IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    +++
    Добра логика и аргументи.
    В резултат ще си взема забележка и ще намаля контрите ...
    то тва хубаво, ама сте 1 година по касно.
    апак тоиа Пубер как не е фалирал осе не zнам

    аиде сас zдраве

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
      ама не ти требе тоя Dealing Desk, ако си некой супер-магнат да, ама ако беше такъв немаше си у форумо а на яхта некъде в Макао и да разцъкваш с китайките там Има доста брокери с assisted dealing ама ше те одерат за поръчка 100$, че си им казал добър ден по телефона ....
      Ако па толко даваш зор обади се на мене аз щи ги купа и пак ше си говориме по тела и щи взема по малко
      просто исках да поразпитам по форума за нещата как стоят с брокерите и платформите зад голямата вода....иначе ще те имам предвид....особено с китайките въпреки че мислех да вземам филипинки,но заради теб и твоето предложение съм склонен на компромис

      Коментар


      • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
        е то аз не съм го запомнил,че да го забравя....ама карай....важното е търговията да върви-успех
        ама не ти требе тоя Dealing Desk, ако си некой супер-магнат да, ама ако беше такъв немаше си у форумо а на яхта некъде в Макао и да разцъкваш с китайките там Има доста брокери с assisted dealing ама ше те одерат за поръчка 100$, че си им казал добър ден по телефона ....
        Ако па толко даваш зор обади се на мене аз щи ги купа и пак ше си говориме по тела и щи взема по малко
        Last edited by michaelis; 27.11.2014, 10:46.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
          Няма как да знаеш какво ще е след пет години. Тези работи с дългосрочното държане са ок, ама ако човек държи дългосрочно нещо което се представя добре прец целия този дълъг хоризонт. Последните 5 години маше натрупване на много рядко срещани едновременни факти. Високи цени на петрола, стабилни цени на петрола, огромен ръст в Китай и развиващите се пазари, всичко това даде възможност да се инвестира в добив на скъп петрол. Но тези фактори може да не се повторят повече и то за толкова дълго време за десетилетия. Това означава че всички инвестирали в добива на скъп петрол - най-вече дрилърите могат яко да го издухат и след 5 години всичките да са фалирали или най-малкото да са много, много по-малки компании или части от други компании.

          При желязната руда е същата работа. ОК Китай строеше призрачни градове за милиони хора и това вдигна нагоре цената на стоманата, а от тук и на рудата. Но Китай се спря или по-скоро постепенно забавя. Желязната руда може никога да не достигне върха си от преди две три години. А дори и в момента е на цена която е доста висока спрямо дългосрочната и средна. Така че и бъдещето на Вале ама изобщо може да не е толкова блестящо.

          Урана - ами там не виждам какво може да се случи че отново да започне да му расте потреблението. Всички нови инвестиции в момента са яко насочени към алтернативната енергия. Темповете на строеж на ядрени централи от 20 века ме съмнява че ще се върнат някога. По-вероятно ми изглежда пълното изчезване на ядрените централи.

          Всяко нещо пада дълго време с причина. Хората на пазара не са идиоти, те ако виждат че нещо е добра инвестиция ще се надцакват в цената постоянно. И ако пада дълго време значи причината е много много голяма.
          +++
          Добра логика и аргументи.
          В резултат ще си взема забележка и ще намаля контрите ...
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
            3,9% растеж 1% инфлация и безработица на равнище на пълна заетост на мен ми изглежда прекрасни

