IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
    SH слабо .
    Слабо слабо, ама си го дабълнах аз в края на сесията. Калибрирал съм го за сип 2К

    Оттук насетне ще имам предвид SDS....не че съм седесар.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
      ..поне още 10 мога да наредя тук и да се обяснявам ама дъщерята ме чака да учим стихче лека вечер на всички

      E те това е наистина най важното !
      Всичко друго е ала бала...

      С моя малкия още не сме допряли до стихчета...ама скоро

      Спорна и лека.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Незнам, аз като си планирам се надявам поне на дабъл в обозрим хоризонт.
        С тия дето си дал гледайки ги надути по върховете си - надали...може и да греша де.

        Aко може по някакъв начин да се обосновеш избора си ( изключая гилиъд) ?
        Не ги разбирам аз тея техничарските, много условности там, ако реша да имам от тях - ще е с избягване на корпоративен риск, т.е.само през индекс, по възможност с добри дивиденти, нещо от рода на QQQX например.
        най вероятно горните редове си написал чрез софтуера на последните а на дъното на лаптопчето или компа,имаш хардуер на предпоследните
        бъдещето,както го виждам аз,без софтуер и хардуер.няма да го бъде във всяка една сфера.според мен тия са в топ 3 и на едното и на другото
        SYT ..милиарди гладни гърла с еко земеделие,няма да се нахранят

        Ако абсолютно всичко падне с 30% от нивата си към момента какво стойностно и качествено бихте си купили, т.е. какъв портфейл бихте имали ?
        това беше въпроса ти...а не моментните цени на компаниите поне още 10 мога да наредя тук и да се обяснявам ама дъщерята ме чака да учим стихче лека вечер на всички
        имам акции от изброените...може и да греша
        Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Aбе баш за SH си му е време вече, в края на краищата сме на 3% от върха.
          Ако решат да надуват още - и SDS на порции ще включим.

          Тия тройните де ги играе снейкито не ме кефят, те са си за дей трейдинг, без преспиване.
          SH слабо SPXU взех, ама не е баш само за дей трейдинг. Спокойно можеш да си го стискаш една седмица. Повече не е много препоръчително. Иначе SDS е добър компромис.
          Само остана да видим как ще затвори после, ама май не сбърках. Много фактори се събраха. А и йената си дърпа за надолу, няма как.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Не е време за индексни къси.

            Пазара най вероятно ще отиде на нов хай.
            Да отиде, на мен не ми пречи. Аз съм дълъг на отделни акции, ще им ги връча с удоволствие. Другата седмица обаче ще има почивка и поне една лека корекциика.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
              Е аз бях късо CFD, и ми изби стопа и съм аут

              явно прекалено късно влезнах, изчаках пазара да отвори и то падна до 31.5 и след това само нагоре
              Е супер, два дни по-късно щех да съм на баси далаверата
              25 %

              Но мноо ме е страх да държа къса позиция през нощта

              Коментар


              • Ако има движение нагоре

                Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Ако си само гол къс...може би.
                Ама например една комбинация лонг биотехи/къс пазара ми се струва доста разумна.
                Например IBB or HQH / SH да кажем 2 към 1.

                Плаче си за арбитраж.
                Фор ре на сип е 16.5 ( и вероятно пак ще има надоле корекция на епс за 2017) , а на главните биотехи 11.
                Цели 50% са си това, а исторически главно на премия се търгуват дори биотехите спрямо маркета тъй като растат доста повече от него. И занапред ще е така.
                Ако има движение нагоре при банките и биотехнолоигиите в сегашната ситуация това ще повлече пазара нагоре. Не вярвам да има ситуация в която паза пада а битехнлогоиите се вдигат

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Но след сегашното изявление мисля че пазара ще бъде нагоре...поне месец два. Да заставаш късо сега е много рисково и без смисъл при положение че можеш да имаш по добра позиция.
                  Ако си само гол къс...може би.
                  Ама например една комбинация лонг биотехи/къс пазара ми се струва доста разумна.
                  Например IBB or HQH / SH да кажем 2 към 1.

                  Плаче си за арбитраж.
                  Фор ре на сип е 16.5 ( и вероятно пак ще има надоле корекция на епс за 2017) , а на главните биотехи 11.
                  Цели 50% са си това, а исторически главно на премия се търгуват дори биотехите спрямо маркета тъй като растат доста повече от него. И занапред ще е така.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Пазара тея дни може и да падне...обаче както казах преди без сериозен ъпсайд на банките и биотехнологиите няма да падне много. Тези два сектора могат да изкарат индексите на нов хай. И освен това е прекалено рано за надолу.

                    ФЕД ме изненада и мен - признавам си и то много. Защото когато януари трябваше да бъдат по благи да кажат това кеото казаха сега за да успокоят пазара...те не казаха нищо...сега когато пазара се възстанови..и когато нямаше нужда да бъдат толкова меки...те свалиха прогнозата. За всички беше ясно...че 4 те вдигания са буллшит.Ако питаш мен и двете са булшиит.
                    Ако питаш друго...смятам че и 1 е адски много в тази ситуация и изборна година.

                    Въобще това което може да събори пазара е или Тръмп или вдигане на лихвите - дори и един път.
                    Но след сегашното изявление мисля че пазара ще бъде нагоре...поне месец два. Да заставаш късо сега е много рисково и без смисъл при положение че можеш да имаш по добра позиция.

