IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тези, които са ме чели през годините, знаят, че съм отявлен мечок и пиша главно, когато ми отърва посоката на пазара.
    Смятам, че от вчера започнахме да навлизаме в нова корекция на пазарите. Този път по-дълбока от февруарската.
    Има много причини, но сега идват празници и е грехота да говорим за пари.
    Успех и щастлив Великден!

    Коментар


    • Това за Бразилия където го казах - че момента за влизане е когато нещата не могат да станат по-зле важи с пълна сила и за Гилиъд. Според мен доста хора сериозно се притесняваха как ще се отрази екстра конкуренцията. Какво ще се случи с цени, с продажби и така нат. Ще минат едно две тримесечия и като стане ясно всичко и пътя за нагоре си е отключен. Дори само заради това че намалява възприемания риск. Ако можех да преценя кога ще дойде тази инфлексна точка да почакам отстрани и да влеза тогава, но не мога така че си ги държа

      Иначе друг потенциален катализатор е да направят голямо изкупуване на някоя компания или компании. те вече почнаха с галапагос, нимбус, купуват малки компании или продукти в развитие, за относително малко пари. Може да спечелят доста от тях, ако минат процеса до пазар, но борсите гледат напред с тримесечия, а подобно развитие трае години. Но ако купят някоя голяма, която вече има реални лекарства поне във фаза 3 може доста бързо да дръпне нагоре цената. Като гледам биотехнологичните компании в диапазона 10 -30 милиада обаче не виждам нито една, която да си заслужава да се купи. А в тези между 2-10 милиарда единствените с огромен потенциал са тези които се занимават с имунотерапия - нещо малко далече от фокуса на гилиъд. И които са всъщност доста сериозно обвързани с други компании, селджен и астра зенека ако не се лъжа.

      И на хоризонта остава CRISPR но там водещата компания не е публична, а и потенциалното широкомащабно приложение е на поне 10 години от пазара.

      И така на мен ми изглежда най-вероятно да купят Селджен или Биоджен ако пазара наистина ги натисне. Което все пак ме съмнява. И да не купят нищо голямо в по-вероятния случай. Т.е. този катализатор ми изглежда малко вероятен да действа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        И като махнеш парите от сделката с галапагос, кято потенциално може да им донесе милиарди, съдебното дело което загубиха и като сложиш 10% по малко акции в обръщение и печалбата им на акция става над 3 долара при 2,9и нещо миналата година.
        Като сложиш заделените за мерк 200М/1.4Б = 0.14$ на картон и бият с 3 цента профит очакванията.
        А това че пишман анализаторите вероятно са забравили да ги включат - си е отделен въпрос.
        Продажбите са > 3% нагоре. ХИВ франчайза си върви добре.
        Това че R&D се увеличава двойно - зле ли е ?
        Сейлс гайдънса за 2016 е препотвърден на 30-31Б, 7.7-8Б х 4 прави точно горния зададен рейндж.
        Още 7-8% от акциите ще бъдат пенсионирани до края на годината, епс си остава около 12$ на акция.
        Китай най вероятно се включва в продажбите от 2017, още 10-20М С хепатитни чакат там, дори и 5-10 пъти да са по ниски цените от уса и европа - много пара е това.

        А това че профит маржините падат с няколко процента - ми повече от очаквано бе след мерк. А друга конкуренция в обозрим хоризонт се не види.
        По големи дискаунти са дали и заради мерк това тримесечие, а и ветераните са се включили, натъртиха изрично и на това че vigorously ще си защитават 90% маркет дял.

        Не разбирам наистина тоя глум и дум. Но си е ОК за байбака.
        Само може да се моля да не е прекалено енергичен щото ми се ще още едно 10-15% да ги поспихнат та да си напазарувам на около 80-85$. Средната ми е на 82.5.
        Някои бъдещи даунгрейди се надявам да помогнат за това.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Не съвсем съгласен. По скептичен съм за Бразилия от тебе.
          А и на 70% ъп от дъното не ми изглежда да е много негативно възприет пазар, нито пък толкова евтин колкото казваш.По скоро спекулативно надут, а и заради ребаунда на комодитата, бовеспата си е комодити плей.
          По голямата част от този ръст е заради импичмънта, чисто политически. А кашата дето им е в икономиката няма се оправи току така...който и да смени червеното бг бабе.
          Един рейт хайк идните месеци, като се засили $ и олиото пак като се тръгне да си тества дабъл ботъма и бразилия ще пада с 10ки % седмично.

          Даже и да греша в горното 1% в BZQ не ми е болка за умирачка.
          Освен това ми е нужно и като хедж за 1/3 от експозицията си към невсун, доста отрицателна корелация си имат двете. Ма се надявам де и от 2-те да съм на сериозен плюс...
          Аз обичам да купувам когато кашата е тотална, не когато всичко изглежда цветя и рози. Цялата работа е човек като си зададе въпроса "Каква е вероятността кашата да стане още по-голяма" отговорът да е "малка". За съжаление отговор в който човек никога не може да бъде сигурен.

