IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
    Нали ти самият твърдиш, че златото ще пада?! Явно се опитваш да гледаш в бъдещето. Противоречиш си сам.
    Това е вероятност която приемам за по-висока от вероятността да се вдига. И то не особено по-висока. За това и играя с много малки сделки. Дори и да не съм прав за общото движение, волатилността на златото е достатъчна че да излеза на печалба - освен ако златото не е формирало вече дъно. Вероятността златото да е формирало дъно по мое виждане е по-малка от вероятността все още да не е.

    Ако обаче почна да приказвам по този начин за всяко мое виждане то не виждам за какво да пиша в този форум. Винаги съм смятал че като пиша нещо, то се чете от разумни хора, които са напълно наясно с физичните закони. Физичните закони, които не позволяват бъдещето да се знае.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Аз дори не влизам в спор. За мен това, че човек си мисли че може да знае бъдещето може да бъде описано само с две думи "пълни глупости". Ако пък играе уверено по мнението си, че може да знае бъдещето, то действията му могат да описани отново с две думи "пълни глупости".

      Това дори не подлежи на дискусия. Сама идея за познаване на бъдещето е тотална идиотия.
      Нали ти самият твърдиш, че златото ще пада?! Явно се опитваш да гледаш в бъдещето. Противоречиш си сам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Хайде, успокой се. Какво: идиотия - нали сам ти си правиш планове и даваш прогнози, при това не безуспешно? карате се за глупости - а ако всеки взема под вниманието мнението на другият - дори и да не се съгласява с него - ще си бъдете взаимно полезни.
        Аз отигравам винаги поне по 5-6 мои виждания за нещата. Никога не бих ги нарекъл прогнози. Всяко едно от тези мои виждания се базира на моя вяра за някакъв дългосрочен тренд - вяра, а не знание и като такава напълно подвластно на грешка - понякога възможна и огромна грешка. Във всеки един момент ако трябва да определя дали греша или съм прав за дадено нещо което очаквам винаги бих приел, че греша. Ако в даден момент почна да си въобразявам, че знам какво ще се случи моментално намалявам експозицията си. Това е сигурен сигнал за свръхувереност и много лесен път към тотален краш. Просто се надявам че в дълъг план нещата ще се случат така както очаквам при дадена част от това което отигравам.

        Истинската игра е реално в постоянно състояние на тотална несигурност. Поне по моите разбирания. Всяка "сигурна" игра свързана с риск е обречена на загуби - отново това си е мое разбиране. Ако човек се опитва да замени вградената несигурност със субективна увереност значи ще си загуби парите - просто играе на рулетка - и дори и може да не го съзнава.

        Коментар


        • Иначе аз лично смятам двама ви за едни от малкото мъдри и опитни хора туканка, на което всяко изказване трябва да се чете внимателно, уча се и от двама ви, вземам акъл и от двама ви, докато вие се карате...
          е, понякога се забавлявам, като ви чета как се ядете, ама това е отделна работа...
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Аз дори не влизам в спор. За мен това, че човек си мисли че може да знае бъдещето може да бъде описано само с две думи "пълни глупости". Ако пък играе уверено по мнението си, че може да знае бъдещето, то действията му могат да описани отново с две думи "пълни глупости".

            Това дори не подлежи на дискусия. Сама идея за познаване на бъдещето е тотална идиотия.
            Хайде, успокой се. Какво: идиотия - нали сам ти си правиш планове и даваш прогнози, при това не безуспешно? карате се за глупости - а ако всеки взема под вниманието мнението на другият - дори и да не се съгласява с него - ще си бъдете взаимно полезни.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Хайде, мир.

              И двамата сте разумни хора и често давате ного добри прогнози, личи си че разбирате нещата... а позициите ви не са толкова различни, колкото явно си мислите. Пийте по една бира или по един спирт, вместо да ни карате по цели нощи да ядем пуканки пред мониторите.
              Аз дори не влизам в спор. За мен това, че човек си мисли че може да знае бъдещето може да бъде описано само с две думи "пълни глупости". Ако пък играе уверено по мнението си, че може да знае бъдещето, то действията му могат да описани отново с две думи "пълни глупости".

              Това дори не подлежи на дискусия. Сама идея за познаване на бъдещето е тотална идиотия.

              Коментар


              • Хайде, мир.

                И двамата сте разумни хора и често давате ного добри прогнози, личи си че разбирате нещата... а позициите ви не са толкова различни, колкото явно си мислите. Пийте по една бира или по един спирт, вместо да ни карате по цели нощи да ядем пуканки пред мониторите.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Iv_max, имай поне капчица милост...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Много добре,,,,а самата идея че нямаш прества какво се случва обезателно ще те доведе до голям успех.
                    Човек трябва да приема фактите в живота, не да ги отрича. А брутален факт е, че никой няма как да знае бъдещето. Дори и само 1 секунда напред.

