IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Окей

    Въпросът е три пъти по 50% за 25г. по-лесно/по-малко рисковано ли е от 5% годишна капитализация за 25г?

    За мене отговорът е очевидно не, защото при тези три "врътки" трябва да вкараш целия капитал. А няма как да си абсолютно сигурен, че ще направиш тези 50%. Можеш и лошо да се издъниш.

    Иначе идеята да се купуват неща, които с голяма вероятност очакваш да скочат с 50% (в следващите 12-24 месеца, да речем) ми харесва много. Аз затова не съм в индекси. Защото мисля, че мога да го правя с част от портфейла ми.

    Но защо някой, който (си мисли, че) може да намира такива "врътки" ще го прави само три пъти за 25г. Тези врътки са си рисковани и човек трябва да прави по няколко, за да е сигурен, че ако една се издъни, портфейлът пак ще расте от другите.

    За мене една такава врътка беше Фолксфаген миналия септември. Но нещата могат да се издънят там. Също и ВАС ми е такава врътка с много по-малък риск.
    Ако купуваш освен растежа и някаква стойност е малък шанса да се издъниш. Във фолксваген и ВАС ми е трудно да видя стойност / може и да има/ Прав си за рисковете които говориш, но помисли пак за последните 25 години. Това 25 години са 1991-2016. Бая време е това. Колко сигурни и могъщо компании отидоха в небитието за това време и колко сигурни врътки за по 50% имаше. Като си представиш че всяка година има поне 50 "сигурни" врътки, значи за 10 години са 500. Задачата е тези 500 да си избереш само 5 настина сигурни и всяка да я направиш с 20% от капитала си.Разбира се това какви са били последните 25 не значи че и следващите 25 ще бъдат такива. Но пък може и да значи. Де да знам. Жалко че го няма равният. Той ще знае
    В заключение, шанса да се издъня го има винаги и не трябва да влиза в сметките. Тези дето са сигурни и те се дънят понякога
    Last edited by Alonso; 17.03.2016, 16:03.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Чаках малко, ами LNKD? ))))

      Ами Тесла? ....Ами GOPRO?....няма да ми стигнат символите да изброя всички...


      И само да питам...относно "валю инвестирането" ами ако си се нахендрил на още по голяма схема? докато си мислиш за "валю инвестирането"?

      Или си взел нещо без пари....ала Греъм/Бъфет теорията...? Щото от както си жив...такова евтино няма.
      То да се нахедриш винаги е възможно дето се вика. Просто ако спазваш принципите на валю инвестирането наистина се иска голям талант да се нахендриш. Това си коментирахме с един приятел снощи. Растежа и другите неща са хубави, но точно валюто ти сваля много шанса да се нахендриш. А да НЕ се нахендря на мен ми е цел номер едно в инвестциите
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Чаках малко, ами LNKD? ))))

        Ами Тесла? ....Ами GOPRO?....няма да ми стигнат символите да изброя всички...


        И само да питам...относно "валю инвестирането" ами ако си се нахендрил на още по голяма схема? докато си мислиш за "валю инвестирането"?

        Или си взел нещо без пари....ала Греъм/Бъфет теорията...? Щото от както си жив...такова евтино няма.
        Ами SDRL +140% за един ден ...
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • единственот умно бе да се продаде Mondelez, които даржи zа да срестне margin calls on VRX

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            12 милиона...нямам представа не бях е следил до преди месец. Съмнява ме толкова малко но...може

            Аз чух един друг слух вчера...че Акман имал купени путове за 1,5 пъти от позицията си...ако тези путове се изпълнят ( нямам идея кога е датата ) VRX ще скочи 50 % от сега. Ако е тоя петък играта ще е супер нагласена.
            Ако Акман е продавал до като има путове нещата са ясни...ще изкара повече кинти от колкото загуби. И пак ще е в позиция.
            hedge батки. нема да го пипнат

            Коментар


            • Чаках малко

              Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Голям майтап ви казвам дето вика Лафазанов в комиците. То какво да се говори? То не е ли ясно? И после то на БФБ-то били лоши а другите били много убави. Какъв трябва да е извода от цялата работа? Моя извод който се потвържадава за незнам си кой път е да вярвам във валю инвестирането и да не се занимавам с избушеняци на каквито и да било пазари. Защото ако VRX не беше избушеняк щяха ли да могат да направят такава манипулация? Тези дето вярват в растежа и дълг/епдитда да се замислят много сериозно в какво вярват! Тези дето вярват в стабилни и могъщи компании и че това било безрисково тоже да се замислят много сериозно !
              Чаках малко, ами LNKD? ))))

              Ами Тесла? ....Ами GOPRO?....няма да ми стигнат символите да изброя всички...


              И само да питам...относно "валю инвестирането" ами ако си се нахендрил на още по голяма схема? докато си мислиш за "валю инвестирането"?

              Или си взел нещо без пари....ала Греъм/Бъфет теорията...? Щото от както си жив...такова евтино няма.
              Last edited by Iv_max; 17.03.2016, 15:40.

              Коментар


              • Няма глоба

                Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                http://www.nasdaq.com/symbol/vrx/short-interest
                Джелезни са ...
                Ще разпише една кофа мастило, ще плати някаква глоба и ще му се размине ...може и филм да направят по случая
                Няма глоба, той си има позиции...нормално е да има путове за хедж.

                А какво да направи той че ърнинга е толкова зле...разбира се че ще продава. А той ако не знае какво ще стане на ърнинга ..аз ли да знам?

                Коментар


                • То тук какво го гледаш

                  Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  http://www.nasdaq.com/symbol/vrx/short-interest
                  Джелезни са ...
                  Ще разпише една кофа мастило, ще плати някаква глоба и ще му се размине ...може и филм да направят по случая
                  То тук какво го гледаш шорт интереса ...ако става на въпрос аз мога да взема данни от 2-3 дена.

