IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://phx.corporate-ir.net/phoenix....cle&ID=2100637

    И печалбата и всъщност пада - поне ако гледаме нормални счетоводни отчети и едни мизерни 3% ръст на приходите - изключително позитивно развитие. Те как са успели проформа да докарат 80% ръст си нямам идея

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      1 година - и то всичко е в цената и то предоволно.

      Не ми се спори за компании - аз тук няма да си купя. Който иска да си купува разбира се - де да знам може пък и да порастне. Но на мен това не ми изглежда достатъчно вероятно.
      Аз също нямам кристална топка, просто тази компания не изглежда толкова зле.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Искаш да кажеш, че за последните пет години печалбата на VFC като се увеличи с наз 80% това не мърдане?

        Резултатите за тази година се очертават трагични, вместо EPS от $3.22, VFC очакват мизерните $3.18 (сравнено с diluted normalized EPS за 2014 от $2.74). А това забавяне може наистина да продължи и тогава - лошо.
        1 година - и то всичко е в цената и то предоволно.

        Не ми се спори за компании - аз тук няма да си купя. Който иска да си купува разбира се - де да знам може пък и да порастне. Но на мен това не ми изглежда достатъчно вероятно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Аз говоря за пазара като цяло.

          Ако говориш за VFC си нямам идея колко може да струва ама на бърз поглед сега този спад е отразил само по-лошите резултати сега. Но нищо не пречи лошите резултати да се запазят и да се влошават. И както сега се търгува на ПЕ 20 да почне да се търгува на ПЕ 15 и дори ПЕ 12 ако почнат и спадове в печалбата. Все пак не виждам причина защо трябва да се търгува на ПЕ 20 нещо на което печалбата не е мръднала нагоре вече няколко години. И не изглежда да мърда нагоре и тази година.

          Та при ПЕ 15 цената става 45 при 12 става 36. Ако вземе и да му пада печалбата може и още надолу. А тей като гледам целия сектор е набалончен, та и Найки като продължи да върви надолу - защото там балона е потресаващ и всичките дружно ще могат да се сриват
          Искаш да кажеш, че за последните пет години печалбата на VFC като се увеличи с над 80% това не е мърдане?

          Резултатите за тази година се очертават трагични, вместо EPS от $3.22, VFC очакват мизерните $3.18 (сравнено с diluted normalized EPS за 2014 от $2.74). А това забавяне може наистина да продължи и тогава - лошо.
          Last edited by Misho ILIEV; 24.10.2015, 01:31.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            На колко да купуваме тогава? Като падне под $61.5 ли?
            Аз говоря за пазара като цяло.

            Ако говориш за VFC си нямам идея колко може да струва ама на бърз поглед сега този спад е отразил само по-лошите резултати сега. Но нищо не пречи лошите резултати да се запазят и да се влошават. И както сега се търгува на ПЕ 20 да почне да се търгува на ПЕ 15 и дори ПЕ 12 ако почнат и спадове в печалбата. Все пак не виждам причина защо трябва да се търгува на ПЕ 20 нещо на което печалбата не е мръднала нагоре вече няколко години. И не изглежда да мърда нагоре и тази година.

            Та при ПЕ 15 цената става 45 при 12 става 36. Ако вземе и да му пада печалбата може и още надолу. А тей като гледам целия сектор е набалончен, та и Найки като продължи да върви надолу - защото там балона е потресаващ и всичките дружно ще могат да се сриват

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Пазарът е все още в рейндж да не вземете да се набабаните на върха.
              На колко да купуваме тогава? Като падне под $61.5 ли?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Не я познавам, може да е добра, сигурно.
                Ала над двойно по скъпа от апъл и гилиъд - тц, мерси.
                Пък и като им сравних 10-15г графики - още повече.
                А и микро дивидент...не знам как го вижда сосен Вомата...
                http://www.suredividend.com/vfc-dividend-aristocrats/

                Коментар


                • Пазарът е все още в рейндж да не вземете да се набабаните на върха.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Forward p/e е 19.8 в момента. Не ми се вижда чак толкова безинтересна компания.
                    Не я познавам, може да е добра, сигурно.
                    Ала над двойно по скъпа от апъл и гилиъд - тц, мерси.
                    Пък и като им сравних 10-15г графики - още повече.
                    А и микро дивидент...не знам как го вижда сосен Вомата...

                    Коментар


                    • Вай, вай, кеф, кеф..
                      Ала си знам аз че га ми е много гот - трябва си купувам къси.
                      Тамън сложих на хубави нива QID + SDS в джобчето - против уроки...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                        една от наи добрите компании в света, с много добар дивиденд, диверсификациа и стабилност от 20 години
                        Има ли нещо повече от банален miss на earnings estimations? Някаква дългосрочна заплаха за портфейла от брандове на хоризонта?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Tия шивачи пък какво им е толкова великото ?
                          Aз лично като видя 25-30 ре и ми се догажда.
                          Ма и пазара днес май тоже...
                          Forward p/e е 19.8 в момента. Не ми се вижда чак толкова безинтересна компания.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Tия шивачи пък какво им е толкова великото ?
                            Aз лично като видя 25-30 ре и ми се догажда.
                            Ма и пазара днес май тоже...
                            една от наи добрите компании в света, с много добар дивиденд, диверсификациа и стабилност от 20 години

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                              отдавна не сам писал

                              100 000 варанти ( price 0.12) варху VF Corp, Strike 75.


                              http://zertifikat.finanzen.net/optio...-F-Corp/CN65UD

                              Enjoy
                              Tия шивачи пък какво им е толкова великото ?
                              Aз лично като видя 25-30 ре и ми се догажда.
                              Ма и пазара днес май тоже...

                              Коментар


                              • отдавна не сам писал

                                100 000 варанти ( price 0.12) варху VF Corp, Strike 75.


                                http://zertifikat.finanzen.net/optio...-F-Corp/CN65UD

                                Enjoy

                                Коментар

                                Working...
                                X