IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Цял следобед чета анализи и мнения относно тези биотехи. Хем съм алчен да участвам в прогреса, хем дедо бъфет непрекъснато ми се явява и ми маха с пръстче да не се занимавам с неща от които не разбирам. Еми мъча се да разбера ама докторските работи са ми тъмна индия. Да не говорим, че дори и от биология си нямам хал хабер. Толкова много неизвестни в уравнението ме плашат. Не само за гилд. За целият сектор на лекарствата. Кой как ще се уреди да лекува болните и т.н Коя здравна каса кое лекарство ще предпочете и въобще дали ще одобри лечението да минава от бюджета. Според мен играта е по-скоро там. Много сложно ми става. Според мен досега всеки платежоспособен болен си е платил и сега брбата ще е за неплатежоспособните. Трудно ми е да си представя, човек болен от хепатит Ц, който има парите да се излекува и досега да не го е направил. Другият вариант е човек да си купи всичките в пакет и да не го бърка кой как ще се уреди и какво ще открие. Тогава пък Р/Е -то не ми излиза Трябва да разчитам че биотехите ще изместят тотално класическите лекарства. Нешинъл хелт по-си ме кефят, понеже всичко ми е просто и ясно. Имат си там една верига хосписи и си подържат добра заетост и печалба. Каквото и да стане все ще си изкарват някой лев
    Дали хапчето GILD e добър допинг за твоя портфейл?
    Започни с хомеопатична доза и наблюдавай как го понасяш.
    Или помисли какво би казал на сина си ако приятелите му предложат яко хапче в дискотеката
    Last edited by jori; 28.09.2015, 23:58.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Вярваш, че големите пати играят на рулетка при биотехите ли? Някой си ей така ще вкара примерно 100 милиона без да се е консултирал с поне 5 светила в тези технологии? Хич не ми се вярва тази работа
      Да. Точно това правят. то за това биотеките играят по тозу брутален начин нагоре надолу.

      От тези фирми се печели когато изкарват нови лекарства. дали едно лекарство обаче ще мине или не никой си няма идея. дори и самата фирма - иначе нямаше толкова много лекарства да се провалят. Така че няма как и големите да знаят това. Просто хвърлят пари по стената и гледат кои ще се залепят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Споко - никой не ги разбира Все пак огромна част от лекарствата се провалят в изпитателна фаза - така че и тези дето ги измислят тези лекарства едва ли могат да разберат кой знае колко добре какво прави някой друг. А където властва всеобща неграмотност е много по-безопасно от там където някои разбират, а други не
        Вярваш, че големите пати играят на рулетка при биотехите ли? Някой си ей така ще вкара примерно 100 милиона без да се е консултирал с поне 5 светила в тези технологии? Хич не ми се вярва тази работа
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Цял следобед чета анализи и мнения относно тези биотехи. Хем съм алчен да участвам в прогреса, хем дедо бъфет непрекъснато ми се явява и ми маха с пръстче да не се занимавам с неща от които не разбирам. Еми мъча се да разбера ама докторските работи са ми тъмна индия. Да не говорим, че дори и от биология си нямам хал хабер. Толкова много неизвестни в уравнението ме плашат. Не само за гилд. За целият сектор на лекарствата. Кой как ще се уреди да лекува болните и т.н Коя здравна каса кое лекарство ще предпочете и въобще дали ще одобри лечението да минава от бюджета. Според мен играта е по-скоро там. Много сложно ми става. Според мен досега всеки платежоспособен болен си е платил и сега брбата ще е за неплатежоспособните. Трудно ми е да си представя, човек болен от хепатит Ц, който има парите да се излекува и досега да не го е направил. Другият вариант е човек да си купи всичките в пакет и да не го бърка кой как ще се уреди и какво ще открие. Тогава пък Р/Е -то не ми излиза Трябва да разчитам че биотехите ще изместят тотално класическите лекарства. Нешинъл хелт по-си ме кефят, понеже всичко ми е просто и ясно. Имат си там една верига хосписи и си подържат добра заетост и печалба. Каквото и да стане все ще си изкарват някой лев
          Споко - никой не ги разбира Все пак огромна част от лекарствата се провалят в изпитателна фаза - така че и тези дето ги измислят тези лекарства едва ли могат да разберат кой знае колко добре какво прави някой друг. А където властва всеобща неграмотност е много по-безопасно от там където някои разбират, а други не

