IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Поздравления.
    Остава и Равния да прави обратното ( или ти обратното на него както си се зарекъл ) и ще следим мача с интерес...

    Пък може и на някоя подадена топка да се включваме сегиз тогиз към който отбор ни кефне...
    В колко часа Драги ще се прави на мъж....
    мисля дали да не заложа на къси и дълги ако маркета се развълнува в плюс 2 минус 2 % на дах....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Решил съм да казвам тук , абсолютно всичко което правя. Докато съм тук.
      Поздравления.
      Остава и Равния да прави обратното ( или ти обратното на него както си се зарекъл ) и ще следим мача с интерес...

      Пък може и на някоя подадена топка да се включваме сегиз тогиз към който отбор ни кефне...
      Last edited by pipbel; 09.03.2016, 19:54.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        За мене - да, нелошо са застъпени главните биотехи в него.
        Също и в HQH HQL цефовете, които можеш да ги ползваш вместо него ако държиш да получаваш междувременно доста сосни/сносни дивиденти докато чакаш секторен рибаунд.
        А най са си сладки когато са на двуцифрен нав дисконт, сега са на около 4 при средногодишен около 0-1.
        Мерси

        Коментар


        • Трейдърите

          Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение


          HY имат негатовна конвексност. zатова zа мниого хора когато лихвите се увели4ат имат полzа да мина в инструмент с поzетвна конвексност като CDS. не е zадалжително да има дефаулт в индустриа. достат4но е о4акването, кеоето при ниска ликвидност води да масивни раzпродажби. имаи предвид 4е пове4ето фодове не и хеджирали интерест риск продаваики трежарис.zастото те искат да са лонг дефаулт риск и обикновено сте хеджират лихвениа риск. отделно като пуснем спиzа при комодитиес, иzбора zа каса поzициа бе фундаментално опрвдан. ок като при всеки голем мове има и обратна реакциа, но та сте баде краткотраина.

          както каzах кредитниа паzар е наи голем и тои води. нека балаците долу си говорат zа HFT
          Трейдърите имат невероятната подсъзнателна склонност да усложнват нещата до момент в който и те се объркат от многото връзки които смятат че са открили между инструментие.
          Всеки който има претенции да разбира по същество нещата ( и наистина ги разбира ) прави невроятни еквлибристики за да може да познае пазара. Търси скрити връзки ...процеси които текат и т.н Това съм го забелязъл много пъти. Резултатите обаче в повечето случай са изнеадващи...и когато това се случи трейдъра обяснява движението със нещо което не е доразбрал или което не е знаел.
          Така е устроен финансовия свят..това се изучава в училище...така пише в учебниците.
          Така всички искат да мислим...защото в това има икономическа "логика".

          Не знам колко пъти е нужно някой който се занивама с тоя бизнес да види, за да осъзнае че пазарите в повече от 60-70 % от случаите не следват икономичексата логика. Най простото обяснение което пише в учебницте че краткосрочните движения са под влияние на емоциите които действат на пазара.
          Обикновенно това което е най елеметарно за обяснение е най лесно приемано от тълпата и това води до промиване на мозъка до такава степен че не си в състояние да видиш други процеси които влияят на пазара.
          След 10 години...в които всеки ти е набивал в главата тези механизми като почнеш през училището,медиите и стигнеш до анализаторите ти ставаш абсолютно сляп за действителността.
          Смяташ че колкото по "сложно" и "научно" мислиш...толкова по правилно е това и можеш да работиш по успешно.
          Практиката показва че резултатите които постига един "необразован" но умен човек със специфични качества на пазарите, са по добри.
          Преди време бяха направили един хедж фонд който беше събрал един нобелов лауреат по икономика...някакви зверски умни хора с IQ до небесата, математици и т.н...и този фонд след 2 или 3 години закри заради лоши финансови резултати ако се разровя ще ви кажа и кой е.
          В момента реалната търговия се осъществява 90% (да не кажа повече) от компютри които следват опредлени алгоритми за търговия. Това е факт който може да проверите.
          Тези алгоритми ги правят програмисти.
          Програмистите са най ценните и високоплатени хора на Уолл Стреет - и това е факт който може да проверите. Вече не са трейдърите.
          Тези алгоритми и компютрите имат две "програми" - БАЙ и СЕЛЛ.
          Най-важното нещо в днешната търговия и при облигациите включително е обемите на търговия и силата на пазара във всеки един момент.
          Факта че пазара реално не са трейдъри а компютри прави пазара - пазар между компютърни алгоритми а не пазар между хора

          Големите хедж фондове, взаимни фондове, инвестиционни фондове, пенсионни фондове и т.н са голям фактор когато се появят на пазара със абсолютна сигурност, но в действителност тяхната поява е РЯДКА...и се хваща от компютрите винаги които коригират търговията спрямо този факт своевременно и за кратко.
          През всичкото останало време в което не се правят масирани покупки или продажби от фондове с истинска инвестиционна цел - пазара се движи от компютрите.
          Тук е въпроса който трябва да си зададете....който е фундаментален. Дали емоцията - за която ви обясняват непрекъснато че е фактора който прави краткосрочната волаитност наистина е този фактор при положение че пазара се търгува от 90 % компютри?
          Отговора е за вас.

