IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пак ще кажа

    Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
    Аз пък приветствам lv_max. За мен винаги е било удоволствие да чета писанията му. Поне мисли човекът и се обсоновава Прав, крив - всеки греши - тука само пъпчасалите тийнейджъри си мислят, че играем на "аз съм винаги прав".

    Аз в последно време понабълбуках в епъл, който нетърпеливо купих малко над таргета си от 95, който бях заложил още преди 5-6 месеца и изтрих част от миналите печалби, но още си го стискам. Някакви тесли бях купил, ей така за цвят и тръпка, символична бройка - те ми пробиха дупка в джебите, та позитръпнах - несъмнено. Тук там някой индекс се пораздруса. От къс китай понаправих някаква печалба...та общо взето, положението е поносимо, но още много друсане би значило затвърждаване на тренда и преминаването ми отново с поза "гледаме мача".

    Знам, че хората като не могат да си обяснят нещо, прибягват до мистика и конспиративни теории, но тук съм с lv_max. Нещата на мен ми намирисват на манипулация и гнило от бая време.

    Едно нещо ако хвърчи като патка, крещи като патка и прилича на патка - най вероятно е патка.

    Манипулация - Гопро - от 90 на 9, Тесла от 250 - 140, Нетфликс от 1000 - ще видим до колко. Амазон, ЛНКД... и тн. Може би инвестотори фундаменталисти видгат цената и я свалят? Или петрола....или може би огромните притеснения за китай правят медтта и т.н без пари....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Отговорил съм ти в същия пост, който коментираш.

      Гросов - намираш ли нормално компании, произвеждащи обикновени потребителски стоки, от които никой няма да се лиши, да паднат - 4-5 ПЪТИ?

      Директен пример в моментът: Coca cola ти носи доходност от дивиденти около 3.15%, а цената - 42.65 кинта. Ако ти имаш акции на, би ли ги продал на десет кинта, при положение, че ти носят над 10% пасивна доходност?
      4-5 пъти не, ама двойно си е резонно отвсякъде.
      Половината от последните 10г се е търгувала на 20-25$, защо пак не ?
      А дълговете 6 пъти повече оттогава, растеж - йок.
      Надут балоняк на ре и ебитда двойно повече от пазара, уж щото аристократ се водела....мне, мерси.
      4-те големи и растежни биотехи са почти двойно по евтини от нея като цяло, някои и повече от тройно.
      Без кола можеш, ама без живота си.....не става, налЕ.

      Коментар


      • Разбира се

        Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
        може ли да ми обясниш, какво бърка HFT инвеститорите разчитащи на фундамент, да правят пари ?
        Разбира се че мога...сегашната ситуация на пазара е очеваден пример...както и ситуацията особенно от средата на 2014 година насам.

        Например натиска върху петрола и сурвините .

        Разбира се че има фундамент цените да падат....ако този фундамент е 20 % спекулантите го правят 80 % и няма кой да ги спре дори и в момента. Този натиск се прехвърля върху компаниите, държавите и дебита....първоначално започнал като игра за пари...се превръща в проблем на всякъде който мултиплицира икономическата ситуация абсолютно измисленно. Инфлацията пада, оборота пада поради по ниските цени стоките но печалбите на компаниите в много случаи растат. Това е сега. забележи в Китай и навсякъде кое сега расте и кое спада? Растат приходите в сферата на услугите и падат в производството.
        Ако си в играта печелиш ...ако си фундаментално настроен и мислиш "разумно" губиш.

        Например огромния балон при облигациите

        Ако има някъде балон то той е там не е в компаниите. С изключение на някой от тях разбира се като Амазон, нетфликс и т.н

        Това е пряк резултат от манипулацията на пазара която дали политически или само икономически се осъществява от големите ВЧТ. Даже вече не са и банките.

        ВЧТ печелят най много при воалитност. За да има такава воалитност трябва да са налице екстремни ситуации и тази с петрола и сурвините е очевадна. Тя се създава имено от тях изкуственно.
        Ако си инвеститор фундаменталист в подобна ситуация си безпомощен защото не можеш да предвидиш неразума до къде ще стигне и колко време ще продължи и си принуден да парвиш действия които нямат общо с разума или фундамента от което няма как да не загубиш защото инвеститорите искат от теб доходност. И може да си принуден да избягаш към бондовете които пък са бомба със закъснител - точно ситуацията в момента.
        ВЧТ са проблем защото манипулират пазара и това че имат изпреварваща информация им дава огромно предимство да движат цените в която посока искат при определени ситуации. И никой не знае до кога ще я движат защото компютрите нямат емоция или страх. А движенето на цените в дадена псока може да доведе до реални огромни проблеми като балони или огромно изкривяване на пазара от фундамента.

        и т.н

        Ако искаш да си фундаментален инвеститор в нетфликс как да си такъв при тази цена? как да разбереш до кога ще се вдига цената и кога ще решат ВЧТ като гопро че играта е обратна?

        Ако си фундаменталист 2015 година би трябвало да продадеш всичко и да отидеш на почивка за година две.
        Last edited by Iv_max; 09.02.2016, 14:57.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Отговорил съм ти в същия пост, който коментираш.

          Гросов - намираш ли нормално компании, произвеждащи обикновени потребителски стоки, от които никой няма да се лиши, да паднат - 4-5 ПЪТИ?

          Директен пример в моментът: Coca cola ти носи доходност от дивиденти около 3.15%, а цената - 42.65 кинта. Ако ти имаш акции на, би ли ги продал на десет кинта, при положение, че ти носят над 10% пасивна доходност?
          Ти може да не искаш,но евреите дето дебнат да си купят не им пука ,колкото по-вече
          толкова по-добре за старините.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpmuk Разгледай мнение
            Те ще престанат да са "повърхностни" след колко процента още? 10? 20?
            Отговорил съм ти в същия пост, който коментираш.

