IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Моята сигурно си идва към 1,5 но аз обикновено я държа към 2
    купи си KKR, Apollo или Blackstone, ако мислис 4е кредит сте се нормалиzира. те се преките ударени при HY

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
      сега бих ти продал CDS варху HY in Europe и бих купил CDS варху HY US

      ина4е предимно hedge funds, BlackRock . банките деистват като дилар
      Хммм. Хедж фондовете са спекуланти. БлакРок обаче не мисля, че са тъпи.

      Коментар


      • много ми харесва как се успокоивате

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
          Ясно е, че е по-внимателно, на мен бетата ми в момента е под 0,4 и то почти само в Европа, като имам и някакви интрадей позиции, с които в момента е почти двойна, но там съм само за малко.
          Моята сигурно си идва към 1,5 но аз обикновено я държа към 2

          Коментар


          • Ясно е, че е по-внимателно, на мен бетата ми в момента е под 0,4 и то почти само в Европа, като имам и някакви интрадей позиции, с които в момента е почти двойна, но там съм само за малко.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              А на мен ми изглежда че може и да се получи растеж следващите дни. Определено пазара не е толкова негативно настроен колкото предполагах - като гледам движенията от вчера и днес.
              Според мен сценария е за нагоре - до пролетта ..
              Никой ли не вижда приликата между ЕЦБ и ФЕД ?
              Основните оръжия които ползват са вербалните
              Според мен няма да вдигнат лихвите , но дори и да го сторят пазарите ще бъдат разочаровани по подходящ начин. Нещо от сорта - "скоро да не се очаква ново вдигане" или пък "това не е окончателно и единствено решение".
              Следствието ще бъде дългоочакван пред Коледен ръст ....нали големите риби трябва да излязат от позиции навреме
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                Аз от снощи вече съм дълъг, но да видим докога. А сутринта влезнах доста брутално/поне за моите мащаби/ в Телефоника.
                Аз просто си закрих късите и употребих част от кеша, който държах на страна. Но още държа доста повече кеш от нормалното за мен.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  А на мен ми изглежда че може и да се получи растеж следващите дни. Определено пазара не е толкова негативно настроен колкото предполагах - като гледам движенията от вчера и днес.
                  Аз от снощи вече съм дълъг, но да видим докога. А сутринта влезнах доста брутално/поне за моите мащаби/ в Телефоника.

                  Коментар


                  • А на мен ми изглежда че може и да се получи растеж следващите дни. Определено пазара не е толкова негативно настроен колкото предполагах - като гледам движенията от вчера и днес.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Аз не съм убеден в импулсите на европейската икономика. Пък и ако САЩ и ЕМ не растат, как ще расте експортно-ориентирана Европа.

                      Но това е дълга тема, която сега не ми се подхваща.
                      може и така да е, но европеиците идват от по ниско ниво и имат по малак leverage

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Имам един такъв въпрос: кой продава CDS в днешно време? Това са "хора", които на практика са лонг the underlying asset. Не е ли интересно да се знае кой ги лонгва?
                        сега бих ти продал CDS варху HY in Europe и бих купил CDS варху HY US

                        ина4е предимно hedge funds, BlackRock . банките деистват като дилар

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                          1) да има, zастото кредитните паzариа са наи важни. акциите са наи баналниа паzар и обикновено наи долу in the pecking order
                          2) американската икномика нема да влеzе в рецесиа, но нема и импулси да расте както таzи в европа. margins stagnate, M&A е сигнал 4е има органи4ен растеж и това е последната фаzа преди да настапат промени.
                          3) феда като се обади, паzара отдвана е иzконсумирал ресението
                          Аз не съм убеден в импулсите на европейската икономика. Пък и ако САЩ и ЕМ не растат, как ще расте експортно-ориентирана Европа.

                          Но това е дълга тема, която сега не ми се подхваща.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Това не е по-просто от нашия анализ.

