IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • WYNN, LVS, FCX

    WYNN, LVS, FCX,PCLN,DIS....ми носят толкова пари колко не бих могъл да изхарча за една година...

    Коментар


    • Разбира се

      Първоначално изпратено от iri6 Разгледай мнение
      Не е точно така. Лъвът е просъществувал десетки години и причината да е намаляващ вид не е краткия му хоризонт.

      Хората се развиват, откриват, създават, унищожават благодарение на емоциите, които изпитваме - положителни или отрицателни, Не можеш да кажеш, че мисленето "на мен да ми е добре" е добро или лошо. В момента живеем в такъв период, но замисли се в миналото е било чест да умреш в битка. Тогава по-добре ли са живеели?

      Освен това има достатъчно примери за хора, които на пръв поглед са най-големите егоисти, но правят много повече за хората около тях отколкото тези, които говорят и не правят нищо. Виж Бил Гейтс - няколко милиарда за научни изследвания дарява, Кен Грифин - над 100 милиона на Харвард Бинес скулл. Това са все хора, които мислят на мен да ми е добре, но реално помагат много повече от тези, които само говорят. Нямам в предвид само големината на даренията им, а начина по който имат възможността да променят света. Елън Мъск нима не мисли "на мен да ми е добре", но това не му пречи да променя света.

      Едуард Сноудън, колко време е бил наясно за подслушванията. Нима той не е също мислел на" мен да ми е добре"?
      Разбира се.
      Може да помага само този които преди това е помогнал на себе си.
      Ако не можеш да помогнеш на себе си кое може да те накара да мислиш че можеш ефективно да помогнеш на който и да е друг?

      Знаеш ли кое? Приказката за лисицата и гроздето. Когато не може някой сам да си помогне и стане успешен...веднага поддема темата за несправедливостта...така спи по спокойно. Защо няма пари? - защото е честен...а защо другите имат пари? - защото са измамници и егоисти

      Коментар


      • Вярно

        Първоначално изпратено от Чичо Уорън Разгледай мнение
        Докато ралито на SPX не бъде потвърдено от USDCNY, USDJPY, UST, Bund и BCOM не вярвам него и очаквам отново да тестваме дъната. Още повече, че макроданните глобално продължават да се влошават ...
        За мен това си е класическо беър маркет рали, но да видим...
        Вярно.

        Коментар


        • Бъркаш справедливостта

          Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
          Точно така, и ако няма справедливост това което си създал да ти носи ползи, а вместо това всеки с нисък морал я като те набие или като ти подправи нотариален акт ти присвои частния интерес, след това спираш да създаваш и умирате и двамата. Това се наблюдава в изоставените бг села.
          Или пък случая с КТБ - за максимум век ще бъдат изконсумирани всички банки, и всеки българин гледайки си частня интерес ще отиде да работи в чужбина.
          Справедливостта дава някаква база хората да работят/съществуват заедно. Има една приказка, че в момента няма човек на света, който самичък може да създаде дори молив, камо ли нещо по-сложно.
          Има положителна корелация между справедливостта и стандарта на живот по различните държави.
          Бъркаш справедливостта със липсата на закони или прилагането им.

          Справедливостта трябва да се осъществява от съда....

          А всеки е необходимо да следва частния си интерес....

          Това че някой е добре а ти зле...не се дължи на несправедливстта а се дължи на качествата на човек.

          Коментар


          • Има една молитва към БОГ

            Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
            Ето това мислене прави света все по-скапан и води до извода че капитализмът се е изчерпал.
            Да не би да си мислите, че винаги ще бъдете отгоре. Какъв свят ще оставите на децата си? Какъв е дългосрочния ефект от такова поведение (на еволюционно ниво, видът ни не го чака нищо добро)
            Дано да се справяте добре в трейдинга, за да не решите да се преориентирате в политиката или друго място където се вземат важни решения, които касаят останалите.
            Има една молитва към БОГ...да ти кажа каква е....

            "Господи помогни ми да променя това което мога да променя, и да се примиря с това което не мога да променя...и дай ми сили да направя разлика между двете"

            Едно е да промениш това което можеш да промениш...в случая себе си...спрямо света около теб... а съвсем друго е да отдадеш енергията си за борба с вятърни мелници и да пропилееш живота си...и този на децата ти...в борба с неща които не са по силите ти да промениш и дори да разбереш.

            Съмнявам се че БОГ би искал подобно нещо от теб.

            Коментар


            • Понеже коментирате Мъск ...
              Цитроните излязоха с туит за шортене, което допълнително ще спъне артията.
              Съплай и деманд проблемс, видиш ли ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                Мда, а лъвът е изчезващ вид защото мисли само какво ще има днес за вечеря (близък хоризонт) и защото най-силния оправя всички женски (не диверсифицира), и защото е свикнал да краде пържоли от природата, без да създаде нищо
                Когато индивидите от един вид се боричкат помежду си, видът изостава спрямо останалите видове (във вселената) (black swan event)
                В природата и в човешкото общество действа закона на естествения отбор,този закон действа и при печеленето на пари

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                  Мда, а лъвът е изчезващ вид защото мисли само какво ще има днес за вечеря (близък хоризонт) и защото най-силния оправя всички женски (не диверсифицира), и защото е свикнал да краде пържоли от природата, без да създаде нищо
                  Когато индивидите от един вид се боричкат помежду си, видът изостава спрямо останалите видове (във вселената) (black swan event)
                  Не е точно така. Лъвът е просъществувал десетки години и причината да е намаляващ вид не е краткия му хоризонт.

