IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    Залога срещу пазара гледам се е вдигнал бая до следващия петък когато изтичат опциите..
    Това къде го гледаш?Ако може дай линк!

    Коментар


    • Гърция

      Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
      Пазарите "дрейфуват" и чакат. Засега не е станало страшно, ама знае ли човек.
      Вярно е че сделката с Гърция много се политизира, ама много.
      МВФ не дава, накрая Обама и Меркел ще се чуят по телефона.
      После МВФ ще смекчи тона и ще направи отстъпки и ще се тръгне на сделка.
      Ама така НЕ ТРЯБВА да се решават проблемите.
      Гърция си е фалирала и трябва да си отиде по реда - и това всички да го знаят от месеци.
      Много става интересно. Кой ще се изметне от "принципите" си и как ще оправдае това измятане ще бъде любопитно да се види.

      Аз продължавам да мисля че ще я оставят да фалира. Ако Ципрас се съгласи на техните условия Гърците ще го изядат жив, ако Меркел се отметне от строгата си политика...Германците ще я изядат жива.

      Залога срещу пазара гледам се е вдигнал бая до следващия петък когато изтичат опциите..

      Аз се придържам към старата приказка....ако едно животно изглежда като патка, лети като патка и издава звуци на патка....най вероятно е патка.

      Коментар




      • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
        При 4 Мах е нормано да ти хрумват разни свръхзвукови идеи, но на фона на абсурдите в последната страница, това направо кърти...
        Защо? ))

        Коментар


        • Ей това

          Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
          брато , абе ти не разбра ли най-елементарното нещо на тия пазари . когато индексите падат , еврото Ръъъъъъъъсте
          Ей това не съм го разбрал. Не знам и как да го разбера. Ти знаеш ли?

          Коментар


          • Good call , добро рали стана
            Custodite sortem vestram

            Коментар


            • Tуканка дали не се маркира дънце вече....
              Добър отскок с добър обем при як за деня гущер...

              Нарамих аз преди малко някой друг чувал на гръб...

              http://finviz.com/quote.ashx?t=JO

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                Пазарите "дрейфуват" и чакат. Засега не е станало страшно, ама знае ли човек.
                Вярно е че сделката с Гърция много се политизира, ама много.
                МВФ не дава, накрая Обама и Меркел ще се чуят по телефона.
                После МВФ ще смекчи тона и ще направи отстъпки и ще се тръгне на сделка.
                Ама така НЕ ТРЯБВА да се решават проблемите.
                Гърция си е фалирала и трябва да си отиде по реда - и това всички да го знаят от месеци.
                идеален паzар zа scalping

                Коментар


                • Пазарите "дрейфуват" и чакат. Засега не е станало страшно, ама знае ли човек.
                  Вярно е че сделката с Гърция много се политизира, ама много.
                  МВФ не дава, накрая Обама и Меркел ще се чуят по телефона.
                  После МВФ ще смекчи тона и ще направи отстъпки и ще се тръгне на сделка.
                  Ама така НЕ ТРЯБВА да се решават проблемите.
                  Гърция си е фалирала и трябва да си отиде по реда - и това всички да го знаят от месеци.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Нящата следват този ход.
                    Печаташ пари - даваш ги на народа...
                    При 4 Мах е нормано да ти хрумват разни свръхзвукови идеи, но на фона на абсурдите в последната страница, това направо кърти...

                    Коментар


                    • просто на този етап хамериканските гни.... още не са паднали

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Утре ще стане страшно ако няма допълнителни новини от страна на Европа относно Гърция а аз не вярвам да има положителни след тази вечер.
                        Еврото ще отиде на майната си...купувайте долари. Пазарите минимукм 1 % надявам се на повече надолу.

                        111 милиярда долара са изтеглени от американския пазар - индексите са близо до върха.

                        Хедж фонодовете разпродават епъл - щом епъл се разпродава...незнам за другото.

                        Само положителна новина от страна на Гърция ще спаси положението или много лоши новини за американската икономика.
                        брато , абе ти не разбра ли най-елементарното нещо на тия пазари . когато индексите падат , еврото Ръъъъъъъъсте

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Утре ще стане страшно ако няма допълнителни новини от страна на Европа относно Гърция а аз не вярвам да има положителни след тази вечер.
                          Еврото ще отиде на майната си...купувайте долари. Пазарите минимукм 1 % надявам се на повече надолу.

