу това е нещо хамериканско и пада . наздраве кила за тази графика

                Коментар


                • Една графика тип лейка без дръжка:
                  http://finviz.com/quote.ashx?t=GTAT&ty=c&ta=0&p=w
                  Как се полива с това

                  Коментар


                  • ай стюга бе

                    Коментар


                    • Както вече казах - асансьорът е за надолу
                      Ама винаги се намират да влезнат разни неразбрали
                      До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

                      Коментар


                      • ето 5 октомври и падаме . че той що бате бойко пръв все при обамата и се виси у вашингтон . има тъмна тайна . мрачна .страшна . ау

                        Коментар


                        • аз си фащам 16825 и до дето стигнат сега нагоре два пъти после надолу

                          Коментар


                          • Кервана си върви на юг
                            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                            Коментар


                            • американците обаче разкатават европата. а те велики . ще има моамед али ще имаааааааааа . аз съм дядо ванго ще разсипват супичката върху панталончето

                              Коментар


                              • ще трепим ли обаче една тишина на хоризонта толкова е хубаво и иделично
                                Last edited by the architect; 06.10.2014, 17:15.

                                Коментар

                                Working...
                                X