          Всичко гениално в този свят е изключително просто.

          Ако всички разбират простотата...пазара няма да функционира по този начин. Нужно е сложност...защото тази сложност ..колко е по сложна и трудно разбираема е основа на цяла една индустрия.
          Не е възможно всички да правят пари....някой трябва да губи за да може друг да печели. Но ако всички са сигурни че ще загубят - няма да участват. Затова е нужна надеждата че като учиш много ще разбираш по добре пазара и съответно ще печелиш повече.

          Подобно на правото...адвокатите са адвокати и печелят защото е невъзможно на обикновения човек да се орентира през цялата плетеница от закони,актове,наредби и т.н Обикновен човек даже решение на съда няма как да разбере лесно след тоновете юридически термини които искат да кажат едно просто нещо по възможно най-сложния и неразбираем начин.
          Не казвам че не трябва да има адвокати...но необходима ли е цялата тази сложност в действителност ...и това прави ли човека разбирайки тази сложност по умен от теб?
          Но ако аз стоя пред адвокат...и го слушам 30 минути ще се почуствам глупаво...защото нищо няма да разбирам.

          По подобен начин стоят нещата при трейдърите....с тази разлика че ако адвокатите ще същестуват и след 500 години....за трейдърите съм сигурен че няма да съществуват - заменени тотално от компютрите.


          Кредитния пазар е най- голям и там работят най-умните хора на света в това няма никакъв спор. Но този пазар също се търгува от компютри.
          А Балъците с теориите на консипрациите може пък и да са прави...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
            IBB добър избор ли е за биотехнологии ?
            За мене - да, нелошо са застъпени главните биотехи в него.
            Също и в HQH HQL цефовете, които можеш да ги ползваш вместо него ако държиш да получаваш междувременно доста сосни/сносни дивиденти докато чакаш секторен рибаунд.
            А най са си сладки когато са на двуцифрен нав дисконт, сега са на около 4 при средногодишен около 0-1.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Ако HY а и други облигации са хеджирани с трежърис за лихвения риск, и същевременно имаме повишаване на кредитния риск и по-плоска структура на трежърис заради QE то в еврозоната и япония, то това няма ли да предизвика точно рязък ръст на негативна конвексност.
              On pm tomorrow

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Решил съм да казвам тук , абсолютно всичко което правя. Докато съм тук.
                Bye

                Коментар


                • IBB добър избор ли е за биотехнологии ?

                  Коментар


                  • Решил съм да казвам тук

                    Решил съм да казвам тук , абсолютно всичко което правя. Докато съм тук.

                    Коментар


                    • Добавих малко BA

                      Добавих малко BA

                      И приключих с пазаруването

                      Отивам да играя Call of Duty

                      Коментар


                      • Увеличих си позицията леко на MS

                        Увеличих си позицията леко на MS.

                        Беше много малка.

                        Коментар


                        • Купих дълъг индекс на битехнологиите

                          Купих дълъг индекс на битехнологиите. Като допълнение към настоящата ми позиция.

                          Както и малко BIIB

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Биотехнологиите
                            То това ясно че е с най голям потенциал и най добър риск/риорд от всички сектори, ала си имам бол, почти половината от дългите, чи и от късите...

                            Коментар


                            • Да

                              Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                              lv_max ти да не си брат на императора?
                              Да. Братя сме. От различни майки и бащи.

                              Коментар


                              • Биотехнологиите

                                Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Затворих аз нацяло TGA макар и със скромни само 7% капиталова, с още толкова дивиденти през годината - не е зле.
                                Не беше неочаквано, ала мразя да ми спират дивидента както днес го обявиха.
                                Пък и числата им не ме възторгнаха особено.
                                Дано да е трипъл ойл ботъма та може пак да напълня от тези по близо до 1гущер, ще си заслужава макар и без дивита.

                                Вече 47% кеш де пари мънинко, с късаците даже 60%....дайте някоя по "сигурна" игра бе ?
                                Биотехнологиите

                                Коментар

                                Working...
                                X