IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тоз петрол много потъна тва да не минаха на на перки вече

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      Е и...
      Аз смятам че преди ДБ ще си отидат две,три италиански ,две три френски , всички гръцки 10 испански и поне 5 американски ........да не пиша за българските....че ще ме баннат....
      Нищо подобно. Италианските банки вече си решиха проблема - италианското правителство постигна съгласие с европейската комисия за създаване на лоша банка. Скоро всяка италианска банка ще може да си извади от баланса колкото смята за нужно лоши кредити. А в Италия друг проблем няма. Там банките са си старомодните лихвари. Дават кредити срещу обезпечение.

      Френските банки дори и този проблем нямат. но и те са си нормални банки.

      Но Дойче банк е инвестционна банка - не е традиционна банка. Почти не се занимава с нормално банкерство - само някакви али бали - дето я ги има я ги няма.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Ако Дойчебанк замине - последствията върху света ще бъдат доста неприятни - меко казано. Но далеч няма да са същите като след фалита на Лемън. След като причинят един тотален погром на собствениците на акции и облигации на дойче банк германското правителство ще се наложи да инжектира капитал. Нещо от рода на 100 -150 милиарда и това само в дойче банк, но и останалата им банкова система ще се срине. Така че общите разходи ще набъбнат сигурно до 300-400 милиарда. И това само за капитал. Т.е. разходите по спасяване на германските банки ще надминат поне двойно ако не и тройно спасяването на цяла Гърция.

        Обаче германската икономика ще отиде в киреча. Растежа ще се срине, германския дълг ще удари 2.5 трилиона - и това само заради капитализация - лихвите ще се изстрелят нагоре, обслужването на дълга ще стане много по-скъпо и ще спре комфорта с отрицателните лихви. Заради спада на икономиката им дългът им ще тръгне още нагоре. Като нищо ще удари 3 трилиона. Данъците в Германия ще се повишат, германците ще обеднеят хем заради спада на икономиката, хем заради задлъжнялността. Пък те и сега не са особено богати - средно погледнато.
        Е и...
        Аз смятам че преди ДБ ще си отидат две,три италиански ,две три френски , всички гръцки 10 испански и поне 5 американски ........да не пиша за българските....че ще ме баннат....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Аз бахура мога да го лапна във всеки момент разбрах Преди малко влязох по грешка ол-ин заради дебели пръсти.... Не съм го правил от как влязох по грешка в 200 вместо в 2 контракта опции върху Насдак 100 Пак ми се размина, ама не знам следващия път

          мамун - гинеколог с паркинсонов синдром.....

          Коментар


          • Ако Дойчебанк замине - последствията върху света ще бъдат доста неприятни - меко казано. Но далеч няма да са същите като след фалита на Лемън. След като причинят един тотален погром на собствениците на акции и облигации на дойче банк германското правителство ще се наложи да инжектира капитал. Нещо от рода на 100 -150 милиарда и това само в дойче банк, но и останалата им банкова система ще се срине. Така че общите разходи ще набъбнат сигурно до 300-400 милиарда. И това само за капитал. Т.е. разходите по спасяване на германските банки ще надминат поне двойно ако не и тройно спасяването на цяла Гърция.

            Обаче германската икономика ще отиде в киреча. Растежа ще се срине, германския дълг ще удари 2.5 трилиона - и това само заради капитализация - лихвите ще се изстрелят нагоре, обслужването на дълга ще стане много по-скъпо и ще спре комфорта с отрицателните лихви. Заради спада на икономиката им дългът им ще тръгне още нагоре. Като нищо ще удари 3 трилиона. Данъците в Германия ще се повишат, германците ще обеднеят хем заради спада на икономиката, хем заради задлъжнялността. Пък те и сега не са особено богати - средно погледнато.

