IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Кажи ми, Анонов, ЗАЩО огромната тълпа анализатори предвиждаха изключително лоши отчети и как така се случи, че огромната част от отчетите са повече от добри? "Изненадващо добър отчет" е най-често срещаното заглавие или подзаглавие в Инвесторът за последните две седмици !!!

    Същото стана около деветмесечните отчети.
    Сам си си отговорил в поста. Защото очакванията бяха занижени неколкократно от "анализаторите", но тези занижени прогнози не излизат с големи шрифтове по сайтовете, а едва когато компанията ги надмине, тогава четеш С ОГРОМНИ БУКВИ, че компанията XYZ разбива всички прогнози.

    И ето тук се включваш ти - излиза изключителният, по твоите думи, отчет, но акцията пада. Ти започваш да се почесваш по главата и започваш да обвиняваш всеки друг, но не и това, което е под почесващата ти се глава. Шеговито казано.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Ного си алчен. 0.5 КБ стигат, ако диверсифицираш по света и у нас.
      80% във фондове за облигации на 2% годишна доходност средно по 3000 лева на месец прави 1 800 000 лв лева в такива фондове. Още 20% в акции и стават 2,25 милиона. И това е само за 3 бона на месец.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Трябват ти над 2 милиона, че да живееш от финансови инвестиции с малко стрес.
        Ного си алчен. 0.5 КБ стигат, ако диверсифицираш по света и у нас.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          Сигурно е Америка за България или Сорос. За други ш*бани американци не се сещам. Чета те и все едно гледам сутрешен блок по някоя от телевизиите. Хубаво нещо е хобито, но защо така чаршафосваш темата? Постове по 20-30 реда?! Много хора те възприемат за профи! И току-виж са ти повярвали.

          Императорът е профи, за това съм сигурен!!
          Тука удари в десетката. Убеден съм, че подчовекът сорос е в основата на тая изкуствено насаждана паника. Тоя просто трябва да бъде убит.

          Кажи ми, Анонов, ЗАЩО огромната тълпа анализатори предвиждаха изключително лоши отчети и как така се случи, че огромната част от отчетите са повече от добри? "Изненадващо добър отчет" е най-често срещаното заглавие или подзаглавие в Инвесторът за последните две седмици !!!

          Същото стана около деветмесечните отчети.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
            Сигурно е Америка за България или Сорос. За други ш*бани американци не се сещам. Чета те и все едно гледам сутрешен блок по някоя от телевизиите. Хубаво нещо е хобито, но защо така чаршафосваш темата? Постове по 20-30 реда?! Много хора те възприемат за профи! И току-виж са ти повярвали.

            Императорът е профи, за това съм сигурен!!
            Е не просто JPM два дена преди отчета на най-голямата френска банка изкарват препоръка селл. Когато най-голямата френска банка и в тройката в европа се търгува на ПЕ 7 и прави прилични печалби.

            Та човек не е параноик ако наистина някакви ш...ни американци го прецакват.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Я виж какво става при френските банки - тотален леш - миналата седмица го прилагаха това на италианските, а преди това на испанските. Някои ш....и американци прецакват пазара тук. И тъй като най-лесно се създава паника при банките тези там и се целят.
              Ами всеки си решава дали да се връзва на паникьорството или не. Който се върже - после като излязат отчетите, се чувства пълен идиот.

              Мене единствената ми бамка е HSBC, не само по света, но и у нас. Избрах я заради баси сосният дивидент и защото е ного могъща.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Някои ш....и американци прецакват пазара тук. И тъй като най-лесно се създава паника при банките тези там и се целят.
                Сигурно е Америка за България или Сорос. За други ш*бани американци не се сещам. Чета те и все едно гледам сутрешен блок по някоя от телевизиите. Хубаво нещо е хобито, но защо така чаршафосваш темата? Постове по 20-30 реда?! Много хора те възприемат за профи! И току-виж са ти повярвали.

                Императорът е профи, за това съм сигурен!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Има един-единствен начин да правиш доходи от - и това е дивидентът. Затова дивидентът е над всичко. Да, човек не може да се храни от това, освен ако не е инвестирал 0.4-0.5 КБ например... ама знаеш ли го Равновесиев?

                  От друга страна - хората, дето си набиват парите в депозити? Кое е по-сгодно - 10 Б на депозит или 35 акции на Allianz? 80-100 лв лихвичка или 250 евро дивидент?
                  Трябват ти над 2 милиона, че да живееш от финансови инвестиции с малко стрес.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    Значи ти е хоби. Ясно!

                    П.П. като гледам - на Императора също му е хоби.
                    Нищо не си разбрал. Аз съм инвеститор. Не съм спекулант. Търся акции, дето като си ги купя, по възможност да не ги барам 20 години. За 20 години ще им избия парите само от дивиденти и хич не ми дреме, че паднали с 18%, после се качили с 21%.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      Значи ти си открил перпетуум мобиле. Не виждам разлика, дали си купил едни акции на марджин или без. И в двата случая, когато тези акции спадат, ти няма как да получаваш доходи от тях. Та пак остава моят въпрос - с какви средства купуваш храната си междувременно?

                      П.П. Освен, ако търговията ти е хоби. Тогава го разбирам.
                      Има един-единствен начин да правиш доходи от - и това е дивидентът. Затова дивидентът е над всичко. Да, човек не може да се храни от това, освен ако не е инвестирал 0.4-0.5 КБ например... ама знаеш ли го Равновесиев?

                      От друга страна - хората, дето си набиват парите в депозити? Кое е по-сгодно - 10 Б на депозит или 35 акции на Allianz? 80-100 лв лихвичка или 250 евро дивидент?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                        Значи ти е хоби. Ясно!

                        П.П. като гледам - на Императора също му е хоби.
                        Ако си изкарваш хляба от дей трединг, нищо чудно че си постоянно негативен

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Далече е от капитулация. А като почнат да излизат немските отчети - тогава стой та гледай. Утре е Allianz.
                          Я виж какво става при френските банки - тотален леш - миналата седмица го прилагаха това на италианските, а преди това на испанските. Някои ш....и американци прецакват пазара тук. И тъй като най-лесно се създава паника при банките тези там и се целят.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Аз не съм толкова луд да си изкарвам хляба от търговия.
                            Значи ти е хоби. Ясно!

                            П.П. като гледам - на Императора също му е хоби.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              А иначе това в европа специално ми прилича на капитулация. Нервите на народа просто не издържаха. В САЩ в общи линии нещата са си ок, с изключение на облигации, където много страхливи намират убежище
                              Далече е от капитулация. А като почнат да излизат немските отчети - тогава стой та гледай. Утре е Allianz.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                Лошото е, че дори да се достигне 2000 при СиП, то Императорът няма да скъсява, а ще купува....

                                Но, като гледам Пазара, тези 2000 ще останат само в аналите на анализаторите.
                                Има един малък шанс, ако ФЕД заговори, че са сгрешили с вдигането на лихвата, но това ще бъде моментен пик и след това ще е сгромолясване. Затова и не очаквам подобни действия от ФЕД.
                                Там е въпросът, че лошите новини се изчерпиха, а страхът... ами страхът също е до време, дори мишкуняците се изморяват да се страхуват. Ного ясно, че като мога ще купувам, особено ако тестваме летните дъна - то на такива нива човек трябва да е луд, та да не купува.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X