IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Ха-ха-ха-ха - ето го мишкунякът !!!!
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Начи и животните ги обичат, ко толко?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Имах предвид: Макдоналдс.
        https://www.youtube.com/watch?v=oKTw2uFf-fw

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Според мене е много малко вероятно да се стигне до там. Задлъжнялостта на домакинставата в САЩ е ниско, процентът от доходите, който отива за обслужване на дългове е рекордно ниско ниво от поне 15 г. насам, банките са плувнали в ликвидност, имат много по-големи капиталови буфери в сравнение с преди кризата (особно големите SIFIs), и имат рекордно нисък процент лоши кредити (сега леко се вдига покрай шистовци). Корпорациите също имат силни баланси (по принцип имат големи дългове, но с падеж средно след 17г., а имати трилиони cash и cash equivalents).

          Сиреч, аз продължавам да смятам, че икономиката на САЩ е в много добра форма. Проблемът е в останалия свят. Забавянето в Китай, прекалено рязкото падане на петрола, падането на суровините, буксуващата Европейска икономика, това всичко се отразява зле на американската икономика.

          Citi казват, че сме в death spiral - http://www.cnbc.com/2016/02/05/citi-...th-spiral.html. Аз бих използвал по-меката фраза adverse feedback loop. Нещата са леко зле, но не чак толкова, обаче песимизмът подхранва песимизъм, който прави нещата да са по-зле, което пък поражда още песимизъм и т.н.
          То плаването в кешовица хич не е здравословно за една бамка, щото я поставя под натиск. Европейската икономика не боксува, забавянето на Китай що да е проблем? Може би останалите икономики държат китайската да ги мачка все по-силно с евтини стоки? За мен е ного по-важно, че китайците започнаха да харчат пари не само за оризец, но да си пазаруват яко глезотийки... т.е. това, което за тях допреди десетина години бяха глезотийки. Няма нищо по-лошо за световната икономика от милиард китайчета, които яко произвеждат, но почти нищо не харчат, само че това се променя. Представи си само, драги - че всеки десети китаец (аре - всеки осемнайсти да е) си купи Беемвенце или Мерцедесченце, както са почнали вече? - Ау-у-у-у.




          Прав си за песимизъмът дето подклажда песимизъм - така е - мишкуняк мишкунякът плаши и това е заразително.
          Last edited by Императорът; 07.02.2016, 16:29.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Имах предвид: Макдоналдс.
            аз по скоро бих скъсявал макдоналдс наред с насдак биотек директно от тези нива таргет 20%
            Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
              И що пък да е късно? Ти самия казваш, че лесно може да слезе към 1700. Аз съм доста убеден, че ще има нов тест на 1800. 2 пъти отскочи вече от това ниво, обикновено 3тия път е пробив Единственото, което ме притеснява е тайминга. Близките седмици или по-късно през годината? Виждам много груба дивергенция на седмична при петрола и скрита такава на СиП-а. Може да се засилим за последно нагоре преди потапяне
              Ако САЩ не влязат в рецесия втората половина на годината ще дръпнат и СиП няма да пада, по-скоро ще се качва. Колкото и да е произволно това, аз казвам 2200 за декемрви 2016.

              Още една причина да ми триеш сол защото със сигурност ще е или повече или по-малко

              Коментар


              • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                Колко е това доста нагоре? Кажи поне да имаме с кво да ти трием сол на главата.
                СиП на 2400 през 2019-2020. СиП 3000 през 2025г.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                  Може ли до края на годината да видим отрицателни лихви?Или Кравария според теб ще устиска
                  Според мене е много малко вероятно да се стигне до там. Задлъжнялостта на домакинставата в САЩ е ниско, процентът от доходите, който отива за обслужване на дългове е рекордно ниско ниво от поне 15 г. насам, банките са плувнали в ликвидност, имат много по-големи капиталови буфери в сравнение с преди кризата (особно големите SIFIs), и имат рекордно нисък процент лоши кредити (сега леко се вдига покрай шистовци). Корпорациите също имат силни баланси (по принцип имат големи дългове, но с падеж средно след 17г., а имати трилиони cash и cash equivalents).

                  Сиреч, аз продължавам да смятам, че икономиката на САЩ е в много добра форма. Проблемът е в останалия свят. Забавянето в Китай, прекалено рязкото падане на петрола, падането на суровините, буксуващата Европейска икономика, това всичко се отразява зле на американската икономика.

                  Citi казват, че сме в death spiral - http://www.cnbc.com/2016/02/05/citi-...th-spiral.html. Аз бих използвал по-меката фраза adverse feedback loop. Нещата са леко зле, но не чак толкова, обаче песимизмът подхранва песимизъм, който прави нещата да са по-зле, което пък поражда още песимизъм и т.н.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
                    какви са тези Сандичарници ве Импе...дай тука един тикер да видим за какво иде реч
                    Имах предвид: Макдоналдс.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Да, поради точно обратната причина падат - опасността от рецесия.
                      Може ли до края на годината да видим отрицателни лихви?Или Кравария според теб ще устиска

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                        Ако беше заради лихвите, не трябваше ли да дисконтират и TLT.
                        http://stockcharts.com/freecharts/pe...ZN,TLT,GLD,QQQ
                        Да, поради точно обратната причина падат - опасността от рецесия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Чакат вдигане на лихвите - и се удря всичките дето стойността им е все в бъдещето.
                          Ако беше заради лихвите, не трябваше ли да дисконтират и TLT.
                          http://stockcharts.com/freecharts/pe...ZN,TLT,GLD,QQQ

                          Коментар


                          • Хайде колички на промоция-теслички,костенурки,даймлерчета.
                            Импе китайци ще ги оправят разбра ли?
                            Last edited by hemilio; 06.02.2016, 09:10.
                            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Що не си купиш Сандичарници - мисля настоящата им цена си е направо промоционална.
                              какви са тези Сандичарници ве Импе...дай тука един тикер да видим за какво иде реч
                              "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Чудя се дали да не посегна внимателно с 1 пръстче към бабето ако падне още малко....кой ги следеше

                                http://finviz.com/quote.ashx?t=BABA&ty=c&ta=1&p=d
                                Що не си купиш Сандичарници - мисля настоящата им цена си е направо промоционална.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X