IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Ако си сток пикър принципно трябва да купуваш пазарни лидери. Малките най-вероятно ще ги изядат големите. Чрез takeover имам предвид. А ако не - с други средства
    В бизнеса, както и в природата обикновено бързият изяжда бавният а не големия малкия
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
      Alonso аз съм забелязал че когато сектора расте повечето компании растът не само една а другите губещи
      Може ли дадеш пример?
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Искаш да кажеш че ако смяташ, че биотехнологиите ще растат, и си отделил за това 100 лева ще си купиш топ 10 компаниите с равен дял по 10 лева всяка. Това не ми е по вкуса. Я си представи че 11-тата вземе че открие нещо и закопае предните 10. Дори и някоя от 10-те едва ли ще постигнеш кой знае каква възвръщаемост. В конкурентна среда когато един дърпа напред, обикновено конкурентите му страдат. Едно е да си купиш 2000-та гугъл, съвсем друго е да си купиш гугъл и още 20 други търсачки в равни количества Лидери в сектора казвш. Ми че то нокия, шарп, яхо, лемън бяха лидери в секторите си а виж докъде я докараха? Гледам сега пак са на мода хеджфондовете с 50% къси и 50% дълги. Правят някакви мижави доходности и ако акциите вземат че се качат с примерно 100% не казват че това си е реално 100% пропуснати ползи или реално са донесли 50% загуба на клиентите си.
        Ако си сток пикър принципно трябва да купуваш пазарни лидери. Малките най-вероятно ще ги изядат големите. Чрез takeover имам предвид. А ако не - с други средства

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          И аз не съм и за това търсу първо сектори които ще растят по-бързо от икономиките в дългосрочен план с почти 100% сигурност. Това не е толкова трудно да се намери. И след това търся компании които да са между лидери в секторите си. И като завърти човек колелото и се получават три сектора които със сигурност в дългосрочен план ще бият растежа на световното БВП. Финанси, софтуер и фармация. И още няколко които има сериозен шанс да се представят по-добре но далеч не е толкова сигурно. Търговия, транспорт, отделни ресурси като лития, поташа, потребителски стоки с високо присъствие на развиващи се пазари. И аз и това отигравам. И от време на време нещо, което едва ли ще има голям растеж, но пък пазара го е забил в земята прекалено.

          От трите сигурни, според мен, победители само в софтуера нямам инвестиции - там нещата стават прекалено бързо и не ме кефят. Останалите два сектора са ми 2/3 от портфейла. И си ги държа с години и в общия случай ги увеличавам като паднат и ги намалявам пак до 2/3 като скочат. Никаква особена философия.
          Аз също съм много силно overweight финансовия сектор, който ми е 35% от портфейла, от тях половината са банки. Според мене банките са добър средносрочен залог, но в по-дълъг план не е ясно дали и този бизнес няма да го изяде софтуеърът. Не че банките ще изчезнат, но може да се превърнат в utilities с ниски печалби и цялата по-интересна дейност да се върши от технологични компании.

          Сега, банките не са глупави и по-динамичните от тях започват леко да заприличват на технологични/софтуеърни компании. Но не е ясно как точно ще се промени пейзажът. ВЧТ и дилърите-псиборги са само една малка част от тази тенденция. Сега се появяват софтуеърни финансови съветници, софтуеърни мениджъри на активи, секторът на плащанията е супер динамичен. Има един куп market entrants, които ядът от паницата, която едно време беше резервирана за банките.
          Last edited by Misho ILIEV; 12.03.2016, 19:41.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
            Според мен да мислиш как някой би се опитал да манипулира пазара в определен срок може само да ти даде предимство.
            Ако приемем за удобство, че търгуваме само двамата, вероятно би имало смисъл да си надничаме в картите и да предполагаме кой какво прави и защо го прави. В случая не е така и съм почти убеден, че всеки опит да се калкулират съвкупните манипулации (действия) на една камара хора и ВЧТ почти сигурно ще доведе до параноидна шизофрения с лек шафранов привкус на конспирация.

            Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
            А ако си затвориш очите и кажеш - не може да се предвиди със сигурност няма да ти донесе нищо
            Ако това да си необременен от фантазии и да имаш ясна и точна преценка е нищо, значи си прав.

            Коментар


            • Ravnovesie a в тези сектори компании ли или etf и по колко компании евентуално
              Alonso аз съм забелязал че когато сектора расте повечето компании растът не само една а другите губещи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                И аз не съм и за това търсу първо сектори които ще растят по-бързо от икономиките в дългосрочен план с почти 100% сигурност. Това не е толкова трудно да се намери. И след това търся компании които да са между лидери в секторите си. И като завърти човек колелото и се получават три сектора които със сигурност в дългосрочен план ще бият растежа на световното БВП. Финанси, софтуер и фармация. И още няколко които има сериозен шанс да се представят по-добре но далеч не е толкова сигурно. Търговия, транспорт, отделни ресурси като лития, поташа, потребителски стоки с високо присъствие на развиващи се пазари. И аз и това отигравам. И от време на време нещо, което едва ли ще има голям растеж, но пък пазара го е забил в земята прекалено.

                От трите сигурни, според мен, победители само в софтуера нямам инвестиции - там нещата стават прекалено бързо и не ме кефят. Останалите два сектора са ми 2/3 от портфейла. И си ги държа с години и в общия случай ги увеличавам като паднат и ги намалявам пак до 2/3 като скочат. Никаква особена философия.
                Искаш да кажеш че ако смяташ, че биотехнологиите ще растат, и си отделил за това 100 лева ще си купиш топ 10 компаниите с равен дял по 10 лева всяка. Това не ми е по вкуса. Я си представи че 11-тата вземе че открие нещо и закопае предните 10. Дори и някоя от 10-те едва ли ще постигнеш кой знае каква възвръщаемост. В конкурентна среда когато един дърпа напред, обикновено конкурентите му страдат. Едно е да си купиш 2000-та гугъл, съвсем друго е да си купиш гугъл и още 20 други търсачки в равни количества Лидери в сектора казвш. Ми че то нокия, шарп, яхо, лемън бяха лидери в секторите си а виж докъде я докараха? Гледам сега пак са на мода хеджфондовете с 50% къси и 50% дълги. Правят някакви мижави доходности и ако акциите вземат че се качат с примерно 100% не казват че това си е реално 100% пропуснати ползи или реално са донесли 50% загуба на клиентите си.
                Last edited by Alonso; 12.03.2016, 19:28.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Ееее, аз да не съм комарджия. Търся нисък риск, комбиниран с голям потенциал за печалба. Дет се вика да вкарам 30% дето да ми се утроят за да постигна прилична възвръщаемост. Иначе по-добре да си харча парте. Няма да живеем с орлите я. Това с половиният процент не мога да го разбера. Ако ще си играя така трябва да открия 200 позиции. То аз една не мога да открия а ти 200
                  И аз не съм и за това търсу първо сектори които ще растят по-бързо от икономиките в дългосрочен план с почти 100% сигурност. Това не е толкова трудно да се намери. И след това търся компании които да са между лидери в секторите си. И като завърти човек колелото и се получават три сектора които със сигурност в дългосрочен план ще бият растежа на световното БВП. Финанси, софтуер и фармация. И още няколко които има сериозен шанс да се представят по-добре но далеч не е толкова сигурно. Търговия, транспорт, отделни ресурси като лития, поташа, потребителски стоки с високо присъствие на развиващи се пазари. И аз и това отигравам. И от време на време нещо, което едва ли ще има голям растеж, но пък пазара го е забил в земята прекалено.

