IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имам една молба. Може ли някой да ме светне как се постват снимки/изображения от prikachi.com? Едно време копвах линка и му слагах [img] от двете страни и той се показваше директно в поста. Сега не ще.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Ами и продажбите гледам (например автомобилните), но печалбите са винаги по-важни.
      Добре! Ти си избра автомобилостроенето. Наистина структуроопределящ отрасъл. Той беше стимулиран последните години от нулевите лихви, но и това ще подмина.

      Ето ти графика на продажбите за последните 12 години.


      В момента сме достигнали продажбите от 2003-2004-та година. Кажи ми тогава, защо и индексите да не достигнат тези същите нива, но в посока надолу???!!!

      Ще ми бъде много интересен отговорът ти.
      Attached Files

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        ха ,ха ..много смешно.....
        Дървен философ....
        Ти му отваряш очите а той остроумничи на гърбЪ на собственото си невежество....
        Е реших че имаш в предвид републиканците. И си се пообъркал - леко. Но очевидно за теб има само демократи и демократи

        Коментар


        • Кво се напъвате тука. Анон ви го каза по-долу. Всички по-сериозни компании са си вързали гащите и плащат и на едните и на другите. И това са по-голямата част от парите, които получават.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            Не си бил в щатите ....нали...
            Всички по по големи компании от петролната и оръжеината са спонсори на демократите.... а демократите са лигльовци от холивуд и чернилки от бронкс....
            Шегуваш се неволно или наистина си един объркан човек?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Ти не гледай печалбите на компаниите, гледай продажбите. Там е заровено кучето. Печалбите могат да идват от съкращения, счетоводни хватки и куп други неща. Продажбите са мерилото и там не могат да лъжат много. Та, с изключение на няколко софтуерни, биотехнологични и от този сорт компании, къде другаде си видял устойчив ръст на продажбите?
              Ами и продажбите гледам (например автомобилните), но печалбите са винаги по-важни.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                Anon, всяко обръщане става след пробив/тест на някакво техническо ниво. В този смисъл тълкуването ти е практически неприложимо. Ако искам да купя много и на добра цена, ще ми трябва насрещна ликвидност, т.е. ще купувам тогава, когато всички продават. Пробив на техническо ниво и последваща лавина от стоповете под него би свършил работа. Но тия работи, мисля, ги знаеш.
                Предположих, че примерът ми няма да е подходящ, но не намерих по-добър.
                Графиката на Russell 2000 е много нагледен пример за пробив на августовското дъно. Тези дни я наблюдавам много внимателно.

                Поздрави!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Не е ли по-нормално при среден ръст на печалбите на могъщите компании 7-8%, пазарите да растат (с всичките полебания) по 3-5%, до достигане на "нормалност"?
                  Ти не гледай печалбите на компаниите, гледай продажбите. Там е заровено кучето. Печалбите могат да идват от съкращения, счетоводни хватки и куп други неща. Продажбите са мерилото и там не могат да лъжат много. Та, с изключение на няколко софтуерни, биотехнологични и от този сорт компании, къде другаде си видял устойчив ръст на продажбите?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    За мен пробив на едно ниво на подкрепа или дъно (това го знам от форекса) е когато това ниво стане ниво на съпротива. Нямаме го това нещо засега. Всичко останало е тестване.
                    Anon, всяко обръщане става след пробив/тест на някакво техническо ниво. В този смисъл тълкуването ти е практически неприложимо. Ако искам да купя много и на добра цена, ще ми трябва насрещна ликвидност, т.е. ще купувам тогава, когато всички продават. Пробив на техническо ниво и последваща лавина от стоповете под него би свършил работа. Но тия работи, мисля, ги знаеш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      Ще има спадове, защото изчезнаха причините за ралитата. Погледни графиките от 2008-а насам. Такъв ли беше растежът в развитите икономики последните 7-8 години?

                      Трябва да се върнем в реалността, т.е. в нормалността.

                      А ти не се хващай на тая сламка за потреблението в Китай. И друг път съм го казвал - в държава, в която 1/3 (по спомени) от тежестта в потребителската кошница за основната инфлация е цената на свинското, хич не ми хвали потреблението като движеща сила за световната икономика, че дори и за нея самата.
                      Точно графиките гледам. Това, че пазарите са вървели нагоре по-бързо от икономиката, не означава, че сега - при отлични резултати на водещите компании, трябва да падат. Не е ли по-нормално при среден ръст на печалбите на могъщите компании 7-8%, пазарите да растат (с всичките полебания) по 3-5%, до достигане на "нормалност"?

                      По същата логика (графиките) всички азиатски пазари (може би донякъде без Япония) здраво трябва да растат, но не го правят.

                      А потреблението в Китай расте не само като потребление на прасета - виж ръстът на продажбите на автомобилните концерни.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        http://www.politifact.com/truth-o-me...ocratic-party/

                        https://docs.google.com/document/d/1...67_uGIqXU/edit

                        Предполагам ако си бил в САЩ си си говорил с милиардери Муахахаха

                        We cross-checked the Open Secrets list of the top 100 individuals donating to outside spending groups in the current election against the Forbes list of the world’s billionaires and found that, as of June 19, there were 22 individuals on the Open Secrets list who were billionaires. Of those 22 billionaires, 13 -- or more than half -- gave predominantly to liberal groups or groups affiliated with the Democratic Party. The other nine gave predominantly to conservative groups.
                        Не си губи времето с подобни неща. Повечето големи корпорации даряват и за двете президентски кампании. Така винаги са в играта. Това е видимата част. Въпросът е какво ще направят под масата.

                        Коментар


                        • Апетита за риск би трябвало да нарасне след като доларът отстъпва.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            http://www.politifact.com/truth-o-me...ocratic-party/

                            https://docs.google.com/document/d/1...67_uGIqXU/edit

                            Предполагам ако си бил в САЩ си си говорил с милиардери Муахахаха

                            ха ,ха ..много смешно.....
                            Дървен философ....
                            Ти му отваряш очите а той остроумничи на гърбЪ на собственото си невежество....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                              Не си бил в щатите ....нали...
                              Всички по по големи компании от петролната и оръжеината са спонсори на демократите.... а демократите са лигльовци от холивуд и чернилки от бронкс....
                              http://www.politifact.com/truth-o-me...ocratic-party/

                              https://docs.google.com/document/d/1...67_uGIqXU/edit

                              Предполагам ако си бил в САЩ си си говорил с милиардери Муахахаха

                              We cross-checked the Open Secrets list of the top 100 individuals donating to outside spending groups in the current election against the Forbes list of the world’s billionaires and found that, as of June 19, there were 22 individuals on the Open Secrets list who were billionaires. Of those 22 billionaires, 13 -- or more than half -- gave predominantly to liberal groups or groups affiliated with the Democratic Party. The other nine gave predominantly to conservative groups.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Това пък интересно как ти хрумна. Богатите в САЩ гласуват преимуществено за демократи. Републиканците са преимуществено селяндури
                                Не си бил в щатите ....нали...
                                Всички по по големи компании от петролната и оръжеината са спонсори на демократите.... а демократите са лигльовци от холивуд и чернилки от бронкс....

                                Коментар

                                Working...
                                X