IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    Ами акциите на HSBC на NYSE падат не само на DAX ...
    Сега сериозно по въпроса - притесняват ме, че дори добрите новини не ги засилват яко нагоре....Ето виж днес . повечето евро банкови качват двойно или тройно на HSBC ...
    Да, ама и не се е сривала Хъ-Съ-Бъ-Цъ с по 18% на ден.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      Импе,
      като се радваш, че качват пазарите им виж защо качват и в каква спирала влизаме ... в която е ангажиран целият 'мейнстриим' свят.

      защо качва...защото икономиката им е 'счупена' и излизат все по-гадни данни, което значи, че ще печатат пари и ще свалят още лихвата....

      това лудост, която ще свърши до няколко години (максимум няколко) с тотален крах и преразпределение на благата от което няма да намажат 98% от хората, чиито спестявания са на борсата....
      Тук имаш право - картофът сега е в процес на нагорещяване, обаче... После като го хвърлят на нас, не знам - при такъв крах какво ще е маслодайно - злато ли, що ли? Кешът явно няма да е, дори и франкът струва ми се ще си вземе доволно.

      А локално, целият тоя кеш дето стои по депозити също няма как да не изгърми под някаква форма. Няма да го изпуснат.
      Last edited by Дебнем на замаушка; 15.02.2016, 11:36.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Ти какви акции си пазаруваш на Хъ-Съ-Бъ-Цъ? Щото моите са на около 5 кинта и нещо (паднаха проклетидаса) - понапълних си там на два пъти заради сосният дивидент. Какво извратено има в това да говорят хубаво за? Това е могъща бамка.

        Иначе някои пазари вече наистина са на нивата си от 11-а - особено азиатските.
        Ами акциите на HSBC на NYSE падат не само на DAX ...
        Сега сериозно по въпроса - притесняват ме, че дори добрите новини не ги засилват яко нагоре....Ето виж днес . повечето евро банкови качват двойно или тройно на HSBC ...
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Я - самураите: 7-8% нагоре.
          Импе,
          като се радваш, че качват пазарите им виж защо качват и в каква спирала влизаме ... в която е ангажиран целият 'мейнстриим' свят.

          защо качва...защото икономиката им е 'счупена' и излизат все по-гадни данни, което значи, че ще печатат пари и ще свалят още лихвата....

          това лудост, която ще свърши до няколко години (максимум няколко) с тотален крах и преразпределение на благата от което няма да намажат 98% от хората, чиито спестявания са на борсата....
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Я - самураите: 7-8% нагоре.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Според мене обаче ти не се съмняваш в лошите данни, които идват от същите институции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                Силно се съмнявам във всички данни изнесени от ЕЦБ ,ФЕД ,Японската Централна Банка и т. н .
                Според мене обаче ти не се съмняваш в лошите данни, които идват от същите институции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Федът в Атланта прогнозира с техния nowcast модел 2.7% растеж на американската икономика за първото тримесечие на базата на наличните данни към 12 февруари. Което не е толкова зле.

                  https://www.frbatlanta.org/cqer/rese...w.aspx?panel=1
                  Силно се съмнявам във всички данни изнесени от ЕЦБ ,ФЕД ,Японската Централна Банка и т. н .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение


                    Федът в Атланта прогнозира с техния nowcast модел 2.7% растеж на американската икономика за първото тримесечие на базата на наличните данни към 12 февруари. Което не е толкова зле.

                    https://www.frbatlanta.org/cqer/rese...w.aspx?panel=1

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Рано е ... казват , че страховете са на нивата от 2011 (как ги смятат ) , значи и цените трябва да са там някъде...
                      Според мен перфектния bargain за момента са европейските банки.
                      Ще дебна CS - чакам да тества отново дъното от тези дни ... от глупост или ...от страх махнах поръчката си точно преди да се изпълни ....
                      И разбира се HSBC . Но ме притеснява, че само хубави неща говорят а тя акцията надолу 5 г. вече ... Ще ги чакам да пробият 30 $ и тогава ще има разпродажби ...
                      Ти какви акции си пазаруваш на Хъ-Съ-Бъ-Цъ? Щото моите са на около 5 кинта и нещо (паднаха проклетидаса) - понапълних си там на два пъти заради сосният дивидент. Какво извратено има в това да говорят хубаво за? Това е могъща бамка.