            А с тези контри изпускат цялото яхуууу и след това ще гонят михаля когато пазара тръгне настрани - защото той ще тръгне настрани пък може и надолу. И след това какво още 3 години чакане пак да тръгне нагоре. Че пак да игратя контрарно
            Някъде бях чел, че понякога се случва икономиката да расте а пазара не...
            Причини разни - основно, че разходите за труд удрят печалбите ...
            Имаш ли някакво наблюдение ?
            Според мен нещо подобно се задава : както каза всичко е прекрасно - висок растеж и ниска безработица... но какво ме грее ако пазара е flat
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Между другото аз не казвам че единствената добре идея е да се купуват моментум акции. В даден момент подобен начин на инвестиране може да се окаже доста болезнен. Но е хубаво човек да е диверсифицирал по цялото ветрило на пазара. Да си изгради представа какво иска да постигне с портфейла си - особено като риск и да си сравнява постигнато с това което би могъл да постигне с елементарно купуване на индексен фонд. Реално всяка една страгетия може да бъде дублирана с множество други стратегии. Доброто управление е такова, което не може да бъде дублирано лесно с елеменарна стратегие. Т.е. или дава по-добра доходност за даден риск или по-нисък риск за дадена доходност. Звучи като шаблон, но си е съвсем реално и всъщност много трудно постижимо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Дрилърите си бяха много профитни и преди 10 години на 40$ нефт.
                Това поне не съм го чел по книжките или ЕЖК, а съм му бил свидетел от 1 ръка.
                Има малки печеливши компании. Това не означава че е добра инвестиция да влизаш в тях преди да са станали малки. На борсата не се търгуват печалби, търгуват се бъдещи печалби.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                  Това означава че всички инвестирали в добива на скъп петрол - най-вече дрилърите могат яко да го издухат и след 5 години всичките да са фалирали или най-малкото да са много, много по-малки компании или части от други компании.

                  .
                  Дрилърите си бяха много профитни и преди 10 години на 40$ нефт.
                  Това поне не съм го чел по книжките или ЕЖК, а съм му бил свидетел от 1 ръка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Eма аз ги играя почти фифти/фифти и двата начина.
                    Щом твърдиш че гилд е моментум игра, така да е - еквивалентни са ми спрямо контрарните ми ( SDRL, TGA, PBR,VALE, RSX,NADL,BP,URA....NSU вече не ги броя)
                    Но смея да твърдя че за 5-6 годишен хоризонт профита от тях ще е много по голям отколкото от гилиъд...колкото и да съм булиш в момента спрямо последните.
                    Същото важи и за маркета спрямо XLE да кажем - купи си ги сега и SPY да кажем и пак ще говорим след петилетка кой колко годишна е докарал.
                    А все се надяваме да бием и XLE де

                    Тe хората са си ги казали азбучните истини ..и още са си валидни:
                    = bying when blood...rivers of blood
                    = buy low - sell high
                    = one's man trash is other's man treasure
                    Няма как да знаеш какво ще е след пет години. Тези работи с дългосрочното държане са ок, ама ако човек държи дългосрочно нещо което се представя добре прец целия този дълъг хоризонт. Последните 5 години маше натрупване на много рядко срещани едновременни факти. Високи цени на петрола, стабилни цени на петрола, огромен ръст в Китай и развиващите се пазари, всичко това даде възможност да се инвестира в добив на скъп петрол. Но тези фактори може да не се повторят повече и то за толкова дълго време за десетилетия. Това означава че всички инвестирали в добива на скъп петрол - най-вече дрилърите могат яко да го издухат и след 5 години всичките да са фалирали или най-малкото да са много, много по-малки компании или части от други компании.

                    При желязната руда е същата работа. ОК Китай строеше призрачни градове за милиони хора и това вдигна нагоре цената на стоманата, а от тук и на рудата. Но Китай се спря или по-скоро постепенно забавя. Желязната руда може никога да не достигне върха си от преди две три години. А дори и в момента е на цена която е доста висока спрямо дългосрочната и средна. Така че и бъдещето на Вале ама изобщо може да не е толкова блестящо.

                    Урана - ами там не виждам какво може да се случи че отново да започне да му расте потреблението. Всички нови инвестиции в момента са яко насочени към алтернативната енергия. Темповете на строеж на ядрени централи от 20 века ме съмнява че ще се върнат някога. По-вероятно ми изглежда пълното изчезване на ядрените централи.