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
            Между другото пак си припомних критериите на Алонсо и се сетих, че пропуснахме Ubisoft.
            Тези всеки ден ми надува синът ми главата с тях, как щял да си ги купи като пораснел. Не ми харесва р/е а и откакто им избяга основният сценарист не съм много оптимист че ще подържат дори и тези печалби. Отделно от това сякаш самият сектор се насити и поизчерпа. Лично мнение
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              http://cid.oxfordjournals.org/conten...ppl_1/S10.long

              An estimated 2%–3% of the world's population is living with hepatitis C virus (HCV) infection

              300 милиона в Сащ + 500 милиона в ес + канада и други развити държави и 1 милиард. 2% от един милиард 20 милиона

              Болните от хепатит С са адски много. Като всъщност тези 2-3% са тези които са диагностицирани. Реално може да са двойно на това тъй като доста от тях са реално от маргинални групи. Затворници, наркомани и така нататък. Но в развитите държави и за тях се грижат
              Цял следобед чета анализи и мнения относно тези биотехи. Хем съм алчен да участвам в прогреса, хем дедо бъфет непрекъснато ми се явява и ми маха с пръстче да не се занимавам с неща от които не разбирам. Еми мъча се да разбера ама докторските работи са ми тъмна индия. Да не говорим, че дори и от биология си нямам хал хабер. Толкова много неизвестни в уравнението ме плашат. Не само за гилд. За целият сектор на лекарствата. Кой как ще се уреди да лекува болните и т.н Коя здравна каса кое лекарство ще предпочете и въобще дали ще одобри лечението да минава от бюджета. Според мен играта е по-скоро там. Много сложно ми става. Според мен досега всеки платежоспособен болен си е платил и сега брбата ще е за неплатежоспособните. Трудно ми е да си представя, човек болен от хепатит Ц, който има парите да се излекува и досега да не го е направил. Другият вариант е човек да си купи всичките в пакет и да не го бърка кой как ще се уреди и какво ще открие. Тогава пък Р/Е -то не ми излиза Трябва да разчитам че биотехите ще изместят тотално класическите лекарства. Нешинъл хелт по-си ме кефят, понеже всичко ми е просто и ясно. Имат си там една верига хосписи и си подържат добра заетост и печалба. Каквото и да стане все ще си изкарват някой лев
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                насдак пада, ибб пада, рош днес пуснаха проучване за тяхно лекарство за МС, което реално няма странични ефекти.

                Още доста може да пада. Но кой знае, може пък и тук някъде да е дъното.
                Тук няма начин!!!За контра!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Равен, на какви нива чакалиш Целгена и Биогена ?

                  Особено за последния под 270 почва да ме сърби ръката....
                  насдак пада, ибб пада, рош днес пуснаха проучване за тяхно лекарство за МС, което реално няма странични ефекти.

                  Още доста може да пада. Но кой знае, може пък и тук някъде да е дъното.

                  Коментар


                  • не е по темата
                    Last edited by Tkilata; 28.09.2015, 22:45.

                    Коментар


                    • Равен, на какви нива чакалиш Целгена и Биогена ?

                      Особено за последния под 270 почва да ме сърби ръката....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                        you closed FCX and PBR?
                        Не съм затворил FCX. Бих обяснил когато стане по-спокойно.
                        Никога не съм имал PBR, или която и да е компания, която лъже и мами.
                        Не и откакто едва не фалирах през първите си 3 месеца трейдърство заради една компания произвеждаща SSD.
                        Имам малка позиция във Vale на цена 5.09. По същите причини, поради които имам и FCX.

                        Коментар


                        • another shorts for the next 4 monts with the proceeds from Glencore:

                          SOUHY (entry 4.87 USD) (coal) target 4), AAUKY (entry 4.30 USD) (target 3.50) (simply shit), FCX, (entry 9.20 USD) (copper) (target 7.50)

                          RWE (9.40 EUR): regulation, restructuring, credit (target 8)
                          SGL Carbon (13.55 EUR): carbon faser BMW etc. (target 12.50)




                          all on 28.09.2015

                          All puts with maturity in 6 months

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                            Върти ми се едно есе из главата и се мъчи да се роди.
                            А това, че закриваме поредното 3-месечие няма нищо общо.
                            Дали ще се намери някой, който е професионален трейдър (работещ в корпоративна структура) и да обясни този феномен?
                            you closed FCX and PBR?

                            Коментар


                            • Върти ми се едно есе из главата и се мъчи да се роди.
                              А това, че закриваме поредното 3-месечие няма нищо общо.
                              Дали ще се намери някой, който е професионален трейдър (работещ в корпоративна структура) и да обясни този феномен?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                                Още поне месец сигурно ша ги онождат!!!
                                И не само тях!!!
                                С това темпо: те ще станат без пари, бе.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X