IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
    сори, ама от Алонсо не сам видел една проста идеа.

    сте ти дам 4ast от далгите ми инвестиции: Bakka Frost (от 2 години сам ин), Аjinomoto, water ETFs. това е zа децата ми, какво да обсаждам това тук, като става +30 години инвестмант.

    ина4е тарса структурни трендове както при комодитис и кредит, които раzбирам наи добре и иzполzвам момента. Гленкор и добар пример, тех сам ги анлиzирам с години, осте преди да отодат на борсата...
    Как да обявявам позиции като нямам такива. За незнм кой път обявявам че съм на 100% кеш. С какво смяташ, че си полезен ако си обявяваш позициите? Може и да са печеливши, а може и да не са. Ако са печеливши може и да си късметлия а може и да си бил умен. Просто нищо не доказваш ако това ти е целта. Аз пък не искам да доказвам на никого нищо. Това е форум. Смисълът му е в него да осъдим мислите и разсъжденията си относно пазара или конкретни компании. Да не избороявам никове, но повечето споделят и АРГУМЕНТИРАТ визията си за пазара. От теб освен бай туй, сел онуй и ю пей ай сей друго не съм прочел Всеки може сам да си взема решенията. Те не засягат никого. Да обменяме информация е безмислено. Има достатъчно места откъдето всеки може да получи информация. То иначе всеки да си чете информацията и да си взема решенията. Дейтрейдинга не ме интересува. Минималният ми праг за влизане в позиция е прекалено голям за да се интересувам от дейтрейдинг.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
      А Бил Акман кво каzа по вапроса
      Ти да нямаш негово интервю в книгата си?

      П.П. Или поне рецензия?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
        Моцарт е починал много млад. Нямало е време да го пречупи живота.
        А Бил Акман кво каzа по вапроса

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Петър Николов Разгледай мнение
          Има време и той да се камбичне
          Когато и да стане, да е жив и здрав, дълго след него няма да се роди по-велик спекулант. А спекулантите са творците на пазара. Ако всички бяха като Бъффет, щяхме да имаме само растящи до безумие пазари, каквито бяха последните няколко години. пълна скука!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
            а Моцарт?
            Моцарт е починал много млад. Нямало е време да го пречупи живота.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Сорос.
              Има време и той да се камбичне

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                Сорос.
                а Моцарт?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Петър Николов Разгледай мнение
                  Само не разбрах кой е Паганини
                  Сорос.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    По тази тема - за да не се разводнява - той си отвори друга подобна, по скоро за дългосрочно валю инвестиране.
                    Aко ти харесват критериите и имац нещо да споделиш - там е мястото.

                    http://www.investor.bg/forum/showthr...98#p1443611556

                    не, нека да си пиши. не искам да го дразня.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      Баш пък за пазарите, от книгите никой не е станал велик търговец. От четене на такива книги ставаш като японски цигулар - свирят много точно, но никога няма да бъдат Паганини. За трейда трябва да ти е заложено в теб и да имаш практика, е, и пари за губене, разбира се.
                      пак повтарям, зависи какво четеш! Едни четат Хемингуей, други Караславов,
                      Само не разбрах кой е Паганини

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                        ема това не е по таzи тема.
                        По тази тема - за да не се разводнява - той си отвори друга подобна, по скоро за дългосрочно валю инвестиране.
                        Aко ти харесват критериите и имаш нещо да споделиш - там е мястото.

                        http://www.investor.bg/forum/showthr...98#p1443611556

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                          Не си го чел достатъчно явно

                          "Не ме радва толкова това че цената е дабъл, колкото това че има на кого да си продам пакета ако искам. Не че имам намерение да го продавам но знам, че има търсене за големи бройки
                          Относно вътъка не знам дали може да се предвиди, но смятам горе-голу така:
                          За да работиш 200 000 декара ти трябват 100 лева на декар оборотни/семена,торове,препарати, гориво ,заплати/ и още около 150 в желязо /трактори,комбайни и т.н/ Като добавя стойноста на зърнобазите,мелниците и камионите, мога да изчисля приблизителна стойност на компанията около минимум 70 милиона лева без да включвам цената на собствената им земя. А тяхната земя е качествена, подбирана, комасирана и голяма част е с изградени поливни системи. Стигам до извода, че ако сега някой реши да навлезе в този бизнес ще му трябват минимум 120-130 милиона, което дори и при тези цени е доста далеч от текущата капитализация от 36 милиона. Имат дългове, но те са равни по стойност на стоките им на склад, така че не ги слагам в сметките.
                          Проблема е че при текущите условия е невъзможно да се изгради такъв бизнес. Просто няма свободни землища. Това е основното нещо което за мен е най-ценното в тази компания. Ако имам парите мога да си направя завод като монбат или неохим или авиокомпания или каквото друго се сетя и да навляза на конкурентния пазар, докато тук няма да стане ако не платя премия и изкупя готов арендатор "
                          ема това не е по таzи тема.

                          ако иска да си говорим zа Bunge ili Deere мои са пусна по темата

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Еххх, какви играчки имаше едно време. Разглобяваш, разглеждаш чарковете, сглобяваш. А сега - отваряш (ако не е капсулована за детска безопасност ), вътре два чипа. Гледаш умно, затваряш и тя повече не тръгва.
                            Така е - и аз ного обичах да разглобявам разни работи - а сега са или като направени от извънземни - или като направени от идиоти. В пръвият случай вътре има дявол знае що - във вторият - има горе-долу каквото очакваш, но после се оказва че сглобяването на поне един детайл, ако не и на цялото няма как да се направи, ако не си някакъв проклет октопод или поне шестрък макак-мутант... оная вечер си играх цял час да сглобя проклетият сифон на проклетата мивка.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                              имам на немски.

                              но ако искаш да е преведем на кирилица. вси4ки пари zа теб
                              Бих ти услужил, но с немският - недобре. Учил съм една година и го зная ного-ного по-малко от английският, дето не съм го учил никога.

                              Зная само:

                              deutschland, deutschland uber alles
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                                сори, ама от Алонсо не сам видел една проста идеа.
                                Не си го чел достатъчно явно

                                "Не ме радва толкова това че цената е дабъл, колкото това че има на кого да си продам пакета ако искам. Не че имам намерение да го продавам но знам, че има търсене за големи бройки
                                Относно вътъка не знам дали може да се предвиди, но смятам горе-голу така:
                                За да работиш 200 000 декара ти трябват 100 лева на декар оборотни/семена,торове,препарати, гориво ,заплати/ и още около 150 в желязо /трактори,комбайни и т.н/ Като добавя стойноста на зърнобазите,мелниците и камионите, мога да изчисля приблизителна стойност на компанията около минимум 70 милиона лева без да включвам цената на собствената им земя. А тяхната земя е качествена, подбирана, комасирана и голяма част е с изградени поливни системи. Стигам до извода, че ако сега някой реши да навлезе в този бизнес ще му трябват минимум 120-130 милиона, което дори и при тези цени е доста далеч от текущата капитализация от 36 милиона. Имат дългове, но те са равни по стойност на стоките им на склад, така че не ги слагам в сметките.
                                Проблема е че при текущите условия е невъзможно да се изгради такъв бизнес. Просто няма свободни землища. Това е основното нещо което за мен е най-ценното в тази компания. Ако имам парите мога да си направя завод като монбат или неохим или авиокомпания или каквото друго се сетя и да навляза на конкурентния пазар, докато тук няма да стане ако не платя премия и изкупя готов арендатор "

                                Коментар

                                Working...
                                X