IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тръмп преди 25 години

    Тръмп преди 25 години

    https://www.youtube.com/watch?v=MOKi5YeNtRI

    Коментар


    • Анализ...

      Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
      Ако някой се интересува повече от IT сектора - направих бърз анализ на няколко международни софтуерни фирми:

      Анализ на публични софтуерни компании с офиси в България

      По мое лично мнение фирмите в IT outsourcing сектора имат най-голям потенциал за растеж през следващите 3-5 години. След тях с най-голям потенциал са IT фирмите, които предлагат цялостни решения на бизнеса. Фирмите със собствени продукти също имат потенциал, но налагането на продукт на пазара е много по-трудна задача и съответно рискът от неуспех е по-голям.
      Анализ...много силно казано но...както и да е. Да кажем преглед на компаниите.

      Само не разбирам за къв ..... е тоя анализ - свързан с офисите в България. Предполагам нямаш пред вид пазара в България да повлияе на качеството на въпросните компании.

      Единственното, което ми беше "полезно" е че P/E под 1 е силно подценена компания...бях позабравил какво е това комапния с P/E под 1 ца )))

      Значи викаш...след 4 реда "анализ" ... на база на P/E и дивиденти...можем спокойно да прогнозираме какво ще прави акцията след 3-5 години.

      Кажи го на Мишо...той фундаменталиста...най много това го интересува...след 3-5 години какво ще стане.. )))))

      Това за училище ли ти трябва тоя анализ?


      Чакай, че прочетох и анализа ти за БФБ ))) Ей това вече е анализ...
      През януари разбрахме колко е паднал Софикс ... какво ще стане април..ще разберем - през май.


      За трети път редактирам този пост....не мога да се спра да чета "анализите ти " , верно много бързичко ги чета....а аз чета бавно по принцип...))

      В началото си помислих че си студент 1 курс в УНСС....после прочетох че се занимаваш профисионалнно с инвестиции...на БФБ.....хайде и това го предглътнах викам...забравил си кавичките на думата профисионално...ок, обаче като каза от 2006 година...сериозно ме претесни.... Това са 10 години бе пич...10 години...и май единственото което евентуално си разбрал...ама не осъзнал е значението на P/E (не че P/E има някакво значение като цяло) но това е друг въпрос.

      Прочетох, всичко което си написъл...трябваха ми 3-4 минути...но разсъжденията ти за ФОРЕКС са покъртителни....истинско четиво за начинаещ написано от начинаещ.
      Last edited by Iv_max; 20.03.2016, 03:23.

      Коментар


      • Ако някой се интересува повече от IT сектора - направих бърз анализ на няколко международни софтуерни фирми:

        Анализ на публични софтуерни компании с офиси в България

        По мое лично мнение фирмите в IT outsourcing сектора имат най-голям потенциал за растеж през следващите 3-5 години. След тях с най-голям потенциал са IT фирмите, които предлагат цялостни решения на бизнеса. Фирмите със собствени продукти също имат потенциал, но налагането на продукт на пазара е много по-трудна задача и съответно рискът от неуспех е по-голям.

        Коментар


        • Шорти тогава...

          Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Аз не коментирам Х а мартингейл схемите на Ники, така че не виждам какво общо има поста ти с моя пост който си цитирал. Ако те интересува мнението ми за Х, само като погледна това :
          Total Equity 2,436.00 3,799.00 3,348.00 3,477.00
          Total Liabilities & Shareholders' Equity 9,190.00 12,013.00 13,143.00 15,217.00
          и ми става ясно че това е тотален избушеняк и няма какво повече да се интересувам от него.
          После като погледна и това:
          Р/Е -
          и ми става ясно че не стига че е избушеняк ами е и балоняк.
          Пък аз си имам правило да не се занимавам с шитове, избушеняци и балоняци
          Шорти тогава...от такава търговия се печели най много))

          Шегувам се, не помня поста ти, може да си прав..няма значение.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Аз не коментирам Х а мартингейл схемите на Ники, така че не виждам какво общо има поста ти с моя пост който си цитирал. Ако те интересува мнението ми за Х, само като погледна това :
            Total Equity 2,436.00 3,799.00 3,348.00 3,477.00
            Total Liabilities & Shareholders' Equity 9,190.00 12,013.00 13,143.00 15,217.00
            и ми става ясно че това е тотален избушеняк и няма какво повече да се интересувам от него.
            После като погледна и това:
            Р/Е -
            и ми става ясно че не стига че е избушеняк ами е и балоняк.
            Пък аз си имам правило да не се занимавам с шитове, избушеняци и балоняци
            Martingale? Options are not linear, so it depends how you strucure. The 13 Bets were with deep OTM option which are cheap compared to the ATM/slight OTM i traded later on. In addition, the deep OTM were to Hedge the bonds I had as well

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Valeant - всички съставки на рецептата за корпоративен провал са налице, казва Економист:
              • a bad business model
              • accounting problems
              • acquisitions, debt, an oddly low tax rate
              • a weak board
              • managers with huge pay packets and a mentality of denial

              http://www.economist.com/news/busine...uld-valeant-be
              Е на теб това не ти ли е ясно и без да го казва Економист ?
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                X е наистина много воалитна и много шортена компания....така че независимо от тренда има причина да се играе дори обратно на тренда.

