IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
    Данните за САЩ са си прекрасни. Това където някакви скучаещи журналисти и анализатори си измислят емоции от всяка дребна новина е просто шум. Американската икономика расте страхотно. По-бързо отколкото очакват, безработицата пада, по-бързо от очакваното, инфлацията е ниска, икономическата политика е все още стимулираща. Тренда в САЩ е ясен - нагоре. За да се обърне този тренд трябва нещо наистина важно да излезе. И то не само едно а множество важни новини, които са лоши.

    Но наистина не мога да ви схвана логиката с това купуване на падащи ками - що си трошите парите. Да не би да мислите че сега ще падне от утре ще почне да расте. Ами няма да стане така - никога не става. Като върви нещо надолу върви дълго време надолу.

    Целия пазар расте, вие се набивате в това което пада най-много. Ми като вземе да пада пазара какво ще правите - кога мислите да изкарвате печалби от този пазар. Сори че така пиша, ама това което правите са мега глупости.
    Купувай ниско, продавай високо - това единствения начин да се правят пари.
    Това което ни рекламираш е да купим на върха

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
      Според мен, сделката между Щатите и Саудитска арабия за сваляне на цените на петрола няма как да мине без по-слабо евро и да нетира до голяма степен потенциалния положителен ефект за повечето от икономиките в Европа. Въпросът е какви финансови загуби са готови да приемат по политически причини двете страни. От големите печелят предимно Китай, Германия, Япония и т.н. износители. Дефицита на САЩ няма да мръдне от 50 милиарда месечно, защото нищо конкурентноспособно, нуждаещо се от петрол, не произвеждат.
      В дългосрочен план губи Европа. Руснаците ще реагират на потенциалните политически флуктоации в енергийния сектор с отваряне към Азия и инвестиции в селското си стопанство и лека промишленост. Не бих залагал на петрол в такава ситуация.
      Дали Щатите се споразумяват със Саудитска арабия за петрола? Това, което четох е че арабите не харесват че американците си повишават собственото производство на петрол и ще се опитат да го направят нерентабилно.

      Коментар


      • Данните за САЩ са си прекрасни. Това където някакви скучаещи журналисти и анализатори си измислят емоции от всяка дребна новина е просто шум. Американската икономика расте страхотно. По-бързо отколкото очакват, безработицата пада, по-бързо от очакваното, инфлацията е ниска, икономическата политика е все още стимулираща. Тренда в САЩ е ясен - нагоре. За да се обърне този тренд трябва нещо наистина важно да излезе. И то не само едно а множество важни новини, които са лоши.

        Но наистина не мога да ви схвана логиката с това купуване на падащи ками - що си трошите парите. Да не би да мислите че сега ще падне от утре ще почне да расте. Ами няма да стане така - никога не става. Като върви нещо надолу върви дълго време надолу.

        Целия пазар расте, вие се набивате в това което пада най-много. Ми като вземе да пада пазара какво ще правите - кога мислите да изкарвате печалби от този пазар. Сори че така пиша, ама това което правите са мега глупости.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Щом не е голямо количество ептен пък не си заслужава......забрави.
          е то аз не съм го запомнил,че да го забравя....ама карай....важното е търговията да върви-успех

          Коментар


          • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
            почвам да пълня пуйки . сипа до 4 месеца 1800 .няма майтап това 1800 ще го дръпне като мамата си жаса
            не мръдна бе човекмойто сипче е джелезно.мисля време е да го извъртя временно но,не щеданните не бяха добри и все същата.Джелязна работа
            Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

            Коментар


            • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
              е няма да е голямо количество като бройки...просто искам да е през брокер и понеже карол не ми дават необходимата опция,която търся се обърнах за помощ към колегите във форума...надявам се някой от колегите ако има инфо по въпроса да удари едно спомагателно рамо
              Щом не е голямо количество ептен пък не си заслужава......забрави.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                Е то не е ли едно и също, нали през платформата ти е по-тънко мисля, че IB имаха Brocker Assisted dealing т.е. ти тряя да му се обадиш по телефона и те изпълняват там квото искаш или му се доверяваш на брокера какво той мисли по въпроса. За кво ти е Dealing Desk колко ше купуваш от SDRL 100млн. ??
                е няма да е голямо количество като бройки...просто искам да е през брокер и понеже карол не ми дават необходимата опция,която търся се обърнах за помощ към колегите във форума...надявам се някой от колегите ако има инфо по въпроса да удари едно спомагателно рамо

