IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пак няма да купи вероятно

    Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Как ми се иска да беше прав. Някой да направи такава "манипулация" и да ми смъкне например кока кола на 4 или проктър и гембъл на 8 че да си накупя за целият кеш.
    Пак няма да купи вероятно шото точно тогава най много ще те е страх...или поне в общия случай

    Коментар


    • Страх и притеснение

      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      До колкото се сещам ти приказваше как купуваш всяко спадане, аз ти приказвах че спадът е напълно възможен - включително и при любимия ти епъл. Поне тогава ти бе любим. Не виждам за какво се заяждаш с мен при положение че ако тогава си ме бил послушал си си спестил бая загуби.

      Сега пак си развиваш пак някакви глупости, които реално са точно глупости. Пазърт пада в момента, защото народа сериозно се е притеснил, че идва реплика на финансовата криза от 2008. И е напълно възможно да е прав. Макар и аз да мисля че греши. Но по никъкъв начин не бих се впуснал в агресивно купуване точно в този момент. Защото потенциала за сериозен спад си стои.

      Изобщо не схващаш какво движи пазара, ама абсолютно никаква идея си нямаш. И предполагам че това е нормално. Но не е нормално да смяташ че си напълно наясно какво се случва, защото определено не си.
      Страх и притеснение

      Отговори ми на един въпрос.

      Кое довежда до страха? Ситуацията в реалната икономика или падането на пазара?

      Ако е реалната икономика - сега ли точно на нова година всички почна да ги е страх? Декември или цялата минала година защо нямаше страх като всичко което е сега е ясно от преди много време. Страха се поражда единственно и само от пазара. А пазара се манипулира...съответно и страха.

      Народа се бил притеснил....притеснил се ами как няма да се притесни като му свалиха пазара с 10 а в някой сектори с 30 и повече процента. Ама защо се протеснил...заради растежа...бла бла...заради пазара се притесни. Като всичко вървеше нагоре хич и никой не се притесняваше.

      Причината е пазара....следствието икономиката а не обратното за съжаление точно в този момент.

      А ти когато разбереш че пазара е нагоре ....... най вероятно точно тогава е време да продаваш.

      Или пък любимите ти биотехнологии ...да....че бяха скъпи...бяха...ама чак толкова колкото сега...хайде моля ти се. Или пък банките....пак ти бяха лщбими....ей сега трябва да са ти любими.

      А епъл...ако си мислиш че аз правя от доста време насам бай анд холд...жестоко се лъжеш. Опитвам се да играя по свирката на свирачите до колкото мога. Епъл съм го купувал и продавал не помня колко пъти точно...ако питаш сега да имам прилично епъл.
      Last edited by Iv_max; 09.02.2016, 16:58.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Едно нещо ако хвърчи като патка, крещи като патка и прилича на патка - най вероятно е патка.

        Манипулация - Гопро - от 90 на 9, Тесла от 250 - 140, Нетфликс от 1000 - ще видим до колко. Амазон, ЛНКД... и тн. Може би инвестотори фундаменталисти видгат цената и я свалят? Или петрола....или може би огромните притеснения за китай правят медтта и т.н без пари....
        Как ми се иска да беше прав. Някой да направи такава "манипулация" и да ми смъкне например кока кола на 4 или проктър и гембъл на 8 че да си накупя за целият кеш.
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Едно нещо ако хвърчи като патка, крещи като патка и прилича на патка - най вероятно е патка.

          Манипулация - Гопро - от 90 на 9, Тесла от 250 - 140, Нетфликс от 1000 - ще видим до колко. Амазон, ЛНКД... и тн. Може би инвестотори фундаменталисти видгат цената и я свалят? Или петрола....или може би огромните притеснения за китай правят медтта и т.н без пари....
          Забрави да кажеш, че преди това Тесла ги закараха от 30 на 300 (почти)
          Съгласен съм с теб, ама кво да направим. Всеки знае, че е манипулирано, но тези които трябва да го спрат стоят и гледат. Явно така им е наредено. Когато Бернанке обяви КУ3, няколко милисекунди преди това, алгосите почнаха да купуват като луди злато. Явно имат и ясновидски способности. Даже уж и анкета отвориха. Някви резултати да си чул? Не, нали? Ама онзи младеж от Великобритания, като крашна Дау, Мау и всичките индекси, като го разбраха кои е, ако изобщо има нещо общо, веднага поискаха екстрадация и яко съд. Нормално... не е от тези, на които им е разрешено да манипулират.

