IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Зависи на кой пазар и по кое време. Това е и най-трудното за нацелване. Убеден съм, че тези същите бизнеси за които говори Алонсо в момента са доста по-тегави, но някъде другаде чакат добри възможности. С годините българският пазар се насища и става все по-конкурентен, но все още е по-лесен от западният.
    Не знам кой е по-лесен пазар. На западния не съм бил ама като съм ходил и съм гледал опашки за хамбъргери по 15 евро и спане в най-голяата мзерия за 200 евро съм се замислял много. Тук проблема е че няма толкова богати клиенти колкото на запад, но ако се загледаш абсолютно винаги е имало хора които са правели много пари. Дори и в най-голямата криза. Ето вземи примера от 2009-та. Масово се твърдеше че нищо не върви и т.н. Ами ако не беше тази криза как да купуваш Свилоза на лев и да направиш едни пари по 5. Затова е важно да вярваш че е възможно. Ако не вярваше щеше да си седиш в разни компании дето не им мърдат цените защото били стабилни и могъщи. Нищо че историята е доказала много пъти че тази стабилност е измамна и като процент колкото фалират нестабилните и немогъщите точно толкова фалират и стабилните и могъщите
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Това не знам дали е вярно. Почти съм сигурен че не е вярно защото аз които познавам няма повече от 10% фалирали. Ама добре да предположим че е вярно. Аз никога не бих се изразил така. Щях да кажа че 10% са успели и щях да гледам да съм от тях.
      Някой си макдоналдс навремето продавал сандвичи и докъде стигнал. Някакви си хора забъркали някаква си напитка кока кола и те взели че успели и т.н Ако човек не вярва няма как да рискува а ако не рискува няма как да спечели. Сега разбирам за какво пишеше Ив че вярата е всичко. Тази вяра е може би най-важното условие за успех. Ето ти не вярваш че има 50% доходност. Ами всички тези забогатели от нулата? Аз познавам доста такива хора. Как са я постигнали тази доходност?
      Важното е да имаш качества и късмет(без него не може). Вярата е съпътсваш елемент, тя има основно отношение към силата на духа, а той от своя страна изгражда личноста, в не по-малка степен от интелекта!

      Интелект без дух е като дух без интелект! За да осъществиш, това което имаш в главата, си трябва силно сърце, което да бие в гърдите!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Над 90% от нововъзникващите бизнеси фалират в рамките на две години.
        Това не знам дали е вярно. Почти съм сигурен че не е вярно защото аз които познавам няма повече от 10% фалирали. Ама добре да предположим че е вярно. Аз никога не бих се изразил така. Щях да кажа че 10% са успели и щях да гледам да съм от тях.
        Някой си макдоналдс навремето продавал сандвичи и докъде стигнал. Някакви си хора забъркали някаква си напитка кока кола и те взели че успели и т.н Ако човек не вярва няма как да рискува а ако не рискува няма как да спечели. Сега разбирам за какво пишеше Ив че вярата е всичко. Тази вяра е може би най-важното условие за успех. Ето ти не вярваш че има 50% доходност. Ами всички тези забогатели от нулата? Аз познавам доста такива хора. Как са я постигнали тази доходност?
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Над 90% от нововъзникващите бизнеси фалират в рамките на две години.
          Зависи на кой пазар и по кое време. Това е и най-трудното за нацелване. Убеден съм, че тези същите бизнеси за които говори Алонсо в момента са доста по-тегави, но някъде другаде чакат добри възможности. С годините българският пазар се насища и става все по-конкурентен, но все още е по-лесен от западният.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Или пък просто следи трейдовете на Ники във форума.

            Аз това казвам, ако съм сигурен, че няма да спреш да пишеш във форума - напускам работа веднага
            За какво ти е форума. Давай му един милион и до края на годината ще ги направи поне 4. Ще ти вземе 500к комисион ама какво ти пука. Пак три и половина ще имаш
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
              Вероятни разпродажби/може би дори до 50/, успокоение и възстановяване до вчерашните нива. И всичко това до края на месеца, тези не ми се държат повече от седмица-две.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Malka Boza Разгледай мнение
                Bi pomognalo da ni objasnish glednata si tochka
                Вероятни разпродажби/може би дори до 50/, успокоение и възстановяване до вчерашните нива. И всичко това до края на месеца, тези не ми се държат повече от седмица-две.

                Коментар


                • zasto?

                  Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  Днес май ще влизам във Валеант
                  Bi pomognalo da ni objasnish glednata si tochka

                  Коментар


                  • Днес май ще влизам във Валеант

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                      освен ако не е специалист по индустриални метали
                      Или пък просто следи трейдовете на Ники във форума.

