IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nasco_3 Разгледай мнение
    За да се срине цената,трябва да падне значително печалбата.При тези нива на печалба,аз лично няма да бягам от акцията.
    Нищо подобно. Ако печалбата не расте и няма особени изгледи да расте, значи че ще падне. Акцията ще падне преди печалбата да падне.

    А за това кой какво ползва. Никой не може да каже каква технология ще излезе след една година. За една година съвсем спокойно цялото предимство което има Епъл може да изчезне. Отново ако не си измислят ново предимство. А то това не става лесно. Разликата между тях и следващите все повече се стопавя. Може още да са най-добри, но със сигурност не са най-добри с голяма разлика. И съвсем спокойно само след година вече може да са наравно или дори втори.

    А ако са наравно или втори вече нямат предимство - профит маржините им ще се сринат. Никой няма да плаща луди пари за нещо което е на равно или дори второ. като се сринат профит маржините печалбата просто ще потъне.

    Коментар


    • Анди ,само един уточняваш въпрос.Колко време ползва Мак? Аз лично от 7 години и въобще не мисля да се върщам при чичо Бил.Ама това е за друга тема .Сега просто си чешем езиците докъм 9 часа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Проникването на смартфони на пазара е вече над 70%. Реално който иска смартфон вече има. Почти в целия свят - освен в най-бедните държави. Където така и така не могат да си позволят айфон. Така че растежът при целия отрасъл вече е умрял.

        И така ако човек си купи акции на епъл залага в най-добрия случай че следващия модел ще е също толкова добре приет като предходния. И това е всъщност най-добрия случай.

        Всичко друго е по-лошо. За какво тогава човек да се забива в Епъл, като няма да спечели почти нищо нагоре, но може да загуби доста надолу.

        Ако не осъзнавате мащабите на компанията. В момента продажбите на Епъл за една година се равняват с продажбите на Саудитска арабия на петрол за една година. Или с тези на Русия. Кеша на епъл е по-голям от валутните резерви на Германия. Всъщност е по-голям от валутните резерви на която и да е европейска държава без швейцария. Но и Швейцария ги бият само с 50% отгоре. Това е брутален мастодонт, и като такъв просто няма на къде да расте. Планетата им е тясна.

        Каквото и ново да измислят, какъвто и нов супер продукт да пуснат те просто няма как да растят много.
        Точно затуй не се хвърлих ного на Ябълчичката, но само колкото да се фуклявя, че си имам.

        Само за протоколът - аз си нямам смъртофон, просто защото не ме кефи. Аз съм пурист - вярвам, че мобата трябва да служи за приказване, затова съм от Нокия.

        Иначе - засега малко разочароващо се представят по-малките ми инвестиции - Баесефченцето ми - тоже не ного добро прогнози за приходи.
        Last edited by Императорът; 27.01.2016, 21:45.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nasco_3 Разгледай мнение
          Защо мислиш че трябва да растат?Може и на текущите нива на печалба да стоят и акцията си е пак ОК.Погледни ПЕ, при тези нива около 10 ,явно от пазара не се очаква голяма ръст на печалбата .И още нещо - аз също не познавам човек ползвал Айфон и Мак и да се върнал на Уиндолс и Андроид.
          Ами да се запознаем
          Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Защото ако не им расте печалбата акцията ще се срива.
            За да се срине цената,трябва да падне значително печалбата.При тези нива на печалба,аз лично няма да бягам от акцията.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nasco_3 Разгледай мнение
              Защо мислиш че трябва да растат?Може и на текущите нива на печалба да стоят и акцията си е пак ОК.Погледни ПЕ, при тези нива около 10 ,явно от пазара не се очаква голяма ръст на печалбата .И още нещо - аз също не познавам човек ползвал Айфон и Мак и да се върнал на Уиндолс и Андроид.
              Защото ако не им расте печалбата акцията ще се срива.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Проникването на смартфони на пазара е вече над 70%. Реално който иска смартфон вече има. Почти в целия свят - освен в най-бедните държави. Където така и така не могат да си позволят айфон. Така че растежът при целия отрасъл вече е умрял.

                И така ако човек си купи акции на епъл залага в най-добрия случай че следващия модел ще е също толкова добре приет като предходния. И това е всъщност най-добрия случай.

                Всичко друго е по-лошо. За какво тогава човек да се забива в Епъл, като няма да спечели почти нищо нагоре, но може да загуби доста надолу.

                Ако не осъзнавате мащабите на компанията. В момента продажбите на Епъл за една година се равняват с продажбите на Саудитска арабия на петрол за една година. Или с тези на Русия. Кеша на епъл е по-голям от валутните резерви на Германия. Всъщност е по-голям от валутните резерви на която и да е европейска държава без швейцария. Но и Швейцария ги бият само с 50% отгоре. Това е брутален мастодонт, и като такъв просто няма на къде да расте. Планетата им е тясна.