                  От трите сигурни, според мен, победители само в софтуера нямам инвестиции - там нещата стават прекалено бързо и не ме кефят. Останалите два сектора са ми 2/3 от портфейла. И си ги държа с години и в общия случай ги увеличавам като паднат и ги намалявам пак до 2/3 като скочат. Никаква особена философия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Е аз не мога да ви разбера начина на търговия. Като искате спекула с големи залози и висок риск за къв ви е да се занимавате с отделни компании. Вкарвате парите кеш някъде където ви дават да играет със сфд та и блъскате сфд та на СП или на дакс така че общата отворена позиция да ви отговаря на риска спрямо пазара който искате да поемете. Или пък търгувате X2 и по X3 етф ако не искате да плащате лихви по сфд тата.
                    Ееее, аз да не съм комарджия. Търся нисък риск, комбиниран с голям потенциал за печалба. Дет се вика да вкарам 30% дето да ми се утроят за да постигна прилична възвръщаемост. Иначе по-добре да си харча парте. Няма да живеем с орлите я. Това с половиният процент не мога да го разбера. Ако ще си играя така трябва да открия 200 позиции. То аз една не мога да открия а ти 200
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                      Ами тъй де - компании се купуват за дългосрочно държане - не за кратка спекула. Идеята е че вярваш че даден отрасъл ще се представя по-добре от икономиката, а дадена компания ще се представя по-добре от отрасъла си. Но за всичко това трябват няколко години да се случи в които човек просто трябва да си седи на ръцете.

                      Ако иска бърза търговия сфд та върху индекси вършат идеална работа. Ниски или никакви комисионни, волатилен пазар, добра дивидентна доходност доста често покриваща лихвите по сфд то - цъка човек през седмица две входове и изходи и не се занимава да търси компании и да прави портфейли.
                      А бе ти си добър човек,ама малко си тегав!!!Ми слагай после в компаниите!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                        Това вече е конкретика!!!

                        Ами тъй де - компании се купуват за дългосрочно държане - не за кратка спекула. Идеята е че вярваш че даден отрасъл ще се представя по-добре от икономиката, а дадена компания ще се представя по-добре от отрасъла си. Но за всичко това трябват няколко години да се случи в които човек просто трябва да си седи на ръцете.

                        Ако иска бърза търговия сфд та върху индекси вършат идеална работа. Ниски или никакви комисионни, волатилен пазар, добра дивидентна доходност доста често покриваща лихвите по сфд то - цъка човек през седмица две входове и изходи и не се занимава да търси компании и да прави портфейли.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Е аз не мога да ви разбера начина на търговия. Като искате спекула с големи залози и висок риск за къв ви е да се занимавате с отделни компании. Вкарвате парите кеш някъде където ви дават да играет със сфд та и блъскате сфд та на СП или на дакс така че общата отворена позиция да ви отговаря на риска спрямо пазара който искате да поемете. Или пък търгувате X2 и по X3 етф ако не искате да плащате лихви по сфд тата.
                          Това вече е конкретика!!!

                          Коментар


                          • Е аз не мога да ви разбера начина на търговия. Като искате спекула с големи залози и висок риск за къв ви е да се занимавате с отделни компании. Вкарвате парите кеш някъде където ви дават да играет със сфд та и блъскате сфд та на СП или на дакс така че общата отворена позиция да ви отговаря на риска спрямо пазара който искате да поемете. Или пък търгувате X2 и по X3 етф ако не искате да плащате лихви по сфд тата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Аз забелязах че много хора вкарват твърде много в една позиция и зато спрях да давам конкретни компании. Аз предпочитам малки залози в много компании с висок риск, пред големи залози в малко на брой компании със среден риск. Не съм забелязъл някой да се кефи на нискорискови компании то не че и има смисъл. Ако иска човек по нисък риск по-добре да набута в няколко етф пред това да си купува нискорискови компании.
                              Или да си купи застраховка живот!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Е то аз съм този някой Ако не набутам поне 20% въобще не виждам за какво да се разправям. Иначе то всеки си има глава на раменете да си преценя. Прекалено много теория вкарваме във форума. Това аз лично не виждам каква е файдата. Много по-полезно би било ако се обсъждаха конкретни компании или конкретни стратегии. Иначе мяза на училище.
                                Аз забелязах че много хора вкарват твърде много в една позиция и зато спрях да давам конкретни компании. Аз предпочитам малки залози в много компании с висок риск, пред големи залози в малко на брой компании със среден риск. Не съм забелязъл някой да се кефи на нискорискови компании то не че и има смисъл. Ако иска човек по нисък риск по-добре да набута в няколко етф пред това да си купува нискорискови компании.

                                Коментар

                                Working...
                                X