IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
    И как става стопяването на 2000 млрд активи ...?

    пп На толкова се оценяват евентуалните загуби от трета световна война....
    Щом 2 ГБ са загуби от трета световна война, тия 70 ГБ, дето Равновесиев говори за тях - загуби от междугалактическа война ли?

    Това вярно са имагинерни суми.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Не знам какво имаш в предвид под 2 гб.

      Активите на дойче банк са към 2 трилиона - т.е. към 70% от БВП то на Германия. И това без да броим дериватите - които идват сигурно към 50-70 трилиона. Ако се вярва на зирохедж.
      2 гигабимберици - 2 000 000 000 000 кинта.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
        И как става стопяването на 2000 млрд активи ...?

        пп На толкова се оценяват евентуалните загуби от трета световна война....
        Пуф и изчезват. Активите във финансите са имагинерна величина - също както и самите пари.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Или с две думи - ако облигационерите и държателите на големи суми в дойче банк приемат за вероятен фалита на дойче банк в Германия ще се развихри финансов армагедон.

          Към момента очевидно липсва чак такова ниво на паника - но е напълно възможно да се получи.
          Ако стане армагедон - ще си продам Златния кинт, за да пазарувам в Германия.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Активите на Дойче бамк са близо 2 ГБ - така пише в статията на челната страница - значи горе-долу колкото активите на Allianz.


            Ха - слузта се е сринала пак катастрофално, а джадаят кълца ли кълца.
            Не знам какво имаш в предвид под 2 гб.

            Активите на дойче банк са към 2 трилиона - т.е. към 70% от БВП то на Германия. И това без да броим дериватите - които идват сигурно към 50-70 трилиона. Ако се вярва на зирохедж.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
              И как става стопяването на 2000 млрд активи ...?

              пп На толкова се оценяват евентуалните загуби от трета световна война....
              То има активи и активи, нали знаеш.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Или с две думи - ако облигационерите и държателите на големи суми в дойче банк приемат за вероятен фалита на дойче банк в Германия ще се развихри финансов армагедон.

                Към момента очевидно липсва чак такова ниво на паника - но е напълно възможно да се получи.

                Коментар


                • Активите на Дойче бамк са близо 2 ГБ - така пише в статията на челната страница - значи горе-долу колкото активите на Allianz.


                  Ха - слузта се е сринала пак катастрофално, а джадаят кълца ли кълца.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Ама спасяването на банка не е това което беше.

                    Аз долу съм постнал един линк. В момента преди да бъде спасена една банка духат супата не само акционерите, но и облигационерите и всички с депозити над 100000 евро. Основно заради ш...ите германци които прокараха това безумие като закон.

                    Ти представяш ли си какво се случва когато ти изчезнат 1-2 трилина активи преди да си спасиш банката. Това досега никога никъде не се е случвало - лемън бяха много по-малки.
                    Оценката на ДБ е между 20-25 милиарда ....какво прави това на акция...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Ама спасяването на банка не е това което беше.

                      Аз долу съм постнал един линк. В момента преди да бъде спасена една банка духат супата не само акционерите, но и облигационерите и всички с депозити над 100000 евро. Основно заради ш...ите германци които прокараха това безумие като закон.

                      Ти представяш ли си какво се случва когато ти изчезнат 1-2 трилина активи преди да си спасиш банката. Това досега никога никъде не се е случвало - лемън бяха много по-малки.
                      И как става стопяването на 2000 млрд активи ...?

                      пп На толкова се оценяват евентуалните загуби от трета световна война....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Ако Дойчебанк замине - последствията върху света ще бъдат доста неприятни - меко казано. Но далеч няма да са същите като след фалита на Лемън. След като причинят един тотален погром на собствениците на акции и облигации на дойче банк германското правителство ще се наложи да инжектира капитал. Нещо от рода на 100 -150 милиарда и това само в дойче банк, но и останалата им банкова система ще се срине. Така че общите разходи ще набъбнат сигурно до 300-400 милиарда. И това само за капитал. Т.е. разходите по спасяване на германските банки ще надминат поне двойно ако не и тройно спасяването на цяла Гърция.

                        Обаче германската икономика ще отиде в киреча. Растежа ще се срине, германския дълг ще удари 2.5 трилиона - и това само заради капитализация - лихвите ще се изстрелят нагоре, обслужването на дълга ще стане много по-скъпо и ще спре комфорта с отрицателните лихви. Заради спада на икономиката им дългът им ще тръгне още нагоре. Като нищо ще удари 3 трилиона. Данъците в Германия ще се повишат, германците ще обеднеят хем заради спада на икономиката, хем заради задлъжнялността. Пък те и сега не са особено богати - средно погледнато.
                        И как така мислиш че ДБ ще замине ? Пийте си ракията вечер ни не си чешайте езиците (клавиатурата) толкова .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Равновесиев: ти сам знаеш, че това няма да стане. Как го виждаш - германците дадоха 350 МБ на някакви крастави маслинари, а няма да спасят своята баш-бамка и ще оставят да стане баси гнусната катастрофа?

                          Апропо - днес джадаят рано почна да окълцва мишкуняците - има време да излезе дори на плюс.
                          Ама спасяването на банка не е това което беше.

                          Аз долу съм постнал един линк. В момента преди да бъде спасена една банка духат супата не само акционерите, но и облигационерите и всички с депозити над 100000 евро. Основно заради ш...ите германци които прокараха това безумие като закон.

                          Ти представяш ли си какво се случва когато ти изчезнат 1-2 трилина активи преди да си спасиш банката. Това досега никога никъде не се е случвало - лемън бяха много по-малки.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Нищо подобно. Италианските банки вече си решиха проблема - италианското правителство постигна съгласие с европейската комисия за създаване на лоша банка. Скоро всяка италианска банка ще може да си извади от баланса колкото смята за нужно лоши кредити. А в Италия друг проблем няма. Там банките са си старомодните лихвари. Дават кредити срещу обезпечение.

                            Френските банки дори и този проблем нямат. но и те са си нормални банки.

                            Но Дойче банк е инвестционна банка - не е традиционна банка. Почти не се занимава с нормално банкерство - само някакви али бали - дето я ги има я ги няма.
                            Коректен съм и ще си замълча.....
                            Интересно когато пада дойче банк , другите се редуват с по 10 % и уникредит и кредит суиз и сити банк и джи пи морган ....
                            Фонда на Меркел ..Софин ли беше.....ще изкупят като с коба 30% от банката и ще решат проблема.....но това в краен случай....

                            Коментар


                            • Най ми е интересно дали германците сега ще клекнат - когато х...я опря до техния г..з. И най-после ще се съгласят на нормален банков съюз. Или ще се правят на принципни както когато ставаше дума за гръцки, кипърски, испански и италиански банки.

                              Коментар


                              • Равновесиев: ти сам знаеш, че това няма да стане. Как го виждаш - германците дадоха 350 МБ на някакви крастави маслинари, а няма да спасят своята баш-бамка и ще оставят да стане баси гнусната катастрофа?

                                Апропо - днес джадаят рано почна да окълцва мишкуняците - има време да излезе дори на плюс.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X