IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Грешка, днес например ми отне точно 2 секунди да си купя 6дка земя.
    2/3 от земята ми е до...мишката

    Сумата де платих е приблизително 2 унции зло. Само че след 3 месеца аз ще взема >240лв от рента, освен ако не поскъпне земята 20% и реша че мога да мина и без рента та я селна...за 2 секунди.
    А ти какво ще вземеш от твоите 2 унции.. ?
    Може да си ги ближе ако иска, а ти твоята земя можеш само да я душиш... ама пак трябва да отидеш при нея - това не става само с кликаници на мишката.

    Ного обичам аромат на чернозем , особено април месец, страхотен е.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
      Златото много,много по-лесно може да се превърне в друг актив за разлика от земята,инак земята също е нелошо решение,със сигурност при криза ще е в пъти по-добре да си инвестирал в земя отколкото в банкови акции
      Грешка, днес например ми отне точно 2 секунди да си купя 6дка земя.
      2/3 от земята ми е до...мишката

      Сумата де платих е приблизително 2 унции зло. Само че след 3 месеца аз ще взема >240лв от рента, освен ако не поскъпне земята 20% и реша че мога да мина и без рента та я селна...за 2 секунди.
      А ти какво ще вземеш от твоите 2 унции.. ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
        Stops, unless you are very convinced like me with X
        аз влизам със символични суми ама днес не ми е ден...опитвам се да се уча на дейтрейдинг доколкото е възможно
        "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Тая компания днес я гледах. Дълговете и бях десетина пъти над СК. Голям ми е хикс как така е била над 200$.
          Аз като видях, че някои споменават немалък шанс за фалит, че pwc може да не им приеме отчета, и т.н. и реших, че няма как да не продължи да пада,
          влезнах на 32. на 34 ми изби стопа и довиждане

          Коментар


          • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
            реших да се правя и аз на дейтрейдър и гризнах дръвцето леко покрай валеант

            Човек кат не разбира нещо, не трябва да се захваща, ама докат не си изпатиш сам, не се научаваш
            Тая компания днес я гледах. Дълговете и бях десетина пъти над СК. Голям ми е хикс как така е била над 200$.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
              Stops, unless you are very convinced like me with X
              То аз имах стоп, ама поради голямата волатилност реших, че ще го сложа малко по-далеч и можеше да си спестя половината загуба,

              Коментар


              • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
                споко-случва се....и аз го изядох на дневна при Alcoa....ама то непосредствено преди сбирка на ФЕД не се търгува....
                Stops, unless you are very convinced like me with X

                Коментар


                • Допадна ми как Дау направи: "Пьяу !!!" със сто пункта за 3 минутки - дори бабата има попадения понякога, аферим на нея.

                  Хермесов - само че със земицата не можеш да бягаш...
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
                    реших да се правя и аз на дейтрейдър и гризнах дръвцето леко покрай валеант

                    Човек кат не разбира нещо, не трябва да се захваща, ама докат не си изпатиш сам, не се научаваш
                    споко-случва се....и аз го изядох на дневна при Alcoa....ама то непосредствено преди сбирка на ФЕД не се търгува....
                    "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                    Коментар


                    • реших да се правя и аз на дейтрейдър и гризнах дръвцето леко покрай валеант

                      Човек кат не разбира нещо, не трябва да се захваща, ама докат не си изпатиш сам, не се научаваш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        За съжаление и аз разсъждавам точно като теб. В главата ми все се въртят разни апокалиптични сценарии и за жалост не виждам как могат да бъдат избегнати. Само не разбирам защо точно злато? Примерно земята няма ли да свърши същата работа? Освен всичко съм чел / не съм сигурен дали е вярно ама ми се ще да е вярно /, че при хиперинфлация акциите много падат защото хората ги възприемат като финансови активи и бързат да ги чистят и да купуват "реални" активи.


                        Да. Точно това имах предвид и аз. Просто като направи едни кинти човек го домързява. Пак иска да прави кинти ама ако може без да се труди и затова не му се получават вече предишните успехи.
                        Златото много,много по-лесно може да се превърне в друг актив за разлика от земята,инак земята също е нелошо решение,със сигурност при криза ще е в пъти по-добре да си инвестирал в земя отколкото в банкови акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Интересно. Аз пък никога не съм намирал такива с 50% ама го казвам от учтивост 50. Досега все по 200-400% съм нацелвал. Предполагам че 50% не го броя за достатъчно сигурен потенциал и такива ги пропускам. Дето се вика почвам отдалеч зашото то с Мишо за 50% веднъж на 10 години не можем да се разберем а представи си ако му кажа примерно 100% и то веднъж на 2 години
                          +1
                          е по-добре си мълчи тогава
                          "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
                            +1
                            напълно си прав!!!иначе шансове за 50% на врътка са си напълно възможни и постижими и то за в пъти по кратък период.....аз като начинаещ инвеститор извън БГ съм имал възможността да постигна 2 пъти по 50% в рамките на 1 календарна година(през PBR-април 15-та и март 16-та) Според мен много по-трудното е да се намери компания,която да е здраво пребита от пазара но същевременно да има голям потенциал за растеж и да ти направи едни 500-1000% в рамките на няколко години
                            Интересно. Аз пък никога не съм намирал такива с 50% ама го казвам от учтивост 50. Досега все по 200-400% съм нацелвал. Предполагам че 50% не го броя за достатъчно сигурен потенциал и такива ги пропускам. Дето се вика почвам отдалеч зашото то с Мишо за 50% веднъж на 10 години не можем да се разберем а представи си ако му кажа примерно 100% и то веднъж на 2 години
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                              Мисля че който заложи на едно умерено повишение на петрола до към 50-55$ в близкия месец ще спечели,Джуджето не случайно напусна Сирия
                              Това и аз си го мисля тези дни. Дето се вика надолу кой знае колко няма къде да иде а има шанс за дабъл при петролните компании.
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                                Много малко хора са снлонни да платят цената-личното време,затова и малко успяват
                                +1
                                напълно си прав!!!иначе шансове за 50% на врътка са си напълно възможни и постижими и то за в пъти по кратък период.....аз като начинаещ инвеститор извън БГ съм имал възможността да постигна 2 пъти по 50% в рамките на 1 календарна година(през PBR-април 15-та и март 16-та) Според мен много по-трудното е да се намери компания,която да е здраво пребита от пазара но същевременно да има голям потенциал за растеж и да ти направи едни 500-1000% в рамките на няколко години
                                "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                                Коментар

                                Working...
                                X