IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Aз затворих 1/3 от късите завчера.

    Като за 40$ олио съм 3:1 TGA, MLPL, RSX / SCO
    Ko ще има още пердах - кюташ си и си сбираш 9% дивита междувременно.

    За мен брента под 40$ няма слезе.
    Ама пък чак 20$ дет вика Равния - надали...то допре ли дотам - такива и непетролни блу чипс за жълти стинки ще има аче изобщо няма да ни е до олиото....

    За мен на тия нива е удачно да се играе и двойката UCO / DZZ

    http://www.macrotrends.net/1380/gold...storical-chart

    Ta дори и тройката UCO/DZZ/ EUO
    То е търсене и предлагане. Реално петрола не е по-различен от житото да кажем. Ако се произвежда много повече от колкото се потребява цената просто си пада. За момента нищо от това което се случва не оправя дисбалансите - напротив те все повече се увеличават. Ако се случи нещо което да намали производството може и да вземе да поскъпва, но към момента няма такова нещо.

    А след като петрола сега е на 40 и дисбалансите продължават значи че ще пада още. 20 е естественото дъно тъй като там е себестойността на арабския петрол. Но на 40 може фирмите да не правят печалба но си покриват променливите разходи - включително и новите производители. А след като си покриваш променливите разходи си заслужава да продаваш колкото се може повече защото все пак генерираш положителен паричен поток. Това че вече не си избиват инвестицията не е толкова важно, защото те вече тези инвестиции са ги направили. И то срещу дългове - което допълнително стимулира екстра производство.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      Опции на рублата- безкрайно евтини са, ако смяташ, че петрола обръща- това е твоята позиция
      Къде това ?

      То като ще е опции и на UCO-to липс Ян17 ми изглеждат безкрайно евтини....не че не могат станат и безумно евтини..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Да поговорил за Петрол???
        Какви са ви вижданията? Колко още бой? Дълго от къде?
        Най-удачна според вас позиция?
        Фючърс? Опции? ЕТФ? ЕТН? Кой? Туба в мазата?
        Опции на рублата- безкрайно евтини са, ако смяташ, че петрола обръща- това е твоята позиция

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Да поговорил за Петрол???
          Какви са ви вижданията? Колко още бой? Дълго от къде?
          Най-удачна според вас позиция?
          Фючърс? Опции? ЕТФ? ЕТН? Кой? Туба в мазата?
          Aз затворих 1/3 от късите завчера.

          Като за 40$ олио съм 3:1 TGA, MLPL, RSX / SCO
          Ko ще има още пердах - кюташ си и си сбираш 9% дивита междувременно.

          За мен брента под 40$ няма слезе.
          Ама пък чак 20$ дет вика Равния - надали...то допре ли дотам - такива и непетролни блу чипс за жълти стинки ще има аче изобщо няма да ни е до олиото....

          За мен на тия нива е удачно да се играе и двойката UCO / DZZ

          http://www.macrotrends.net/1380/gold...storical-chart

          Ta дори и тройката UCO/DZZ/ EUO

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Да поговорил за Петрол???
            Какви са ви вижданията? Колко още бой? Дълго от къде?
            Най-удачна според вас позиция?
            Фючърс? Опции? ЕТФ? ЕТН? Кой? Туба в мазата?
            Избягвам позиции натоварени с политика. Така че и нищо с петрола не отигравам.

            Иначе ако продължи сегашното съотношение между търсене и предлагане петрола може да се срине много. Според мен има и реален шанс да се спусне до 20 и дори под това. В момента имаме излишни мощности, но страните производителки продължават да помпат още повече за да не им падат приходите много. Това увеличава дисбаланса вместо да го намалява. В същото време излишъка от петрол всъщност го складират в момента къде ли не и тове екстра складирано количество по някое време също ще излезе на пазара просто защото няма да има вече къде да го държат. И нещата ще станат съвсем неприятни за дългия петрол. Иран ще почне и той да продава и от там излишъка всъщност ще се увеличи допълнително.

            Но същите тези неща важаха и от началото на годината пък тогава петрола си направи доста добър ръст.