          Коментар


          • http://seekingalpha.com/article/3874...growth-problem

            Коментар


            • Пак ще кажа

              Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
              Аз пък приветствам lv_max. За мен винаги е било удоволствие да чета писанията му. Поне мисли човекът и се обсоновава Прав, крив - всеки греши - тука само пъпчасалите тийнейджъри си мислят, че играем на "аз съм винаги прав".

              Аз в последно време понабълбуках в епъл, който нетърпеливо купих малко над таргета си от 95, който бях заложил още преди 5-6 месеца и изтрих част от миналите печалби, но още си го стискам. Някакви тесли бях купил, ей така за цвят и тръпка, символична бройка - те ми пробиха дупка в джебите, та позитръпнах - несъмнено. Тук там някой индекс се пораздруса. От къс китай понаправих някаква печалба...та общо взето, положението е поносимо, но още много друсане би значило затвърждаване на тренда и преминаването ми отново с поза "гледаме мача".

              Знам, че хората като не могат да си обяснят нещо, прибягват до мистика и конспиративни теории, но тук съм с lv_max. Нещата на мен ми намирисват на манипулация и гнило от бая време.

              Едно нещо ако хвърчи като патка, крещи като патка и прилича на патка - най вероятно е патка.

              Манипулация - Гопро - от 90 на 9, Тесла от 250 - 140, Нетфликс от 1000 - ще видим до колко. Амазон, ЛНКД... и тн. Може би инвестотори фундаменталисти видгат цената и я свалят? Или петрола....или може би огромните притеснения за китай правят медтта и т.н без пари....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Отговорил съм ти в същия пост, който коментираш.

                Гросов - намираш ли нормално компании, произвеждащи обикновени потребителски стоки, от които никой няма да се лиши, да паднат - 4-5 ПЪТИ?

                Директен пример в моментът: Coca cola ти носи доходност от дивиденти около 3.15%, а цената - 42.65 кинта. Ако ти имаш акции на, би ли ги продал на десет кинта, при положение, че ти носят над 10% пасивна доходност?
                4-5 пъти не, ама двойно си е резонно отвсякъде.
                Половината от последните 10г се е търгувала на 20-25$, защо пак не ?
                А дълговете 6 пъти повече оттогава, растеж - йок.
                Надут балоняк на ре и ебитда двойно повече от пазара, уж щото аристократ се водела....мне, мерси.
                4-те големи и растежни биотехи са почти двойно по евтини от нея като цяло, някои и повече от тройно.
                Без кола можеш, ама без живота си.....не става, налЕ.

                Коментар


                • Разбира се

                  Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                  може ли да ми обясниш, какво бърка HFT инвеститорите разчитащи на фундамент, да правят пари ?
                  Разбира се че мога...сегашната ситуация на пазара е очеваден пример...както и ситуацията особенно от средата на 2014 година насам.

                  Например натиска върху петрола и сурвините .

                  Разбира се че има фундамент цените да падат....ако този фундамент е 20 % спекулантите го правят 80 % и няма кой да ги спре дори и в момента. Този натиск се прехвърля върху компаниите, държавите и дебита....първоначално започнал като игра за пари...се превръща в проблем на всякъде който мултиплицира икономическата ситуация абсолютно измисленно. Инфлацията пада, оборота пада поради по ниските цени стоките но печалбите на компаниите в много случаи растат. Това е сега. забележи в Китай и навсякъде кое сега расте и кое спада? Растат приходите в сферата на услугите и падат в производството.
                  Ако си в играта печелиш ...ако си фундаментално настроен и мислиш "разумно" губиш.

                  Например огромния балон при облигациите

                  Ако има някъде балон то той е там не е в компаниите. С изключение на някой от тях разбира се като Амазон, нетфликс и т.н

                  Това е пряк резултат от манипулацията на пазара която дали политически или само икономически се осъществява от големите ВЧТ. Даже вече не са и банките.

