IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен, за всички които държат овърнайт 3х ETNs трябва да измислят 5х и 20х. И по възможност да им свалят маржин изискванията

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      А за този четох. Дето му събираха пари
      Many cases

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Не винаги, на скоро имаше някакъв случай с някакъв идиот шортил яко малка биотек и между затварянето на пазара и отварянето на следващия ден се оказа че си е загубил всичките спестявания - не само тези в акаунта.

        Пък и покрай сагата с швейцарския франк мисля че имаше случай брокери да съдят клиенти за екстра пари.
        А за този четох. Дето му събираха пари

        Коментар


        • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
          Само за информация, има ли някаква специфика на 3хЕТФ, освен че 1 % индекс мърдане са 3 % мърдане на ЕТФ-а?

          Тъй като са ЕТФ, загубата не може да е неограничена , нали така, в смисъл ако е ЕТФ цена на дяла на може да стане отрицателна,, говоря за шорт ЕТФ
          Get familiar with "path dependend" ETF

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Загубата винаги е ограничена. До размера на акаунта.
            A friend of mine was Long Swiss Franc with cfd. The money he put in 10k ( full account). Loss was 65k

            Коментар


            • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
              Само за информация, има ли някаква специфика на 3хЕТФ, освен че 1 % индекс мърдане са 3 % мърдане на ЕТФ-а?

              Тъй като са ЕТФ, загубата не може да е неограничена , нали така, в смисъл ако е ЕТФ цена на дяла на може да стане отрицателна,, говоря за шорт ЕТФ
              На дневна база. Така че ако играеш широк индекс има малка вероятност да загубиш много, но доста сериозна вероятност да загубиш прилично. Що не пробваш първо не с ливъриджнати инвърс етф и след това ако за година две ги хващаш нещата да се хвърляш с ливъриджнати.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                Загубата винаги е ограничена. До размера на акаунта.
                Не винаги, на скоро имаше някакъв случай с някакъв идиот шортил яко малка биотек и между затварянето на пазара и отварянето на следващия ден се оказа че си е загубил всичките спестявания - не само тези в акаунта.

                Пък и покрай сагата с швейцарския франк мисля че имаше случай брокери да съдят клиенти за екстра пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
                  Само за информация, има ли някаква специфика на 3хЕТФ, освен че 1 % индекс мърдане са 3 % мърдане на ЕТФ-а?

                  Тъй като са ЕТФ, загубата не може да е неограничена , нали така, в смисъл ако е ЕТФ цена на дяла на може да стане отрицателна,, говоря за шорт ЕТФ
                  Загубата винаги е ограничена. До размера на акаунта.

                  Коментар


                  • Само за информация, има ли някаква специфика на 3хЕТФ, освен че 1 % индекс мърдане са 3 % мърдане на ЕТФ-а?

                    Тъй като са ЕТФ, загубата не може да е неограничена , нали така, в смисъл ако е ЕТФ цена на дяла на може да стане отрицателна,, говоря за шорт ЕТФ

                    Коментар


                    • Сега Германия освен с тарамбуки ще се напълни и с още няколко милиона феса....да им е честито безвизов режим с Реджепа
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Как предлагаш да се процедира с Турция?

                        Коментар


                        • Тая работа с глупостите на Меркел...

                          Тая работа с глупостите на Меркел...няма да доведе до хубав краи помнете ми думите.


                          Как се позволява на една държава да изнудва по този долен и елементарен начин уж демократична Европа, Турция първо пуска мигрантите от всякъде през своите граници да дойдат в Европа...след това ще иска първо 3 после 6 милярда евро...да прибира и то част от тях...на всичкото отгоре да и махнат визите за ЕС за след два месеца...точно в положение в което ако въобще можем да говорим за Демокрация където и да е...Ердоган погазва всякакви писани и неписани правила във вътрешната си и външна политика и вместо санкции да му наложат...те му правят свирки.

                          Първо Меркел пусна мигрантите...после кара всички да плащат за това в кеш...

                          Ако само част от това...полицията да затвори опозиционни медии и да вкарва в затвора журналисти за ...представете си ...за ОБИДА на ЕРДОГАН !!! или за разследване на престъпленията на правителството ...ако само една десета от това се случи в Русия...по такъв начин ще реват до бога....за демокрация.
                          И Когато във същия момент когато всички са против Путин щото е диктатор..и в същото време правят свирки на Ердоган ...и си затварят очите пред корупцията и тоталната липса на контрол върху средствата които дават на Украйна и то при полжение че от икономическа гледна точка на Европа не би трябвало да и пука за Турция и за Украйна защото те не са пазар за европа...а най големия пазар е Русия...дори 4 годишната ми дъщеря ще разбере че нещата са изключително гнили.

                          Както казах преди една година...ако има криза в света то тя ще тръгне от Европа.
                          Аз лични не бих купил и една акция на европейска компания към момента.

                          Коментар


                          • Как ще си го губя....

                            Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                            Повечето от нас са с портфейли, които за теб са джобни пари, и се чудя защо си губиш веремето тук
                            Как ще си го губя....?
                            Ако успееш да промениш някой...за добро не си живял напразно.

                            Парите се губят,печелят и харчат...те са преходни....те имат значение само когато ги нямаш в достатъчно количество.
                            Когато ги има...разбираш че те не са най важното нещо автоматично. Аз съм нямал и съм ги имал и не съм забравил.

                            А аз имам много свободно време....и това че пиша защото мисля че имам какво да кажа не смятам че е загуба на време.

                            Коментар


                            • Вчера Технологиите

                              Вчера Технологиите паднаха...оня ден се вдигнаха...днес пак се вдигнаха докато останалия пазар пада ....абсолютно фундаментално.

                              Ако не разбирате че ви ебът....е ужасно....
                              Поне като ви ебът...да се кефите на удоволствието...тъй и тъй няма как да спрат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                При инвестирането е най-важно...да не губиш пари а да ги увеличаваш...
                                Мисля, че с това изчерпа темата

                                Коментар

                                Working...
                                X