                          111 милиярда долара са изтеглени от американския пазар - индексите са близо до върха.

                          Хедж фонодовете разпродават епъл - щом епъл се разпродава...незнам за другото.

                          Само положителна новина от страна на Гърция ще спаси положението или много лоши новини за американската икономика.
                          паника
                          наи добрите моменти

                          Коментар


                          • Утре ще стане страшно

                            Утре ще стане страшно ако няма допълнителни новини от страна на Европа относно Гърция а аз не вярвам да има положителни след тази вечер.
                            Еврото ще отиде на майната си...купувайте долари. Пазарите минимукм 1 % надявам се на повече надолу.

                            111 милиярда долара са изтеглени от американския пазар - индексите са близо до върха.

                            Хедж фонодовете разпродават епъл - щом епъл се разпродава...незнам за другото.

                            Само положителна новина от страна на Гърция ще спаси положението или много лоши новини за американската икономика.
                            Last edited by Iv_max; 01.06.2015, 01:59.

                            Коментар


                            • За петрола

                              Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              Аз в този форум съм откривал само една нова тема. Беше през 2008-ма а темата се казаше " За печатането на пари" Тогава разисквахме на дълго и широко как единственият вариант да се излезе от кризата е печатането на пари и наливането им в икономиката. накрая всички дружно стигнахме до извода, че това няма да доведе до реално подобряване на икономиката и че няма как да има вечен растеж. В условия на свръхпроизводство и намаляващо потребление единственото. което може до доведе до растеж е появата на нови технологии и нови продукти които да поискаме да притежаваме а такива няма.


                              Задаваш въпроса за милион долара Искаш да знаеш бъдещето? Според мен отговора се намира в миналото. Коя е тази инвестиция за последните не знам си колко хиляди години /откакто съществува цивилизацията/? Видях в темата за оптимизма, че смяташ, че петрола е обречен да поскъпва. Ако си направил анализ който да доказва това просто купувай петролни компании до дупка и то на ливъридж и спи спокойно. Ако света мине на електромобили ,земеделието към био / чрез разработване на неразработените площи/ а плстмасите се рециклират какво приложение остава за петрола?
                              Не твърдя че съм прав.Само се опитвам да провокирам разговор в тази посока.
                              Както казваш винаги има смисъл да се говори и мисли, Особено в тези времена в които няма какво да се прави


                              Това не го разбирам. Може ли да дадеш пример ?

                              За петрола остава това....че свършва.
                              Ако това което казваш не стане...т.е електроавтомобилте, преработката на пластмаси и т.н ние е по добре или наистина да предизвикаме трета световна за да измре една трета от човечеството си или директно да си теглим куршума или някой да ни пусне един вирус и да стане същото. Тая последната книга на Дан Браун "АД" е много интересна и навежда на някакви размисли в тази посока.

                              Та...разбира се човечеството ще развива нови технологии и нови начини за енергия, храна и т.н но докато прави това петрола с по големи темпове ще свършва а е невъзможно или твърде малко вероятно да бъде заменен напълно докато живеем на нашата планета.

                              Въпроса който зададох не е за милион долара. Въпроса е елементарен стига да се опитаме да мислим малко по мащабно извън временните движения на пазара.

                              Това може да звучи просто да кажем ще мислим мащабно но в действителност много малко хора го могат.

                              И наистина Да, едно от нещата в които можем да инвестираме много дългосрочно е петрола. Но не в петролни компании....поради факта че някоя от тях може да фалира независимо от цената на петрола, Очевадно не и във фютчъси, Но пазара дава възможност за дългосорчно инвестиране в петрол предполагам знаете....

                              Коментар


                              • Не се излагаш

                                Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                Жалко.В какво "инвестираш" енергията си, когато спреш да мислиш за пари ?
                                Или не го правиш
                                Общ пример - можеш да "похарчиш" пари (усилия) по милион начини и причини без да очакваш конкретна възвращаемост....
                                Май не трябва да пиша повече и да се излагам - очевидно съм объркал темата (форума)
                                Не се излагаш....наистина можеш и трябва след определено време да направиш това....да инвестираш енергия без да мислиш за пари.

                                Знаете ли какво установих....да похарчиш разумно пари за някой друг е далеч по трудно от това да направиш пари за себе си.

                                Коментар

                                Working...
                                X