IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
    евро/долар мина 1,13 - ще купувате ли доларчета или още не, щото след решението на федаджиите вече ще е късно?
    Ами поне да е 5 минути преди решението, що да бързаме отсега?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
      обеснила сам dolo. вси4ко се свежда до о4акаваниа. това е лонг терм инвестемнт за 2 годни които е субститут на облигациа и си леко bullish on the stock.

      side way market expectation
      Именно. Всичко се свежда до очакванията. Затова и тук коментираме очакванията си за пазара. Ив си е направил труда подробно да ти обясни как инструменти ти гарантират минимална доходност и как има голяма вероятност да фалираш с тях. Дано да си го разбрал. Никой сериозен инвеститор няма да се поинтересува от 8% лихва. Ти си на пазара за да правиш кинти. Това е измислено за да обират парите на балъците. Ако не познаеш къде ще бъде Даймлер след 2 години, каквито инструменти и да използваш резултата ще е един и същ
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • евро/долар мина 1,13 - ще купувате ли доларчета или още не, щото след решението на федаджиите вече ще е късно?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Пазара ще го докаже - ако си прав днес може и да не паднат ...даже ще пораснат
          soverieng rating cap.

          ина4е пазара им се исра доста. може и да ги бутнат нагоре.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
            вси4ки отдванва са ги сметнали там. просто има така наре4инете implied rating via CDS.
            отделно некои са принидуне да продат заради реномето на компаниата (никои не иска да има голема експозциа кам корумпирана схема).

            Гленкоре састо изпадна от Еиро Стокс, с което доведоха до продажби таи като не са в индекса. това са малки неста които 4овек требва да гледа
            Пазара ще го докаже - ако си прав днес може и да не паднат ...даже ще пораснат
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
              Хитро е швейцарците да са си купили AAPL, ако са се почуствали застрашени от часовника им, че ще им открадне пазара. И в двата случая ще са производители на часовници

              Даже имали спад на износа на часовници
              Е това е най-смешното нещо, което съм чел този седмица ...
              След три-четири години никой няма да се учудва на AAPL часовниците и ако още ги има ще ги сглобяват и в Пазарджик ...
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Pipbel ще излезе прав за PBR - трябва да се внимава там ...
                S&P joins Moody’s Investors Service in moving Petrobras to junk amid a wide-ranging investigation into alleged kickback schemes at the company, which has ensnared some of the company’s biggest businesses and prominent politicians. Because of internal rules, some institutional investors such as pension funds can’t hold securities rated junk by at least two agencies, which could lead to a selloff in Petrobras’s $56.5 billion of dollar-denominated debt.
                Доколко ли ще ги сгънат , тая новина е след затваряне на пазара....
                вси4ки отдванва са ги сметнали там. просто има така наре4инете implied rating via CDS.
                отделно некои са принидуне да продат заради реномето на компаниата (никои не иска да има голема експозциа кам корумпирана схема).

                Гленкоре састо изпадна от Еиро Стокс, с което доведоха до продажби таи като не са в индекса. това са малки неста които 4овек требва да гледа

                Коментар


                • Pipbel ще излезе прав за PBR - трябва да се внимава там ...
                  S&P joins Moody’s Investors Service in moving Petrobras to junk amid a wide-ranging investigation into alleged kickback schemes at the company, which has ensnared some of the company’s biggest businesses and prominent politicians. Because of internal rules, some institutional investors such as pension funds can’t hold securities rated junk by at least two agencies, which could lead to a selloff in Petrobras’s $56.5 billion of dollar-denominated debt.
                  Доколко ли ще ги сгънат , тая новина е след затваряне на пазара....
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • а и стото сега сигурно сте се хванете за това долу:

                    дру пример: иска Апле на 90 долара, ама днес е на 100. готов са да продадес на 110.

                    това може да го напрваис с опции и акциата. но може да купис и готовиа продукт.
                    които предгла 10% дискоунт от цената днес 90, но ограни4ава пе4албата ти до 110.