                Коментар


                • Днес купих Сийдрилчета, цената на петрола доста падна, но мисля, че компанията е перспективна. Това че спират дивидентите и се насочват към редуциране на дълговете и обратно изкупуване според мен е много разумно!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    Според мен ще ударят дъното другата седмица - няколко дена след като се разбере, че ОПЕК няма да намали производството си и петрола потъне до 70...
                    Няма смисъл да се напъват точно сега, защото цената е прилична за тях - много пъти са казвали, че 80 $ ги устройват. Само Русия и Венецуела се дървят ....ама май никой не ги пита напоследък
                    Брей, много лесно с тия бобени зърна
                    Според мен, сделката между Щатите и Саудитска арабия за сваляне на цените на петрола няма как да мине без по-слабо евро и да нетира до голяма степен потенциалния положителен ефект за повечето от икономиките в Европа. Въпросът е какви финансови загуби са готови да приемат по политически причини двете страни. От големите печелят предимно Китай, Германия, Япония и т.н. износители. Дефицита на САЩ няма да мръдне от 50 милиарда месечно, защото нищо конкурентноспособно, нуждаещо се от петрол, не произвеждат.
                    В дългосрочен план губи Европа. Руснаците ще реагират на потенциалните политически флуктоации в енергийния сектор с отваряне към Азия и инвестиции в селското си стопанство и лека промишленост. Не бих залагал на петрол в такава ситуация.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                      Някой колега може ли да ме ориентира. към кой посредник да се обърна за да мога да търгувам и по-малки компании като SDRL например...(става въпрос за покупко-продажби през брокер,а не през платформа)благодаря предварително
                      Е то не е ли едно и също, нали през платформата ти е по-тънко мисля, че IB имаха Brocker Assisted dealing т.е. ти тряя да му се обадиш по телефона и те изпълняват там квото искаш или му се доверяваш на брокера какво той мисли по въпроса. За кво ти е Dealing Desk колко ше купуваш от SDRL 100млн. ??

                      Коментар


                      • Някой колега може ли да ме ориентира. към кой посредник да се обърна за да мога да търгувам и по-малки компании като SDRL например...(става въпрос за покупко-продажби през брокер,а не през платформа)благодаря предварително

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Успех.
                          Преди малко разкарах 1/3 на 18$
                          А дали няма да ни се усмихне и на 13-14 ?

                          ПС Наблюдаваш ли какво става и при Енско, Трансошън и НАДЛ ...
                          Според мен ще ударят дъното другата седмица - няколко дена след като се разбере, че ОПЕК няма да намали производството си и петрола потъне до 70...
                          Няма смисъл да се напъват точно сега, защото цената е прилична за тях - много пъти са казвали, че 80 $ ги устройват. Само Русия и Венецуела се дървят ....ама май никой не ги пита напоследък
                          Брей, много лесно с тия бобени зърна
                          Last edited by Protokol; 26.11.2014, 17:50.
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Резнаха дивидента нацяло
                            Определено съм изненадан, не очаквах толкова рано, а и най песимистичния ми сценарий бе за 3/4 намаляване, по скоро очаквах 50%.
                            От друга страна си е топ булиш за хартията и дълга и, това са 2млрд спесетени на година.
                            Ще се леят реки от кръв, а идава и такс лос селинг.
                            Смятам да разкарам с отварянето 15-20% от позицията, а по нататък по близо до 16$ да увелича с 1/3 за да мога да усредня някъде около 22$.

                            Оставам си на позицията че това е трипъл плей до края на десетиелетието, може и по рано.
                            За тези които влизат сега - още по добре - ще си умножат парите Х 4.
                            Е това с дивидента беше грубо....направо смачка цената на артията...иначе все си мисля,че има потенциал за нагоре...или поне така ми се иска

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Успех.
                              Преди малко разкарах 1/3 на 18$
                              А дали няма да ни се усмихне и на 13-14 ?

                              ПС Наблюдаваш ли какво става и при Енско, Трансошън и НАДЛ ...
                              Гледам ги всичките. Ако има не добре обезпечени дълги позиции може много да задълбае Сийдрила. Аз мисля да купувам към 16-16,50 при такава печалба мисля, че се получава П/Е 10.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                                Аз вчера не взех, днес съм сложил оферта на 16.
                                Успех.
                                Преди малко разкарах 1/3 на 18$
                                А дали няма да ни се усмихне и на 13-14 ?

                                ПС Наблюдаваш ли какво става и при Енско, Трансошън и НАДЛ ...
                                Last edited by pipbel; 26.11.2014, 16:53.

                                Коментар

                                Working...
                                X