IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Long Lufthansa 14.36

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Като си представиш че всяка година има поне 50 "сигурни" врътки, значи за 10 години са 500.
      Ако беше наистина така, досега всички тука щяхме да сме мултимилиардери

      Коментар


      • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
        damn. много рано
        Според мен навреме. И аз продадох точно преди това. Не вярвям да отиде директно на 106, ЯЦБ ще направи интервенция. Мисля, че те бяха преди малко. Все пак това за тях си е уникално фиаско, след като въведаха НИРП. За Драги да не споменавам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          според мен в момента инвестирането трябва да е на хартия ...
          пишете в един тефтер какво и защо бихте си купили
          и пазарувате след 1-2-3 години с 50% надолу..минимум..

          аз не съм почнал да си правя списък с компании дето са читави, плащат дивиденти и имат шанс да оцелеят в торнадото което ни чака покрай държавните дългове.
          приемам предложения за 5 до 10 компании, които си струва да се притежават
          храна, енергия, добивни, медицина, ит
          За първото, чул те Господ...и колкото по скоро- толкова по добре.
          Макар аз да не вярвам че има шанс повече от - 30% да видим - ма и те не са зле.

          Бих перефразирал въпроса ти към останалите.
          Ако абсолютно всичко падне с 30% от нивата си към момента какво стойностно и качествено бихте си купили, т.е. какъв портфейл бихте имали ?
          Чакаме конкретни идеи, а не празнословия за ВЧТ и т.н. !

          Аз лично към момента мисля при такъв вариант да имам само 4 позиции - HQH, Gild, NSU, Атера.
          Като 40% бих сложил в HQH, a по 15-20 - в останалите 3.

          Коментар


          • Още малко спам.

            Сутринта попаднах на това:
            http://nauka.offnews.bg/news/Novini_...ajn_40550.html
            Колко много истини има ако се отнася до инвестирането не мислите ли?
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Щото от както си жив...такова евтино няма.
              Ще си позволя да те цитирм:
              Вярата е всичко !! Мислите пораждат действия, действията характеера а характера успеха.
              Щом вярваш че такова нещо няма значи няма. Ако вярваш че има значи има
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • според мен в момента инвестирането трябва да е на хартия ...
                пишете в един тефтер какво и защо бихте си купили
                и пазарувате след 1-2-3 години с 50% надолу..минимум..
                аз не съм почнал да си правя списък с компании дето са читави, плащат дивиденти и имат шанс да оцелеят в торнадото което ни чака покрай държавните дългове.
                приемам предложения за 5 до 10 компании, които си струва да се притежават
                храна, енергия, добивни, медицина, ит
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Окей

                  Въпросът е три пъти по 50% за 25г. по-лесно/по-малко рисковано ли е от 5% годишна капитализация за 25г?

                  За мене отговорът е очевидно не, защото при тези три "врътки" трябва да вкараш целия капитал. А няма как да си абсолютно сигурен, че ще направиш тези 50%. Можеш и лошо да се издъниш.

                  Иначе идеята да се купуват неща, които с голяма вероятност очакваш да скочат с 50% (в следващите 12-24 месеца, да речем) ми харесва много. Аз затова не съм в индекси. Защото мисля, че мога да го правя с част от портфейла ми.

                  Но защо някой, който (си мисли, че) може да намира такива "врътки" ще го прави само три пъти за 25г. Тези врътки са си рисковани и човек трябва да прави по няколко, за да е сигурен, че ако една се издъни, портфейлът пак ще расте от другите.

                  За мене една такава врътка беше Фолксфаген миналия септември. Но нещата могат да се издънят там. Също и ВАС ми е такава врътка с много по-малък риск.
                  Ако купуваш освен растежа и някаква стойност е малък шанса да се издъниш. Във фолксваген и ВАС ми е трудно да видя стойност / може и да има/ Прав си за рисковете които говориш, но помисли пак за последните 25 години. Това 25 години са 1991-2016. Бая време е това. Колко сигурни и могъщо компании отидоха в небитието за това време и колко сигурни врътки за по 50% имаше. Като си представиш че всяка година има поне 50 "сигурни" врътки, значи за 10 години са 500. Задачата е тези 500 да си избереш само 5 настина сигурни и всяка да я направиш с 20% от капитала си.Разбира се това какви са били последните 25 не значи че и следващите 25 ще бъдат такива. Но пък може и да значи. Де да знам. Жалко че го няма равният. Той ще знае
                  В заключение, шанса да се издъня го има винаги и не трябва да влиза в сметките. Тези дето са сигурни и те се дънят понякога
                  Last edited by Alonso; 17.03.2016, 15:03.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Чаках малко, ами LNKD? ))))

                    Ами Тесла? ....Ами GOPRO?....няма да ми стигнат символите да изброя всички...