          Но според мен за Бразилия вече е достигната тази точка. Естествено не казвам да се купува точно сега. Трябва да се получи прилична каша и в развитите пазари - което не изглежда далеч - ако те падат е малка вероятността Бразилия да расте. А САЩ в момента е на върха на рейнджа си - така че определено е хубаво да се изчака малко. Но когато СП стигне долната граница на рейнджа си по-добре човек да влезе в Бразилия за още едни 70-100% отколкото да влиза в САЩ за едни +10-15%

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Бразилия е много приятен пазар. Един от малкото развиващи се пазари със силни демократични институции. С прекрасна демографска структура. С множество ресурси. С достатъчно много структурни проблеми, които да дават възможност за значителен напредък просто като си оправят законите. С достатъчно напрежениев обществото да изисква подобни промени. На място без геополитическо напрежение. Без силни съседи които да ги тормозят.

            С изключително негативно възприемане от пазарите - което гарантира че се купува евтино. Мисля само да увеличавам вложенията си там. А и компаниите им дават брутални дивиденти.
            Не съвсем съгласен. По скептичен съм за Бразилия от тебе.
            А и на 70% ъп от дъното не ми изглежда да е много негативно възприет пазар, нито пък толкова евтин колкото казваш.По скоро спекулативно надут, а и заради ребаунда на комодитата, бовеспата си е комодити плей.
            По голямата част от този ръст е заради импичмънта, чисто политически. А кашата дето им е в икономиката няма се оправи току така...който и да смени червеното бг бабе.
            Един рейт хайк идните месеци, като се засили $ и олиото пак като се тръгне да си тества дабъл ботъма и бразилия ще пада с 10ки % седмично.

            Даже и да греша в горното 1% в BZQ не ми е болка за умирачка.
            Освен това ми е нужно и като хедж за 1/3 от експозицията си към невсун, доста отрицателна корелация си имат двете. Ма се надявам де и от 2-те да съм на сериозен плюс...

            Коментар


            • http://www.amazon.com/gp/product/B00...I7E3QJPPBST5GL

              for the holiday

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Аз бих издебнал , удобен прозорец ако дойде да продам биотехите и поредения проблем да си осредня европейските банки ако съм на теб.
                Бразилия ...не я знам освен че има хубави бразилки..ама то къде няма като имаш пари.

                А за бонодовете, като гледам щатите май взех да си мисля че няма да е сега момента.
                Биотехнологиите са ми дългосрочна игра. Бих ги намалил чак ако спрат да измислят нови лекарства. Това в момента не изглежда вероятно. А иначе да - ще си допълня банки при подходящ момент.

                Бразилия е много приятен пазар. Един от малкото развиващи се пазари със силни демократични институции. С прекрасна демографска структура. С множество ресурси. С достатъчно много структурни проблеми, които да дават възможност за значителен напредък просто като си оправят законите. С достатъчно напрежениев обществото да изисква подобни промени. На място без геополитическо напрежение. Без силни съседи които да ги тормозят.

                С изключително негативно възприемане от пазарите - което гарантира че се купува евтино. Мисля само да увеличавам вложенията си там. А и компаниите им дават брутални дивиденти.

                При облигациите момента ще дойде като почне да се появява инфлация. Поради някаква според мен безумна причина, народа е решил, че повече инфлация няма да има. Според мен народа е идиот да смята така. В парична система основана на печатане на пари инфлацията е сигурно както така че слънцето изгрява от изток. Може в отделна държава да съществува дефлация за дълго време, ако изнася пари, но не и в света в цялост.

                Коментар


                • аиде от днсека сам вав ваканциа офиzиално. zа сбогуване ето малко храна

                  Stronger Yen (sell Nikkei - go shopping bonds in Europe) - Strong Yuan - Lower Dollar - Stronger Commodities

                  Intrest hike June in US: all reverse

                  The traded US dollar index is at the lows not seen since last August, with the most recent decline driven by the dollar's weakness against the yen. This should provide some (marginal) relief for US manufacturers who have been stung by the sharp dollar appreciation over the past couple of years.

                  We continue to see a strong recovery in the Brazilian real (chart shows the number of reais one dollar buys) in the hopes of political changes in the nation (that would presumably result in economic improvements.) For now, however, it's a bit of wishful thinking as the credit crunch in Brazil intensifies and private lending freezes. Brazil has also been seeing some (rare for Brazil) capital outflows.

                  In addition:

                  US developments, the velocity of broad money touched a new record low. All the new money created in the economy (mostly by banks lending) isn't translating into growth.