                  ВЧТ печелят най много при воалитност. За да има такава воалитност трябва да са налице екстремни ситуации и тази с петрола и сурвините е очевадна. Тя се създава имено от тях изкуственно.
                  Ако си инвеститор фундаменталист в подобна ситуация си безпомощен защото не можеш да предвидиш неразума до къде ще стигне и колко време ще продължи и си принуден да парвиш действия които нямат общо с разума или фундамента от което няма как да не загубиш защото инвеститорите искат от теб доходност. И може да си принуден да избягаш към бондовете които пък са бомба със закъснител - точно ситуацията в момента.
                  ВЧТ са проблем защото манипулират пазара и това че имат изпреварваща информация им дава огромно предимство да движат цените в която посока искат при определени ситуации. И никой не знае до кога ще я движат защото компютрите нямат емоция или страх. А движенето на цените в дадена псока може да доведе до реални огромни проблеми като балони или огромно изкривяване на пазара от фундамента.

                  и т.н

                  Ако искаш да си фундаментален инвеститор в нетфликс как да си такъв при тази цена? как да разбереш до кога ще се вдига цената и кога ще решат ВЧТ като гопро че играта е обратна?

                  Ако си фундаменталист 2015 година би трябвало да продадеш всичко и да отидеш на почивка за година две.
                  Last edited by Iv_max; 09.02.2016, 14:57.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Отговорил съм ти в същия пост, който коментираш.

                    Гросов - намираш ли нормално компании, произвеждащи обикновени потребителски стоки, от които никой няма да се лиши, да паднат - 4-5 ПЪТИ?

                    Директен пример в моментът: Coca cola ти носи доходност от дивиденти около 3.15%, а цената - 42.65 кинта. Ако ти имаш акции на, би ли ги продал на десет кинта, при положение, че ти носят над 10% пасивна доходност?
                    Ти може да не искаш,но евреите дето дебнат да си купят не им пука ,колкото по-вече
                    толкова по-добре за старините.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mpmuk Разгледай мнение
                      Те ще престанат да са "повърхностни" след колко процента още? 10? 20?
                      Отговорил съм ти в същия пост, който коментираш.

                      Гросов - намираш ли нормално компании, произвеждащи обикновени потребителски стоки, от които никой няма да се лиши, да паднат - 4-5 ПЪТИ?

                      Директен пример в моментът: Coca cola ти носи доходност от дивиденти около 3.15%, а цената - 42.65 кинта. Ако ти имаш акции на, би ли ги продал на десет кинта, при положение, че ти носят над 10% пасивна доходност?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mpmuk Разгледай мнение
                        Те ще престанат да са "повърхностни" след колко процента още? 10? 20?
                        Спомням си ,че 2008 някой от сините чипове се бяха сдумкали с пъти ,3-4-5 и тн.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Дъното е там, където спекулативният натиск и страхът свърши.

                          Сравненията с Осма година са повърхностни, докато гледаш само графика.
                          Те ще престанат да са "повърхностни" след колко процента още? 10? 20?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Дъното е там, където спекулативният натиск и страхът свърши.

                            Сравненията с Осма година са повърхностни, докато гледаш само графика.
                            Изкарай графиките 50г назад и ще се убедиш ,че нещата се припокриват.Ще има
                            още спадове, но ще се случи нещо голямо за да се ускорят.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                              Ако си следил кризата през 2008 тогава най-високите нива на ДАУ бяха 13-14000 пункта,преди да падне. Сега 8 г по-късно стигна 18000 и пак пада,така че това
                              16000 изобщо не е ниско ами някъде посредата.Дъното е някъде между 7000-10000.
                              Дъното е там, където спекулативният натиск и страхът свърши.

                              Сравненията с Осма година са повърхностни, докато гледаш само графика.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                За спукването на т.нар. "балон" - защо то не стана лятото - когато пазарите отнесоха толкова РЕАЛНИ удари? Китайската криза, костенуркаджийската криза, гръцката криза и т.н. - макар гръцката криза - основно дългова?
                                Ако си следил кризата през 2008 тогава най-високите нива на ДАУ бяха 13-14000 пункта,преди да падне. Сега 8 г по-късно стигна 18000 и пак пада,така че това
                                16000 изобщо не е ниско ами някъде посредата.Дъното е някъде между 7000-10000.
                                Last edited by Grosss; 09.02.2016, 14:03.

                                Коментар

                                Working...
                                X