                    И само да питам...относно "валю инвестирането" ами ако си се нахендрил на още по голяма схема? докато си мислиш за "валю инвестирането"?

                    Или си взел нещо без пари....ала Греъм/Бъфет теорията...? Щото от както си жив...такова евтино няма.
                    То да се нахедриш винаги е възможно дето се вика. Просто ако спазваш принципите на валю инвестирането наистина се иска голям талант да се нахендриш. Това си коментирахме с един приятел снощи. Растежа и другите неща са хубави, но точно валюто ти сваля много шанса да се нахендриш. А да НЕ се нахендря на мен ми е цел номер едно в инвестциите
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Чаках малко, ами LNKD? ))))

                      Ами Тесла? ....Ами GOPRO?....няма да ми стигнат символите да изброя всички...


                      И само да питам...относно "валю инвестирането" ами ако си се нахендрил на още по голяма схема? докато си мислиш за "валю инвестирането"?

                      Или си взел нещо без пари....ала Греъм/Бъфет теорията...? Щото от както си жив...такова евтино няма.
                      Ами SDRL +140% за един ден ...
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • единственот умно бе да се продаде Mondelez, които даржи zа да срестне margin calls on VRX

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          12 милиона...нямам представа не бях е следил до преди месец. Съмнява ме толкова малко но...може

                          Аз чух един друг слух вчера...че Акман имал купени путове за 1,5 пъти от позицията си...ако тези путове се изпълнят ( нямам идея кога е датата ) VRX ще скочи 50 % от сега. Ако е тоя петък играта ще е супер нагласена.
                          Ако Акман е продавал до като има путове нещата са ясни...ще изкара повече кинти от колкото загуби. И пак ще е в позиция.
                          hedge батки. нема да го пипнат

                          Коментар


                          • Чаках малко

                            Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Голям майтап ви казвам дето вика Лафазанов в комиците. То какво да се говори? То не е ли ясно? И после то на БФБ-то били лоши а другите били много убави. Какъв трябва да е извода от цялата работа? Моя извод който се потвържадава за незнам си кой път е да вярвам във валю инвестирането и да не се занимавам с избушеняци на каквито и да било пазари. Защото ако VRX не беше избушеняк щяха ли да могат да направят такава манипулация? Тези дето вярват в растежа и дълг/епдитда да се замислят много сериозно в какво вярват! Тези дето вярват в стабилни и могъщи компании и че това било безрисково тоже да се замислят много сериозно !
                            Чаках малко, ами LNKD? ))))

                            Ами Тесла? ....Ами GOPRO?....няма да ми стигнат символите да изброя всички...


                            И само да питам...относно "валю инвестирането" ами ако си се нахендрил на още по голяма схема? докато си мислиш за "валю инвестирането"?

                            Или си взел нещо без пари....ала Греъм/Бъфет теорията...? Щото от както си жив...такова евтино няма.
                            Last edited by Iv_max; 17.03.2016, 14:40.

                            Коментар


                            • Няма глоба

                              Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                              http://www.nasdaq.com/symbol/vrx/short-interest
                              Джелезни са ...
                              Ще разпише една кофа мастило, ще плати някаква глоба и ще му се размине ...може и филм да направят по случая
                              Няма глоба, той си има позиции...нормално е да има путове за хедж.

                              А какво да направи той че ърнинга е толкова зле...разбира се че ще продава. А той ако не знае какво ще стане на ърнинга ..аз ли да знам?

                              Коментар


                              • То тук какво го гледаш

                                Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                http://www.nasdaq.com/symbol/vrx/short-interest
                                Джелезни са ...
                                Ще разпише една кофа мастило, ще плати някаква глоба и ще му се размине ...може и филм да направят по случая
                                То тук какво го гледаш шорт интереса ...ако става на въпрос аз мога да взема данни от 2-3 дена.

                                Това е януари...от януари до сега са ги врътнали 10 пъти тези 12 милиона.

                                Коментар

                                Working...
                                X