                      Иначе някои пазари вече наистина са на нивата си от 11-а - особено азиатските.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Рано е ... казват , че страховете са на нивата от 2011 (как ги смятат ) , значи и цените трябва да са там някъде...
                        Според мен перфектния bargain за момента са европейските банки.
                        Ще дебна CS - чакам да тества отново дъното от тези дни ... от глупост или ...от страх махнах поръчката си точно преди да се изпълни ....
                        И разбира се HSBC . Но ме притеснява, че само хубави неща говорят а тя акцията надолу 5 г. вече ... Ще ги чакам да пробият 30 $ и тогава ще има разпродажби ...
                        Предполагам гледат VIX. Но стаховете могат много бързо да се заменят с алчност, както стана вчера.

                        Сигурно може да се направят повече пари с европейски банки. Но те не са в добра форма и аз не съм убеден, че еврозоната е много добре. Също европейските банки са неконкуретни в investment banking-а. И в какво изобщо е силата им?

                        Пък за американската икономика съм много по-сигурен и техните банки са добре капитализирани. Верно Федът няма повече арсенал и при една рецесия може би ще трябва да измъдри още по-неконвенционални мерки - като отрицателните лихви. Но някак много малко вероятно е това.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Някой да е пазарувал американски банки вчера?

                          Аз най-после се сдобих с BAC ($11.5) след години назландисване.
                          Рано е ... казват , че страховете са на нивата от 2011 (как ги смятат ) , значи и цените трябва да са там някъде...
                          Според мен перфектния bargain за момента са европейските банки.
                          Ще дебна CS - чакам да тества отново дъното от тези дни ... от глупост или ...от страх махнах поръчката си точно преди да се изпълни ....
                          И разбира се HSBC . Но ме притеснява, че само хубави неща говорят а тя акцията надолу 5 г. вече ... Ще ги чакам да пробият 30 $ и тогава ще има разпродажби ...
                          Last edited by Protokol; 13.02.2016, 13:04.
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от momcol Разгледай мнение
                            В youtube се въртят клипове за колапс на фондовите пазари на 19 февруари 2016. Но интересното е, че няма информация в тях защо точно на тази дата. Поразрових се из форумите ( в Щатите и Канада) на 19 излизат отчетите на големите компании в Северна Америка. Като гледам паниката на борсите тук тази седмица, нищо чудно при неочаквани резултати да настъпи срив. Още повече 19-ти е петък.
                            Че те повечето отчети отдавна излязоха. На 19-ий излиза отчетът на Allianz.

                            Да не говорим, че досега резултатите бяха почти винаги неочаквани за анализаторите.... неочаквано добри.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Някой да е пазарувал американски банки вчера?

                              Аз най-после се сдобих с BAC ($11.5) след години назландисване.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                                Абе никакво измислица не беше загубата. По тази логика провизиите и обезценките за лоши кредити на банките не трябва да се вземат предвид, защото, видиш ли, те може и да не загубят нищо накрая.

                                Загубите си бяха истински, макар и на хартия. Но така е и с печалбите в повечето случай. Проблемът беше, че тези загуби плашеха останалите и, както предполагат поведенческите финанси, в един момент се превръщат в самосбъдващо се пророчество, защото всички се панират и...
                                Точно поради тази причина през месец март 2009-та FASB промени един много важен счетоводен стандарт (FAS-157), касаещ mark-to-market, като в общи линии остави компаниите да оценяват активите си както им отърва.
                                (не)Случайно това действие (по-скоро очакванията за него) съвпадна с дъното на пазара през 2009-та.
                                След това просто оставяш пазара да свърши останалото, като междувременно го залееш с трилиони евтини долари. Даже малко печалба направи правителството, но така остана повече за тези, които им плащат хонорари за лекции и разни кампании за сенатори, конгресмени, президенти....
                                При нормални условия загубата на хартия си е загуба. При паника на пазара liquidity preference на играчите се променят и всеки се стреми към възможно най-ликвидния актив (кеш или резерви в ЦБ). В такава ситуация почти всички финансови институции се оказват в несъстоятелност, защото са принудени да продават активите си едновременно.

                                Коментар

                                Working...
                                X