                            Всъщност аз гледам 1) дали има сериозен системен риск, 2) как стои американската икономика като цяло, и съвсем не маловажно 3) какво иска Феда.
                            1) да има, zастото кредитните паzариа са наи важни. акциите са наи баналниа паzар и обикновено наи долу in the pecking order
                            2) американската икномика нема да влеzе в рецесиа, но нема и импулси да расте както таzи в европа. margins stagnate, M&A е сигнал 4е има органи4ен растеж и това е последната фаzа преди да настапат промени.
                            3) феда като се обади, паzара отдвана е иzконсумирал ресението

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                              Misho/Равновесие,

                              много сложно си го правите.

                              нека следваме простата аргументациа с малак техни4ески оттенак.

                              а) кредитниа цикал требва да се нормалиzира, zасото бе даржан далго иzкуствено на ниво, кеото предраzполга HY
                              b) ликвидността както в fixed income така и в инструментите zа zастрховка падна zна4ително (CDS, eg. Deutsche Bank)
                              c) техни4еската 4аст: както каzах един високорисков бонд се отили4ава с негативна конвексност (вторара проиzводна) или дори може и каzа волатилност. Това идва от факта, 4е такива бондове обикновено имат опциа
                              zаради ниските лихви един фонд или zастраховател е принуден да купува бондове с висико дурациа, но когато лихвите се вдигат никои не иска да има негативна конвексност и далга дурациа. и по4ва да се продва zастото пове4ето от портфолита не са ХЕДЖИРАНИ


                              обиконовено като фонд искас да лонг кредит онли , тоесто портфолиото ти да не сенситвно спрем лихвите. но таи като вси4ки са ал4ни и не ХЕДЖИРАНИ
                              , дилара требва да напрвави несто zа да се предпаzи и да се ХЕДЖИРАНИ. итн

                              как се ХЕДЖИРА негативна конвексност: CDS ili Credit Index.

                              таи като оба4е ликвидноста е ниска се наблудва и един интересен феномен, кредитната баzа (CDS- cash) e 4esto негативна

                              абе темата е много интересна и далга с много импликации zа акциите, но нито това е местото, нито форума.

                              Преппо4итам да 4ета zа Трамп или онzи олигофрен императора

                              Имам един такъв въпрос: кой продава CDS в днешно време? Това са "хора", които на практика са лонг the underlying asset. Не е ли интересно да се знае кой ги лонгва?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                                Misho/Равновесие,

                                много сложно си го правите.

                                нека следваме простата аргументациа с малак техни4ески оттенак.

                                а) кредитниа цикал требва да се нормалиzира, zасото бе даржан далго иzкуствено на ниво, кеото предраzполга HY
                                b) ликвидността както в fixed income така и в инструментите zа zастрховка падна zна4ително (CDS, eg. Deutsche Bank)
                                c) техни4еската 4аст: както каzах един високорисков бонд се отили4ава с негативна конвексност (вторара проиzводна) или дори може и каzа волатилност. Това идва от факта, 4е такива бондове обикновено имат опциа
                                zаради ниските лихви един фонд или zастраховател е принуден да купува бондове с висико дурациа, но когато лихвите се вдигат никои не иска да има негативна конвексност и далга дурациа. и по4ва да се продва zастото пове4ето от портфолита не са ХЕДЖИРАНИ


                                обиконовено като фонд искас да лонг кредит онли , тоесто портфолиото ти да не сенситвно спрем лихвите. но таи като вси4ки са ал4ни и не ХЕДЖИРАНИ
                                , дилара требва да напрвави несто zа да се предпаzи и да се ХЕДЖИРАНИ. итн

                                как се ХЕДЖИРА негативна конвексност: CDS ili Credit Index.

                                таи като оба4е ликвидноста е ниска се наблудва и един интересен феномен, кредитната баzа (CDS- cash) e 4esto негативна

                                абе темата е много интересна и далга с много импликации zа акциите, но нито това е местото, нито форума.

                                Преппо4итам да 4ета zа Трамп или онzи олигофрен императора
                                Това не е по-просто от нашия анализ.

                                Всъщност аз гледам 1) дали има сериозен системен риск, 2) как стои американската икономика като цяло, и съвсем не маловажно 3) какво иска Феда.

                                Коментар

                                Working...
                                X