                    Моята игра сега мисля да бъде:

                    1. Да се забавлявам с много краткосрочни позиции и като цяло да си чакам упсайда на банките и биотехнологиите.
                    2. да не правя смели движения с дълги позиции и да внимавам за добри възможности за къси
                    3. Да чакам ситуация на оптимизъм и нови върхове и ако това се случи - това ще бъде добър удар да го шортниш от там без никакъв риск.
                    Значи Тръмп ще е. Хайде, да му пожелаем късмет и нека мощно да избуъши тоя скапан пазар !!!! :))) Искаме евтини шитове !!! ))
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Пазара тея дни може и да падне...

                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Aбе баш за SH си му е време вече, в края на краищата сме на 3% от върха.
                      Ако решат да надуват още - и SDS на порции ще включим.

                      Тия тройните де ги играе снейкито не ме кефят, те са си за дей трейдинг, без преспиване.
                      Пазара тея дни може и да падне...обаче както казах преди без сериозен ъпсайд на банките и биотехнологиите няма да падне много. Тези два сектора могат да изкарат индексите на нов хай. И освен това е прекалено рано за надолу.

                      ФЕД ме изненада и мен - признавам си и то много. Защото когато януари трябваше да бъдат по благи да кажат това кеото казаха сега за да успокоят пазара...те не казаха нищо...сега когато пазара се възстанови..и когато нямаше нужда да бъдат толкова меки...те свалиха прогнозата. За всички беше ясно...че 4 те вдигания са буллшит.Ако питаш мен и двете са булшиит.
                      Ако питаш друго...смятам че и 1 е адски много в тази ситуация и изборна година.

                      Въобще това което може да събори пазара е или Тръмп или вдигане на лихвите - дори и един път.
                      Но след сегашното изявление мисля че пазара ще бъде нагоре...поне месец два. Да заставаш късо сега е много рисково и без смисъл при положение че можеш да имаш по добра позиция.

                      Моята игра сега мисля да бъде:

                      1. Да се забавлявам с много краткосрочни позиции и като цяло да си чакам упсайда на банките и биотехнологиите.
                      2. да не правя смели движения с дълги позиции и да внимавам за добри възможности за къси
                      3. Да чакам ситуация на оптимизъм и нови върхове и ако това се случи - това ще бъде добър удар да го шортниш от там без никакъв риск.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Биотехнлогиите се раздвижиха...дали това е дъното?
                        Oф, дано не си прав.
                        Трябва ( моля се) да паднат още поне едно 15-20%, инак няма как тлъста дабъл пачка да направим.
                        Заредил съм патрондаша и си ги чакам като комуне на всеки километър ( при мене на увеличаващи се порции на всеки 50 цента) та чак до 17$
                        Тоест копирам успешната стратегия при невсуна от която много доволен сега.

                        HQH ми е 20% сега, имам готовност да го направя 35-37% на 20$ и поне 70% на 17$.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Не е време за индексни къси.

                          Пазара най вероятно ще отиде на нов хай.
                          Aбе баш за SH си му е време вече, в края на краищата сме на 3% от върха.
                          Ако решат да надуват още - и SDS на порции ще включим.

                          Тия тройните де ги играе снейкито не ме кефят, те са си за дей трейдинг, без преспиване.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Мен по принцип въобще не ме интересува нито пък ми е работа да се бъркам кой какво търгува и какви мартигеил схеми върти Аз от това няма да спечеля за да следя. Ама правя проста сметка. За да покриеш 6 загуби по 2.5$ ти трябват 5.6=30 печалби по 50 цента. Печалба от 186% не знам на какво ама въобще няма да я коментирам. Щом викаш че си качвал до 10 пъти залога а в началото си бил на 30% от портфейла, това значи че си стигал да залагаш примерно 200% от портфейла си и то само на една компания и то на къси позиции и то срещу тренда. Такъв мартингейл не бих си позволил, въпреки че аз съм най-рисковият играч според всички ви щом вкарвам по 10 или 15% в една позициия
                            OTM, ATM, ITM options etc... This is for the speed junkies

                            Коментар


                            • X

                              Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              Мен по принцип въобще не ме интересува нито пък ми е работа да се бъркам кой какво търгува и какви мартигеил схеми върти Аз от това няма да спечеля за да следя. Ама правя проста сметка. За да покриеш 6 загуби по 2.5$ ти трябват 5.6=30 печалби по 50 цента. Печалба от 186% не знам на какво ама въобще няма да я коментирам. Щом викаш че си качвал до 10 пъти залога а в началото си бил на 30% от портфейла, това значи че си стигал да залагаш примерно 200% от портфейла си и то само на една компания и то на къси позиции и то срещу тренда. Такъв мартингейл не бих си позволил, въпреки че аз съм най-рисковият играч според всички ви щом вкарвам по 10 или 15% в една позициия
                              X е наистина много воалитна и много шортена компания....така че независимо от тренда има причина да се играе дори обратно на тренда.

                              Х е много добра за търговия...аз затова се качих на клона вчера не само заради Ники...но като цяло това е изключение при мен защото кинтите не са много.

                              Коментар


                              • Ама аз като цяла нощ не спя...

                                Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                съня е най-готиното нещо, добре че си се наспал поне ))
                                Ама аз като цяла нощ не спя...взех да ставам в 5 часа))

                                Коментар

                                Working...
                                X