                Х е много добра за търговия...аз затова се качих на клона вчера не само заради Ники...но като цяло това е изключение при мен защото кинтите не са много.
                Аз не коментирам Х а мартингейл схемите на Ники, така че не виждам какво общо има поста ти с моя пост който си цитирал. Ако те интересува мнението ми за Х, само като погледна това :
                Total Equity 2,436.00 3,799.00 3,348.00 3,477.00
                Total Liabilities & Shareholders' Equity 9,190.00 12,013.00 13,143.00 15,217.00
                и ми става ясно че това е тотален избушеняк и няма какво повече да се интересувам от него.
                После като погледна и това:
                Р/Е -
                и ми става ясно че не стига че е избушеняк ами е и балоняк.
                Пък аз си имам правило да не се занимавам с шитове, избушеняци и балоняци
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                  Без изобщо да съм спец по Тесла, ми се струва че трябва да се изчака акциите да паднат под 25% от сегашната им стойност и тогава да се вземе малко.
                  Според мен акцията на Тесла струва точно 0 и въпрос на време да си стигне реалната цена. Но кога ще е не мога да кажа, подобни балони и пирамиди могат да издържат години.
                  Но аз бих шортил, за лонг и дума да не става.
                  Зад тази акция няма и грам фундамент.

                  Коментар


                  • Цитрон

                    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Valeant - всички съставки на рецептата за корпоративен провал са налице, казва Економист:
                    • a bad business model
                    • accounting problems
                    • acquisitions, debt, an oddly low tax rate
                    • a weak board
                    • managers with huge pay packets and a mentality of denial

                    http://www.economist.com/news/busine...uld-valeant-be
                    Цитрон в ресърча си ( четох го подробно миналата година ) бяха споменали за това че, одитора на компанията дълги години е бил някакъв свързан с ръководството...даже не помня май роднина някакъв. За да правят врътки с Филндор. Затова може би имат проблеми с отчета си.

                    http://www.citronresearch.com/valean...eutical-enron/

                    Коментар


                    • Да

                      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Valeant - всички съставки на рецептата за корпоративен провал са налице, казва Економист:
                      • a bad business model
                      • accounting problems
                      • acquisitions, debt, an oddly low tax rate
                      • a weak board
                      • managers with huge pay packets and a mentality of denial

                      http://www.economist.com/news/busine...uld-valeant-be
                      Да.

                      Нещата не са ок.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Ститя в Економист за Тесла.

                        Ако си представяте Тесла като традиционна автомобилна компания:




                        Но амбицията на Тесла е може би да бъде "платформа" и тогава цената на компанията може и да не набалончена:



                        Без изобщо да съм спец по Тесла, ми се струва че трябва да се изчака акциите да паднат под 25% от сегашната им стойност и тогава да се вземе малко.
                        Разбира се че е възможно да стане "платформа" за всички останали, но вероятността за това клони към 0. Не знам дали има по голяма конкуренция от сектора на автомобилостроенето. Реалност, в която целия ( или голяма част ) от този силно конкурентен сектор да клекне на тесла платформата не знам дали и в научнофантастичен филм има място. Всички да почнем да караме тесла с различно купе ....мисъл достойна за бичи сигнал за акциите и краткосточна печалба.

                        Коментар


                        • Valeant

                          Valeant - всички съставки на рецептата за корпоративен провал са налице, казва Економист:
                          • a bad business model
                          • accounting problems
                          • acquisitions, debt, an oddly low tax rate
                          • a weak board
                          • managers with huge pay packets and a mentality of denial

                          http://www.economist.com/news/busine...uld-valeant-be

                          Коментар


                          • Tesla

                            Ститя в Економист за Тесла.

                            Ако си представяте Тесла като традиционна автомобилна компания:

                            Tesla’s way of working requires lots of cash. Barclays, a bank, thinks the firm will burn through $11 billion over the next five years, and will not generate significant profits until then. Investors have willingly stumped up so far but many analysts question whether Tesla is worth its current market capitalisation of $29 billion, more than half the value of GM, which makes nearly 10m cars a year.

                            Но амбицията на Тесла е може би да бъде "платформа" и тогава цената на компанията може и да не набалончена:

                            Tesla’s ultimate aim may be more to create a platform for slick electric, autonomous cars that can also be built by others, in the way that various smartphone brands run on Google’s Android operating system. In that case, how well the Model 3 sells may not be the main determinant of the firm’s value.
                            Без изобщо да съм спец по Тесла, ми се струва че трябва да се изчака акциите да паднат под 25% от сегашната им стойност и тогава да се вземе малко.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                              SH слабо .
                              Слабо слабо, ама си го дабълнах аз в края на сесията. Калибрирал съм го за сип 2К

                              Оттук насетне ще имам предвид SDS....не че съм седесар.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                                ..поне още 10 мога да наредя тук и да се обяснявам ама дъщерята ме чака да учим стихче лека вечер на всички

                                E те това е наистина най важното !
                                Всичко друго е ала бала...

                                С моя малкия още не сме допряли до стихчета...ама скоро

                                Спорна и лека.

                                Коментар

                                Working...
                                X