                    Коментар


                    • Както по долу казах - Нямаш си на идея какво правиш. Дано да не си управляваш всичките пари, защото иначе може да ти се наложи по някое време да правиш бъргъри в някоя закусвалня.

                      Коментар


                      • Много добре,,,,

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Самата идея, че вярваш, че знаеш на къде ще върви пазара ми говори единствено, че си тотален лаик, който в края на краищата ще си загуби всички пари, които е вложил в пазарите.

                        И тъй като от доста време съм наясно, че ти си мислиш, че можеш да знаеш това просто не обръщам внимание на писанията ти. Нямам навика да се задълбочавам в глупости.
                        Много добре,,,,а самата идея че нямаш прества какво се случва обезателно ще те доведе до голям успех.

                        Коментар


                        • Естественоо...

                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Естествено - правя само това в което вярвам.
                          Естественоо...а вярата ти се усилва сигурно като си нямаш идея какво ще стане. Това е изключително добра основа за "вярата" ти и за "фундамента" ти.


                          Човек без план....е 0.1 % човек. А спекулант или инвеститор без план....пък е трагедия.

                          Винаги трябва да имаш план дори и всеки ден да го преосмисляш и променяш. А за да имаш план - трябва да имаш и идея какво да очакваш.

                          Мислех те преди за по умно момче но...ме разочарова.

                          Коментар


                          • Самата идея, че вярваш, че знаеш на къде ще върви пазара ми говори единствено, че си тотален лаик, който в края на краищата ще си загуби всички пари, които е вложил в пазарите.

                            И тъй като от доста време съм наясно, че ти си мислиш, че можеш да знаеш това просто не обръщам внимание на писанията ти. Нямам навика да се задълбочавам в глупости.

                            Коментар


                            • Няма да коментирам търговията си

                              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Една прогноза сама по себе си няма никакво значение ако увереността в нея е ниска. Ако си си играл по прогнозите с голяма увереност и си познал браво на теб - трябва да си си спечелил много яко кинти тези месеци. Ако си давал прогнози но не си ги отигравал - е тогава значи просто не си си вярвал и ти самия.

                              Аз много пъти съм казвал че си нямам идея на къде ще върви пазара. И в повечето случай слабо ме интересува какво мислят другите по въпроса - смятам подобна игра за хазарт и така и така не бих играл по нея. Играя по фундаментални теми в които вярвам. Не по налучкване на числа от тотото. Разбира се това си е моята игра. Тебе като те кефи да залагаш на черно червено и това дали Сп ще стане 2020 или 1600 това си е твоя игра. Като те кефи играй си я. Ако печелиш халал да ти е.
                              Няма да коментирам търговията си защото няма значение за теб.

                              Това че ти нямаш идея е повече от ясно....то си личи по изказванията ти . И чудно като нямаш никаква идея какво въобще правиш но това отново е принципен въпрос.

                              Какъв фундамент в този пазар те гони...въобще си нямам идея. Дори на червено черно да залагаш пак повече пари ще изкараш в сравнение да мислиш за фундамент точно в този момент.
                              А относно хазарта да- наистина е хазарт - това го казах няколко пъти вече... но и в хазарта си има правила и който ги знае се съобразява с тях и увеличава шансовете си за успех. А ти явно нито имаш идея за новите правила нито пък искаш да чуеш или поне да се замислиш а като кон с капаци сега говриш за фундамент.
                              Преди година когато аз говорех за фундамент ти пък говореше за трендове...и за какво да си продавал щото тренда ти показвало друго. Когато преди се кефеше на волатиността и говореше че благодарение на нея могат да се изкарат кинти сега пък казваш че не трябва да се играе на пазара щото ето ти воалитност с тонове. ...ако направим анализ на изказванията ти....аз теб те помня добре какво си говорил....всеки средно интилигентен човек ще разбере че е било правилно човек да прави точно обратното на това което казваш. И това го казвам за сетен път подобо и сега за златото дето си бил шорт.

                              Винаги когато съм бил активен в този форум съм говорил в моменти в които е било важно да кажа нещо....според мен...и дори адски много пъти съм казвал и какво имам и какво правя което не знам дали е бил чак толкова правилно.
                              И до този момнет ако някой следи какво говоря съм бил прав. А това за всеки един човек би трябвало да му говори все пак нещо вместо да търси под вола теле. Веднъж може и да е късмет ....но когато нещата се повтарят може би не е само късмет. И може би има и по в час от теб хора които колкото и невероятно да ти се струва пък и си губят времето в този форум.

                              Та така.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Ами залагай си на фундаменталството и търпи. Накрая сигурно ще си напред... е, почти съвсем сигурно. Сам аз: фундаменталист.
                                Естествено - правя само това в което вярвам.

                                Коментар

                                Working...
                                X