IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
    Аз пък много се чудя защо всички в този форум са дълги автомобилостроители, че пък и германски като се знае, че ръста в продажбите и най-вече в печалбите се дължи на Китай. За мен това, че ритейлъри са дълги ми е контрарен индикатор. Лошото е, че германците натрупаха много кеш в последно време. За това си мисля, че е най-добре да си пусна една къса на PSA. Short UG от следващата резистенция на 17,16!
    Все още имам много малко немски автомобилостроители, но ги следя с интерес. При спад бих купил още. Дори и китайският пазар на автомобили да се свие с 20 процента то ръста на останалият свят ще го компенсира. Цените са достатъчно добри за да си струва да започвам да купувам. Естесвено при този негативен сентимент не знам до къде ще го докарат. Затова не бързам. Пък нали съм и глупав ритейл, трябва да внимавам парите са си мои.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Пък за дълги, то в БГ и немски автомобилостроители ми е по-добре.
      Аз пък много се чудя защо всички в този форум са дълги автомобилостроители, че пък и германски като се знае, че ръста в продажбите и най-вече в печалбите се дължи на Китай. За мен това, че ритейлъри са дълги ми е контрарен индикатор. Лошото е, че германците натрупаха много кеш в последно време. За това си мисля, че е най-добре да си пусна една къса на PSA. Short UG от следващата резистенция на 17,16!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        И как ще го отиграеш ?
        С късо CFD 250 барела.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
          Според мен рязък спад на Американския.
          И как ще го отиграеш ?

          Коментар


          • Според мен рязък спад на Американския.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Всички са се фокусирали върху това дали ще има увеличение на лихвите. Според мен правилният въпрос е с какви очаквания за повишение през следващите две години ще излезе пазара. За да се случи апокалиптичният сценарий на Ив_мах, то очакванията за за лихвите трябва да са над 2 процента след две години при неподобряваща се икономика. В момента инфлацията е процент и нещо а дивидентната доходност над два процента. Покачване на лихвите до 1-1,5 процента поради подобрение на американската икономика няма да може да срути пазара. Реалната лихва си остава отрицателна и дивидентната доходност е над лихвите. Аз продължавам да си въобразявам рейнж при американските активи. Не виждам причина нито за съществен ръст нито за голям спад. S&P 500 в диапазона 1850-2100 в рамките на година ми пасва най-добре на възгледите. Не е препоръка за нищо. По принцип не се занимавам с чужди пазари. Това, че дребните ми инвестиции там са на малка печалба го отдавам на чиста случайност.
              Има вариант при който създаването на очакване за големи повишения на лихвите може да събори долара. Приемаме, че качване на лихвите бута нагоре долара и натиска надолу суровините. Това натиска надолу ЕМ и камодитис, като имаме отлив от тях. Отделно пада цената на облигациите и пак би имало отлив от тях. Парите могат да влязат само в акции или да има деливъридж. Тоест да се продава и да се покрива задължения. При деливъридж е вероятно долара да падне защото повечето дълг е в евро. Единственият вариант при който мога да си представя да се случва сценарият на Ив_мах е след пресконференцията на Йелън спекулантите да очакват значителни покачвания на лихвите през 2016-2017 година с много високо крайно ниво на процеса. На този етап не виждам на какво отгоре. За мен това са същият тип страхове, които очакваха как гръцката драма ще събори целият ЕС и еврото. Обаче то не падна.
              +++
              Mисля че почти никой не чака агресивно вдигане на лихви, а и надали ще се случи при тая мижава инфлация и крехък растеж.

              Коментар


              • Брента и Американския петрол почти се изравниха, какво предполагате следва сега?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  Проблемът наистина е в текущото съотношение доходност/риск- някой тъпанар беше казал, че за да направиш 100 % трябва да си готов да паднеш 20 %, е- днес за да направиш 10% трябва да си готов да паднеш 20 %...
                  Принципно съм съгласен. Точно поради тази причина възнамерявам да върна малкото изнесени пари по чудите пазари в БГ. Тук сякаш се появява доста стойност. За мен американските пазари са си в рейнж без някаква посока и руска там е по-висок от тукашният. Изкарал съм да се продава нмалко по-нагоре оставащата експозиция и имам оферти купува в ниското.
                  Та позицията ми е, че не си струва нито да си дълъг в САЩ нито да си къс. За мен в момента да се застане на късо в очакване на срив е лудост. Пък за дълги, то в БГ и немски автомобилостроители ми е по-добре. Та затова си ходя от американските пазари, но без да бързам. Като подскочи достатъчно се разделям с някоя друга акцийка и така.

