IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абсолютно съм сигурен

    Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Напълно съгласен.
    Какво ми пука че пазара може би и в момента е малко надценен, няма да купувам индекса му я.

    Аз съм много доволен, че в момента мога да си съставя прилично диференциран по сектори над 3% дивидентен портфейл, съставен в болшинството от чудесни компании с А рейтинг с над 10% лонгтърм растеж на 5.2 ев/ебитда и под 1 PEG.

    При такива профитни растежни компании с ROC/CC от средно 3.4 пъти - знаеш ли колко се притеснявам че лихвата се вдигнала с 1/4 или 0.5% - ма точно хич...

    Кой се притеснява и шашка - да заповяда да ми продава колкото се може по ниско...ще го освободя от бремето му с кеф..
    Абсолютно съм сигурен, че ако ФЕД вдигнат лихвите ще има много хора които искат да ти продадат.

    Няма проблем предполагам и сегашния ти портфейл след като не желаеш да си го купиш по евтино по натам и нямаш проблем да изчакаш на дивиденти пазара да се въстанови....когато се въстанови.

    Има само един момент който не трябва да пропускаш.

    През всичките тези 7 години има няколко неща които растяха благодарение на либералната парична политика. Това са:

    1. Акциите
    2. Дивидентите
    3. Байбака

    При липсата на подобна либерална парична политика практически ще пострадат и трите. Но ако допуснем че цените на акциите пострадат краткосрочно...единсвеното от тези 3 неща което ще пострада дългосрочно е точно това на което се радваш ти най много а това са дивидентите.

    Поздрави

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Пазарът в САЩ бе леко надценен, вече е по-скоро нормално оценен. Или да го кажа по друг начин до преди няколко месеца имаше реално оценени компании и скъпи компании, в момента има по целия диапазон - от доста евтини, през евтини, нормално оценени, скъпи и много скъпи - което всъщност си е нормално разпределение. Естествено че може да падне още ама може и да не падне.

      Това до колко влияят лихвите зависи от това какви растежи прави икономиката и съответно печалбите. Ако икономиката и печалбите не растят вдигането на лихвите - макар и определено не само с 0,25 ще повлияе негативно. 0,25 е в рамките на грешката и ако не смятат да правят едно ускорено вдигане на лихвите няма никаква причина да се отрази съществено на каквото и да било.

      Ако икономиката и печалбите растят добре лихвите нямат никакво значение. Лихвите вдигат знаменателя в оценките, но пък растежа вдига числителя.

      .
      Напълно съгласен.
      Какво ми пука че пазара може би и в момента е малко надценен, няма да купувам индекса му я.

      Аз съм много доволен, че в момента мога да си съставя прилично диференциран по сектори над 3% дивидентен портфейл, съставен в болшинството от чудесни компании с А рейтинг с над 10% лонгтърм растеж на 5.2 ев/ебитда и под 1 PEG.

      При такива профитни растежни компании с ROC/CC от средно 3.4 пъти - знаеш ли колко се притеснявам че лихвата се вдигнала с 1/4 или 0.5% - ма точно хич...

      Кой се притеснява и шашка - да заповяда да ми продава колкото се може по ниско...ще го освободя от бремето му с кеф..

      Коментар


      • Ок

        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Пазарът в САЩ бе леко надценен, вече е по-скоро нормално оценен. Или да го кажа по друг начин до преди няколко месеца имаше реално оценени компании и скъпи компании, в момента има по целия диапазон - от доста евтини, през евтини, нормално оценени, скъпи и много скъпи - което всъщност си е нормално разпределение. Естествено че може да падне още ама може и да не падне.

        Това до колко влияят лихвите зависи от това какви растежи прави икономиката и съответно печалбите. Ако икономиката и печалбите не растят вдигането на лихвите - макар и определено не само с 0,25 ще повлияе негативно. 0,25 е в рамките на грешката и ако не смятат да правят едно ускорено вдигане на лихвите няма никаква причина да се отрази съществено на каквото и да било.

        Ако икономиката и печалбите растят добре лихвите нямат никакво значение. Лихвите вдигат знаменателя в оценките, но пък растежа вдига числителя.

        Аз наистина смятам че цялото преекспоринаре на значението на тези лихви е чисто псхологическо. Медиите трябва да си намират дъвка и плямпат от сутрин до обед за лихви. Разни "експерти" като се чудят какво да кажат и се страхуват да не изглеждат смешни повтарят това което медиите приказват но с по-сложни думи. От там други хора които вече правилно преценяват че това чисто фундаментално няма никакво значение почват да си мислят че има достатъчно панирани балъци които да създадат висока волатилност. И съответно почват да приказват как може да се очаква висока волатилност - това си е учтив израз на това, че пазара е пълен със страхливи неграмотници, които като нищо ще почнат да продават панически. От тук се получава самосбъдващо се пророчество - което може и наистина да свали пазара, но това не е защото всичко се прецаква, а защото трябва да се вземат парите на шараните на ниско. И да се открие път нагоре.

        Ок. Няколко въпроса.