                  Finally, corporate default count for 2016 continues to rise, mostly driven by the US.

                  Коментар


                  • Аз бих издебнал

                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    За последната половин година единственото което ме забива наистина яко са европейските банки. Там всичко е на червено и то много. Но съм доволен и от биотеките и от развиващите се пазари - особено от Бразилия.
                    Аз бих издебнал , удобен прозорец ако дойде да продам биотехите и поредения проблем да си осредня европейските банки ако съм на теб.
                    Бразилия ...не я знам освен че има хубави бразилки..ама то къде няма като имаш пари.

                    А за бонодовете, като гледам щатите май взех да си мисля че няма да е сега момента.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                      Винаги при бичи пазар при златото първо поскъпват миньорите
                      То и това бяха най-стресираните активи от не знам коя година /даже банките март 2009 бяха по-скъпи/. И при стабилизация на златото на 950-1000 пак щяха да кретат нагоре като се успокоят хората, че фалити няма да има.
                      Дито за шистаците и канадския асфалт при цена на петрола от 40

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                        За тенекийката може, може да избута 1350, вече продадох част от печалбата, сега чакам Барик да стане 4х /кост, а не цена от днес/! Аз даже не очаквах, че толкова бързо Барик ще стигне до тука при тази цена на златото, но нещата набират скорост.
                        Винаги при бичи пазар при златото първо поскъпват миньорите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                          Е, ама едно е да ти трябва хапче да се излекуваш, друго е 15ти смартфон. Проблема им е много по дълбок от иновациите, Кук и т.н. Проблема е, че който е искал да си купи Айфон, вече го е направил, а на който не му харесва по принцип няма да го направи. А те стават все по еднакви и по еднакви и понеже почти никой от играчите не си произвежда компонентите сам и всеки, купува от всеки, почват да се чудят хората кой от кого копира. И с право, те са си еднакви. И тук идва факторът цена на преден план. Ще стане като при компютрите. В деня, в който Xiaomi, обяви че почва да продава на развитите пазари, Епъл и най вече Самсунг ще изгорят.
                          Проблема на Епъл е че го няма двигателя на съзиданието-Джобс.Те силно се нуждаят от нещо революционно,нещо което да бъде със силата на първия айфон и айпад,нещо гениално,не съществуващо в момента на пазара.Епъл бавно умира от момента на смъртта на своя баща,годините след Джобс са само инерция на старите резултати

                          Коментар


                          • За тенекийката може, може да избута 1350, вече продадох част от печалбата, сега чакам Барик да стане 4х /кост, а не цена от днес/! Аз даже не очаквах, че толкова бързо Барик ще стигне до тука при тази цена на златото, но нещата набират скорост.
                            Last edited by Pronto; 29.04.2016, 08:50.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              То и епъл прави, бая...ама ако съвсем скоро нищо не измислят ново и новия Iphone 7 e посредствен или подобен на 6 цата епъл ще замине на 50 $ и пазара ще му помогне.

                              Аз започнах да се съмнвам в Епъл ( любимата ми компания ) от бая време. Просто Кук не е Джобс Бог да го прости. И щом досега не успя да докаже че все пак е малко Джобс шансовете му клонят към 0 от тук на там.

                              Е, ама едно е да ти трябва хапче да се излекуваш, друго е 15ти смартфон. Проблема им е много по дълбок от иновациите, Кук и т.н. Проблема е, че който е искал да си купи Айфон, вече го е направил, а на който не му харесва по принцип няма да го направи. А те стават все по еднакви и по еднакви и понеже почти никой от играчите не си произвежда компонентите сам и всеки, купува от всеки, почват да се чудят хората кой от кого копира. И с право, те са си еднакви. И тук идва факторът цена на преден план. Ще стане като при компютрите. В деня, в който Xiaomi, обяви че почва да продава на развитите пазари, Епъл и най вече Самсунг ще изгорят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                                наборе,хората тук не харесват Старбъкс и гилд ако ги питам за кока кола и там ще измислят нещо за интел да не говорим...ти се буташ с тая тенекийка тука.това ли ти е реалната икономика айде моля ти се,
                                прибирай сергийката с тенекийките
                                Идва и времето на тенекийката,тази лудост дето е обхванала централните плановици ще завърши много зле за акциите ,едно от малкото неща със стойност ще остане златото и разбира се среброто.Доста пъти сме коментирали че за рестарт на икономиката в света един от двата начина е голяма инфлация,в момента тя е незабележима но е до вратата и само чака моментаДругия начин е много по-лош,директни фалити на твърде големите ,дето не могат да фалират,този сценарий ми се струва по-малко вероятен,та каквото и да стане след 5 години мъка жълтото пак ще е царят

                                Коментар

                                Working...
                                X