                    обикновено ти сте купис този продукти при силна волатилност, но о4акаване 4е Апле нема да мине 110. засто: застото с този продукт продава индиректно кол опциа (финансирас дискоунта) и купувас Апле

                    има осте много такива неста.

                    financial engineering is cool thing

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      И какво ме топли мен този инструмент ако даймлер падне примерно на 20. Ще си имам едни акции на 60 евро дето ще мога да ги продам на 20 И после какво? Ще трябва да утроявам с някой още по сложен инструмент, че да избивам загубите Ако съм си купил акции на даймлер примерно по всяко време ще мога да си ги продам ако не ми хареса накъде духа вятъра.
                      обеснила сам dolo. вси4ко се свежда до о4акаваниа. това е лонг терм инвестемнт за 2 годни които е субститут на облигациа и си леко bullish on the stock.

                      side way market expectation
                      Last edited by VDAX; 11.09.2015, 08:33.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Колега...нека да обясня на останалите по подробно или по скоро да продължа обяснението ти на тази схема наричана от много хора - пирамида.

                        Обзалагам се че въпросните бонодве не са с издател Даймлер а издателя е някой фонд и в тези "облигации" единственното общо с даймлер е името на "облигацията" и заигравката с акциите на даймлер за да звучи по истинско. Слагам думата облигации в кавички защото това не са даже и облигации.

                        Значи правиш фонд някакъв си и почваш да събираш пари от "инвеститори" с които сключваш вид договор да им даваш голям лихвен процент на вложените средства като им обещаваш да им връщаш главницата след определено време при определени условия по малко като в тези договори има опция но няма задължение на издателя на тези книжа за обратно изкупуване .

                        Много често - ще дам накрая пример - въпросните книжа дори са гарантирани от някоя банка...ако не става въпрос за чиста измама.

                        Въпросните инвеститори купуват тези книжа които в общия случай не са борсово търгувани ( може да има и изключение на тази схема ) но ако са борсово търгувани са изключително неликвидни.

                        Издателя - въпросния фонд - събира кинтите и прави с тях каквото иска в общия случай - може и да ги инвестира може и да не ги инвестира. Независимо от финансовите резултати на фонда топй плаща без проблем лихвите с остатъка от твоите пари които си му дал за дълъг период от време без опцията да си ги вземеш всичките или с новите пари които събира от други инвеститори. Докато фонда печели ( ако въобще не е създаден с цел чиста измама ) всичко е наред и схемата продължава най малко до настъпването на падежите на по голяма част от парите на инвеститорите. Когато парите свършат или няма нови инвеститори фонда фалира и всичко приключва и който е последен пие една студена вода и продължава да "инвестира" ако иска пак в подобна схема. )))

                        Така може да си създадеш облигации за каквото искаш...дори за това дали жената ти ще носи бели гащи на 22 ри ноември. Но за по ясна и трудно наказуема операция е по добре да ги кръстиш на определени компании и с парите или част от тях да купиш истински акции на тези компании...и ако ти излезе схемата ще работи въпросния фонд по дълго време - ако не излезе инвеститорите ще се наивенстират по бързо и ще приключат с това занимание.

                        След като "инвеститора" купи веднъж въпросните облигации не му остава нищо друго освен да се радва на въпросната инвестиция и на особенно добрия лихвен процент до като парите не му потрябват или до като не чуе че въпросния фонд е фалирал ( най вероятно последен ще чуе ) . Ако обаче ти потрябват парите за да приключиш тази инвестиция или някъде по пътя осъзнаеш колко си прост единствениата опция която ти остава е да продадеш въпросните книжа на някой много по прост от тебе. Това обаче не винаги е лесна задача и обикновенно си оставаш с тях и осъзнаваш в действителност колко си прост за цял живот.

                        Примера е .... един фонд на нашта ПИБ базиран в Австрия ( мисля че там беше ) който събира пари по подобна схема който обаче е гарантирал парите с активите на самата банка - което пак е добре...до като не знаеш коя е банката...ама да не се отплесвам.

                        Там влизаш...и няма излизане - ( по договор ) Единствената опция която имаш е да чакаш 10-20 години да си избиеш парите от лихви и да се молиш че фонда до тогава ще е жив. Разбира се има и друга опция да намериш простак но както уточнихме това не е много лесна задача.