            Гросов - намираш ли нормално компании, произвеждащи обикновени потребителски стоки, от които никой няма да се лиши, да паднат - 4-5 ПЪТИ?

            Директен пример в моментът: Coca cola ти носи доходност от дивиденти около 3.15%, а цената - 42.65 кинта. Ако ти имаш акции на, би ли ги продал на десет кинта, при положение, че ти носят над 10% пасивна доходност?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpmuk Разгледай мнение
              Те ще престанат да са "повърхностни" след колко процента още? 10? 20?
              Спомням си ,че 2008 някой от сините чипове се бяха сдумкали с пъти ,3-4-5 и тн.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Дъното е там, където спекулативният натиск и страхът свърши.

                Сравненията с Осма година са повърхностни, докато гледаш само графика.
                Те ще престанат да са "повърхностни" след колко процента още? 10? 20?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Дъното е там, където спекулативният натиск и страхът свърши.

                  Сравненията с Осма година са повърхностни, докато гледаш само графика.
                  Изкарай графиките 50г назад и ще се убедиш ,че нещата се припокриват.Ще има
                  още спадове, но ще се случи нещо голямо за да се ускорят.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                    Ако си следил кризата през 2008 тогава най-високите нива на ДАУ бяха 13-14000 пункта,преди да падне. Сега 8 г по-късно стигна 18000 и пак пада,така че това
                    16000 изобщо не е ниско ами някъде посредата.Дъното е някъде между 7000-10000.
                    Дъното е там, където спекулативният натиск и страхът свърши.

                    Сравненията с Осма година са повърхностни, докато гледаш само графика.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      За спукването на т.нар. "балон" - защо то не стана лятото - когато пазарите отнесоха толкова РЕАЛНИ удари? Китайската криза, костенуркаджийската криза, гръцката криза и т.н. - макар гръцката криза - основно дългова?
                      Ако си следил кризата през 2008 тогава най-високите нива на ДАУ бяха 13-14000 пункта,преди да падне. Сега 8 г по-късно стигна 18000 и пак пада,така че това
                      16000 изобщо не е ниско ами някъде посредата.Дъното е някъде между 7000-10000.
                      Last edited by Grosss; 09.02.2016, 14:03.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        За спукването на т.нар. "балон" - защо то не стана лятото - когато пазарите отнесоха толкова РЕАЛНИ удари? Китайската криза, костенуркаджийската криза, гръцката криза и т.н. - макар гръцката криза - основно дългова?
                        Не знам за кои пазари говориш, но, ако е за тези на планетата Земя, то спукването дойде точно през лятото.

                        Коментар


                        • За спукването на т.нар. "балон" - защо то не стана лятото - когато пазарите отнесоха толкова РЕАЛНИ удари? Китайската криза, костенуркаджийската криза, гръцката криза и т.н. - макар гръцката криза - основно дългова?
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • В някои случаи, при някои компании, може и да е така. Орязване на разходи - това означава по-добро управление и аз не виждам какво е лошото в.
                            Иначе аз гледам основно продажбите, а печалбата - съпоставям с продажбите, за да видя растат пропорционално ли. Разбира се - гледам дивидентът и какъв дял от печалбата той е.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Не само, че чувал за Окам, но и преподавал за. Какво е казал Окам? - Че най-очевидното обяснение е най-доброто. В случаят е точно така - щом в отчетите на повечето компании няма причини за толкова дълбок спад, значи очевидно причината е другаде. Къде другаде може да бъде, освен в спекулата? Пазарите (освен от емоции) се движат или от фундамент, или от спекула.
                              Точно в отчетите е отговорът, стига да можеш да го прочетеш. За целта обаче е нужно да ги отдалечиш от носа си и да ги погледнеш в контекста на голямата картина - седем години нулеви лихви, през които основните "двигатели" на печалби бяха ниските лихви по дълга, рязането на разходи, обратните изкупувания, счетоводната изобретателност и т.н. Всичко това доведе до рекордни в исторически план маржове на корпоративните печалби, рекордни стойности за борсовите индекси; сляпо преследване на всичко, което носи малко повече от нула възвръщаемост; растяща фирмена задлъжнялност, надминала нивата от 2007-ма; инвеститорски оптимизъм на върхови нива; скъпи и много IPO-та; рекордни като обща сума и като единични сделки сливания и придобивания... - всичко тове е рецепта за много болка поне в краткосрочен план.
                              Балонът можеше да се спука още преди около година и половина, но търсеше катализатор, който да обърне сентимента (емоциите). Без това да се случи, дори и най-скъпия пазар може да продължи да се надува, както и най-евтиния да продължи да поевтинява. Сега сме много далеч от второто и все още много близо до първото, поне що се отнася да чуждите пазари.
                              Някой по-долу те посъветва да внимаваш да не повториш някои грешки от миналото. Аз ще се присъединя към това.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                http://bgchaos.com/
                                Не знам какво си преподавал ама освен да си чувал за Окам, трябва да си чувал и за математика и история. Тогава ще ти е ясно, че това с манипулациите е абсолютен мит. Наскоро обяснявах защо надълго и нашироко. Явно предпочиташ да пишеш вместо да четеш
                                чУек: ного готин сайт - благодарско - ще прочета в него за някои от интересните работи - ама Бръсначът на - казах ти как го прилагам в конкретната ситуация.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X