                  Хората се развиват, откриват, създават, унищожават благодарение на емоциите, които изпитваме - положителни или отрицателни, Не можеш да кажеш, че мисленето "на мен да ми е добре" е добро или лошо. В момента живеем в такъв период, но замисли се в миналото е било чест да умреш в битка. Тогава по-добре ли са живеели?

                  Освен това има достатъчно примери за хора, които на пръв поглед са най-големите егоисти, но правят много повече за хората около тях отколкото тези, които говорят и не правят нищо. Виж Бил Гейтс - няколко милиарда за научни изследвания дарява, Кен Грифин - над 100 милиона на Харвард Бинес скулл. Това са все хора, които мислят на мен да ми е добре, но реално помагат много повече от тези, които само говорят. Нямам в предвид само големината на даренията им, а начина по който имат възможността да променят света. Елън Мъск нима не мисли "на мен да ми е добре", но това не му пречи да променя света.

                  Едуард Сноудън, колко време е бил наясно за подслушванията. Нима той не е също мислел на" мен да ми е добре"?

                  Коментар


                  • Докато ралито на SPX не бъде потвърдено от USDCNY, USDJPY, UST, Bund и BCOM не вярвам него и очаквам отново да тестваме дъната. Още повече, че макроданните глобално продължават да се влошават ...
                    За мен това си е класическо беър маркет рали, но да видим...

                    Коментар


                    • Oблизвате ли се за газЕЦ ...

                      Бат Гойко, туй нящо ще има ли дъно някога ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                        Думата СПРАВЕДЛИВОСТ на еволюционно ниво не означава нищо,лъва изяжда антилопата и това от негова гледна точка е справедливо,надали на същото мнение е антилопата
                        Мда, а лъвът е изчезващ вид защото мисли само какво ще има днес за вечеря (близък хоризонт) и защото най-силния оправя всички женски (не диверсифицира), и защото е свикнал да краде пържоли от природата, без да създаде нищо
                        Когато индивидите от един вид се боричкат помежду си, видът изостава спрямо останалите видове (във вселената) (black swan event)
                        Last edited by jori; 02.03.2016, 22:47.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                          Точно така, и ако няма справедливост това което си създал да ти носи ползи, а вместо това всеки с нисък морал я като те набие или като ти подправи нотариален акт ти присвои частния интерес, след това спираш да създаваш и умирате и двамата. Това се наблюдава в изоставените бг села.
                          Или пък случая с КТБ - за максимум век ще бъдат изконсумирани всички банки, и всеки българин гледайки си частня интерес ще отиде да работи в чужбина.
                          Справедливостта дава някаква база хората да работят/съществуват заедно. Има една приказка, че в момента няма човек на света, който самичък може да създаде дори молив, камо ли нещо по-сложно.
                          Има положителна корелация между справедливостта и стандарта на живот по различните държави.
                          Думата СПРАВЕДЛИВОСТ на еволюционно ниво не означава нищо,лъва изяжда антилопата и това от негова гледна точка е справедливо,надали на същото мнение е антилопата

                          Коментар


                          • Бравос на невсуна, няма спирачки.
                            Замислих се дали да не шитна една част че мина 30% профита и ми е вече над 10% от портфейла, ма няма да го направя. На ебитда под 2 си е кощунство.
                            А и предстои пуска на цинковия завод при покачваща се цена и очертаващ се световен дефицит на суровината.
                            Компанията си е страхотна, също както и дивидентите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                              Всичко постигнато от цивилизацията се дължи на частния интерес на отделния индивид а не на тълпата,частния интерес е горивото в двигателя на човешката еволюция
                              Точно така, и ако няма справедливост това което си създал да ти носи ползи, а вместо това всеки с нисък морал я като те набие или като ти подправи нотариален акт ти присвои частния интерес, след това спираш да създаваш и умирате и двамата. Това се наблюдава в изоставените бг села.
                              Или пък случая с КТБ - за максимум век ще бъдат изконсумирани всички банки, и всеки българин гледайки си частня интерес ще отиде да работи в чужбина.
                              Справедливостта дава някаква база хората да работят/съществуват заедно. Има една приказка, че в момента няма човек на света, който самичък може да създаде дори молив, камо ли нещо по-сложно.
                              Има положителна корелация между справедливостта и стандарта на живот по различните държави.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                                Long X/AKS @ 9.5/3 (news)
                                Short KLCCY/KCO @8.7
                                out in the longs. +124%

                                Коментар

                                Working...
                                X