                        Допускам че разбрах за какво става въпрос от кратките ти обяснения. Ако това което описах и съществува наистина е схемата която описваш ти има няколко възможни варианта:

                        1. Ако това на някакъв етап ми го беше предложил на мен - ще се депресирам, защото явно изглеждам много глупав наистина. Ако след като си бачкал толкова неща....направил си значително в живота си ...и накрая идва някой да ти предложи подобна елементарна схема - явно не си оставил добро впечетление у околните за да си мисли някой че ще се хванеш.
                        2. Вариант в който ти наистина смяташ това за инвестиция - това хич не говори добре за теб.
                        3. Вариант в който работиш за някой който те кара да търсиш маймуни с кинти да се вържат и ти дава комисионна. - Оправдам печеленето на пари по различни начини но ако искаш да постигнеш повече в живота си освен да излъжеш някой за нещо и да спечелиш дребни пари е добре да преосмислиш това което правиш.
                        4. Вариант в който в основата си ти....по някакъв начин. Това все пак те прави инвеститор наистина в някаква степен и ако си изпипал адвокатски нещата добре нищо чудно излезеш сух и по богат от това начинание. В този вариант пак ще се обидя ако ми го предложишп на мен....все пак не съм такъв идиот щом съм стигнал до определено ниво.


                        Всичко това го казвам само като ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ за схемата която описа . Ако не съм те разбрал или това което имаш пред вид е друго - ПРОЩААВАЙ но на база на информацията която даде ми изглежда много вероятно да е това.

                        Ако не е такава схемата - това да е предупреждение към останалите за наличието на подбни схеми много....и да внимават защото в общия случай нещата на пръв поглед изглеждат изключително добре и ако човек няма опит или не разбира може лесно да се хване.


                        Поздрави
                        в моменти когато пазара нема о4ертан тренд, и тап4е, хората купувата convertible bonds. продукта за коита ти говора е разновидност наре4ена equity bond. издадетел са самите банки (Годам, УБС, итн). емисиите варират в поередака на 25м.

                        продукта се таргува дневно от 8 до 10 ве4ерта, и банката е маркет маикер. спреда е доста тесен. отделно може и през борсата вав Франкфурт или Stuttgart.

                        никои не ти казва да се набутас в тоз продукт. аз ако по4но да ти обесневам колко други има с разли4ни профили.
                        целта: примерно сам инвестирал вас Вале много краткосро4но (1 седмица) застото сам сметнал 4е акциа сте падне заради бразилскиа ратинг.

                        така: да кажем 4е това е станало и сам прибарл 10 лева пе4алпа. искам сега сравнително ликвиден облигациа на вале, но те предлагат на 3% за две години на нормалните им облигации. отделно сметам 4е Вале е подцинен, но 4е има осте да падне. кво права: купувам equity bond за 10 лева с лихва 8%. дори и да не си полу4а главницата. сам полу4авал 8% и сте взема акции по евитино кадето виждам далгоспо4ен фундамент.

                        така 4е вси4ко упира до стратегиа и о4акваниа. когато надминес конкретна маса, не може да си лонг и кас само.

                        както казах: има много стратегии, никои нисто не ти предлага или се опитва да ити продаде. нормално е 4овек като се сбласка с несто нови да го отхварли като алтенартива. но ти говирс са конкретно упрваление. затова ти казвам 4е има вси4ко на пазара.

                        ти писес: ами не знам на кадед сте поема пазара след фед, или сте стане тва и тва. ми имунизираи се до известна степен и спи спокоино.

                        НО характерезираи профила си и риска си.
                        Last edited by VDAX; 11.09.2015, 08:32.

                        Коментар


                        • Колега...

                          Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                          парвата година полу4вас 80 евро, втората 1080 ако Даимлер не е под 60 евро. ина4е ако даимлер е под 60 евро краиа на втората година, сте имас 160 евро от лихви плус определ брои акции на Даимлер (колко то4но е заложено в проспеткта)

                          това е само пример. вси4ко зависи от твоите о4акваниа. просто на пазара има продукти за всеки тип ситуациа, и ти просто требва да мислиепо мастабно, вместо short and long only.

                          не е препорака
                          Колега...нека да обясня на останалите по подробно или по скоро да продължа обяснението ти на тази схема наричана от много хора - пирамида.

                          Обзалагам се че въпросните бонодве не са с издател Даймлер а издателя е някой фонд и в тези "облигации" единственното общо с даймлер е името на "облигацията" и заигравката с акциите на даймлер за да звучи по истинско. Слагам думата облигации в кавички защото това не са даже и облигации.