        1. Когато преценяваш дали са скъпи или евтини компаниите основния ти показател P/E ли е? Казвам основния...знам че ще кажеш не само това.

        2. Ако по горния криерий ти е печалбата на акция и разбирайки че байбака е увеличил печалбата на акция изкуственно...погледждал ли си някога компаниите които търгуваш за последните 5 години как им се е изменила печалбата като абсолютна стойност сравнена с отчитаната печалба на акция? Аз не знам кой компании ( освен няколко които си споменавал и за които съм правил проучвания ) търгуваш...но за тях поне ако си гледал подобни показатели начертай си една малка графика сам...в която едното е EPS, другото е печалбата като абсолютна стойност за да видиш какво влияние има байбака върху компанията.

        3. Смяташ ли че първоначалното 0.25 или 0.35 процента вдигане на лихвите ще е единственно което ще направят ФЕД или това е началото на переспектива през 3 месеца да се нормализира политиката до към нормални нива от 3-5 % каквито са текущите прогнози. ? И смяташ ли че такава тенденция след първоначалното стартиране когато и да е...ще позволи пазара да се върне към темпове на растеж от тези нива с оглед подобна переспектива?

        4. Смяташ ли че размера на байбака на компаниите ще се запази,увеличи или намали при новата парична политика и най вече тенденцията за нея?

        5. Смяташ ли че байбака има, и какво значение има за движението на пазара?

        6. Как оценяваш въпреки подобрението на общите икономически показатели на икономиката на Щатите през последните 3 години представянето на компаниите?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Аз имах няколко години и Европа бая от време на време. Но в Европа поради предстоящите рискове които виждах бях инцидентно наистина.

          Ок ти си оптимист - това не е лошо. По принцип обичам и аз да съм по оптимист.
          Но за да си оптимист трябва минимум да смяташ че:

          1.Пазара в щатите е оценен горе долу добре и евентуално се нуждае от някаква корекция - до какви нива според теб е небходима корекция?
          2. Сяматаш че нормализирането на паричната политика няма да доведе до сериозни сътресения. Какво смяташ - че няма да има пипане на лихвите или тяхното пипане няма да има особенно значение?
          Пазарът в САЩ бе леко надценен, вече е по-скоро нормално оценен. Или да го кажа по друг начин до преди няколко месеца имаше реално оценени компании и скъпи компании, в момента има по целия диапазон - от доста евтини, през евтини, нормално оценени, скъпи и много скъпи - което всъщност си е нормално разпределение. Естествено че може да падне още ама може и да не падне.

          Това до колко влияят лихвите зависи от това какви растежи прави икономиката и съответно печалбите. Ако икономиката и печалбите не растят вдигането на лихвите - макар и определено не само с 0,25 ще повлияе негативно. 0,25 е в рамките на грешката и ако не смятат да правят едно ускорено вдигане на лихвите няма никаква причина да се отрази съществено на каквото и да било.

          Ако икономиката и печалбите растят добре лихвите нямат никакво значение. Лихвите вдигат знаменателя в оценките, но пък растежа вдига числителя.

          Аз наистина смятам че цялото преекспоринаре на значението на тези лихви е чисто псхологическо. Медиите трябва да си намират дъвка и плямпат от сутрин до обед за лихви. Разни "експерти" като се чудят какво да кажат и се страхуват да не изглеждат смешни повтарят това което медиите приказват но с по-сложни думи. От там други хора които вече правилно преценяват че това чисто фундаментално няма никакво значение почват да си мислят че има достатъчно панирани балъци които да създадат висока волатилност. И съответно почват да приказват как може да се очаква висока волатилност - това си е учтив израз на това, че пазара е пълен със страхливи неграмотници, които като нищо ще почнат да продават панически. От тук се получава самосбъдващо се пророчество - което може и наистина да свали пазара, но това не е защото всичко се прецаква, а защото трябва да се вземат парите на шараните на ниско. И да се открие път нагоре.

          Коментар


          • Какво даискретност

            Първоначално изпратено от VDAX
            Diskretnostta e nai vagnoto, taka che ne vigdam baza za savmestna rabota. Parite sa vtorostepeni
            Какво даискретност. Аз да не съм крадец.

            А парите не са второстепенни а са първостепенни.
            Защото се управляват по коренно различен начин.
            И аз навремето имах момент в който имах около 100 К докато се учех и всеки ден продавах и купувах като луд . Но това няма как да го правя сега.

            Като те слушам...за предмиствата на дневната търговия напред назад...това както каза Равен...е повече хазард отколкото спекула...даже няма наченки на инвестиция.

            А това не може да се прави с повечко пари. А за малко пари няма финансов смисъл за мен.
            Last edited by Iv_max; 04.09.2015, 13:52.

            Коментар


            • Кажи порядъка.

              Първоначално изпратено от VDAX
              za pari ne govora v obstetstveni forumi, towa ne e seriozno, ako te interesuva pise mi na lichni i ste obsadim
              Кажи порядъка. защото за да ме учиш, трябва да работиш с над 5 М.
              Защото аз управлям средства доста над тази сума. За да управялам подобни средства предполагам не мислиш че съм лаик.
              Ако цъкаш със 100-500 к....не си в моята категория.

