IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
    Не гледай единствено мултипълите, тук основното предимство са много по-предсказуемите резултати и парични потоци, оттам и се дисконтира с по-ниски %.
    По-ниски проценти или по-нисък рисков коефициент? Което трябва да е бетата. Интересно, че Дисни имат доста висока бета...

    (Не че аз се водя по бетата при определяне на риска.)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Има начин.

      Star Wars години наред беше по забравен заради тромавия Лукас Филмс. Дисней бъди убеден ще го експлотират това до дупка...докато ни писне и не кажем...хайде пак ли стар уорс.... Дисней имат уникален брант и както забелязваш тематичните им паркове и магазини заедно с бестселаръте растат постоянно. Във филмовата индустрия Дисней е Епъл. Да не говорим че е орентиран главно към децата което винаги е освен печелившо и много устойчиво години наред. Няма дете дето не знае Снежната кралица и да не иска нещо милионите неща с този брант. И така ще е занапред.

      Съвсем нормално е по старите им бизнеси като телевизионната мрежа да дават назад постепенно но това притеснение е повече на книга от колкото ако гледаме реалните резултати и цената на компанията в момента а тя е че е да не кажа силна дума но много евтина.


      Приказките са за пред публиката за да може да свалят дисней и по малко нормални инвеститори да си я купят сега . След някой месец като удари пак 120 тогава всички ще се сетят що не купих а тогава може би трябва да продават.
      Много евтина не е, но сега под $90 започва да ме интригува.

      Аз така и не мога да разбера защо хората не се радват, когато качествените компании падат до по-приемливи цени.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Определено мисля че ти е силна думата.
        Търгува си се на мултипълите на маркета, а те са всичко друго, но не и скромни дори в момента.
        Например на фор ре е 40-50% по скъпа от 4те големи биотеха ( от гилда над двойно), а нито им е на моута и полезността, нито на ръстовия потенциал.
        Аз лично над 50-60$ не бих я пипнал, еле че и не е "мой тип" и не я виждам дори и за уочлиста си.
        Не гледай единствено мултипълите, тук основното предимство са много по-предсказуемите резултати и парични потоци, оттам и се дисконтира с по-ниски %.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          ако гледаме реалните резултати и цената на компанията в момента а тя е че е да не кажа силна дума но много евтина.
          .
          Определено мисля че ти е силна думата.
          Търгува си се на мултипълите на маркета, а те са всичко друго, но не и скромни дори в момента.
          Например на фор ре е 40-50% по скъпа от 4те големи биотеха ( от гилда над двойно), а нито им е на моута и полезността, нито на ръстовия потенциал.
          Аз лично над 50-60$ не бих я пипнал, еле че и не е "мой тип" и не я виждам дори и за уочлиста си.

          Коментар


          • Има начин

            Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Кабеларката на Дисни. Star Wars хубаво, ама те няма как всяка година да правят по един епизод, който да чупи рекорди.
            Има начин.

            Star Wars години наред беше по забравен заради тромавия Лукас Филмс. Дисней бъди убеден ще го експлотират това до дупка...докато ни писне и не кажем...хайде пак ли стар уорс.... Дисней имат уникален брант и както забелязваш тематичните им паркове и магазини заедно с бестселаръте растат постоянно. Във филмовата индустрия Дисней е Епъл. Да не говорим че е орентиран главно към децата което винаги е освен печелившо и много устойчиво години наред. Няма дете дето не знае Снежната кралица и да не иска нещо милионите неща с този брант. И така ще е занапред.

            Съвсем нормално е по старите им бизнеси като телевизионната мрежа да дават назад постепенно но това притеснение е повече на книга от колкото ако гледаме реалните резултати и цената на компанията в момента а тя е че е да не кажа силна дума но много евтина.

            Приказките са за пред публиката за да може да свалят дисней и по малко нормални инвеститори да си я купят сега . След някой месец като удари пак 120 тогава всички ще се сетят що не купих а тогава може би трябва да продават.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              И преди виждахме това при други компании - супер отчет, а акцията надолу.
              Кабеларката на Дисни. Star Wars хубаво, ама те няма как всяка година да правят по един епизод, който да чупи рекорди.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Според мен си е супер ърнинга ама е важно според играчите на къде ще върви пазара.
                И преди виждахме това при други компании - супер отчет, а акцията надолу.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Според мен си е супер ърнинга

                  Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Добър ли е отчетът на Дисни? Нали Епизод 7 направи баси печалбите?
                  Според мен си е супер ърнинга ама е важно според играчите на къде ще върви пазара.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Какво стана сега с Дисни?

                    Какво уж инвеститорите не му харесаха толкова на ърнинга че падна 5-6 % ?

                    Знаете ли какво ? Не му харесаха цената....ама не инвеститорите а момчетата които искат да го вземат на 85...що да го взимат на 90 като много хора ще го продадат утре на 85 от страх.
                    Добър ли е отчетът на Дисни? Нали Епизод 7 направи баси печалбите?
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Какво стана сега с Дисни?

                      Какво стана сега с Дисни?

                      Какво уж инвеститорите не му харесаха толкова на ърнинга че падна 5-6 % ?

                      Знаете ли какво ? Не му харесаха цената....ама не инвеститорите а момчетата които искат да го вземат на 85...що да го взимат на 90 като много хора ще го продадат утре на 85 от страх.

                      Коментар


                      • For the first time ever, the governing agency and U.S. central bank is requiring banks to include, in a round of stress tests commencing this year, to prepare for the possibility of negatively yielding Treasury rates. The scenario is purely hypothetical and not a forecast, according to a Jan. 28 Fed news release.


                        http://www.cnbc.com/2016/02/09/from-...next-move.html

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                          Да определно не би било лошо /за въоражението и доверието/
                          Забрави Ватикана, но това е друга тема макар и много свързана с акциите и всички други финансови инструменти, но не папата, а самата папска институция.
                          Хубу де - да живее и дядото с белите дрешки (и тоя не помня как се казваше).
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Е, ориентираме се към привършване - Равновесиев: за злочестина не позна, очевидно няма да завършим с ръст, ама при тоя нов срив на слузта, все е добре и незначителен спад.
                            Дали няма и политическа причина: след победата на Доналдът в Ню Хемпшир е все по-сигурно, че този могъщ старец ще поведе Америка и светът към едно по-добро и светло бъдеще.

                            Да живее Доналдът,
                            Да живее Путин,
                            Да живее Главният китайски човек,
                            Да живее мирът и разбирателството по светът,
                            Долу Меркел, проклетадае.

                            Да определно не би било лошо /за въоражението и доверието/
                            Забрави Ватикана, но това е друга тема макар и много свързана с акциите и всички други финансови инструменти, но не папата, а самата папска институция.

                            Коментар


                            • Ся като гледам - то само Ай-би-ем и Шеврон са по-сериозно надолу от акциите в Дау.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                                Е доверието трябва да се крепи с твърда ръка иначе туко виж се изпарило
                                Значи ако човек иска да му имат доверие, добре е да има и няколко Бомби.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X