IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • UCO - много доволен, 5 дена - 5 сделки, 4 продажби и 1 покупка.
    Сел 26.6 дан, заложени бай и сел отново на 23.05 и 28.1
    Почти се изравни вече с SCO, то последното горкото само бездейства, засега..

    Поне още месец -2 да има такава волатилност - супер ще е...

    ПС Ма от BIIB / BIS недоволен, седят и си дремят там на около 350 IBB де ги напълних и нито цент не са ми изкарали още...
    Last edited by pipbel; 03.09.2015, 19:49.

    Коментар


    • Сносен ЕТФ за джилеза?
      За дълго

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
        Ето няколко причини:
        - Цените се качват бавно, а слизат бързо. Ако плащаш скъпи опции за да ловиш растеж, ще са ти високи разходите.
        - По курсовете за начинаещи опциите се представят като вид застраховка - т.е. на пазара трябва да има страх. Никой не се страхува от ръст.
        - Трейдърите се влюбват в позициите си - предпочитат да им стои позицията в акции, и да купят временна опция отколкото да си продадат позицията. Това помага за визуална ориентация доколко ти е печеливша/губеща позицията, и също отлага плащане на данък печалба върху позицията.
        - За да плащаш скъпи опции трябва да имаш пари. Пари имаш след бичи тренд в който си участвал, т.е. като е време за надолу.
        логично
        благодаря

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
          Я, Кронос е бил така добър да не изтрие нещо ценно.
          Някой има ли представа защо повишаването на волатилността обикновено е свързано с понижение на акциите, а понижението и почти винаги върви с повишение на акциите.
          Аксиома някаква ли е това?
          Или може да се обясни логично?
          Ето няколко причини:
          - Цените се качват бавно, а слизат бързо. Ако плащаш скъпи опции за да ловиш растеж, ще са ти високи разходите.
          - По курсовете за начинаещи опциите се представят като вид застраховка - т.е. на пазара трябва да има страх. Никой не се страхува от ръст.
          - Трейдърите се влюбват в позициите си - предпочитат да им стои позицията в акции, и да купят временна опция отколкото да си продадат позицията. Това помага за визуална ориентация доколко ти е печеливша/губеща позицията, и също отлага плащане на данък печалба върху позицията.
          - За да плащаш скъпи опции трябва да имаш пари. Пари имаш след бичи тренд в който си участвал, т.е. като е време за надолу.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
            Не знам доколко е логично: повишена волатилност от дългосрочния тренд на акциите (100+ години), който, както казва Императора, винаги е нагоре.... е, зависи от времевия хоризонт.
            Не само сто плюс, но и десет-петнайсет години. Нима който е инвестирал дори и краят на Седма година, днес не е на плюс, въпреки катастрофата от Осма и сегашният спад?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
              Я, Кронос е бил така добър да не изтрие нещо ценно.
              Някой има ли представа защо повишаването на волатилността обикновено е свързано с понижение на акциите, а понижението и почти винаги върви с повишение на акциите.
              Аксиома някаква ли е това?
              Или може да се обясни логично?
              week hands....меки китки с други думи...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                Я, Кронос е бил така добър да не изтрие нещо ценно.
                Някой има ли представа защо повишаването на волатилността обикновено е свързано с понижение на акциите, а понижението и почти винаги върви с повишение на акциите.
                Аксиома някаква ли е това?
                Или може да се обясни логично?
                Не знам доколко е логично: повишена волатилност от дългосрочния тренд на акциите (100+ години), който, както казва Императора, винаги е нагоре.... е, зависи от времевия хоризонт.

                Коментар


                • Я, Кронос е бил така добър да не изтрие нещо ценно.
                  Някой има ли представа защо повишаването на волатилността обикновено е свързано с понижение на акциите, а понижението и почти винаги върви с повишение на акциите.
                  Аксиома някаква ли е това?
                  Или може да се обясни логично?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Приличен ISM изкараха янкитата.

                    Ткилов, голем си фен на тия полупроводници...явно се каниш да ги правиш цели...
                    Специално в долната позиция се бях загледал преди известно време.
                    Дейвид Ейнхорн я беше вкарал в портфолиото си. А той знаеш е интелигентен мъж, управлява много пари, има добър екип за рисърч. Просто понякога поема големи рискове. А тоя му залог загуби много и за кратко.
                    За мен изводът беше, че не компанията е лоша, а че бизнес моделът и е спорен.
                    И феновете на балансовите книги надделяват.

                    Сега се появиха и инсайдърски покупки.
                    Стивън Коен и той си взе 5% парченце.
                    За мен това си е достатъчно да вляза в позиция.
                    Уви нямам шанса да разбирам бизнеса с фотоволтаици и затова като се посбием известно време с късите, понякое време ще изляза от позицията.

                    Понеже стана дума по едно време за подходящи входове в петролни компании...
                    Аз си мисля, че е по-добра идея за вход в компании, които са косвено засегнати от падането на петрола. Особено, когато са пребити в степен, в която са пребити и чистите петролни компании.

                    Коментар


                    • Приличен ISM изкараха янкитата.

                      Ткилов, голем си фен на тия полупроводници...явно се каниш да ги правиш цели...

                      Коментар


                      • Мога ли да им скъсам късите шорти за месец, два?
                        Днес едно добро начало.

                        http://finviz.com/quote.ashx?t=sune&ty=c&ta=1&p=d

                        Коментар


                        • http://finance.yahoo.com/news/financ...220512261.html

                          Хеджовете изтичат, банките ще ги метнат, скоро ще им запари под дупетата на повечето фракаджии....
                          Под 55-60 брент са абсолютно нежизнеспособни, само Бекън и Игълфорд са изключение от правилото.
                          Както са и яко лежърджнати - ще ги изкупят големите батковци за жълти стинки и ще ги пускат когато им е изгодно само, сигурно над 80$ някъде.

                          Коментар


                          • Интересна статийка от Блумбърг - дали ще се окаже вярна - че корекциите траят 3-4 месеца до възстановяване .
                            http://www.bloomberg.com/news/articl...d-needs-months

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                              Ники, не става всички да търгуваме ден за ден бате.
                              Едно е да си в търговската зала и да се надъхвате един друг, къде с аргументи, къде с ентусиазъм и да седнете и да мачкате пазара.
                              Съвсем друго е да си самотник пред домашното ПЦ и да се чудиш накъде с гъза е станал пазара.
                              Аз затова ти казвам, че си безценен дето търчиш из форума и ни даваш представа какъв е дневния сантимент и споделяш идеи.
                              Надявам се да го правиш и занапред
                              От там нататък всеки с акъла си и да си решава сам какво, кога и колко.


                              Ха-ха: ного точно.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от VDAX
                                lol ne e taka.

                                prosto prodavam volatility kogato e visoka, i kupuvam kogato e niska.

                                ti sto izlezna ot yahoo kogato ti kazvah che ima big valutaion gap ? rano rano
                                Не ме накефи как се движи. Аз като спекулирам гледам да съм като животно, ако усетя някаква заплаха, ако нещо ме кара да си мисля или по скоро да усетя, че нещата не са така както съм очаквал и веднага изчезвам.

                                Коментар

                                Working...
                                X