IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • С новия връх

    Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
    Ако ФЕД вдигнат лихвите, което е задължително, но ми се струва все по-трудно да се случи, ще има кратка корекция + нов връх до Нова година.

    Ако ФЕД не пипат лихвите вървим направо към новия връх.

    Тези два варианта в случай, че нещо генерално не се оплеска в този период...
    С новия връх малко по внимателно.

    Ако вдигнат лихвите може и да не е точно до нова година.

    Коментар


    • Разбира се

      Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Аз мисля, че разсъжденията ти като цяло са мъдри, но очевидно това само предположения - защото е трудно да се предвидят действията на няколко американски чичовци със съмнителни нива на мъдрост.

      Да - вероятно ако вдигнат лихвите - това ще оформи краткотрайно второ дъно, но все пак логиката ще надделее.


      В Европа все повече ще натежават притесненията относно масираното нашествие на "бежанци", което ако не бъде овладяно, ще се превърне в ного тежък проблем... а тенденции за овладяване няма.

      В Щатите с времето предизборните настроения ще започнат да оказват все по-голямо влияние. Възходът на Доналдът за сметка на безличната Клинтънова и тъпият Храстов, е положителен знак.

      Китай - макар и овладял спихът, все още е фактор на несигурност поради хаховщината на масовите инвеститори - бабета, които висят пред мониторите и правят мишешки сделчички, докато плетат... както преди казах, ако Шанхаецът падне до под 2500, Китай ще стане ужасно сгоден за инвеститорите, макар засега да няма такива индикации - 3000 се оказа непробиваемо дъно.


      Днес самураите ме учудиха, но само отчасти - това е напоследък пазарът с най-резки колебания.
      Разбира се няма как да знам със сигурност какво ще стане. Но следейки нещата може да намалим или увеличим вероятността нещото да се случи.

      Благодарение на тази малка корекция която се случи предните седмици има само едно нещо което остана след нея. Пазара е скъп като цяло. Влизайки от тези нива съвсем краткосрочно може да доведе до печалби но не смятам че който и да е от големите може да мисли че тези нива са добра база за дългосрочна инвестиция.

      ФЕД стана като Гърция. На всички започна да им писва. Трябва някакъв изход да има от това.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Не е време за толкова голяма радост.

        Нито за Китай нито за Щатите нито най вече за европа.

        Всички мислят че пазара ще се въстанови и ще направи new high подобно на октомври 2014 обаче сега нещата не са така.

        Причините довели до тази "корекция" са същите които водят до това "въстановяване"
        Ако ФЕД вдигнат лихвите, което е задължително, но ми се струва все по-трудно да се случи, ще има кратка корекция + нов връх до Нова година.

        Ако ФЕД не пипат лихвите вървим направо към новия връх.

        Тези два варианта в случай, че нещо генерално не се оплеска в този период...

        Коментар


        • Не е време за толкова голяма радост

          Не е време за толкова голяма радост.

          Нито за Китай нито за Щатите нито най вече за европа.

          Всички мислят че пазара ще се въстанови и ще направи new high подобно на октомври 2014 обаче сега нещата не са така.

          Причините довели до тази "корекция" са същите които водят до това "въстановяване"

          Коментар


          • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
            Гледах го гугенското, ама ER-а е 0,83%, а ECNS на блекрок ти е 0,62%

            Май ще взема 50/50 смол/лардж пък да видим
            Oт големите отскоро имам CEO, ала основната ми чайна експозиция си е в HAO

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Mи китайските другари официално обявиха no more мечи маркет там...
              Велики са, кой не се подчинява на декрета - мое да пострада.
              Тъй че - don't fight china fed and china communist party...

              Аз си предпочитам HAO small caps.
              Гледах го гугенското, ама ER-а е 0,83%, а ECNS на блекрок ти е 0,62%

              Май ще взема 50/50 смол/лардж пък да видим
              Last edited by andy2000; 09.09.2015, 13:22.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                Дойде ли и времето на чайната?

                През смол или лардж кап я играете?
                Лардж кап по принцип е много по-зависим, но пък гледам и че по-добре се представя от малките - там много по-бурно се развиват нещата и двете посоки
                Mи китайските другари официално обявиха no more мечи маркет там...
                Велики са, кой не се подчинява на декрета - мое да пострада.
                Тъй че - don't fight china fed and china communist party...

                Аз си предпочитам HAO small caps.

                Коментар


                • Дойде ли и времето на чайната?

                  През смол или лардж кап я играете?
                  Лардж кап по принцип е много по-зависим, но пък гледам и че по-добре се представя от малките - там много по-бурно се развиват нещата и двете посоки
                  Last edited by andy2000; 09.09.2015, 12:32.

                  Коментар


                  • За "бежанците" ми се струва, че бъркаш кардинално - за немския бизнес тези млади хора нарамили по 2-3 деца и готови да работят за една четвърт от заплатата на Ханс са манна небесна.

                    Ако в България имахме малко по-адекватно икономическо мислене, щяхме да търсим начини да ги заселим в проблемни райони с роми и да търсим пари от ЕС за осигуряване на заетост. Но не програми за метене на улиците със сламени метли, а солидни програми в областта на земеделието и животновъдството например. С мисленето на сегашното правителство обаче няма как да стане.

                    Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Аз мисля, че разсъжденията ти като цяло са мъдри, но очевидно това само предположения - защото е трудно да се предвидят действията на няколко американски чичовци със съмнителни нива на мъдрост.

                    Да - вероятно ако вдигнат лихвите - това ще оформи краткотрайно второ дъно, но все пак логиката ще надделее.