                          Значи правиш фонд някакъв си и почваш да събираш пари от "инвеститори" с които сключваш вид договор да им даваш голям лихвен процент на вложените средства като им обещаваш да им връщаш главницата след определено време при определени условия по малко като в тези договори има опция но няма задължение на издателя на тези книжа за обратно изкупуване .

                          Много често - ще дам накрая пример - въпросните книжа дори са гарантирани от някоя банка...ако не става въпрос за чиста измама.

                          Въпросните инвеститори купуват тези книжа които в общия случай не са борсово търгувани ( може да има и изключение на тази схема ) но ако са борсово търгувани са изключително неликвидни.

                          Издателя - въпросния фонд - събира кинтите и прави с тях каквото иска в общия случай - може и да ги инвестира може и да не ги инвестира. Независимо от финансовите резултати на фонда топй плаща без проблем лихвите с остатъка от твоите пари които си му дал за дълъг период от време без опцията да си ги вземеш всичките или с новите пари които събира от други инвеститори. Докато фонда печели ( ако въобще не е създаден с цел чиста измама ) всичко е наред и схемата продължава най малко до настъпването на падежите на по голяма част от парите на инвеститорите. Когато парите свършат или няма нови инвеститори фонда фалира и всичко приключва и който е последен пие една студена вода и продължава да "инвестира" ако иска пак в подобна схема. )))

                          Така може да си създадеш облигации за каквото искаш...дори за това дали жената ти ще носи бели гащи на 22 ри ноември. Но за по ясна и трудно наказуема операция е по добре да ги кръстиш на определени компании и с парите или част от тях да купиш истински акции на тези компании...и ако ти излезе схемата ще работи въпросния фонд по дълго време - ако не излезе инвеститорите ще се наивенстират по бързо и ще приключат с това занимание.

                          След като "инвеститора" купи веднъж въпросните облигации не му остава нищо друго освен да се радва на въпросната инвестиция и на особенно добрия лихвен процент до като парите не му потрябват или до като не чуе че въпросния фонд е фалирал ( най вероятно последен ще чуе ) . Ако обаче ти потрябват парите за да приключиш тази инвестиция или някъде по пътя осъзнаеш колко си прост единствениата опция която ти остава е да продадеш въпросните книжа на някой много по прост от тебе. Това обаче не винаги е лесна задача и обикновенно си оставаш с тях и осъзнаваш в действителност колко си прост за цял живот.

                          Примера е .... един фонд на нашта ПИБ базиран в Австрия ( мисля че там беше ) който събира пари по подобна схема който обаче е гарантирал парите с активите на самата банка - което пак е добре...до като не знаеш коя е банката...ама да не се отплесвам.

                          Там влизаш...и няма излизане - ( по договор ) Единствената опция която имаш е да чакаш 10-20 години да си избиеш парите от лихви и да се молиш че фонда до тогава ще е жив. Разбира се има и друга опция да намериш простак но както уточнихме това не е много лесна задача.

                          Допускам че разбрах за какво става въпрос от кратките ти обяснения. Ако това което описах и съществува наистина е схемата която описваш ти има няколко възможни варианта:

                          1. Ако това на някакъв етап ми го беше предложил на мен - ще се депресирам, защото явно изглеждам много глупав наистина. Ако след като си бачкал толкова неща....направил си значително в живота си ...и накрая идва някой да ти предложи подобна елементарна схема - явно не си оставил добро впечетление у околните за да си мисли някой че ще се хванеш.
                          2. Вариант в който ти наистина смяташ това за инвестиция - това хич не говори добре за теб.
                          3. Вариант в който работиш за някой който те кара да търсиш маймуни с кинти да се вържат и ти дава комисионна. - Оправдам печеленето на пари по различни начини но ако искаш да постигнеш повече в живота си освен да излъжеш някой за нещо и да спечелиш дребни пари е добре да преосмислиш това което правиш.
                          4. Вариант в който в основата си ти....по някакъв начин. Това все пак те прави инвеститор наистина в някаква степен и ако си изпипал адвокатски нещата добре нищо чудно излезеш сух и по богат от това начинание. В този вариант пак ще се обидя ако ми го предложишп на мен....все пак не съм такъв идиот щом съм стигнал до определено ниво.


                          Всичко това го казвам само като ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ за схемата която описа . Ако не съм те разбрал или това което имаш пред вид е друго - ПРОЩААВАЙ но на база на информацията която даде ми изглежда много вероятно да е това.

