IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Stocks ready for 'rip your face off' rally: Saut

    Трейдърски спекулации, пресни, пресни от Ню Йорк -

    "You've got massively oversold conditions in the equity markets," he told CNBC's "Squawk Box," saying stocks could reach new highs by year-end. "The setup is pretty good for a rally to the upside that's going to surprise a lot of people."
    http://www.cnbc.com/2015/12/15/stock...ally-saut.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Бразилците мисля тепърва още даунгрейди ще има....2-та половина на идната година по добър тайминг ми се чини за тях.
      Не че и аз нямам диви етф, ма почти изцяло ми е хеджиран с къси.
      Long SDAX, Short Russel и си легаите

      Коментар


      • Как Федът ще вдигне лихвите

        За тези, които се интересуват от механиката на вдигането. Между другото много интересна ситуация, защото традиционните open market operations в случая няма как да сработят.

        Федът явно ще е принуден да прави reverse repo на T-bills, което май наистина ще сплеска още повече кривата на доходоностостта.


        How the US Federal Reserve intends to raise rates

        http://www.ft.com/intl/cms/s/2/30f6a...#axzz3uI1m3BHm


        So the Fed has other new tools to help it manage the process of lifting rates. Acting as a floor for now at 0.05 per cent, the overnight reverse repo programme, or Overnight RRP , is primarily aimed at money market funds, and is expected to do much of the heavy lifting.

        In a typical RRP the Fed’s market desk sells a Treasury bond from its portfolio to a money-market fund and agrees to buy it back the next day at a certain price, a process known as “repo”, short for repurchase. In practice, the central bank’s balance sheet does not shrink, but this sets a benchmark for cash interest rates paid by the Fed itself. These RRP operations will happen every business day between 12.45pm and 1.15pm in New York.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          За едни 20-30% съм каквото ми хрумне

          За останалото държа дълго - но аз не приказвам за останалото - там просто нищо не се случва - рядко продавам, рядко купувам. Горе долу едни и същи компании ми харесват. Единственото ново там са тези бразилските които ги пълня в момента.
          Бразилците мисля тепърва още даунгрейди ще има....2-та половина на идната година по добър тайминг ми се чини за тях.
          Не че и аз нямам диви етф, ма почти изцяло ми е хеджиран с къси.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            За едни 20-30% съм каквото ми хрумне

            За останалото държа дълго - но аз не приказвам за останалото - там просто нищо не се случва - рядко продавам, рядко купувам. Горе долу едни и същи компании ми харесват. Единственото ново там са тези бразилските които ги пълня в момента.
            За тези 20-30% звучиш като истински дей трейдър, обаче.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              А на мен ми изглежда че може и да се получи растеж следващите дни. Определено пазара не е толкова негативно настроен колкото предполагах - като гледам движенията от вчера и днес.
              Ако пазарът негативистически настроен бе - след всичкият бой от лятото и ранната есен, щеше да се сорине поне с 58%.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                Nali ne si day trader haha
                За едни 20-30% съм каквото ми хрумне

                За останалото държа дълго - но аз не приказвам за останалото - там просто нищо не се случва - рядко продавам, рядко купувам. Горе долу едни и същи компании ми харесват. Единственото ново там са тези бразилските които ги пълня в момента.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Аз мога да си сменя мнението по три пъти на ден Сега пазарите са нагоре - и мисля че има достатъчно опитмизъм да ги бута още известно време. Самият факт че вчера нямаше сеч в САЩ и всъщност затвори нагоре е отличен показател че към момента срив няма да има - поне днес А това пък прави напълно възможно след решението на ФЕД СП и Насдак да си стигнат предишните върхове - тогава пак ще вляза къс.
                  Nali ne si day trader haha

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                    не zнам как се ка4ват картинки да ти пусна кво става с опциите вархс HY
                    Аз ги гледах вече - предвиждат голяма волатилност в близките месец два и намаляваща волатилност в последствие. Но това ми показва че все още няма истинска паника. Като вземе да скача волатилността и при по-дългосночните, тогава ще се появи истинска паника.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                      много ми харесва как се успокоивате
                      Аз мога да си сменя мнението по три пъти на ден Сега пазарите са нагоре - и мисля че има достатъчно опитмизъм да ги бута още известно време. Самият факт че вчера нямаше сеч в САЩ и всъщност затвори нагоре е отличен показател че към момента срив няма да има - поне днес А това пък прави напълно възможно след решението на ФЕД СП и Насдак да си стигнат предишните върхове - тогава пак ще вляза къс.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        На мен ми харесват компании с елементарен бизнес, който да си расте органично. Тези съм ги разглеждал преди две три години и не ме кефят. Не разбирам как устойчиво могат да изкарват пари, лрекалено много човешки фактор, прекалено голяма експозиция към черни лебеди.

                        За HY ще го изиграя с опции върху ЕТФи , но ще почакам да мине над 1000 пункта спреда и там да се успокои за известно време преди да почна да гледам за вход. Вече си мисля че тези 600 -700 пункта не са достатъчни да върнат трайно оптимизма.
                        не zнам как се ка4ват картинки да ти пусна кво става с опциите вархс HY

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                          тои и Императора мисли така zа себе си, но това оzна4ава ли 4и не е?
                          То май всички сме така

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                            купи си KKR, Apollo или Blackstone, ако мислис 4е кредит сте се нормалиzира. те се преките ударени при HY
                            На мен ми харесват компании с елементарен бизнес, който да си расте органично. Тези съм ги разглеждал преди две три години и не ме кефят. Не разбирам как устойчиво могат да изкарват пари, лрекалено много човешки фактор, прекалено голяма експозиция към черни лебеди.

                            За HY ще го изиграя с опции върху ЕТФи , но ще почакам да мине над 1000 пункта спреда и там да се успокои за известно време преди да почна да гледам за вход. Вече си мисля че тези 600 -700 пункта не са достатъчни да върнат трайно оптимизма.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                              много ми харесва как се успокоивате

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                                много ми харесва как се успокоивате
                                Толкова съм спокоен, че ако върне с 150-200 ДАКС пак ще съм къс

                                Коментар

                                Working...
                                X