                  Коментар


                  • Всички са се фокусирали върху това дали ще има увеличение на лихвите. Според мен правилният въпрос е с какви очаквания за повишение през следващите две години ще излезе пазара. За да се случи апокалиптичният сценарий на Ив_мах, то очакванията за за лихвите трябва да са над 2 процента след две години при неподобряваща се икономика. В момента инфлацията е процент и нещо а дивидентната доходност над два процента. Покачване на лихвите до 1-1,5 процента поради подобрение на американската икономика няма да може да срути пазара. Реалната лихва си остава отрицателна и дивидентната доходност е над лихвите. Аз продължавам да си въобразявам рейнж при американските активи. Не виждам причина нито за съществен ръст нито за голям спад. S&P 500 в диапазона 1850-2100 в рамките на година ми пасва най-добре на възгледите. Не е препоръка за нищо. По принцип не се занимавам с чужди пазари. Това, че дребните ми инвестиции там са на малка печалба го отдавам на чиста случайност.
                    Има вариант при който създаването на очакване за големи повишения на лихвите може да събори долара. Приемаме, че качване на лихвите бута нагоре долара и натиска надолу суровините. Това натиска надолу ЕМ и камодитис, като имаме отлив от тях. Отделно пада цената на облигациите и пак би имало отлив от тях. Парите могат да влязат само в акции или да има деливъридж. Тоест да се продава и да се покрива задължения. При деливъридж е вероятно долара да падне защото повечето дълг е в евро. Единственият вариант при който мога да си представя да се случва сценарият на Ив_мах е след пресконференцията на Йелън спекулантите да очакват значителни покачвания на лихвите през 2016-2017 година с много високо крайно ниво на процеса. На този етап не виждам на какво отгоре. За мен това са същият тип страхове, които очакваха как гръцката драма ще събори целият ЕС и еврото. Обаче то не падна.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      Проблемът наистина е в текущото съотношение доходност/риск- някой тъпанар беше казал, че за да направиш 100 % трябва да си готов да паднеш 20 %, е- днес за да направиш 10% трябва да си готов да паднеш 20 %...
                      Брилянтно описание на текущата ситуация в която се намираме. Тва или трябва да имаш железни нерви или да си заклет комарджия и да не можеш да се спреш.да търгуваш Сигурно затова напоследък бирата ми е по-интересна от пазара.
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Активите си в Йемен ги отписаха още по времето когато започнаха вълненията там.
                        Затова и постват такава трейлинг загуба тази година.
                        Те не бяха и повече от 10 % от общите.

                        За Невсун нещо си се объркал. Нямат и грам дълг.
                        Но пък са червиви от кеш ( в канадски банки), който си е почти 80% от маркет капа и се оглеждат да закупят нещо за да се диверсифицират извън Еритрея.

                        Аз съм на средна 2.9 и съм се разположил стъпаловидно на 2.75. 2.68 и 2.60 за допълване. Няма свестни опции
                        Всичко под 3$ за мен си е неустоимо.
                        Идващата година е преходна и ще се диверсифицират и откъм суровини, от предимно меден лоу кост продюсър стават фифти/фифти мед/цинк.

                        Даунсайда е ограничен до 25% (кеша), а нанагоре таргет от минимум 6 си е скромен. Риск/реорд от 1:4 си е напълно приемлив за мен при текущ железен дивидент от 5.5%.

                        PS Може и да погледнеш колко им е ев/ебитда....
                        Айде пак се изложих. Видях 330 милиона задължения, но не зарових надълбоко да видя че са краткосрочни. не че мързела е лошо нещо ама моето вече минава всякакви граници явно трябва да почна да гледам по-сериозно, ама не знам защо все бири са ми в главата. дано да е от сезона и да се оправя като мина на червено вино. Наистина изглежда желязна невсън. Ако падне пороизводството медта го отнася най-много ама все пак това не е БФБ. Не вярвам да я свалят под кеша който притежава То няма как да' фалира. Все някой ден ще направи поне по 3 от сегашната си цена задължително.
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Не разчитай на мен ... аз хвърлям на боб , но познавам 4 от 5
                          Ако познаваш наистина 4 от 5 с добър money management ще станеш за кратко време по-богат и от дядо ти Бъфю.

                          Коментар


                          • добар индикатор, които zаеднo с CDS (Itraxx/ Bond basis etc.), VDAX, i VIX требва да се гледа.

                            http://www.zerohedge.com/news/2015-0...s-askew-market

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Може би трябва да се концентрирам и специализирам върху спекулативния трейдинг.

                              Има ли някой който се чуства достатъчно голяма акула в трейдинга а му липсват пари?
                              Надали, за да се чувстваш акула трябва да си имаш пари, в останалите случаи вероятно си за освидетелстване. Проблемът наистина е в текущото съотношение доходност/риск- някой тъпанар беше казал, че за да направиш 100 % трябва да си готов да паднеш 20 %, е- днес за да направиш 10% трябва да си готов да паднеш 20 %...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Може би трябва да се концентрирам и специализирам върху спекулативния трейдинг.

                                Има ли някой който се чуства достатъчно голяма акула в трейдинга а му липсват пари?
                                Не разчитай на мен ... аз хвърлям на боб , но познавам 4 от 5
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X