                          Ако не е такава схемата - това да е предупреждение към останалите за наличието на подбни схеми много....и да внимават защото в общия случай нещата на пръв поглед изглеждат изключително добре и ако човек няма опит или не разбира може лесно да се хване.


                          Поздрави

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                            парвата година полу4вас 80 евро, втората 1080 ако Даимлер не е под 60 евро. ина4е ако даимлер е под 60 евро краиа на втората година, сте имас 160 евро от лихви плус определ брои акции на Даимлер (колко то4но е заложено в проспеткта)

                            това е само пример. вси4ко зависи от твоите о4акваниа. просто на пазара има продукти за всеки тип ситуациа, и ти просто требва да мислиепо мастабно, вместо short and long only.

                            не е препорака
                            И какво ме топли мен този инструмент ако даймлер падне примерно на 20. Ще си имам едни акции на 60 евро дето ще мога да ги продам на 20 И после какво? Ще трябва да утроявам с някой още по сложен инструмент, че да избивам загубите Ако съм си купил акции на даймлер примерно по всяко време ще мога да си ги продам ако не ми хареса накъде духа вятъра.
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                              уважавам хора с конкретни идеи. ти откои си?

                              просто се опитвах да изложа, 4е вместо да 4акас кво сте направи ФЕД, има много по добри на4ине за неопитни инвестори като Iv_max да инвестират.

                              пример: синтети4ен бонд варху Даимлер, които ти дава 8% на година и 1000 евро главница след 2 години, ако Даимлер не е под 60 евро на датата на падеж. ако е под 60 евро ти полу4авас, акции на Даимлер на саотвентната цена вместо 1000 евро. 8% са гарантирани.

                              Iv_max работи с над 10м. сметаи.

                              ПС: нито сам day trader, нито ме интересуват парите ви, нито продвам несто.

                              просто ас един от малкото с конкретни идеи. затова мога да си позвола и да сам арогантен, и да писа както си искам.

                              лека ве4ер и успех с хар4енето. да се жив и здрав
                              Не съм искал да те обидя. Извинявам се ако е така.
                              Наричаш "неопитен" човек който е минал през доста неща, който надълго и широко обосновава мненията и позициите си и който на всичкото отгоре търгува успешно? Въпроса ми беше защо смяташ че тук всички сме неопитни? И с какво ти си по-опитен от нас ако може да обясниш? Какво значи конкретни идеи? Аз досега от теб конкретна идея не съм прочел освен някакви неясни позиции, които винаги могат да бъдат изкарани печеливши По принцип никой не се интересува кой каква позиция е заел. Важното е защо е заел дадена позиция.
                              Това че някой е къс или дълъг някъде си на мен ми е все тая. Много по-важно е да можеш да обосновеш позицията си, вместо да я обявяваш. Това че останалите си обявяваме конкретните идеи тук, дава ли ни право според теб и ние да бъдем арогантни, да се подиграваме и да си пишем каквото си искаме?
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Ахам...))))

                                Ако това е инвестиция...

                                Ако съм те разбрал правилно...( аз не знам за какво точно говориш но подозирам ) , та това представлява купуване на някакъв вид облигации с който ти плащат гарантиран лихвен процент + всяка година ти връщат само част от главницата ( незчависимо какво е условието ) и не можеш да си вземеш цялата главница т.е да продадеш облигацията прав ли съм?

                                Преди да продължа темата а искам....да те питам това ли имаш пред вид?


                                И една забележка...теб как те вълува печалбата...като абсолютна стойност или като процент на парите с които работиш? Защото като абсолютна стойност парите които аз губя или печеля на голям процент от хората ще им доведат инфаркт на секундата . Което обаче хич не ме интересува ако нямам показателите които съм заложил на края на годината.
                                парвата година полу4вас 80 евро, втората 1080 ако Даимлер не е под 60 евро. ина4е ако даимлер е под 60 евро краиа на втората година, сте имас 160 евро от лихви плус определ брои акции на Даимлер (колко то4но е заложено в проспеткта)

                                това е само пример. вси4ко зависи от твоите о4акваниа. просто на пазара има продукти за всеки тип ситуациа, и ти просто требва да мислиепо мастабно, вместо short and long only.

                                не е препорака

                                Коментар

                                Working...
                                X