            Коментар


            • Да поговорил за Петрол???
              Какви са ви вижданията? Колко още бой? Дълго от къде?
              Най-удачна според вас позиция?
              Фючърс? Опции? ЕТФ? ЕТН? Кой? Туба в мазата?

              Коментар


              • Според вас тези днес до колко ще копат , за сега гледам са около 3,5% червено ?
                http://www.tase.co.il/eng/pages/homepage.aspx
                И въобще как смятате че ще отвори пазара ?
                Успех на всички

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Mного си трайкате бе, къде гледате, има ли слюноотделяне...


                  Някой се опитва да ми изкорми 2-те най хубави акции GILD VLO...ще му скъсам топките..

                  Освен на горните съм заложил опции по ниското и на AAPL, TAN, RSX, VALE ...сичкото ян17
                  Гледам да пестя колкото може барута че не се знае доде може стигнем....не че в края на краищата няма да посегна и на бфб ако се наложи...
                  Това AAPL - много мода , малко в повече ми идва ....Преди няколко месеца му казвах на на Iv_max , че ще ще движи в рейндж между 130 и 105 ....ама сега смятам да го даунгрейтвам още - както е модерно
                  В последно време си сменям начина на риболов - от дънен (PBR, VALE, SNE, FIB ..) към трофеен (на БФБ им викали ракети ) ... ама тоя е още по-труден
                  ...Търся новата ябълка ... според мен няма да се казва TSLA или NFLX ...
                  Чудя се какво ще излезе от BABA
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    E какво му е пък толкоз специалното на 198 ?
                    Аз пък искам да видя 185.
                    Кат ше е гарга да е рошава поне..
                    Сигурно ще е на твоето!!!Най-малко!!!

                    Коментар


                    • Няма страх.

                      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Това нещо е едно голямо нищо - буквално казано. Ако това ти е бил големия страх то може да го забравиш. По мои сметки СП горе долу си достигна таргета. може да върне още малко но може и да не върне.

                      По някое време ще се получи истински мечи пазар в САЩ. Просто не мисля че момента е сега. И може и да не дойде следващите години.
                      Няма страх.

                      Никога не ме е било страх защото това което се случва го предвидих...сега си имам прогноза за по натам но поради липса на смисъл и отсъствие на разумен диалог не смятам да влизам в какъвто и да е разговор.

                      Не бъркай разумността със страха - да продадеш когато трбваше и най вече когато казвах и да почиваш до подобен момент който беше повече от ясно че ще се случи за да купиш отново т.е да излезеш от пазара на нивата които бяха и да изчакаш удобен момент да се върнеш - това не е страх а правене на пари.

                      Успех Равен.

                      Коментар


                      • Чао пичове

                        Чао пичове.

                        Не смятам да се връщам във форума както преди - поради липса на смисъл.

                        Много успех желая на всички.

                        Коментар


                        • Спомни си

                          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          E какво му е пък толкоз специалното на 198 ?
                          Аз пък искам да видя 185.
                          Кат ше е гарга да е рошава поне..
                          Спомни си или прочети какво говорех няколко месеца.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Равновесие....за подобно нещо говорех няколко месеца.

                            Исках да видя минимум 198 SPY.

                            И се оказах прав...за щастие или за съжаление.
                            E какво му е пък толкоз специалното на 198 ?
                            Аз пък искам да видя 185.
                            Кат ше е гарга да е рошава поне..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Равновесие....за подобно нещо говорех няколко месеца.

                              Исках да видя минимум 198 SPY.

                              И се оказах прав...за щастие или за съжаление.
                              Това нещо е едно голямо нищо - буквално казано. Ако това ти е бил големия страх то може да го забравиш. По мои сметки СП горе долу си достигна таргета. може да върне още малко но може и да не върне.

                              По някое време ще се получи истински мечи пазар в САЩ. Просто не мисля че момента е сега. И може и да не дойде следващите години.

                              Коментар


                              • Привет инвеститори

                                Равновесие....за подобно нещо говорех няколко месеца.

                                Исках да видя минимум 198 SPY.

                                И се оказах прав...за щастие или за съжаление.

                                Коментар

                                Working...
                                X