IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
    От десетина дена чета само за кризата 2008,всички които я прозряха са на мнение че ако при нея фалираха банките ,при следващата която е неизбежна ще фалират правителствата,може да стане 2016,2020,2025 година ,най-сигурното е че ще стане.Проклетите голдмани и всички от банкерското котило ще крепят пазарите,но няма да могат да вдигнат на крака реалната икономика и това ще ги повлече в пропаста,и ако 2008 имаше кой да спаси банките и златото достигна само до 1911$ сега няма кой да спаси правителствата ,най-добрия хедж срещу това което идва е златото
    За съжаление и аз разсъждавам точно като теб. В главата ми все се въртят разни апокалиптични сценарии и за жалост не виждам как могат да бъдат избегнати. Само не разбирам защо точно злато? Примерно земята няма ли да свърши същата работа? Освен всичко съм чел / не съм сигурен дали е вярно ама ми се ще да е вярно /, че при хиперинфлация акциите много падат защото хората ги възприемат като финансови активи и бързат да ги чистят и да купуват "реални" активи.

    Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
    Много малко хора са снлонни да платят цената-личното време,затова и малко успяват
    Да. Точно това имах предвид и аз. Просто като направи едни кинти човек го домързява. Пак иска да прави кинти ама ако може без да се труди и затова не му се получават вече предишните успехи.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
      не сметам (аz ли4но), 4е не тарса големи движениа. но ти имас раzли4на структура на портфелиа. както и на други места сам писал аz имам три портфолиа

      1) фундаментално с хориzонт 5/10 години. тук ребалансирам редко, 1 пат в годината. него дори не го дискутирам zастото не виждам смисал
      2) хибридно, което поема пе4алби от спекулатвното ми и което тарси пе4алба от 10/15% на година (convertible bonds, equity bonds, cat bonds, structured products, coco bonds, neutral funds, leveraged ETFs)
      3) силни спекулатовно портфолио, кеото цели да иzполzа аномалии на паzар с висок leverage (options, warrants, etc.). това портфоли се баzира, дори и краткосро4но, на психологи4ески аномалии (стадни трендове, spikes при earnings etc.). вси4ки пе4алби отиват в 2). цел 100/300%. отделно има по комплексни стратеги които да генерират неутралност ( посоката не е важна, просто таргувас ниска/висока волатилност)

      таке 4е каква пе4алба искас zависи от риск профила и от целите. zатова не харесвам да бада слаган в категориате дие треидар итн. сметам 4е един инвеститор требва да дефинра целите си и профила си. имам 2 прители, с които трагуваме 4есто. вси4ки специфицираме целта и риска и така ресаваме.

      и на други места сам каzал: наи динами4но е портфолио 3). zатова писа и zа него.

      Жалко защото мен само номер едно ме интересува.
      Предполагам доходността си я правиш от номерата 2 и 3 ама аз явно за там съм прекалено стар и прекалено тъп
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Надявам се че темата те интересува а не ми отговаряш просто от учтивост. Може би не си разбрал тезата ми. Аз не коментирам 10 или 15 поредни години 50% доходност а само три еднократни врътки през 50% в рамките на общо 25 години, което всъщност се равнява на 25 годишна стабилна доходност от 5%. Твърдя че е много по лесно и сигурно човек да намери три такива сделки вместо да носи риска 25 години да разчита на "сигурните" 5%. Когато знаеш че имаш 25 години си доста спокоен ако в момента не виждаш възможности за търговия във всеки един момент.
        Относно дали е възможно или не, дали почти никой не може да го постигне. Аз смятам че почти всеки може но не иска, но това е отделен въпрос. Няма малко или много бременна. Ти сам даде пример с дюнерите. Отваряш дюнер и ако се избива за две години на всеки две години правиш нов дюнер. Въпроса е че Е възможно и ако човек вярва че е възможно значи може да го постигне. Стига да е готов да си плати цената разбира се
        Много малко хора са склонни да платят цената-личното време,затова и малко успяват
        Last edited by Hermes73; 16.03.2016, 22:13.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Профит марджина или марк-ъп-а може да е 50% без да има растеж на печалбата. Въпросът е как да се увеличава печалбата с 50% всяка година така че след 10г. печалбата да е 57.6 пъти по-голяма в сравнение с базовия период. Или 437.9х след 15 години. Мисля, че е ясно, че това почти никой не може да го постигне.
          Надявам се че темата те интересува а не ми отговаряш просто от учтивост. Може би не си разбрал тезата ми. Аз не коментирам 10 или 15 поредни години 50% доходност а само три еднократни врътки през 50% в рамките на общо 25 години, което всъщност се равнява на 25 годишна стабилна доходност от 5%. Твърдя че е много по лесно и сигурно човек да намери три такива сделки вместо да носи риска 25 години да разчита на "сигурните" 5%. Когато знаеш че имаш 25 години си доста спокоен ако в момента не виждаш възможности за търговия във всеки един момент.
          Относно дали е възможно или не, дали почти никой не може да го постигне. Аз смятам че почти всеки може но не иска, но това е отделен въпрос. Няма малко или много бременна. Ти сам даде пример с дюнерите. Отваряш дюнер и ако се избива за две години на всеки две години правиш нов дюнер. Въпроса е че Е възможно и ако човек вярва че е възможно значи може да го постигне. Стига да е готов да си плати цената разбира се
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Мисля че който заложи на едно умерено повишение на петрола до към 50-55$ в близкия месец ще спечели,Джуджето не случайно напусна Сирия

            Коментар


            • Как щяха да ме прецакат за малко

              Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              close short MNG - 9.74% profit
              Как щяха да ме прецакат за малко....5% нагоре като затворих ))

              Коментар


              • Short X 15.64

                Коментар


                • Short 100K EUR

                  Short 100K EUR

                  Общо имам 600 К - 1.1129

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                    Съгласен съм, но правителствата ще се спасят като печатат, печатат като луди, друго спасение няма.
                    Виж за тези в Еврозоната не знам, там понеже има много интереси, може и и да има фалирали.
                    Аз съм съгласен,но достатачно е да видим една Гърция там агонията се задълбочава,рано или късно гражданските бунтове ще я преварнат в държава от третия свят,Испания и Италия са следващите по подобие на Гърция, не е случайно че износа на Китай пада и суровините са сринати,просто търсенето на стоки намалява от ден на ден,дефлацията чука на вратат и какво означава тя най-добре знаят японците-преди 26 години Никеий е 38 000 във върха си сега крета около 17 000

                    Коментар


                    • Това движение го гледахме Септември

                      Това движение го гледахме Септември, сега да видим каква е играта.

                      Дали някой ще е изненадан или движението ще е логичното.

                      Коментар


                      • Китайците гледам пак ще напълнят резерва

                        Китайците гледам пак ще напълнят резерва

                        Коментар


                        • Short X 15.57

                          Коментар


                          • Засега съм доволен

                            Засега съм доволен само че не затвотих WYNN и LVS )))

                            Как се пуска анкета?

                            Да видим колко са биците и колко мечките?

                            Коментар


                            • Short X @ 15.40

                              Коментар


                              • Short X @1 5.33

                                Коментар

                                Working...
                                X