              Коментар


              • С колко пари работиш

                Първоначално изпратено от VDAX
                pisi na lichni, ste se sretsnem, ste ti razbera risk rturna profile i ako se haresame, ste go napravim.

                parvata godina pari ne vzemam.
                С колко пари работиш оринтировачно.

                Под 100 к,
                от 100- 500 к
                от 500 - 2 м
                2М-5 М
                над 5 М?

                Коментар


                • Междувпрочем

                  Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Не бе, то като си на 100% кеш и си е абсолютно нормално подсъзнателно по черно от реалността да ги виждаш нещата....ала за доста неща е прав, просто хиперболизира..
                  Междувпрочем, ако пък си дълъг в този момент не е ли по вероятно да не искаш да признаеш фактите надявайки се че всичко ще се размине и по този начин да се самозаблудиш повлиян от загубите си?

                  Коментар


                  • Така е

                    Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Не бе, то като си на 100% кеш и си е абсолютно нормално подсъзнателно по черно от реалността да ги виждаш нещата....ала за доста неща е прав, просто хиперболизира..
                    Така е, много често хиперболизирам съвсем умишлено. За да мога да изкажа "шокиращо" да кажем мнение което да направи по силно впечетление у другите и да провокирам адекватна силна реакция в една или друга посока.
                    Целта е съвсем елементарна - искам да видя защо не трябва да съм толкова "черен".

                    А това с кеша няма нищо общо...аз се опитвам всеки ден да намеря нови причини за или против да бъда и кога на пазара. Не си мисли че на мен ми е ок да бъда черен.

                    Наистина имам къси позиции от които печеля и ако съм черен ще печеля повече но късите ми са много малка част от средствата като цяло така че предпочитам при всички положения яснота за да вляза отново на пазара.

                    Т,е мен тези сценарии които хиперболизирам не ме устройват чисто финансово.

                    Коментар


                    • не разбрах колко искаш да ме научиш какво да правя

                      Първоначално изпратено от VDAX
                      lichni
                      не разбрах колко искаш да ме научиш какво да правя

                      Коментар


                      • Аз имах няколко години и Европа

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        На мен това ми е мнението за германците още от 2011 когато оакаха нещата като свързаха в едно лихвите по държавните облигации и банките, добре че бе Драги да ги измъкне от кашата. Тогава ако знаех пък как съм ги псувал в този форум

                        И въпреки това аз никаква криза не виждам. Силно ме съмнява и мечи пазар да стане. Това си е нормална корекция, която поне в европа се случва горе долу всяка година. Ама ти като си инвестирал само в САЩ дълго време и си се разглезил. Малко скочи волатилността и се приближи до нормалната и вече глобални кризи
                        Аз имах няколко години и Европа бая от време на време. Но в Европа поради предстоящите рискове които виждах бях инцидентно наистина.

                        Ок ти си оптимист - това не е лошо. По принцип обичам и аз да съм по оптимист.
                        Но за да си оптимист трябва минимум да смяташ че:

                        1.Пазара в щатите е оценен горе долу добре и евентуално се нуждае от някаква корекция - до какви нива според теб е небходима корекция?
                        2. Сяматаш че нормализирането на паричната политика няма да доведе до сериозни сътресения. Какво смяташ - че няма да има пипане на лихвите или тяхното пипане няма да има особенно значение?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          На мен това ми е мнението за германците още от 2011 когато оакаха нещата като свързаха в едно лихвите по държавните облигации и банките, добре че бе Драги да ги измъкне от кашата. Тогава ако знаех пък как съм ги псувал в този форум

                          И въпреки това аз никаква криза не виждам. Силно ме съмнява и мечи пазар да стане. Това си е нормална корекция, която поне в европа се случва горе долу всяка година. Ама ти като си инвестирал само в САЩ дълго време и си се разглезил. Малко скочи волатилността и се приближи до нормалната и вече глобални кризи
                          Не бе, то като си на 100% кеш и си е абсолютно нормално подсъзнателно по черно от реалността да ги виждаш нещата....ала за доста неща е прав, просто хиперболизира..

                          Коментар


                          • ))

                            Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                            plati si i ste ti sell na tailor made product for your risk-return profile
                            Колко искаш.

                            Коментар


                            • На мен това ми е мнението за германците още от 2011 когато оакаха нещата като свързаха в едно лихвите по държавните облигации и банките, добре че бе Драги да ги измъкне от кашата. Тогава ако знаех пък как съм ги псувал в този форум

                              И въпреки това аз никаква криза не виждам. Силно ме съмнява и мечи пазар да стане. Това си е нормална корекция, която поне в европа се случва горе долу всяка година. Ама ти като си инвестирал само в САЩ дълго време и си се разглезил. Малко скочи волатилността и се приближи до нормалната и вече глобални кризи

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Изход искам...не потвърждение на опасенията ми.
                                plati si i ste ti sell na tailor made product for your risk-return profile

                                Коментар

                                Working...
                                X