                    В Европа все повече ще натежават притесненията относно масираното нашествие на "бежанци", което ако не бъде овладяно, ще се превърне в ного тежък проблем... а тенденции за овладяване няма.

                    В Щатите с времето предизборните настроения ще започнат да оказват все по-голямо влияние. Възходът на Доналдът за сметка на безличната Клинтънова и тъпият Храстов, е положителен знак.

                    Китай - макар и овладял спихът, все още е фактор на несигурност поради хаховщината на масовите инвеститори - бабета, които висят пред мониторите и правят мишешки сделчички, докато плетат... както преди казах, ако Шанхаецът падне до под 2500, Китай ще стане ужасно сгоден за инвеститорите, макар засега да няма такива индикации - 3000 се оказа непробиваемо дъно.


                    Днес самураите ме учудиха, но само отчасти - това е напоследък пазарът с най-резки колебания.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Аз мисля, че разсъжденията ти като цяло са мъдри, но очевидно това само предположения - защото е трудно да се предвидят действията на няколко американски чичовци със съмнителни нива на мъдрост.

                      Да - вероятно ако вдигнат лихвите - това ще оформи краткотрайно второ дъно, но все пак логиката ще надделее.


                      В Европа все повече ще натежават притесненията относно масираното нашествие на "бежанци", което ако не бъде овладяно, ще се превърне в ного тежък проблем... а тенденции за овладяване няма.

                      В Щатите с времето предизборните настроения ще започнат да оказват все по-голямо влияние. Възходът на Доналдът за сметка на безличната Клинтънова и тъпият Храстов, е положителен знак.

                      Китай - макар и овладял спихът, все още е фактор на несигурност поради хаховщината на масовите инвеститори - бабета, които висят пред мониторите и правят мишешки сделчички, докато плетат... както преди казах, ако Шанхаецът падне до под 2500, Китай ще стане ужасно сгоден за инвеститорите, макар засега да няма такива индикации - 3000 се оказа непробиваемо дъно.


                      Днес самураите ме учудиха, но само отчасти - това е напоследък пазарът с най-резки колебания.
                      И други мислят така
                      Buffett: I'm Bullish on China, It Has Long-Term Potential
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Аз мисля, че разсъжденията ти като цяло са мъдри, но очевидно това само предположения - защото е трудно да се предвидят действията на няколко американски чичовци със съмнителни нива на мъдрост.

                        Да - вероятно ако вдигнат лихвите - това ще оформи краткотрайно второ дъно, но все пак логиката ще надделее.


                        В Европа все повече ще натежават притесненията относно масираното нашествие на "бежанци", което ако не бъде овладяно, ще се превърне в ного тежък проблем... а тенденции за овладяване няма.

                        В Щатите с времето предизборните настроения ще започнат да оказват все по-голямо влияние. Възходът на Доналдът за сметка на безличната Клинтънова и тъпият Храстов, е положителен знак.

                        Китай - макар и овладял спихът, все още е фактор на несигурност поради хаховщината на масовите инвеститори - бабета, които висят пред мониторите и правят мишешки сделчички, докато плетат... както преди казах, ако Шанхаецът падне до под 2500, Китай ще стане ужасно сгоден за инвеститорите, макар засега да няма такива индикации - 3000 се оказа непробиваемо дъно.


                        Днес самураите ме учудиха, но само отчасти - това е напоследък пазарът с най-резки колебания.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Това днес....

                          Това днес....както може би това утре...е подготовка за вдиганте на лихвите.

                          Всичко изглежда че този път ще имаме движение от ФЕД.

                          Аз както написах преди седмица имам няколко индикатора за подобно движение.

                          Едно от тях е въстановяване на пазара максимум до 203 и задържането му преди 16-17 около 192-203. Колкото е по нагоре толкова по сигурно. Както и курса на евро - долар и долар йена. Евро долар трябва да е около 1.25. А йената около 120.
                          Ако пазара се срине под 190 преди датата на ФЕД - по вероятно е да се размине и този път.

                          Разликата от предишните ми прогнози ( към момента ) е факта че вече не мисля че е вероятен мечи пазар. Най вероятно ще станем свидетели на дълбока и сравнително краткосрочна корекция.

                          Промених си мнението защото смятам че въпреки всичко американската икономика :

                          1. ще продължи да бъде относително най-добрата като цяло в света.
                          2. Ще се задълбочи процеса на по изгодното държане на активи в долари
                          3. Пазара ще направи корекция и ще стане доста привликателен за инвестиции отново
                          4. Ще привлече значителен капитал от Китай и вече започвам да мисля от Европа - ( Европа смятам тепърва и започват проблемите и въореки че преди мислех че след Гърция може би ще е добро място за инвестиране - към момента не мисля така )

                          Коментар


                          • Това днес пък какво беше - Завръщането на джадаите ли?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              E дее, какво пак позеленяха тъй без причина...къде им се привидяха бели лебедчета..
                              Не мож така, имам си план за пълнене...

                              ПС Голяма работа са тия опции, 6 пъти по малко от хартиите, ма половината профит благодарение на тях
                              Само дет и като се пада важи чат пат същото...
                              Само бели лебедчета в близко бъдеще

                              Вижте fp на FT - вдигане на лихви, ама по-нататък - да не уплашим ЕМ

                              Коментар


                              • E дее, какво пак позеленяха тъй без причина...къде им се привидяха бели лебедчета..
                                Не мож така, имам си план за пълнене...

                                ПС Голяма работа са тия опции, 6 пъти по малко от хартиите, ма половината профит благодарение на тях
                                Само дет и като се пада важи чат пат същото...
                                Last edited by pipbel; 08.09.2015, 18:37.

                                Коментар

                                Working...
                                X