            Коментар


            • In short, when a bank runs into trouble, existing stakeholders – namely, shareholders, junior creditors and, depending on the circumstances, even senior creditors and depositors with deposits in excess of the guaranteed amount of €100,000 – are required to contribute to the absorption of losses and recapitalisation of the bank through a write-down of their equity and debt claims and/or the conversion of debt claims into equity.

              Only then, if the contributions of private parties are not enough – and even then, at very strict conditions – can the Single Resolution Mechanism’s (SRM) Single Resolution Fund (SRF) be called into action. Notwithstanding the banking union’s problematic burden-sharing cascade – for reasons that we will examine shortly – the SRF presents numerous problems in itself. The fund is based on, or augmented by, contributions from the financial sector itself, to be built up gradually over a period of eight years, starting from 1 January 2016.

              https://www.opendemocracy.net/can-eu...e-for-disaster

              И най вече тъпите политици, които правят всичко възможно да прецакат европейската икономика.

              Честно казано би ме кефило дойчебанк да фалира - тогава ши...ните германци най-после ще схванат че избраните от тях политици са тотални идиоти.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Представи си едно село в което всички са се набълбучили в оранжерии за домати. Да ама хората взело че и писнало да ядат домати и тея доматаджии закъсали. Кмета печатал пари и им раздавал да подържа икономиката един вид. Обаче инвеститорите в оранжерии на били много интелигентни и вместо да намалят и да разнообразят производството взели че направили още повече оранжерии за домати.Казали си, че си струва при тези ниски лихви да инвестират. Пък и кмета вече е доказал,ще ги оправя пак ако има проблем.И сега какво имаме? Двойно повече оранжерии и двойно повече дългове. И какво да прави кмета да им реши проблема и да оздрави икономиката според теб?
                +++++++++

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Ами като се има пред вид че всички кметове правят същото - ще продължи. И ако има ъкъл по малкично ще ги постряска отвреме на време за да ограничат доматите и почнат да садят краставици.

                  Ако пък реши да се прави на мъж всички ще останат безработни и тогава последния му проблем ще са печатането на пари.
                  Няма друго село и други кметове. Положението при краставичарите е същото като при доматаджиите. И те са "инвестирали" в допълнителни оранжерии. Кмета няма как да намаля лихвите защото вече ги е свалил на нула. Отделно от това и пишман инвеститорите са схванали играта и вече им е ясно че освен лихва има вероятност някой да им потърси и главницата, а оранжериите се амортизират и цената им пада.Освен да купува оранжерии не виждам какво друго въпросният кмет? Вероятно трябва да чакаме такава новина за да има устойчив ръст.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Blackhat Разгледай мнение
                    Абе нали и Гленкора щя да фалирва ?
                    И за тях се говори и за новите правила в европа за спасяване на банки, които влязоха в сила. Изобщо стана мазало този месец.

                    Коментар


                    • Абе нали и Гленкора щя да фалирва ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Доколкото чух на Дойче бамк са и олепили 7 МБ глоба за нещо си - вярно е това ли?
                        По-малко милиарди са глобите - засега Тези измамници са замесени в почти всеки скандал.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          От това пък най ме е страх и най се пазя. Да не ям бахура, че хич не го обичам него.
                          Аз бахура мога да го лапна във всеки момент разбрах Преди малко влязох по грешка ол-ин заради дебели пръсти.... Не съм го правил от как влязох по грешка в 200 вместо в 2 контракта опции върху Насдак 100 Пак ми се размина, ама не знам следващия път

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Ми потърси си новини. Вече всичко си е публично
                            Доколкото чух на Дойче бамк са и олепили 7 МБ глоба за нещо си - вярно е това ли?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Я кажи кой проблем...и за кои банки.
                              Ми потърси си новини. Вече всичко си е публично

                              Коментар


                              • Я кажи кой проблем...

                                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Проблемът с банките е възникнал преди месец, месец и половина. Аз лично като схванах че това е проблема го писах и в този форум, не се сещам кога бе - преди месец може би.
                                Я кажи кой проблем...и за кои банки.

                                Коментар

                                Working...
                                X