                  Това е януари...от януари до сега са ги врътнали 10 пъти тези 12 милиона.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    VRX
                    Имам собствено обяснение за неадекватното държане на CEO-то :
                    - два месеца болнични по причина пневмония ....
                    - при условие, че знае какво следва ако обяви, че ще пропусне срока за отчета ....
                    - неволната грешка от 600 млн. в презентацията ...
                    - арогатното му държание на персконференцията (според присъстващи журналисти) ...
                    Говори се, че е много доверен и близък на .... Бил
                    Малко смърди на уговорена игра . Само едно не се връзва - късите преди спада от 50% не бяха много (около 12 млн.) .... можеха да ги изчакат да се съберат повечко ...
                    Голям майтап ви казвам дето вика Лафазанов в комиците. То какво да се говори? То не е ли ясно? И после то на БФБ-то били лоши а другите били много убави. Какъв трябва да е извода от цялата работа? Моя извод който се потвържадава за незнам си кой път е да вярвам във валю инвестирането и да не се занимавам с избушеняци на каквито и да било пазари. Защото ако VRX не беше избушеняк щяха ли да могат да направят такава манипулация? Тези дето вярват в растежа и дълг/епдитда да се замислят много сериозно в какво вярват! Тези дето вярват в стабилни и могъщи компании и че това било безрисково тоже да се замислят много сериозно !
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      12 милиона...нямам представа не бях е следил до преди месец. Съмнява ме толкова малко но...може

                      Аз чух един друг слух вчера...че Акман имал купени путове за 1,5 пъти от позицията си...ако тези путове се изпълнят ( нямам идея кога е датата ) VRX ще скочи 50 % от сега. Ако е тоя петък играта ще е супер нагласена.
                      Ако Акман е продавал до като има путове нещата са ясни...ще изкара повече кинти от колкото загуби. И пак ще е в позиция.
                      http://www.nasdaq.com/symbol/vrx/short-interest
                      Джелезни са ...
                      Ще разпише една кофа мастило, ще плати някаква глоба и ще му се размине ...може и филм да направят по случая
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • 12 милиона...

                        Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        VRX
                        Имам собствено обяснение за неадекватното държане на CEO-то :
                        - два месеца болнични по причина пневмония ....
                        - при условие, че знае какво следва ако обяви, че ще пропусне срока за отчета ....
                        - неволната грешка от 600 млн. в презентацията ...
                        - арогатното му държание на персконференцията (според присъстващи журналисти) ...
                        Говори се, че е много доверен и близък на .... Бил
                        Малко смърди на уговорена игра . Само едно не се връзва - късите преди спада от 50% не бяха много (около 12 млн.) .... можеха да ги изчакат да се съберат повечко ...
                        12 милиона...нямам представа не бях е следил до преди месец. Съмнява ме толкова малко но...може

                        Аз чух един друг слух вчера...че Акман имал купени путове за 1,5 пъти от позицията си...ако тези путове се изпълнят ( нямам идея кога е датата ) VRX ще скочи 50 % от сега. Ако е тоя петък играта ще е супер нагласена.
                        Ако Акман е продавал до като има путове нещата са ясни...ще изкара повече кинти от колкото загуби. И пак ще е в позиция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          VRX
                          Имам собствено обяснение за неадекватното държане на CEO-то :
                          - два месеца болнични по причина пневмония ....
                          - при условие, че знае какво следва ако обяви, че ще пропусне срока за отчета ....
                          - неволната грешка от 600 млн. в презентацията ...
                          - арогатното му държание на персконференцията (според присъстващи журналисти) ...
                          Говори се, че е много доверен и близък на .... Бил
                          Малко смърди на уговорена игра . Само едно не се връзва - късите преди спада от 50% не бяха много (около 12 млн.) .... можеха да ги изчакат да се съберат повечко ...
                          аz иzлеzна от бондовете с 5к zагуба и тесен стоп. тве бе много тапо от мои страна. като опитен кредит guy, сам се оаках

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                            Out 111.29 (2.2%/ knock out +215%)
                            damn. много рано

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Има...по-голямата е когато си купил, познал по случайност и анализаторите са на твоя страна.
                              По-голямата комедия е когато ти се промива мозъка, че трябва да им вярваш.

                              ( не става въпрос за теб )
                              VRX
                              Имам собствено обяснение за неадекватното държане на CEO-то :
                              - два месеца болнични по причина пневмония ....
                              - при условие, че знае какво следва ако обяви, че ще пропусне срока за отчета ....
                              - неволната грешка от 600 млн. в презентацията ...
                              - арогатното му държание на персконференцията (според присъстващи журналисти) ...
                              Говори се, че е много доверен и близък на .... Бил
                              Малко смърди на уговорена игра . Само едно не се връзва - късите преди спада от 50% не бяха много (около 12 млн.) .... можеха да ги изчакат да се съберат повечко ...
                              п.л. Малиии колко съм кух - ами те затова стават по- малко - вероятно сравнено с дългите, които бяха изпържени ----
                              Last edited by Protokol; 17.03.2016, 15:20.
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Има...

                                Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                “We have lost confidence in management’s ability to understand its own business and to provide reliable guidance,” Malhotra said in a note to investors.

                                Няма по-голяма комедия от приказките на анализаторите в такива ситуации.
                                Има...по-голямата е когато си купил, познал по случайност и анализаторите са на твоя страна.
                                По-голямата комедия е когато ти се промива мозъка, че трябва да им вярваш.

                                ( не става въпрос за теб )

                                Коментар

                                Working...
                                X