IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    +1
    Прави ми впечатление, че от време на време се появяват участници в този форум, които говорят високопарно, правят стотици или хиляди постове за нула време, поучават и обиждат всички с различно мнение от тяхното. След време изчезват и споровете, които са водили отпреди 3 месеца да кажем, остават недовършени. Такива примери са Iv_Max, Космонавта и други герои. Дано да греша, но имам чувството, че този ник няма да го виждаме след 1 г. да кажем. А ако го виждаме, то той ще пише в пъти по-малко.
    Високопарно може да ти изглежда, по простата причина че са стойностни например.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Така е, така е. Много различно е от РС. При Епъл всичко се конструира/дизайнва и тества като едно цяло. При РС-тата е анархия и затова има много несъвместимост и като си ъпгрейднеш операционната система един-два пъти и започва да прави проблеми.

      Не знам сега Windows вече на UNIX ли е базиран? OS е отдавна UNIX.
      Не, не е различно от РС, абсолютно същото е. И съдбата на играчите в сектора ще е същата.
      Определен брой производители на електронни компоненти доставят на всички "производители", чиито продукти само сглобяват в чужди фабрики с тайвански/китайски собственици в Китай. 2-3 вида ОС за РС и 3-4 за мобилни устройства. Това е. Всичко е взаимозаменяемо. Архитектурите са същите, следователно разликите минимални. От там резултата е ясен: свиване на маржовете и консолидация на сектора. А лъвския пай от добавената стойност отива при този, които прави екосистемата: Майкрософт, Гугъл, Епъл. Епъл обаче продава и хардуер, т.е. ще има компресия на мафжовете за тях. Кога, не знам: утре, догодина, след 5 години...резултата е ясен.

      А Windows-а си има собствено ядро, което не променя факта, че архитектурата отдолу е същата, интелска. Можеш да сложиш на епълски компютър Windows, може и обратното. Все същата. Останалото са празни приказки.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
        Туй кой ти го каза Недей така, ще го прочете някой, ще помисли, че е вярно! Епъл, както и почти всички други телефонджии, без двата корейски и Сони, не произвежда и едно болтче по телефоните си. За сглобяване да не говорим. Същото е като при РС-тата.
        +1
        Прави ми впечатление, че от време на време се появяват участници в този форум, които говорят високопарно, правят стотици или хиляди постове за нула време, поучават и обиждат всички с различно мнение от тяхното. След време изчезват и споровете, които са водили отпреди 3 месеца да кажем, остават недовършени. Такива примери са Iv_Max, Космонавта и други герои. Дано да греша, но имам чувството, че този ник няма да го виждаме след 1 г. да кажем. А ако го виждаме, то той ще пише в пъти по-малко.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • По-добре да беседваме на тема "балоняци" като Фейсбук, а не "евтини" компании като Епъл. Фейсбук са нагоре с 12% тази вечер.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
            Туй кой ти го каза Недей така, ще го прочете някой, ще помисли, че е вярно! Епъл, както и почти всички други телефонджии, без двата корейски и Сони, не произвежда и едно болтче по телефоните си. За сглобяване да не говорим. Същото е като при РС-тата.
            Така е, така е. Много различно е от РС. При Епъл всичко се конструира/дизайнва и тества като едно цяло. При РС-тата е анархия и затова има много несъвместимост и като си ъпгрейднеш операционната система един-два пъти и започва да прави проблеми.

            Не знам сега Windows вече на UNIX ли е базиран? OS е отдавна UNIX.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Епъл трупат дългове срещу кеш. Не го използват защото трябва да платят данъци върху него. Така ако го върнат в САЩ и той автоматично ще стане 20-30% по малко. така като върнеш 240 милиарда в САЩ и те ще станат 200 - срещу тях обаче има дълг от 171 милиарда. И в крайна сметка кеша вече не изглежда като причина да се купува.

              Насищането в Европа е същото, ако не и по-високо отколкото в САЩ. Тази графика е стара - от 2013 са последните данни. Но са я направили доста добре за това я постнах. Към момента и в САЩ и в Европа насищане е над 70%. което е напълно възможно да е пика. Просто някой хора не искат смартфони.

              Надежда за растеж даваше Китай - но ето че и там вече ръста сериозно се забавя. И като се има в предвид че там хората които могат да си позволят айфон не са 70% е нормално платото да се постигне по-рано. Точно тези изявления на Епъл че Китай забавя са и причината за спада. Реално ако не могат да постигнат бърз и голям растеж в Китай следващите години, то продажбите вече са на пик.

              Това което дават като гайданс за следващото тримесечие също показва спад. Така че който купува в момента го прави с надеждата че ай фон 7 ще е дори по-успешен от айфон 6. Ако е на същото равнище като продажби то компанията вече няма никакъв ръст И следва спад.
              ARPU? Apple Music и идеята им за абонамент за Епъл телевизия. Това е, за което Голдман ги ъпгрейднаха през октомври-ноември.