                Каквото и ново да измислят, какъвто и нов супер продукт да пуснат те просто няма как да растят много.
                Защо мислиш че трябва да растат?Може и на текущите нива на печалба да стоят и акцията си е пак ОК.Погледни ПЕ, при тези нива около 10 ,явно от пазара не се очаква голяма ръст на печалбата .И още нещо - аз също не познавам човек ползвал Айфон и Мак и да се върнал на Уиндолс и Андроид.

                Коментар


                • Проникването на смартфони на пазара е вече над 70%. Реално който иска смартфон вече има. Почти в целия свят - освен в най-бедните държави. Където така и така не могат да си позволят айфон. Така че растежът при целия отрасъл вече е умрял.

                  И така ако човек си купи акции на епъл залага в най-добрия случай че следващия модел ще е също толкова добре приет като предходния. И това е всъщност най-добрия случай.

                  Всичко друго е по-лошо. За какво тогава човек да се забива в Епъл, като няма да спечели почти нищо нагоре, но може да загуби доста надолу.

                  Ако не осъзнавате мащабите на компанията. В момента продажбите на Епъл за една година се равняват с продажбите на Саудитска арабия на петрол за една година. Или с тези на Русия. Кеша на епъл е по-голям от валутните резерви на Германия. Всъщност е по-голям от валутните резерви на която и да е европейска държава без швейцария. Но и Швейцария ги бият само с 50% отгоре. Това е брутален мастодонт, и като такъв просто няма на къде да расте. Планетата им е тясна.

                  Каквото и ново да измислят, какъвто и нов супер продукт да пуснат те просто няма как да растят много.

                  Коментар


                  • Някой ще отиграва ли мача след час?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      ...ябълчицата ми-и-и-и...
                      Споко, можеше да е по-лошо, ако се беше набабанил на $130
                      Казах ти да си стискаш златото и да си свиркаш

                      Коментар


                      • ...ябълчицата ми-и-и-и...
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • олиото +6.7 процента до 33.8 добре ли е!!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                            Аз като някой дето следи епъл на ежедневна база вече 10 години, а и като ползвател на устройствата им, да кажа мнението си:

                            Не е до Стив Джобс, не е до изморяването на хората от iPhone. Аз не познавам потребител на iPhone да е минал на нещо друго сериозно, а и ако изобщо го направи, да не се е върнал пак към iPhone или да не е съжалил. Не е в това драмата.

                            Смартфоните просто достигнаха технологичен матуритет. Грандиозни разлики между моделите вече са невъзможни, съоветно и ръстове. Конкурентите бързо разбират какво прави Apple в новия айфон и го изцвъква в поредния недодялан модел. А Samsung изкараха атрактивна заоблена серия, на която хората се ловят, колкото и абсурдна и непрактична да е всъщност.

                            Иначе, Apple ще доминират пазара още много много време като приходи, това е сигурно, но истината е, че за ръстове ще им трябва силен нов продукт. А iPhone съм сигурен, че със 7 ще избухне още един път (по upgrade-cycle причини), но далеч няма да доведе до чак такива ръстове. Автомобилът не знам да не се окаже като телевизора, който така и никога не видяхме.

                            За мен Apple е редно да направят mac-a по-достъпен като продукт и да попрежалят пустия марджин там. Така или иначе не е там основната част от печалбата. Текущите потребители на iPhone ще наскачат на платформата. И обратно, ако хората купуват повече макове, ще купуват и повече iPhone, защото интеграцията там е блестяща и потребителите се усещат. А Apple ще печели кротко от цифровите продажби, които е захапала на всички фронтове доста умело.

                            Време им е и за дебели придобивания.
                            Придобивания, но ако знаят какво !!! Всяко нещо след апогея започва да слиза надолу - природен цикъл, вероятно вселенски. Дотук бяха епъл с иновациите, стигнаха номер едно по капитализация в един момент и ... толкова. Къде е новия продукт, значимата иновация, интелгентното виждане, някакви бъдещи концепутални виждания - вече се носи само на инерция, а оттук насетне и няма как да се появи от небето стив джобс, за да ги спаси като отрочета. Титаник е голям, а океана още по-голям. ))
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              И маркета веднага реагира на всеки спайк, нагоре ил надоле.
                              Ще рече човек само нефтеняци има по тия индекси...
                              нефтеняците нямат "вътък" тази година. Ако стигне цената над 40 а да не говорим как при 50 започват кракеняците да бичат кракинга. Лоша работа за нефтеняците, а и помощ отнийде не се вижда ...да идва )) Вейняците - и на тях им капят лигите (тия с ВЕИ-тата).. ))
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                Газ на нафтата!!!
                                И маркета веднага реагира на всеки спайк, нагоре ил надоле.
                                Ще рече човек само нефтеняци има по тия индекси...

                                Коментар

                                Working...
                                X