                      Аз това казвам, ако съм сигурен, че няма да спреш да пишеш във форума - напускам работа веднага

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Правел съм и бизнескойто съм избивал за 3 месеца. И това като се има предвид че не съм много умен. Просто съм рискувал защото съм осъзнал че и да рискувам и да не рискувам все тая.
                        Защо пиша всичко това?
                        Опитвам се да ви убедя, че трябва да търсите пъти а не проценти. Тези компании които обсъждате тук трудно могат да направят пъти според мен.
                        Над 90% от нововъзникващите бизнеси фалират в рамките на две години.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Тази сметка e вярна при положение, че той спестява в продължение само на една година и после спре да добавя спестявания в портфейла си. Иначе ще стане мултимилионер на 40 г.

                          Друг въпрос е, че 50% ежегодна доходност е научна фантастика.
                          освен ако не е специалист по индустриални метали

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            - Ако младеж на 25 почне да спестява 1200 евро на месец и ги инвестира пак на 50%, то на 40 той ще притежава около 4 милиона долара.
                            Тази сметка e вярна при положение, че той спестява в продължение само на една година и после спре да добавя спестявания в портфейла си. Иначе ще стане мултимилионер на 40 г.

                            Друг въпрос е, че 50% ежегодна доходност е научна фантастика.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Биотехнологиите наистина не са прости. Но виж, че хората във форума предпочитат ИББ, защото големите са по-силно представени. Предполага се, че Гилиъд ще купят малките, но обещаващи биотек компании.

                              А иначе ако един 25 годишен младеж спестява $100 на месец и ги слага в СиП, като стане на 65 години ще има $1.1 милиона. Т.е. сток пикърството е безкрайно сложна работа. А същевременно има много прост метод.

                              Ако си на 40г. и чак тогава започнеш да инвестираш за пенсия, за да направиш $1.1 милиона на 65 г. трябва да спестяваш $800 месечно.


                              Преди 350г. индианците продали Манхатън на белите хора за 24 долара. Обикновено се казва, че белите изиграли червените. Но ако индианците бяха инвестирали тези $24 в СиП с неговата средно-годишна доходност от 8%, капитализацията за 350г. щеше да превърне 24-те долара в около 10 трилиона долара, което е повече от цената на всички имоти в Манхатън. (Верно, СиП тогава не е имало.)
                              Наистина много добър пример. Понеже аз много обичам да си играя с числата, ще се опитам да обясня защо този начин на мислене е грешен.
                              24-те долара днесщяха да са към 12 трилиона. Вярно е. Ако обаче индианците бяха дали под наем манхатън за 2.4 долара на година и реинвестираха пак на 10%, до момента щяха да притежават 737 трилиона долара плюс самият манхатън.
                              За другият ти пример.
                              - Ако младеж на 25 почне да спестява 100 евро на месец, при 8% годишна доходност на 40 ще притежава около 35 000 евро.С тези пари не може да си купи и един свестен апартамент сега. По съвпадение точно преди 15 години аз си купих за 15 000 евро тристаен на пъпа на Варна, който 2007-ма продох за 130 000 а днес струва около 75 000. Да не говорим че на младежа задачата му става сложна защото трябва хем да спестява хем да плаща наем.
                              - Ако младеж на 25 инвестира спестявания от 1200 евро на 50% доходност, то на 40 той ще притежава 525 000 евро.
                              - Ако младеж на 25 почне да спестява 1200 евро на месец и ги инвестира пак на 50%, то на 40 той ще притежава около 4 милиона долара.
                              Затова аз смея да твърдя, че спестяването е мислене на беден човек. Имаме една хубава приказка по този въпрос: Икономията е майка на мизерията. Или дето викаше Иво Сиромахов: бедни сме защото сме прости а не обратното.
                              Обърнете внимание, че тук примерите са с 8% доходност, която също е свързаа с поемането на риск. Най-малкото в един момент цифрите излизат извън гарантираните депозити от 100 000 евро.
                              Какъв е извода?
                              Според теорията на хаоса рискът винаги съществува. Най-малкото риска да умрем така или иначе го носим всеки божи ден. Това че ще умрем на всичкото отгоре е не само риск. Това е 100% сигурно. Разполагаме с едно време, което време на всичкото отгоре не знаем точно колко е. Това ни е целият капитал.
                              Ако сте съгласни че риска винаги го носим със себе си, излиза че ние така или иначе рискуваме да загубим всичко. Щом можем да загубим всичко и не можем да се застраховаме от това, следва, че единственото което можем да променим евентуалната печалба. От това пък следва че трябва да търсим единствено големите печалби. Да търсим тази според някои недостижима 50% доходност. А 50% са си напълно постижими защото аз съм го правил десетки пъти. Правил съм еднократни сделки на 50 пъти печалба. Правел съм и бизнескойто съм избивал за 3 месеца. И това като се има предвид че не съм много умен. Просто съм рискувал защото съм осъзнал че и да рискувам и да не рискувам все тая.
                              Защо пиша всичко това?
                              Опитвам се да ви убедя, че трябва да търсите пъти а не проценти. Тези компании които обсъждате тук трудно могат да направят пъти според мен.
                              Last edited by Alonso; 15.03.2016, 11:44.
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Мерцедес е предимно за пенсионери
                                Ето вариант за ранно пенсиониране.

                                Коментар

                                Working...
                                X