IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Gross outperformed 80% of its peers ytd

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Къси се пускат надолу...аз пък мисля че къси се пускат нагоре когато смяташ че това нагоре е временно.
      За да си добър в това, трябва да отговаряш на някое от следните условия:

      1. Технически си добре подкован.
      2. "Правиш" пазара и използваш насрещната ликвидност, която си провокирал.
      3. Имаш инфо от този, който "прави" пазара.

      Ако нито едно от посочените не отговаря на действителността (факт), а ти си твърдо убеден в правотата си, вероятно бълнуваш. Липсата на яснота къде хвърляш бялата кърпа, потвърждава подобно допускане.

      Тоя шорт много ми прилича на дългото НБГ от преди няколко години. След години излезе, но можеше и обратното да стане. Та... остави ги тея работи...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Несигурността е политическа - защото ЕС е управляван от дебили и национални предатели, които талибанизират континентът и водят война със собствените си народи, нещо което може да взриви ЕС, като турим и бюрократщината.

        Ако не беше това - щеше да е сгодно за покупки (ако примерно не стане Брекзит) - ама аз лично сега искам да си купувам в САЩ - чакам само спекулантите да поовършеят житцето покрай Доналдът.
        номинирай себе си да те изберат. ще те видим какво и колко можеш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          В Европа има много по-голяма несигурност накъде ще тръгнат нещата. Ако еврозоната правеше по 2.5% растеж годишно и Драги говореше за възстановяване и вдигане на лихвите, европейските акции щяха да са на по-високи ПЕ. Сега се говори дали Европа няма да стане като Япония...
          Несигурността е политическа - защото ЕС е управляван от дебили и национални предатели, които талибанизират континентът и водят война със собствените си народи, нещо което може да взриви ЕС, като турим и бюрократщината.

          Ако не беше това - щеше да е сгодно за покупки (ако примерно не стане Брекзит) - ама аз лично сега искам да си купувам в САЩ - чакам само спекулантите да поовършеят житцето покрай Доналдът.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Въпросът е не кога, а с колко?

            Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Сега въпросът е само кога ще ни съсекат - имам такова чувство.

            Пипбелов - понадценен е - щатският особено, макар и не с 20-30%... което не значи, че не може временно да рухне с толкова. Въпросът е: кога - дали зарад Брекзитът или зарад Доналдът?
            Някои участници в този форум с неизтощима енергия се опитват да провокират другите да се замислят.... Защо го правят... Защото си имат собствени мотиви....
            Защо по дяволите не спрете да носите от "девет кладенци вода", опитвайки се да им противоречите? Просто се замислете....
            Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Обоснови се колко трябва да е "новото нормално" според теб и защо ?

              ПС Лихвите в европа са по ниски даже, но оценките не са така надути.
              В Европа има много по-голяма несигурност накъде ще тръгнат нещата. Ако еврозоната правеше по 2.5% растеж годишно и Драги говореше за възстановяване и вдигане на лихвите, европейските акции щяха да са на по-високи ПЕ. Сега се говори дали Европа няма да стане като Япония...

              Коментар


              • Сега въпросът е само кога ще ни съсекат - имам такова чувство.

                Пипбелов - понадценен е - щатският особено, макар и не с 20-30%... което не значи, че не може временно да рухне с толкова. Въпросът е: кога - дали зарад Брекзитът или зарад Доналдът?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Днес увеличх шорта

                  Днес увеличх шорта, както и купих малко викс.

                  Коментар


                  • Шортим ли още? Утре ли ще правим ню хай?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      За мене не е надценен. Не може ПЕ при 1.8% доходност на US 10YR да е същото като при 6-7%. Също така смятам за много вероятно лихвите да се вдигат много бавно.
                      Обоснови се колко трябва да е "новото нормално" според теб и защо ?

                      ПС Лихвите в европа са по ниски даже, но оценките не са така надути.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Надали някой тук ще тръгне да се спори че пазара като цяло е надценен, поне с едно 20-30% за мен.
                        За мене не е надценен. Не може ПЕ при 1.8% доходност на US 10YR да е същото като при 6-7%. Също така смятам за много вероятно лихвите да се вдигат много бавно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                          Ecb бях казал
                          Изкупуването на корпоративните облигации?

                          Аз понеже имам дългосрочен хоризонт и investment grade облигациите съвсем не ги следя. Но ти предполагам днес си направил много пари от облигации?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Rewe не ги следя. Стават ли за купуване или ще падат още?
                            Ecb бях казал

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Проблемът с шортенето на СиП не е само в маркет тайминга, а и в това, че изобщо не е сигурно дали печелбите в СиП ще падат още и дали изобщо ще има голям срив на пазара.
                              To маркет тайминга неблагодарна работа, особено в ерата на вчт. Мисля по важен е риск мениджмънта на портфолио ниво.

                              For equities to rise further, earnings growth needs to turn decisively higher
                              Там е работата че пазара е с такива оценки като че ли че тези големи печалби идните тримесечия са нещо сигурно. А то не е...даже хич.
                              Надали някой тук ще тръгне да се спори че пазара като цяло е надценен, поне с едно 20-30% за мен. Нищо не пречи разбира се да се надуе ( да го напомпят) и до над 40-50-60% от средните си мултипни стойности...колко му е

                              Да не забравяме/игнорираме и политриска. Тръмп има доста добри шансове да е следващия президент. То само от тая гледна точка Равния вече трябва да е на 90% къс...
                              Last edited by pipbel; 08.06.2016, 20:02.

                              Коментар


                              • Днес ще изпращам Барик в стратосферата! Чакам го още малко за 4х, продавам малко, а на 40 си казваме Збогом!
                                А ГЕРБаджиите как тихо уредиха Дъндито този път не е истина. Няма ги професорите по телевизиите ката ден да обясняват за златото на България, няма го Сидеров, а Симеонов във властта... Поне да ги бяха натиснали да се листнат на БФБто /с някой еврофонд де/, нали се канят и без това да я електрошокират /борсата/ от ликвидната й смърт

                                Коментар

                                Working...
                                X