                    Всяко нещо пада дълго време с причина. Хората на пазара не са идиоти, те ако виждат че нещо е добра инвестиция ще се надцакват в цената постоянно. И ако пада дълго време значи причината е много много голяма.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                      А с тези контри изпускат цялото яхуууу и след това ще гонят михаля когато пазара тръгне настрани - защото той ще тръгне настрани пък може и надолу. И след това какво още 3 години чакане пак да тръгне нагоре. Че пак да игратя контрарно
                      Eма аз ги играя почти фифти/фифти и двата начина.
                      Щом твърдиш че гилд е моментум игра, така да е - еквивалентни са ми спрямо контрарните ми ( SDRL, TGA, PBR,VALE, RSX,NADL,BP,URA....NSU вече не ги броя)
                      Но смея да твърдя че за 5-6 годишен хоризонт профита от тях ще е много по голям отколкото от гилиъд...колкото и да съм булиш в момента спрямо последните.
                      Същото важи и за маркета спрямо XLE да кажем - купи си ги сега и SPY да кажем и пак ще говорим след петилетка кой колко годишна е докарал.
                      А все се надяваме да бием и XLE де

                      Тe хората са си ги казали азбучните истини ..и още са си валидни:
                      = bying when blood...rivers of blood
                      = buy low - sell high
                      = one's man trash is other's man treasure

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                        3,9% растеж 1% инфлация и безработица на равнище на пълна заетост на мен ми изглежда прекрасни

                        А с тези контри изпускат цялото яхуууу и след това ще гонят михаля когато пазара тръгне настрани - защото той ще тръгне настрани пък може и надолу. И след това какво още 3 години чакане пак да тръгне нагоре. Че пак да игратя контрарно
                        Казвай тогава какво да купуваме и ги мятам!Тука съм си харесал едни UHS с потенциал 15 около процента до нов връх!
                        Last edited by спекуланта; 26.11.2014, 22:45.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                          чак прекрасни осрани са,като карпатски вълци ама ае
                          иначе,като пада нещо да го купуваме,щото утре може да е късно си прав.абе пълно с контрели тука
                          3,9% растеж 1% инфлация и безработица на равнище на пълна заетост на мен ми изглежда прекрасни

                          А с тези контри изпускат цялото яхуууу и след това ще гонят михаля когато пазара тръгне настрани - защото той ще тръгне настрани пък може и надолу. И след това какво още 3 години чакане пак да тръгне нагоре. Че пак да игратя контрарно

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                            Данните за САЩ са си прекрасни. Това където някакви скучаещи журналисти и анализатори си измислят емоции от всяка дребна новина е просто шум. Американската икономика расте страхотно. По-бързо отколкото очакват, безработицата пада, по-бързо от очакваното, инфлацията е ниска, икономическата политика е все още стимулираща. Тренда в САЩ е ясен - нагоре. За да се обърне този тренд трябва нещо наистина важно да излезе. И то не само едно а множество важни новини, които са лоши.

                            Но наистина не мога да ви схвана логиката с това купуване на падащи ками - що си трошите парите. Да не би да мислите че сега ще падне от утре ще почне да расте. Ами няма да стане така - никога не става. Като върви нещо надолу върви дълго време надолу.

                            Целия пазар расте, вие се набивате в това което пада най-много. Ми като вземе да пада пазара какво ще правите - кога мислите да изкарвате печалби от този пазар. Сори че така пиша, ама това което правите са мега глупости.
                            чак прекрасни осрани са,като карпатски вълци ама ае
                            иначе,като пада нещо да го купуваме,щото утре може да е късно си прав.абе пълно с контрели тука
                            Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                              Дали Щатите се споразумяват със Саудитска арабия за петрола? Това, което четох е че арабите не харесват че американците си повишават собственото производство на петрол и ще се опитат да го направят нерентабилно.
                              Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                                Купувай ниско, продавай високо - това единствения начин да се правят пари.
                                Това което ни рекламираш е да купим на върха
                                Добре А аз все съм си мислил, че е по-добре да се купува на върха ако след това следват нови върхове, пред това да се купува на дъно, но след това да идват нови дъна

                                Коментар

                                Working...
                                X