IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мисля, че следващите дни ще бъде интересно при Natural Gas. Фючърса на падеж слезе до 1,95 днес!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
      отдавна не сам писал

      100 000 варанти ( price 0.12) варху VF Corp, Strike 75.


      http://zertifikat.finanzen.net/optio...-F-Corp/CN65UD

      Enjoy
      closed at 0.17


      Long xxx warrants Dialog Semiconductur at 0.15.
      Apple shall boost the recovery

      http://zertifikat.finanzen.net/optio...tor-plc/UT21JZ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Да не ме разберете погрешно компанията ме кефи. Нортфейс е една от малкото марки които си купувам редовно и ме кефят. Но просто поне за мен цената и дори и след днешния спад трябва да падне поне още 50%, че да имам стимули да си взема тук.
        Адидас взе ли си миналата година като се сринаха? Сривовете не стават просто така.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
          Boring means predictable like norilsk Nickel
          Boring компании съчетани с растеж и durable competitive advantage са ми любими

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Boring, ама EPS-а се е качил от $1.64 през 2011 на $3.08 сега.
            Boring means predictable like norilsk Nickel

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
              VF is boring company trading in ranges and perfect for warrants/option trades. Yesterday the bet was pretty standard: the share was punished like eg K+S, a recovery of 4-5% will make you deravative 50 -100 % more expensive. Simple range strategy between 60 and 70 USD is also ok
              Boring, ама EPS-а се е качил от $1.64 през 2011 на $3.08 сега.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                А ако говориш за ресурсните - ми да - то така се случва като падат печалбите. Аз за кво мислиш не си купувам компании с падащи печалби на ПЕ 20

                Това не е хубаво:

                Costs and operating expenses
                [...]
                Impairment of goodwill and intangible assets 396,362

                Но от друга страна реално нищо не означава.
                Last edited by Misho ILIEV; 28.10.2015, 11:51.

                Коментар


                • VF is boring company trading in ranges and perfect for warrants/option trades. Yesterday the bet was pretty standard: the share was punished like eg K+S, a recovery of 4-5% will make you deravative 50 -100 % more expensive. Simple range strategy between 60 and 70 USD is also ok

                  Коментар


                  • А ако говориш за ресурсните - ми да - то така се случва като падат печалбите. Аз за кво мислиш не си купувам компании с падащи печалби на ПЕ 20

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Да, и миналата година така се търгуваха на ПЕ10, пък от тогава доста спаднаха. Що така си мисля, че много от тях още ще падат и пак на ПЕ10 ще се търгуват
                      Мисля че е крайно време да почнеш да гледаш нормални отчети Не знам от къде намираш такиви брутални печалби толкова далеч от реалността, но тази компания не е падала под ПЕ 20 от 2012. За разлика от последните 3 години, преди това дълго време се търгува на ПЕ между 17 и 15 - което като се има в предвид че е било дъно на икономическа активност ПЕ 15 си е ОК а 17 поносимо.

                      Коментар


                      • Да не ме разберете погрешно компанията ме кефи. Нортфейс е една от малкото марки които си купувам редовно и ме кефят. Но просто поне за мен цената и дори и след днешния спад трябва да падне поне още 50%, че да имам стимули да си взема тук.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Не съм задълбочавал и не ме интересува. То ако ще гледаме валутни ефекти, необичайни разходи и така нататък щях да са напълня с ресурсни компании. Те имат бая много необичайни разходи в момента Все едни такива отписвания лоши вземания и така нататък. Но за разлика от този балон тук се търгуват по на ПЕ 10
                          Да, и миналата година така се търгуваха на ПЕ10, пък от тогава доста спаднаха. Що така си мисля, че много от тях още ще падат и пак на ПЕ10 ще се търгуват

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Unusual expenses.
                            Не съм задълбочавал и не ме интересува. То ако ще гледаме валутни ефекти, необичайни разходи и така нататък щях да са напълня с ресурсни компании. Те имат бая много необичайни разходи в момента Все едни такива отписвания лоши вземания и така нататък. Но за разлика от този балон тук се търгуват по на ПЕ 10

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              http://phx.corporate-ir.net/phoenix....cle&ID=2100637

                              И печалбата и всъщност пада - поне ако гледаме нормални счетоводни отчети и едни мизерни 3% ръст на приходите - изключително позитивно развитие. Те как са успели проформа да докарат 80% ръст си нямам идея
                              Unusual expenses.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Пък и като им сравних 10-15г графики - още повече.
                                От 1980г. до сега 212 пъти увеличение. Това не е задължително да е зле.

                                Коментар

                                Working...
                                X