              А за насищането и колко е голям Епъл - това не е ново. ФТ ги писаха тия работи и защо ПЕ е толкова ниско още през 2012. Само дето тогава се оказа малко преждевременно.
              Last edited by Misho ILIEV; 28.01.2016, 01:32.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Епъл имат и голямото предимство, че те си правят и хардуеъра и софтуеъра, и така могат да гарантират че всичко ще работи заедно по-добре.
                Туй кой ти го каза Недей така, ще го прочете някой, ще помисли, че е вярно! Епъл, както и почти всички други телефонджии, без двата корейски и Сони, не произвежда и едно болтче по телефоните си. За сглобяване да не говорим. Същото е като при РС-тата.

                Коментар


                • Епъл трупат дългове срещу кеш. Не го използват защото трябва да платят данъци върху него. Така ако го върнат в САЩ и той автоматично ще стане 20-30% по малко. така като върнеш 240 милиарда в САЩ и те ще станат 200 - срещу тях обаче има дълг от 171 милиарда. И в крайна сметка кеша вече не изглежда като причина да се купува.

                  Насищането в Европа е същото, ако не и по-високо отколкото в САЩ. Тази графика е стара - от 2013 са последните данни. Но са я направили доста добре за това я постнах. Към момента и в САЩ и в Европа насищане е над 70%. което е напълно възможно да е пика. Просто някой хора не искат смартфони.

                  Надежда за растеж даваше Китай - но ето че и там вече ръста сериозно се забавя. И като се има в предвид че там хората които могат да си позволят айфон не са 70% е нормално платото да се постигне по-рано. Точно тези изявления на Епъл че Китай забавя са и причината за спада. Реално ако не могат да постигнат бърз и голям растеж в Китай следващите години, то продажбите вече са на пик.

                  Това което дават като гайданс за следващото тримесечие също показва спад. Така че който купува в момента го прави с надеждата че ай фон 7 ще е дори по-успешен от айфон 6. Ако е на същото равнище като продажби то компанията вече няма никакъв ръст И следва спад.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                    взимаш ли си всеки две години,нов айфон
                    Наложи се да взема два за три години, но втория след дълги разправии с FNAC ми го продадоха нов за 130 евро, защото първия се прецака още докато беше в дву-годишна гаранция. Гадовете не искаха да я признаят и така се стигна до компромис. Епъл имат таква политика, когато не ти признаят напълно гаранцията, а се чувстват гузни и им вдигнеш скандал да "сменят" айфони като им платиш нещо от сорта на производствените разходи.

                    Иначе идва време за нов айфон, но може и да е чак като излезе седмицата.

                    Аз съм фен и въобще не гледам какво предлага конкуренцията. Епъл и нещо друго!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Това е насищането в САЩ. Извън САЩ е много по-ниско. Но насищенето не е и чак толкова важно. А между другото в САЩ хората си сменят сматфоните на всеки две години.

                      ARPU на айфон е три пъти по-висок от Android и почти няма съмнение, че ще се увеличава. Затова Голдман ги ъпгрейднаха.

                      Епъл имат и огромен кеш - перфектен за бай бек. И ще продължават да трупат кеш и с леко намалена печлба и пак ще има за бай бек.

                      Значи, тези които си нямаме Епъл е добре да мислим за позиция ако цената стигне $75-80.
                      Last edited by Misho ILIEV; 28.01.2016, 00:17.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
                        Ми те и потребителите на уиндоус не разбират бъкел от софтуер. Предполагам няма никакъв проблем до една година линукс да стане #1 операционна система? Безплатен е, всичко което му трябва на средния потребител го има и на линукс. Нема никакъв проблем така както го виждам аз, само нърдовска снобария.
                        Това е разликата - като неразбираш от софтуер стоиш при софтуера който разбираш и познаваш. При смартфоните обаче това не е така. Те всичките са направени така че да могат да се ползват и от идиоти. За разлика от софтуера за компютри.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Хайде хайде сега. 99% от потребителите им бъкел не разбират от софтуер, екосистема и други али бали. Просто са балъци готови да дават по 700 долара че да правят снимки, да водят разговори и да се ровят в интернет. И да не забравяме да де фукат.

                          Смартфоните не са някакви суперкомпютри че да са незанеми. Всеки нормален телефон и смартфон върши на 99,99% същата работа и са напълно взаимозаменяеми 99,99% от времето. Единствената причина останалите 0,01% да водят до големия профит маржин е че хората могат да приказват за екосистема, превъзходство и нърдовска снобария
                          Ми те и потребителите на уиндоус не разбират бъкел от софтуер. Предполагам няма никакъв проблем до една година линукс да стане #1 операционна система? Безплатен е, всичко което му трябва на средния потребител го има и на линукс. Нема никакъв проблем така както го виждам аз, само нърдовска снобария.

                          Коментар


                          • От година и нещо постоянно ме тероризират по мобата всякакви брокерчета от всевъзможни неизвестни брокерджийници... скоро един ме зарибяваше да си купувам Самолетчета, ама аз го отсвирих... що утре не ми се обади пак, да го питам к`во става?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Сега пък защо падат проклетите кравари - заради баба йелън ли?
                              Щото са узрели крушите...

                              FANG - 3.5%, so far so good..

                              Коментар


                              • Сега пък защо падат проклетите кравари - заради баба йелън ли?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X