IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Всички се надъхвате за петрола, но аз като прост човек си задавам елементарният въпрос. Защо всички считате, че възстановяването ще е V шейпт а не L шейпт? Аз съм за дет кет баунс от около 20 на сто от дъното след което L. При този вариант печелиш само ако хванеш абсолютното дъно. Тъй като съм умерено прост и не вярвам, че мога да го хвана точно си въобразявам, че е по-добре да си купя качествени акции, които са пострадали покрай сътресенията със суровините. Примерно БМВ, GILD, FSLR ... От суровинните ми харесва единствено Рио Тинто, но още е много скъп. Има време да поевтинее.
    Аз си въобразявам и, че дъното не е фиксирано а е по-скоро плаващо, при това надолу. Когато пострадат суровинните икономики, те девалвират валутата си, което води до нови по-ниски производствени разходи в долари. Това дава възможност за нова вълна на конкуренция между производителите и нови по-ниски цени. Като резултат имаме ново обедняване на туземците и девалвация, след което цените пак падат. В даден момент мизерията стига такива нива, че няма на къде и някой хвърля кърпата като свива обема. Тогава пазара започва да се стабилизира. За мен този момент още не е дошъл и затова съм внимателен. Много хора хванаха кинжала пред очите ми. Вече и аз се изкушавам да посегна, но някак си успявам да се удържа и да седна на ръцете си и да не пипам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
      Младежи, дайте по едно мнение кой метал е по-подценен в момента среброто или платината?
      Според мен по-добро за купуване сега е платината.
      Платинчицата е по-секси - ако примерно имаш монета от - защото е твърда и можеш да си играеш с нея. Не съм я опитвал на вкус, но някой път ще го сторя.
      Сребърцето, макар полезно - има вкус на стара батерия, златцето по го бива - има лек вкус на канела.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        МедА
        Става дефицитен напоследък, доста баби меци за ранене има...

        А медта нищо не и пречи и на 1.5 да иде.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
          интересен е въпроса ще видим ли цена под 30$ за барел до края на сесията
          през кои позиции мислите да отиграете евентуално възстановяване на цената?!?
          аз се чудя между PBR,VALE,SDRL или TGA
          а вие колеги???
          Не е ли по-добре се изчака да падне до към $25. Сега все още потенциално има още доста надолу до $20.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
            Младежи, дайте по едно мнение кой метал е по-подценен в момента среброто или платината?
            Според мен по-добро за купуване сега е платината.
            Среброто в пъти не в проценти

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
              Младежи, дайте по едно мнение кой метал е по-подценен в момента среброто или платината?
              Според мен по-добро за купуване сега е платината.
              МедА

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                Младежи, дайте по едно мнение кой метал е по-подценен в момента среброто или платината?
                Според мен по-добро за купуване сега е платината.
                среброто е по-отскокливо остай платината ....

                Коментар


                • Младежи, дайте по едно мнение кой метал е по-подценен в момента среброто или платината?
                  Според мен по-добро за купуване сега е платината.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    BZQ взе ли си...
                    Не обичам да купувам точно когато нещо прави връх

                    Смятам, че в Бразилия следващите месеци ще има раздвижване и заради олимпиядата и заради други фактори.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mpmuk Разгледай мнение
                      Ооо....колко хубаво обърна петрола. Тъкмо бях решил че днес ще е зелен
                      Отскочи, първи опит за атака на 30 неуспешен, да видим нататък...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                        Взех си и Vale, вече имам 4 бразилски позиции, но ми се иска да ги направя поне 7-8.
                        BZQ взе ли си...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                          аре па ти стига ве ходи там у другата стая да въртите чекръка и плочите с другите ..... и да си пилите едно и също
                          Ти си бил много запознат с руската икономика. Що не земе да теглиш малко кредитчерта и да ги набиеш там в светлото бъдеще. Ще си милярдер след некоя друга година, кво цъкаш форекси морекси. Или си само на приказки на които не му стиска

                          Коментар


                          • Взех си и Vale, вече имам 4 бразилски позиции, но ми се иска да ги направя поне 7-8.

                            Коментар


                            • Чаршафосаните сигурно вече уринират черна слуз и скоро ще почнат да се бесят на собствените си чаршафи.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • интересен е въпроса ще видим ли цена под 30$ за барел до края на сесията
                                през кои позиции мислите да отиграете евентуално възстановяване на цената?!?
                                аз се чудя между PBR,VALE,SDRL или TGA
                                а вие колеги???
                                Last edited by absd; 12.01.2016, 19:45.
                                "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                                Коментар

                                Working...
                                X